Migracijos problemos Europoje

2015, 25 gegužės, 1:47 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (3) | peržiūrų 802 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

milliyet.com.tr

paveikslėlisDrama Pietryčių Azijoje, sekusi po tragiškų įvykių Viduržemio jūroje, kai nuskendo apie 800 pabėgėlių, rodo, jog migracijos problema virsta globalių apimčių reiškiniu.

Dabar ši problema yra ne tik sausumoje, tačiau ir jūroje.

Visi kas bėga iš Artimųjų Rytų ir Afrikos, išeina į Viduržemio jūrą sukežusiais laivais, tikėdamiesi pasiekti Italiją ir Europą. Kai kada laivai skęsta, ir ši pavojinga kelione baigiasi keleivių mirtimi. O jei laivas pasiekia sausumą, migrantai būna patalpinami į pabėgėlių stovyklas, tikėdamiesi, jog kažkada, kokia nors europietiška šalis suteiks jiems teisę gauti prieglobstį.

Krizė Pietryčių Azijoje ne ką mažiau, o galbūt net labiau dramatiška. Musulmonai-rohindzha, kurių dauguma bėga iš Mianmaro (Birma), išeina į jūros platumas. Dar neseniai šie persikėlėliai (kaip ir Bangladešo gyventojai) dreifuodavo atviroje jūroje. Vieni iš jų žūdavo, kiti – kabindavosi į gyvenimą, nežiūrėdami į alkį ir troškulį. Laimei, prieš porą dienų Malaizija ir Indonezija atvėrė savo duris ir sutiko juos patalpinti į laikinus prieglobos punktus.

Išsigelbėjimas ir prieglauda

Šis „migracinis srautas per jūrą“ vienu metu dviejuose atskiruose pasaulio regionuose stato šalis, iš kurių reikalaujama prieglauda, prieš sudėtingą dilemą.

Palikti migrantus likimo valiai jūroje sukežusiuose laivuose – nežmoniška. Taip, kalta mafija, kuri verčia žmones bėgti, gaudama už tai didžiulius pinigus. Bet argi sąžinė leis palikti migrantus tokioje būsenoje?

Tragedijos įvykusios atviroje jūroje kiekviename iš dviejų regionų, parodė, jog prioritetinis uždavinys – išgelbėti šiuos žmones nuo žūties.

Ir taip, ES šalys jau priėmė sprendimą šiuo klausimu. Tas pats yra kalbant apie Malaiziją, Indoneziją ir Tailandą.

Sekantis žingsnis – suteikti jiems prieglobstį. Tačiau, atvirai šnekant, migrantams, atvykusiems tokiu keliu ir būdu, niekas neskuba suteikti galimybės gauti prieglobstį ar pabėgėlio statusą. Malaizija ir Indonezija sutiko priimti persikėlėlius su sąlyga, kad metų bėgyje jie gyvens stovyklose. Vėliau juos išsiųs atgal, iš kur jie atvyko, arba į šalis, kurios norės juos priimti.

Visus, kas atvyksta į Italiją per Viduržemio jūrą, taip pat paskirsto po laikinas stovyklas. Pagal planą, kurį dabar svarsto ES, 20 tūkstančių iš jų galės apsigyventi šalyse – sąjungos narėse. O kas bus su likusiais dešimtimis tūkstančių migrantų?

Spaudimas

Šalys, gelbėjančios migrantus nuo tikros mirties jūroje ir priimančios juos su laikina registracija (o taip pat šalys, kurios pasiruošusios priimti pabėgėlius), atsiduria labai sudėtingoje padėtyje.

Pirma, pagalbos ranka ištiesta migrantams, gali suskurti skatinantį efektą ir sudaryti prielaidą tam, jog šimtai tūkstančių migrantų pasirinks tokį patį kelią. Su tokiu antplūdžiu susitvarkyti bus neįmanoma.

Kita problema – kova su prekybininkais žmonėmis. Šios gaujos pastoviai skatina migracinį srautą. Dabar aptariamas klausimas apie tai, kaip ES kovos su šiuo faktu.

Dar viena problema – tame, kad norint sustabdyti migraciją, o būtent paspausti tas šalis, iš kur bėga žmonės, siekiant sustabdyti jų bėgimą. Bet ar pakeis savo politiką vyriausybės, režimai, nuo kurių žmonės bėga dėl politinių motyvų? O šalys, kurias migrantai palieka dėl jų vargingo pragyvenimo lygio? Ar gali jos staiga imti ir pradėti vystytis?
Sprendžiant pagal viską, surasti migracijos problemos sprendimą bus nelengva.

Sarmatas.lt komentaras:

Straipsnyje aptartas pats migracijos faktas, tačiau visiškai nepaminėtos jos priežastys, tik prabėgomis pabaigoje užsimenama, esą tai vyksta dėl vidinių, šalių iš kurių bėgama, problemų. Tačiau daugeliu atvejų tose šalyse problemas sukūrė karo padėtis ir „spalvotosios“ revoliucijos, kurios atėjo.. mes visi žinome iš kur atėjo. Ir štai dabar, Europa pripažindama migracijos objektyvų egzistavimą, nenori prisipažint, kad ji pati prie šio pagreitinto proceso gerokai prisidėjo. Ir ji, ir NATO, su JAV priešaky, tačiau mokės už tai tik Europa, kadangi į Jungtines Valstijas per Viduržemio jūrą emigrantams patekti nepavyks. Tad JAV čia niekas negresia. Visa našta, kaip sankcijų Rusijai, taip ir migrantų klausimu teks Europai, tai yra ir mums visiems. Todėl, galime neabejoti, kad artimiausiu metu Lietuvoje kils mokesčiai, susiję su nuostoliais dėl sankcijų, išlaidomis dėl šalies militarizacijos, kuri irgi gerokai kainuos (ne veltui čia ta isterija dėl „Rusai puola“), ir dėl migracijos, kaip išorinės, taip ir vidinės, klausimų.  Susiveržkime diržus!

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

  1. saul says:

    Aha,visur kalta Jav.Artimieji rytai,Afrika,Ukraina,Lietuva.Gel ozono sjyles,ekonominiu problemu.Tik ji kalta ir dar siek tiek Grybauskaite.Kaip patogu.

  2. PP says:

    Tokiems saul’ams dėl visko kaltas Putinas.

  3. Ec says:

    Iš ten kur gera niekas nebėga ir pabėgėliai nekalti, kad nori išsaugoti savo gyvybes. Kas kaltas dėl pabėgėlių, tarkim, iš Libijos, tas kas ją subombardavo. Kiek žinau ne Rusija :)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top