Pamirštos istorijos rato pamokos

2016, 1 gegužės, 7:44 | kategorija LPT | atsiliepimų (27) | peržiūrų 938 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Pabėgėliai - ekonominiai migrantai

Gediminas JAKAVONIS: Kuo daugiau paramos prašytojų priimsime, tuo daugiau jų atsiras visose valstybėse. Pabėgėliai čia ateina gauti išmokų, o ne dirbti. EPA-Eltos nuotr.

Gediminas JakavonisGediminas Jakavonis, Seimo narys

Pavasario Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) sesijoje visi labiausiai laukė diskusijos apie pabėgėlius. Vokietės A.Grot ir olandės T.Strik parengti rezoliucijos projektai sulaukė nevienareikšmiško ir gana kritiško vertinimo. Didžiausios Europos problemos – karo pabėgėlių, tarsi skėriai plūstančių į Europos šalis, – vertinimas buvo toks: šalys, gerai sutinkančios pabėgėlius, yra geros, o šalys, bandančios ieškoti kitų išeičių, yra blogos.

Rezoliucijoje buvo reikalaujama, kad pabėgėlius laisvai praleistų pasieniečiai, joje taip pat painiojamos karo pabėgėlių ir ekonominių migrantų sąvokos, kurios labai aiškiai apibrėžtos Venecijos konvencijoje. Kad ETPA požiūris per pusę metų pasikeitė, liudijo ir tai, jog viena didžiausių šios organizacijos frakcijų EPP pareiškė, kad už tokią rezoliuciją nesiruošia balsuoti. Buvo aišku, kad kovojama su pasekmėmis, priimami vienadieniai, laikini sprendimai, kurie problemos neišspręs, nes nesigilinama į šio reiškinio priežastis.

Diskusijoje nuskambėjo raginimas atsistatydinti vienai žymiausių Europos politikių A.Merkel, kuri pakvietė pabėgėlius į Vokietiją, o po to liepė juos pasidalyti visoms Europos valstybėms. Kai kas net ieškojo paralelių tarp A.Hitlerio, sukėlusio Europoje karą, ir A.Merkel, įteikusios Europai pabėgėlių „dovanėlę“.

Vokietijos atstovai pareiškė, jog šalys, ginančios savo nacionalinius interesus, apskritai turėtų palikti Europos Tarybą. Išryškėjo ilgalaikių strateginių sprendimų nebuvimas, nes socialiai Europa šito neišlaikys, o dėl atsakomybės, kurią reikia prisiimti, kalti neapgalvoti politikų sprendimai. Prisiimti atsakomybę reikalauja tos šalys, kurios dėl susidariusios situacijos kaltos pačios.

Kad ir kaip būtų gaila, bet šios, mano manymu, ydingos rezoliucijos buvo priimtos aštuonių balsų persvara. Kuo daugiau paramos prašytojų priimsime, tuo daugiau jų atsiras visose valstybėse. Pabėgėliai čia ateina gauti išmokų, o ne dirbti. Perfrazuotas posakis, kad mes jiems duosime meškerę, o ne žuvį, šiems žmonėms netinka.

Labiausiai pabėgėlių srautui priešinasi buvusios socialistinio lagerio šalys – vengrai, čekai, lenkai, iš dalies mes, lietuviai, estai.

„Youtube“ galima rasti filmuką apie eksperimentą su pelėmis, kurioms buvo sudarytos idealios gyvenimo sąlygos, bet jos labai greitai išmirė. Man atrodo, kažkas panašaus vyksta ilgą laiką gerai gyvenusių vakariečių sąmonėje. Arba jie nemato artėjančių problemų, arba nenori jų matyti.

Reikia paminėti, kad šioje sesijoje Strasbūre buvo kaip reta daug garsių svečių. Tai ir Europos Komisijos prezidentas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker), ir Austrijos prezidentas Haincas Fišeris (Heinz Fischer), kurie, kaip ir Europos Tarybos generalinis sekretorius T.Jaglandas (Thornbjorn Jagland), kvietė atsisakyti sankcijų ir eiti į kontaktą su Rusija. Buvo minima ir tai, kad NATO jau susigrąžino į savo būstinę stebėtojus iš Rusijos.

Nesu didelis nei Rusijos, nei rusų priešas, bet kai ši valstybė okupavo Krymą, pradėjo karo veiksmus Ukrainoje, ETPA atėmė iš jų balso teisę. Tada Rusijos delegacija demonstratyviai pasitraukė iš šios organizacijos veiklos.

Visada, kai balsuoju Europos Taryboje, galvoju, kaip priimtas sprendimas atsilieps Lietuvai, šalia mūsų gyvenantiems kaimynams. Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja buvo įkurta tam, kad saugotų ir gintų žmogaus teises. Ji vadinama žmogaus teisių, teisingumo ir demokratijos rūmais. Čia priimti sprendimai privalomi visoms į ETPA įeinančioms 48 valstybėms. Tik pamėgink jų nevykdyti, mano Lietuvėle, kaipmat sulauksi tikrintojų bei sankcijų.

