Panevėžys: mirštantis miestas ir tuštėjančios mokyklos – skamba genocido varpai

2014, 18 gegužės, 10:06 | kategorija Realybė | 8 komentarai | peržiūrų 1 300 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisGegužės 14-ąją išėjo straipsnis apie Panevėžio mokyklų tuštėjimą – „Mokyklos be mokinių“; nemažai kas šiuo tekstu dalinosi ir vis dalinasi, o ir jame, be abejo, yra įdomių faktų, tikrai verčiančių susimąstyti apie padėtį ne tik Panevėžyje, bet ir mūsų šalyje apskritai.

„Prieš septynerius metus Panevėžyje gimė 932 vaikai. Nuo balandžio centralizuotą priėmimą į pirmąsias klases paskelbęs Švietimo skyrius sulaukė dar tik 629 prašymų.“ – teigiama straipsnyje.

Taip, problema akivaizdi, tačiau straipsnis nepadaro kai ko svarbaus – jis visiškai nekalba apie tai, kad pati reikalo esmė yra visuotinė Lietuvos demografinė krizė, faktinis lietuvių tautos nykimas, inicijuotas tik žlugus TSRS ir vietoje realios nepriklausomybės ar lietuvių tautą ginančios valstybės iškilus oligarchiniam-plutokratiniam dabarties režimui (kuris pagal visus „šventuosius“ landsbergizmo kanonus su didžiuliu pasitenkinimu žaidžia frazėmis kaip „nepriklausomybė“ ir „patriotizmas“); t. y. kad net jei ir visi šie 932 vaikai eitų į Panevėžio mokyklas, tai nepakeistų fakto, kad tiek Panevėžyje, tiek ir visoje Lietuvoje – net neskaičiuojant masinės emigracijos fakto – daugiau žmonių miršta nei gimsta.

1989-aisiais Panevėžyje, stipriame pramonės mieste, gyveno 126483 žmonės; 2013-aisiais, nustekentame ir sužlugdytame miestelyje, išparceliuotos Lietuvėlės užkaboryje teliko 97 589. Tokie duomenys ir jie rodo, kad skamba ne tik kažkokia mažutė mokyklų krizė – skamba lietuvių tautos genocido varpai.

Ir tai jau tęsiasi didžiąją dalį laiko nuo tariamos „nepriklausomybės“ paskelbimo ir kapitalistinio išnaudojimo Lietuvoje atkūrimo.

1. Žinoma, reikšmingas emigracijos faktorius – milžiniškas skaičius tautiečių paliko tiek Panevėžį, tiek ir kitus provincinius miestus, antai Šiaulius, Telšius ir kt. ir išvyko į užsienį arba mažų mažiausiai į Vilnių ar Kauną. Kas jį sukėlė ir sukelia? Jį sukėlė tai, kad tapdama kapitalistinės Vakarų sistemos dalimi, Lietuva faktiškai neteko teisių į savo pramonę ir ekonominę jėgą, nes kapitalistams pelningiau pirkti pigius produktus iš Trečiojo pasaulio šalių bei kitų šaltinių, o ne kad kokia nors šalis,tuo labiau, tokia maža kaip mūsų Lietuva, siektų bent santykinės autarkijos. Tad natūraliai vyko ir toliau vyksta kapitalo koncentracija, paverčianti mažumą kapitalistų turto ir visuomenės šeimininkais, o absoliučią daugumą tautos – pigia ir „mobilia bei laisva“ darbo jėga – vergais;

2. Tačiau dar siaubingesnis yra žemas lietuvių gimstamumas, kuris iš esmės yra būdingas toli gražu ne tik mums, bet ir kitoms aplinkinėms tautoms (apie Vakarus net nekalbame, kur didelė dalis statistiškai „normalaus“ gimstamumo yra kompensuojama per spalvotų rasių imigrantų gimstamumą, o ne per vietinių tautų šeimas); tai yra, be abejo, ir kultūrinės, dvasinės terpės, situacijos padarinys, bet jo pagrindas vėlgi yra ekonominis – paprasčiausiai sukurtos sąlygos, kuriose turėti sveiką šeimą, ne mažesnę kaip dvejų vaikų (o pageidautinai, kad tauta stiprėtų ir augtų – trijų ar daugiau) darosi sudėtinga.

Ir emigracija, ir menkas gimstamumas – tai didelės problemos, bet jos tėra padariniai… Padariniai pastaruosius 24 metus Lietuvą ir lietuvių tautą apiplėšusius, fiziškai ir psichiškai sužlugdžiusios kapitalistinės sistemos, kurioje viskas – ir žmogaus garbė ir sąžinė, ir jo darbas, ir gyvenimas, ir vaikų ateitis – viskas – tėra prekės, kurias galima įsigyti už atitinkamą pinigų sumą.

Šito „laisvės ir demokratijos“ rojaus rezultatai akivaizdūs – Panevėžys, kadaise klestėjęs pramonės miestas – dabar tėra nyki savo buvusios didybės liekana, nykus „Lietuva“ vadinamos Žydrosios Blogio Imperijos provincinis miestelis.

Panašiai yra ir daugelio kitų Lietuvos miestų atvejais. Ir kalti čia ne žmonės, kalti čia ne eiliniai Lietuvos piliečiai, mūsų tautiečiai, broliai ir seserys lietuviai – kalti yra tie, kurie už Judo sidabrinius pardavė mūsų Tėvynę, mūsų Lietuvą, užsienio kapitalistams, bankininkams ir jų valią vykdantiems vietos oligarchams(mafijai).

