Makedonijos chaosas. Spalvotų revoliucijų šešėlis pakibo virš Balkanų

2015, 27 gegužės, 1:05 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 319 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Briuselis ir Vašingtonas, atrodo, eilinį kartą nori sudaryti politines problemas Rusijai ir destabilizuoti Makedoniją, siekiant valdžios pasikeitimo šalyje ir Balkanuose visumoje, rašo Nododi Gordio centro analitikas Marcello Ciola laikraštyje Il Giornale.

Balandžio pabaigoje, grupė Britanijos, JAV, Turkijos ir Danijos atstovų, pasivadinę „ESBO delegacija, atvyko į Makedoniją su „misija“ užduoti klausimus ir pareikšti reikalavimus Nikolos Gruevskio vyriausybei. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas po keleto dienų pateikė užklausą eiliniam ESBO sekretoriui, kad išsiaiškintų visas vizito detales. Lavrovo nuomone, negalima atmesti, kad Makedonijoje buvo bandyta įvykdyti „spalvotąją revoliuciją“, būtent ryšium su šia misija“, – kalbama straipsnyje.

Plačiai žinomi Makedonijos policijos susidūrimo faktai su buvusiais KLA (Kosovo laisvės armijos) grupuotės kariais gegužės 9 Kumanovo, protestų gegužės 17 Skopje metu. Abu šie įvykiai buvo užprogramuoti vienu metu. Žinomi ir motyvai, pastūmėję tūkstančius manifestantų išeiti į gatves: makedonų premjeras kaltinamas autoritarizmu, korupcija, bet svarbiausia – špionažu.

Perimti (tikėtina, jog užsienio žvalgybų) telefono pokalbiai buvo perduoti į opozicijos lyderio, social-demokrato Zorano Zaevo rankas. Manifestantai reikalauja vyriausybės atsistatydinimo ir grasina nauju, ukrainietiško stiliaus maidanu.

Kaip pabrėžia kronikų autoriai, palaikymas, kurį JAV ir kai kurie kiti sąjungininkai suteikė protestams Skopjė ir social-demokratų partijai, gali būti susijęs su makedonų premjero politiniu pasirinkimu Rusijos atžvilgiu.

Gruevskis iš tiesų nepalaikė sankcijų prieš Rusiją, bet svarbiausia, jis palaikė turkiško dujotiekio, pakeitusio „Pietų srautą“ projektą, panaikinęs akligatvio situaciją, kurioje buvo atsidūręs Kremlius. Kitaip tariant, Makedonija pareiškė norą tapti pagrindiniu Balkanų mazgu, rusiškų energetikos resursų tranzitui. Tokiu būdu, Gruevskio pozicija sukėlė nepasitenkinimą už okeano ir sukėlė grėsmę stabilumui Makedonijoje.

Kai kurių nuomone, rusų „Gazpromas“ neturėtų įsitvirtinti Balkanuose, ir neatsitiktinai imamasi bandymų sukurti naują Kosovą, Vojevodiną, taro Serbijos ir Vengrijos. Neatsitiktinai „panalbanizmo“ vaiduoklis, palaikomas mito apie Didžiąją Albaniją, yra naudojamas kaip pasukamas Balkanų stabilumo/nestabilumo raktas, pradedant Graikija ir baigiant Serbija bei Juodkalnija, o dabar ir Makedonija, atsidūrusia ciklono viduryje, rašo straipsnio autorius.

Gruevskis neseniai buvo susitikęs su popiežiumi Francisku, planuoja susitikimą su Lavrovu, tačiau tuo pat metu neatsisako ir planų įstoti į Europos ir Šiaurės Atlanto sąjungas. Tačiau Briuselis ir Vašingtonas nenori pasitenkinti Makedonijos įstojimu į ES ir NATO.

Labiausiai tikėtina, jie siekia eilinį kartą sudaryti politines problemas rusams, darydami spaudimą su tikslu pakeisti valdantį režimą, sudarant Makedonijoje, o pasekoje ir visame regione nestabilią situaciją. Eilinį kartą Balkanai verčiami į „didelį parako rūsį“, kokiu jie buvo prieš 100 metų, rašo analitikas.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. PP says:

    Dar prieš gerą pusmetį kažkur skaičiau, kad Kosove masiškai kraustosi keliasdešimt tūkstančių albanų – vieni į gretimas buv. Jugoslavijos šalis, kiti – arčiau sienų. Žodžiu, albanų panaudojimui buvo ruošiamasi iš anksto. Štai ir visai neseniai Albanija pareiškė teritorines pretenzijas Graikijai, o ir pačios Didžiosios Albanijos projektas gyvas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top