To, kad 2008 m. Rusija okupavo dalį Gruzijos teritorijos, jau niekas nebepamena. Tai, kad vyksta karas su Ukraina, irgi stengiamasi pamiršti. Kas bus toliau? Baltijos šalys, Lietuva? Tik tada jau iki Berlyno… O galingieji ponai vakariečiai kviečia okupantą dialogo į organizaciją, skirtą ginti žmogaus teisėms.

Jiems, didiesiems, matyt, galioja kitos pasaulio galingųjų taisyklės, nors niekur nėra parašyta, kad demokratinėmis sąlygomis maža valstybė turi mažiau teisių už didelę.

Tarpukario Lietuva buvo Jungtinių Tautų narė. Po 1940 m. sovietų okupacijos, praėjus keliems mėnesiams, niekas to neprisiminė. Istorija niekada nesibaigia ir labai dažnai kartojasi vis baisesniais būdais. Ir čia jau man darosi nejuokinga.

respublika.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 27

 1. Rosalie says:

  Kartais imi ir susimastai……. Kas geriau ar RAMADANAS, ar KALEDOS(tegu ir staciatikiu) ???

 2. Stasys says:

  Balvonas Jakavonis iškraipo įvykius jam priimtinu požiūriu.
  Per artimiausius dešimtmečius NATO ir jos šunauja okupavo Afganistaną, Iraką, Kosovo, įvykdė perversmus ir sukėlė pilietinius karus Livijoje, Ukrainoje, bandė įvykdyti perversmus Baltarusijoje, Rusijoje. Taigi, balvone Jakavoni, kas bus sekanti NATO ir jos šunaujos auka???

 3. Jade says:

  Mano aplinkoj daug zmoniu is babegeliu saliu. JIe sako jog America jai pradejo Europa sunaikino ju salis ir jas apiplese dabar ten vargas todel zmones ir bega.

 4. Panzer says:

  Manau, dar niekada jav taip smarkiai neįtakojo Europos kaip dabar,o mūsų begalviai ir parsidave politikai nebepajėgus atlikti savo darbą. Geruoju niekas nebeišeis, o piktuoju negali, nes suminkštėjo vakarų visuomenė,todėl laukia avių likimas, kuris kartu į duobę nusitemps ir Lietuvą.

 5. pestininkas says:

  Na jakavonis ir „proto“bokštas,buvau apiė jį geresnės nuomonės!,visiškas profanas! O stsio norėčiau paklausti,ka tuo metu darė rusija kad visus tuos jankiu veiksmus sustabdyti?,juk tokia šalis dydžiulė ir tokia jėga!tai stasy netoli nutolai nuo balvono jakavonio,tik galvoji kad protingesnis!,juk putinas ne viėną kartą nato ir vakarus ira pavadines „brangeis partnereis“,daryk išvadas,jei jau taip kalba tokios šaliės vadovas tai reiškia tik viėna,jis jų pusėj tik imituoja priėšpriėša jiėms,tuo labiau kad nepajudino rf nei akmenuko kad apgint savo draugu,darbai rodo priėšingai…

 6. Mindaugas says:

  Eilinis rusofobo rusofobinis rašinėlis, persmelktas dibtiniu susirūpinimu Lietuvos ateitimi. Ger. seimo narį. neapsimetinėkite, kad nežinote tikrų migracijos priežasčių.Nelegali migracija tai tik pasekmė, esminė priežastis – JAV/NATO agresija. Būtina šalinti priežastį, o ne eskaluoti neigiamas pasekmes. Dėl etninius konfliktus ir chaosą keliančios masinės imigracijos į Europą ir ją sukeliančio kraštutinio Afrikos šalių skurdo yra kalti ne nuskurdintųjų šalių žmonės, kaip ir visi kiti ieškantys duonos kąsnio sau ir savo vaikams – kalta yra kapitalistinė-imperialistinė santvarka ir jos valdytojai, kuriems šitokių šalių apiplėšinėjimas ir nustekenimas sudaro vieną pagrindinių turtėjimo šaltinių.