Panevėžio mokyklų nykimas ir užsidarinėjimas tėra padarinys, simptomas – simptomas ligos, kuri pribaigs Lietuvą, jei mes, lietuviai, visi dirbantieji, darbininkai ir inteligentai, jauni ir seni, vyrai ir moterys, nesusivienysime į vieną kumštį kovai už savo, kaip žmonių ir kaip lietuvių, kaip šios šventos žemės šeimininkų, teises.

Teises žmogiškai gyventi, dirbti ir uždirbti ir nesibaiminti dėl savo vaikų ir anūkų ateities – o ne gyventi pastovioje nežinioje, nežinant, ar neteksi būsto, ar turėsi palikti savo šalį „geresniam rytojui“ užsienyje, ar net turėsi matyti, kaip tavo vaikai taps „tolerantiškosios ir atvirosios“ Europos Sąjungos šlovinamų pedofilų bei kitų iškrypėlių aukomis.

Panevėžys ir visa Lietuva gali dar suklestėti ir atgimti, prisikelti naujam ir šviesiam gyvenimui – tiek ekonomiškai, tiek politiškai, tiek dvasiškai. Bet to nebus tol, kol viešpataus tie, kuriems rūpi ne žmogus, o pinigas; tol, kol viešpataus išnaudotojiška, nusikalstama kapitalizmo sistema ir lietuvis bus ne tikrasis savo žemės šeimininkas, o „Eurosąjungos“ kolonijinės provincijos vergas.

Tad ir siekime ne ko kito, kaip realių permainų, matykime ne vien padarinius, bet ir jų priežastis.

Nacionalistas

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 8

 1. Kęstutis says:

  Viskas su straipsniu gerai, tik pasirašydamas autorius „Nacionalistas“ neapgalvotai paskubėjo. Nacionalizmas yra vienos kažkurios tautos iškėlimas prieš kitas. Taip būtent dabar elgiasi Europos sąjunga prieš pavergtas tauteles. Tai tiksliau būtų pasirašyti Patriotas. Manau kad autorius nepretenduoja keltis aukščiau už kitas tautas, tad reikėtų šitai pataisyti.

 2. ZiklonBsinger says:

  Jei gimęs savo šalyje nesi nacionalistas – esi patriotas prisitaikėlis: Pavyzdys Iš Didžiosios raidės – politkaliniai ir tremtiniai ĮŠikną lenda nusikaltėliškai euro–pedalo–sąjungai, koncervatoriams – žydų pašalpų milijonais mokėtojams, amžinai „neturtingų ir vis turto „DDąąąr daugiau norinčių“ žydų norų pildytojams, O tuo tarpu Lietuvos pencininkų pencijų atėmėjams. Zingeris – pilkasis koncervų kardinolas, tikiu viską suderina po kilimu,- kaip kad kontrolinis žmogus žydadirbių tarpe…

 3. artas says:

  Kęstučiui ->

  Nacionalistas – ne autorius, o interneto puslapis.
  Paspauskite – tai nuoroda.

 4. Valdas says:

  Miršta visa Lietuva .

 5. Aštrus says:

  Pagrindiniai Panevežio fabrikai tai sovietų karines pramones gigantai,kurie gamino karo pramonei,kritus sovietams fabrikai užsidare ,nes sovietinis karinis komplekas sustojo.Cukraus fabrikas ,kurio produkcija ir šiandieną turi paklausą,parsiduotas,pirko danai ir sunaikino,to paties likimo susilauke ir spirito gamykla,kuri kas dieną dejo aukso kiaušinius.Veikia pieno kombinatas ,bet kaip už pieną supirkimo kainos menkos ūkininkai išpjauna karves.Jaunimas išvyko į vakarus.

 6. Bronius says:

  Kęstutis teisus. Noriu papildyti. Dabartiniai „nacionalistai“ sukurti ir vadovaujami buvusių sovietinių pareigūnų/ darbuotojų/ įdėjų ir finansų perėmėjų; jie ne tik neviešina LKP nusikaltimų Lietuvai, jie juos dangsto, iškreiptai pateikdami tautiškumą; tas pats ir su tautininkų partija/ judėjimu, kurį išvystė būtent tarybinės sistemos aktyvystai, dangstantys sovietinius nusikaltimus. Tiek „nacionalistai“, tiek ir „tautininkai“ visomis jėgomis stengiasi paminti partizaninio Sąjūdžio tikslus ir principus. Būtent partizaninio Sąjūdžio dalyviai ir buvo tikrieji tautininkai, tai patvirtine savo ir savo artimųjų krauju.

 7. Bronius says:

  Esmė pateikta melagingai. Prichvatizuojant pramones įmones, kolūkius,juos sunaikinant ir skurdinant tautą pasireiškė TIK homosovietikai, vadovaujami LKP banditų. Toks buvo jų tikslas, siekiant išsityčioti iš Lietuvos nepriklausomybę iškovojusių tautiečių. Turėdami dešimtmečių nusikaltimų dangstymo praktiką ir teoriją, jie ir nepriklausomoje Lietuvoje nesiafišavo, bet dangstėsi kitų valstybių (Danijos, Vokietijos, Lenkijos, JAV…) vėliavomis ir jas atstovaujančiais sovietiniais blogiečiais ar kvailais. Skaityk sovietinių nusikaltimų istoriją, KPSS/ LKP banditų mafiozinės metodikos analizę ir būsi ne Aštrus, bet žymiai Aštresnis…

 8. Ignas says:

  Blevyzgos

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top