Nesugebėjusi padėti vienam vaikui valstybė užsimoja gelbėti tūkstančius

2013, 11 gegužės, 11:30 | kategorija LPT | 5 komentarai | peržiūrų 649 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis“Kaip Jums ne gėda ginti smurtautojus prieš vaikus? Tikriausiai pats toks esate. Privatus šeimos reikalas yra tik tol, kol šeimoje nedaromas nusikaltimas. O smurtas prieš vaikus, mano nuomone, pats sunkiausias nusikaltimas šeimoje. Nes vaikai patys negali apsiginti. Todėl juos ir turi ginti valstybė”

– į šį Seimo narės Giedrės Purvaneckienės, vienos iš gegužės 21 d. ketinamo priimti įstatymo prieš vaikų smurtą, kuriuo būtų įteisinta juvenalinė justicija(Justitia juvenalis – lot.), iniciatorės laišką Sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis reaguoja taip:

„Iki šiol mūsų valstybė turėjo pakankamai svertų, numatančių, kaip dirbti su asocialiomis šeimomis. O priėmus Vakarų pavyzdžiu įstatymą baisiausia būtų, jei iš tėvų atimtas vaikas būtų atiduotas kartu gyvenančioms dviem moterims ar dviem vyrams. Šios šeimos tik tokiais būdais ir ketina įsivaikinti vaikus.

Tūkstančiai vaikų šiuo metu nelanko mokyklos, bet negirdėjau, kad valstybė tuo susirūpintų. Tačiau mūsų „valdžiažmogiai“ išpučia burbulą iš to, kad klaipėdietė paauglė truputį paišdykavo, ir pavertė ją valstybinės reikšmės teroriste. O tuo pat metu idėjiniai nusikaltėliai vaikšto laisvėje.

Neradome nė vieno psichologo valstybėje, kad pasikalbėtų su Garliavos mergaite – vietoj to buvo atsiųsta 240 „kamikadzių“, o jau ketina spręsti tūkstančių šeimų problemas. Pirmiausia reikia kelti esamų psichologų kvalifikaciją. O kokių laimėjimų darbe yra pasiekusi Rimantė Šalaševičiūtė, inicijuojanti šį įstatymą? Nieko nedirbusi imasi leisti radikalius įstatymus, nusikopijavusi juos iš Vakarų.

Kai remiantis tuo pačiu įstatymu Norvegijoje vaiką atėmė iš lietuvių tėvų ir atidavė šeimai, kuri visai netoleruotina katalikiškoje mūsų valstybėje. O kur yra Lietuvoje šeima, kurioje vaikas nuo tėvų ar senelių nebūtų gavęs su vytele? Bet juk nė vienas normalus tėvas neperžengia ribos ir nesumuša savo vaiko iki invalidumo. Kitam gal rykštės pakanka vieną kartą gyvenime. Ir man Giedrė Purvaneckienė jau pareiškė, kad aš esu apleidęs savo vaikus. Tegu tik pabando kas nors iš mano kiemo paimti anūką! Pamatys, kas tada bus“.

O tais atvejais, kai reikalinga pagalba mūsų vaikams (Garliavos atveju ar E. Kusaitei), tarnybos yra visiškai neveiksnios. Ir dabar, rengiant šiuos įstatymus, būtent šios tarnybos turi šaukti, kas čia vyksta?! Taip pat – ir teisėsaugos institucijos. Tai kodėl nesigirdi iš tų tarnybų balsų? Visi patenkinti ramiai sėdi. Einama link to, kad mūsų šalyje gali nutikti net ne tas, kad vaikui pasiskundus jis bus paimtas iš tėvų, bet jei kokioms tarnyboms tėvai nepatiks, jos ras būdų, kaip tą vaiką atimti.

Visa tai rodo, kad mūsų valstybė griūna. Ir vis dėlto tikiu, kad ši visuomenės diskusija – prieš gera.  Ir šita valdžios kadencija pasakys, kas yra kas,  gal žmonės per kitus rinkimus susimąstys, ką jie renka“.

Dainiaus Kepenio mintis užrašė Ligita Sinušienė

šaltinis: vlmedicina.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Joris says:

  Idiotiškus įstatymus paprastai prastūminėja tie, kuriems už tai atitinkamai sumokama. Tik šituo niekas neprisipažysta. Juk žmonės turėtų būti visiškais visiškais … nepilnapročiais, kad nesuprastų, kas už tokių įstatymų slypi. Deja, nepilnapročiais esame daromi mes visi likusieji. O kai tai nepavyksta, kaip pavyzdžiui VAE atveju, tai vis tiek bandoma kaip nors ignoruoti tautos nuomonę, surasti daugybę visokiausių priežasčių, kaip pateisinti valdžios nuomonės viršumą virš tautos nuomonės, tik pamirštama, kas čia yra tikrasis darbdavys, o kas darbuotojas. Valdžia, kad ir kokia ji bebūtų, valdžios turi tik tiek, kiek jai suteikia ir leidžia tauta. Už tat visokiausiais gudriais būdais valdžia stengiasi žmonėms nejučiom įpiršti, kad žmogus prieš ją nieko negali padaryti ir aplamai esa bejėgis, kuriam pats geriausias ir prieinamiausias būdas išspręsti savo bėdas, tai sprukti iš šalies, palikti savo gimtinę.
  Rusijoje buvo gana įdomiai pasielgta, ten visos ne vyriausybinės organizacijos turėjo užsiregistruoti ir deklaruoti iš kur gauna finansavimą ir kur jį išleidžia. Vakarų valstybėse tai sukėlė ne mažą šurmulį. O kaip gi kitaip. Juk tokios nevyriausybinės užsienio organizacijos buvo pripažintos, jei neklystu, užsienio agentais (kas aiškiai kalba apie tam tikros krypties tokių organizacijų veiklą). Reiktų šito ir pas mus. O dar nepamaišytų kad visi politikai, vyriausybės nariai ir t.t. privalėtų būtinai deklaruoti ir paviešinti užsienio bankuose laikomą turtą, kaip tai buvo padaryta Prancūzijoje. Oh ir įdomių dalykėlių paiškėtų. Na pavyzdžiui, kas yra didžiausias vagis Lietuvoje. ir ką jau čia slėpti, akivaizdu kad visi patys „protingiausi“ įstatymai atkeliauja pas mus iš užsienio. Kai televizijoje vyksta prieš rinkiminiai debatai, visi arba dauguma politikų kuo puikiausiai žino valstybės ir tautos bėdas, girdėti teko tai ne kartą, netgi žino kaip jas išspresti, bet kai ateina laikas veikti, pasirodo kad jiems veikti leidžiama tik reklamos tikslais.

 2. Ra Light says:

  Jori, argi JTO ar Briuselis moka už savo nurodymų įvykdymą? Tiesiog seniai laikas suprasti, jog sieme sėdi pagrinde svetimų idėjų platintojai. O sėdi jie ten todėl, kad tautiečiai apleido valdymo reikalus ir pasinėrė į šlamšto vartojimą bei dalis, tiesiog, bando išlikti.
  Rusija su nevyriausybinėm organizacijom pasielgė pagal savo supratimą ir esamą situaciją. Ir gana gudriai. Mes galime dar gudriau pasielgti ir paklausti visų tų nevyriausybinių stebėtojų kas jie tokie ką jie čia stebi, remiantis kokiais aiškiai apibrėžtais kriterijais jie remiasi ir… ant ko pastatyta visa dabartinė civilizacija? Labai jau tas civilizacinis progresas kvepia paraku, krauju, vergų prakaitu ir šiukšlėmis. Vien tik JAV šiai dienai oficialiai pripažįsta vykdanti intervenciją į 74 šalis (šaltinis: http://www.digitaljournal.com/article/349806#ixzz2StgqaTES) Ar mes tokio gyvenimo norėjome?
  Panašiai reiktų paklausti ir užsieniečių norinčių pirkti Lietuvos žemę: O kam jums mūsų žemė? Pirkite savą ir darykite joje ką sumanėte, o mes darysime savoje ką sumanėme mes.
  Valdžios atstovų paklauskime, o kam jum „turtas“ užsienyje? Suprantu: turi žmogelis sau ir sutuoktiniui kuklų namelį kur nors užmiestį su truputėliu žemės sau maisto užsiauginti. Ir turėti „turto“ užsienyje nėra reikalo. Nesupranta – apmokestinti iki 90% turginės (rinkos) vertės.

  Ir pabaigai: atmeskite visas iliuzijas dėl valdžios. Valdžia atsiranda ten kur žmonės nevaldo savęs ir nesugeba jau susitarti tarpusavyje dėl kažkokių dalykų. Prisimins žmonės kas esa, susitars tarpusavyje ir visi parazitai išsilakstys iš Žemės. Sutars didžioji dauguma porų, darniai sugyvens ir vaikus mažiau reiks griežtai auklėti. O kai darna šeimojė ir parazitams nėra kur įlįsti su savo juvenalinėm justicijom – papraščiausiai visuomenėje nebus tam pagrindo.