 7. Ec says:

  Mindaugai, visiems aiškios tos priežastys, tik klausimas, ar tie bėgantys taip pat bėgtų, jei pragyvenimo lygis būtų toks pats, tik priimančioje šalyje nereikėtų dirbti, o pinigus mokėtų tiesiog už dyką? Tų, kurie bėga didžioji dauguma dabar (dykaduoniai), bėgtų ir tuomet. Kad jie bėga ne nuo karo, aišku, nuo karo bėgama į ten, kur nėra karo, dabar, gi kur daugiausiai mokama. Ir jei bėgtų nuo karo, apie jokias integracijas nebūtų kalbos, būtų kalba apie laikiną apgyvendinimą ir kelionę atgal, kai karas baigsis. Stebint tai, kas vyksta – bėga pagrinde jauni vyrai (matoma iš bet kurios vaizdinės informacijos, net iš nuotraukos prie šio straipsnio), tinkantys kariauti, palikdami moteris vaikus ir senius karo zonoje. Sutinku, kad JAV užkūrė šitą pragarą, bet veltėdžių priėmimas tą pragarą tik kaitins ir plės, ne gesins. O šis veikėjas, mano nuomone, tik nori viską sumalti į vieną krūvą, kad žmonėms būtų sunkiau atskirti pelus nuo grūdų, o jam būtų lengviau išplaukti, rinkimai juk artėja :) . Nori įtikti ir rusofobams ir tautininkams ir bendrai kuo didesniam žmonių kiekiui, ne daugiau

 8. Mindaugas says:

  To Ec: tos priežastys, aš net neabejoju, mąstančiam žmogui yra aiškios, tačiau aiškus jų neįvardinimas, yra tylus pritarimas dabartinėms blogybėms. Kas dėl pabėgėlių. Bėga žmonės ne tik tai iš Sirijos, bet ir iš labai daug tiek Azijos, tiek Afrikos valstybių, kuriuose egzistuoja koks nors nepriteklius arba karo grėsmė. Be to ši problema Europą krečia ne pastaruosius metus, o jau maždaug nuo 1960 metų. Kas dėl jaunų pabėgėlių, čia jūs teisus. Tik apie 10-20 procentų visų pabėgėlių yra iš Sirijos, dauguma tiesiog gero gyvenimo ištroškę migrantai. Aš galiu prognozuoti visai realų scenarijų. Europoje kilus didesniems neramumams tarpusavyje kovojant migrantų tarpe esantiems islamo ekstremistams su vietos „patriotais“, į vaizdą ramiai sau įžengs tie patys JAV imperialistai su savomis spec. tarnybomis ir kt. pajėgomis, „padarys tvarką“ ir tiktai dar labiau sustiprins savąsias pozicijas regione.Bet kuriuo atveju, daugybės žmonių mąstyme proto nušvitimo nesimato ir panašu, kad labai galimai artėja dar gausesnių Sistemai naudingų idiotų pakilimo metas, po kurio neaišku, ko laukti, ar stabilizacijos, ar tikrų sujūdimų ir kovų.

 9. saul says:

  Tai as,taip ir nesupratau mindaugo.Paskutiniame komentare rase,kad supranta,kad pabegeliai,is esmes,ekonominiai migrantai….ir si problema egzistuoja nuo 1960metu…“ Bėga žmonės ne tik tai iš Sirijos, bet ir iš labai daug tiek Azijos, tiek Afrikos valstybių, kuriuose egzistuoja koks nors nepriteklius arba karo grėsmė. Be to ši problema Europą krečia ne pastaruosius metus, o jau maždaug nuo 1960 metų. Kas dėl jaunų pabėgėlių, čia jūs teisus. Tik apie 10-20 procentų visų pabėgėlių yra iš Sirijos, dauguma tiesiog gero gyvenimo ištroškę migrantai“…..,o pries tai buvusiame komentare…kaltina vakarus sukelus karus ar revoliucijas tose salyse.Reiketu apsispresti-kazkaip tai…nesolidu :)

 10. Mindaugas says:

  saul: Ne taip išsireiškiau. Norėjau parašyti, kad 10-20 proc. yra karo pabėgeliai, o kiti pabėgeliai yra ekonominiai migrantai. Ir nesvarbu iš kokių jie šalių. Aš pabėgelių neskirstau į ekonominius ir šiaip dėl karų iš savo šalies bėgančius žmones. Iš Lietuvos, per 26 „nepriklausomybės“ metus irgi emigravo milijonas žmonių, tačiau Lietuvoje juk karo nėra? Žmonės ieško geresnio gyvenimo svetur, tačiau užduokite sau klausimą, kas dėl to kaltas? Tas kas daugiausiai laimėjo iš pirmojo ir antrojo pasaulinio karo, nori laimėti ir iš trečiojo. Pats laikas mokytis iš istorijos.

 11. Ec says:

  Aš tik turėjau galvoje, kad ši migracija yra iš užjūrio finansuojamas bei remiamas veiksmas ir jam reikia priešintis. Koks to veiksmo tikslas galima tik spėti, bet kokiu atveju jis labai pasunkins gyvenimą ne tik šalims priimančioms migrantus, bet ir šalims iš kurių jie išvyksta. O kam tai gali būti naudinga?