 3. Joris says:

  Ačių už papildymą. JTO, Briuselis… JTO aplamai buvo sukurtas tam, kad rasti pateisinamą priežastį karinei invazijai į kitas šalis, prisidengiant demokratijos lozungais, kad kitos valstybės ne tik nesikištų, bet dar ir paremtų tokio tipo darbelius. Briuselis moka… tarkim išmokas už ūkio atsisakymą arba perleidimą. Argi tai ne mokestis tam, kad mūsų žmonės turėdami šiokį tokį ūkelį jo neatsisakytų? Tokiu būdu silpninama visa šalis, žmonės prarada žemės dirbimo įgūdžius, neperduoda jų savo palikuonims. O kas stovi už Briuselio nugaros? Ne tiesa, kad lietuviai nemoka ir nesugeba susitvarkyti savo kieme. Tiesiog, įsivaizduokite jog dabar antras pasaulinis karas ir po jūsų kiemą vaikšto fricas su automatu, ir nurodinėja kur kas turi stovėti arba kur ką daryti. Ar daug kas tam tiesiogiai paprieštarautų, žinodamas, kad iš karto bus sušaudytas? Dabar tokiais ginklais niekas nemosuoja, tačiau situacija yra būtent tokia. Visų pirma valdžioje yra ne tie žmonės, antra, ko nepavyksta pervilioti, įbauginti ar kitaip paveikti, paprasčiausiai pašalinami (įdomus yra paskutinis atvejis, kai studijoje duodamas interviu numirė Veselka, jei neklystu dėl pavardės, o pasirodo paskutiniais laikais toks žmonių šalinimo būdas pasidarė labai populiarus, niekam nesukeliantis abejonių, apie šį metodą gerai žino Rusijoje. Nesvarbu šalis, tos pačios rankos braižas) . Seime esa tik maža dalelė tikrai ten išrinktų žmonių, kurie bando kažką daryti, bet realiai visi svertai randasi tautos rankose, tik ne visa tauta supranta, kaip ir ką turinti daryti. Valdžia, partijos, rinkimai – visa tai spektaklis, skirtas žmonėms mulkinti, sudarantis įspūdį, kad tauta tikrai dalyvauja šalies valdyme. Galų gale ir tas pats Briuselis yra tik marionetė, didžiųjų korporacijų rankose, už kurių ir stovi tikrieji „šeimininkai“. Kas domisi, tikrai su šiomis įdomybėmis yra susidūrę. Ir Jūs Ra Light visiškai teisus dėl to, kad esmė visų šių nesamonių glūdi kiekvienam žmoguje atskirai ir tik po to bendrai. Kai žmonės ims tvarkyti save, kai kievienoje šeimoje vyraus supratimas, tai ir tikrai parazitams nebeliks vietos. Mūsų visų kova už savo tikrąją laisvę ir vaikų ateitį prasideda nuo mūsų pačių: pirmiausia nuo mūsų supratimo ir mąstymo, poto gyvenimo būdo, šeimos, nuosavo kiemo, gatvės, kvartalo, miesto ir galų gale visos Lietuvos. Nors daugumos iš mūsų dar tik laukia prabudimas, bet procesas vyksta. Jeigu mes apie tau jau kalbame, vadinasi, po truputį kylam nuo kelių, tiesiamės visu ūgiu ir tuoj pradėsime eiti. Svarbiausia ne tylėti ir ne, kol kas nors ką nors ims daryti, o pradėti veikti ir po truputį patiems statyti savo vaikų ateitį.

 4. inesa says:

  dziaugiuosi,kad dar Lietuvoje yra  blaiviai mastanciu zmoniu. Geras straipsnis,bet dar geresni komentarai….

 5. Ra Light says:

  Jori, galima kovoti, o galima ir kurti. Viskas priklauso nuo požiūrio.
  Kaip atsaką į juvenalinės justicijos kišimą būtina susimąstyti kiekvienai šeimai dėl vaikų auklėjimo tautos mąstu ir sugalvoti savo vaikų auklėjimo sistemą. Dar geriau prisiminti tai kas jau seniai yra ir į auklėjimą įtraukti senelius – išminties ir žinių šaltinius, kuriuos sistema pavertė išlaikytiniais pensininkais.
  Kodėl mums kemša tą juvenalinę justiciją? A todėl, kad Lietuva „jau subrendo“ tam. Ką tai reiškia? o reiškia tai, jog lietuvių (kaip ir daugumos tautų) vaikus auklėja kažkas pašalinis (darželiai, mokyklos, MIP) ir tėvai mažai domisi vaikų auklėjimu. Darželiuose ar mokyklose lyg ir visuotinai priimtas vertybes perteikia vaikams, tačiau tas vertybes parazitai po truputį keičia jiems reikiama linkme, o per MIP platina jiems reikiamas vertybes, kurios gerokai skiriasi nuo tautinių. „Paauklėti“ tokiu būdu vaikai kartais krečia išdaigas dėl ko tėvai gali kartais pyktelti ant vaikų ir nubausti fiziškai. Parazitai tai pamatę, kelia triukšmą ir „siūlo sprendimą“ – juvenalinę justiciją, kuri „apsaugos“ vaiką nuo tėvų „smurto“, nutylint kokį Sielos ar kūno smurtą vaikas patirs nuo „apsaugos“.
  Parazitų veikimo schema kaip ir aiški. O ką daryti žmonėms? Esamoje sistemoje tėvai intensyviai atitraukiami nuo vaikų ir savų tėvų (vaikų senelių) sekinančiu darbu, todėl vaikus auklėja seneliai (dar visai tinkamas auklėjimo būdas) arba įvairios auklėjimo įstaigos. Todėl esamoms ir būsimoms šeimoms pravartu pamąstyti: kaip jie auklės (ar jau auklėja) vaikus, kokią Išmintį, Žinias, Patirtį perduos ir kokia forma (būdu)?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top