 12. Arvitto says:

  Stasy,-jei visame kame matai blogi,-zinok,kad tai Rusija ikisusi savo nagus! Tokios realijos siu dienu.

 13. konkurencijos nėra says:

  Ir vėl televizoriaus prisižiūrėjai…

 14. Panzer says:

  Elfai braunasi į sarmatus. Šiaip atsakymai yra klausimuose, kam naudingi pabėgėliai? Mano manymu, naudingi Vokietijai, nes gali kontroliuoti kitas es šalis, nes jau dabar svarstoma kad reiks mokėti baudas kurie nepriims. Naudinga jav, nes padidins rinką po ttip pasirašymo, valstybės rems pabėgėlius, o jie leis pinigus…

 15. zzz says:

  Jakavoni,ar pats esi kvailas ar kvailesnių ieškai?Kokio b…o NATO prikūrė karinių bazių Rusijos pasienyje?Po TSRS griūties buvo sutarta,kad NATO nesiplės,o ką turime.Nereikia iš burnos daryti subinę ir tada Rusija bus nepavojinga.Nereikia provokuoti Rusiją ir viskas bus gerai.Apie,kokį Rusijos karą su Gruzija kliedi Jakavoni?Gruzija žudė Rusijos taikdarius Osetijoje,o Gruzijos generolas gyrėsi,kad Osetijos užpuolimas tai konstitucijos atstatymas.Džiaukis,kad nėra TSRS už tokį šmeižtą jau kitą dieną būtų po nepriklausomybės.Durnių laivas.

 16. to zzz says:

  Maziau televizoriu ziurek…

 17. Mindaugas says:

  to zzz. Viską teisingai parašėte.

 18. Konservatorius iš Klp says:

  „Livija“ lietuviškai yra rašoma su b vietoj v ;) Stas, sadis tebe šest.

 19. konkurencijos nėra says:

  Labai teisingai zzz

 20. Anonimas says:

  Mielieji, atsidarytkite langus ir įkvėpkite gryno oro – matosi propaganda jau išplovė smegenis.  :)

 21. Ec says:

  Anonimai, propagandai (naujoviškai – viešiesiems ryšiams) geriausias priešnuodis ne grynas oras o paprasta logika :)

 22. Anonimas says:

  Tai rekomenduočiau ta logika ir vadovautis :)

 23. Mindaugas says:

  To Ec, Anonimui. Teisingai apibrėžti atsakymą, kas yra propagandos agresorius ar auka, – padės mums atsisakymas emocijų, kurias mums taip įkyriai perša oficiali propaganda, ir blaivus žvilgsnis į tarptautinės teisės dokumentus. Bet kokį melą galima atskirti, tereikia nustatyti priežastinį ryšį, įvykių seką, kurios logika ir atskleidžia tikruosius tikslus.

 24. Ec says:

  Propaganda, kai stengiamasi pasiekti reikiamos visuomenės reakcijos, dažnai perrašant istoriją ar faktus sumaišant į krūvą, kad paprastesniam žmogeliui būtų sunku suprasti esamus veiksmus istorijos fone ir jis tikėtų ką sako iš TV ar panašiasklaidos.
  Kad lengviau suprasti – pavyzdys : rusai blogi, jau 500 metų puola Lietuvą. Tuomet klausimas – Jei caras buvo blogas, tuomet bolševikai turi būti geri, nes jie carą nušovė, arba atvirkščiai, jei bolševikai blogi, tai caras turėjo būti geras. Kaip bebūtų, 500 metų pasaka nepraeina niekaip, bet bukesniem praeina. Tam yra posakis – mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis, kas demokratinėje-kapitalistinėje santvarkoje yra nenaudinga, protingų propaganda ir rinkiminė reklama nepaveiks. Dar naujausias pavyzdys – Islamo valstybė bloga, su ja reikia kovoti, o kai Rusija padeda su ja kovoti, tai ji vėl bloga – logikos jokios, reiškia buka propaganda. Ir panašių pavyzdžių apstu, Čia labai nesigilinant :)

 25. Anonimas says:

  Ec, norėčiau išgirsti Jūsų nuomonę, kuom Rusija  yra ,,gera“.  
  Kalbant apie Islamo valstybę – čia atskira tema.

 26. Mindaugas says:

  Anonimui. Tai jūs pats parašykite, kuo Rusija bloga. Tik prašymas būtų, nesivadovauti nuvalkiotomis kliše…

 27. Ec says:

  Niekur niekada nerašiau, kad Rusija yra bent vienoje srityje absoliučiai gera, o ir klausimo ne supratau, gera tiesiog ar gera kabutėse? Ir klausimas neteisingai užduotas, jei paklaustumėte kuo ji geresnė ar blogesnė už kažkokią kitą šalį, savo nuomonę pasakyčiau

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top