Parengta COVID-19 valdymo strategija

2020, 6 gegužės, 15:30 | kategorija Realybė | atsiliepimų (7) | peržiūrų 470 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vakcina nuo koronaviruso

Vyriausybė parengė COVID-19 valdymo strategiją. Joje didžiausias dėmesys skiriamas vyresnio amžiaus žmonėms. Strategija bus peržiūrima tik įrodžius, kad atsirado vakcina arba vaistai nuo koronaviruso ir, kad susiformuoja imunitetas.

Siekiant trumpuoju laikotarpiu suvaldyti koronaviruso plitimo riziką ir tinkamai pasirengti galimam viruso protrūkiui ateityje, parengta COVID-19 valdymo strategija.

Jai trečiadienį Vyriausybės pasitarime pritarė Ministrų kabinetas.

Strategijos paskirtis – sutelkti visų valdžios institucijų ir įstaigų, vietos savivaldos, medikų, socialinių ekonominių partnerių, pilietinės visuomenės pastangas, iniciatyvas ir jau vykdomas veiklas viruso plitimo rizikai suvaldyti ir neigiamam poveikiui minimizuoti.

Pasaulyje dar nepakankamai išvystyta žinių apie naująjį koronavirusą bazė, todėl strategija rengiama kaip dinamiškas, reguliariai peržiūrimas, atnaujinamas ir pildomas dokumentas.

„Mes visi drauge puikiai suvaldėme koronaviruso pandemijos pradžią.

Turime savybę būti kuklūs, bet čia kuklumui ne vieta – esame viena iš nedaugelio šalių pasaulyje, kuri laiku užkardė ligos plitimą.

Visa šalis, kiekvienas jos žmogus laiku suvokė ligos grėsmę ir ėmėsi reikiamų priemonių, kad užkirstume kelią galimai katastrofai.

O dabar metas išmokti gyventi su virusu naujoje realybėje ir tinkamai pasirengti galimoms naujoms jo bangoms – tam ir skirta ši strategija“, – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Strategija bus įgyvendinama vadovaujantis penkiais esminiais principais:

 1. asmenų, priklausančių aukštos rizikos grupėms, saugojimas;
 2. proaktyvus atvejų lokalizavimas ir greitas reikiamų priemonių įgyvendinimas;
 3. operatyvus ir objektyvus visuomenės informavimas;
 4. įrodymais ir faktais grįstų sprendimų priėmimas;
 5. tarptautinis bendradarbiavimas, pirmiausia – Europos Sąjungos lygiu.

Planuojama, kad strategija bus įgyvendinama dvejus metus.

Tam rengiamas priemonių planas, kuriame kiekvienai prioritetinei krypčiai numatomos konkrečios priemonės, nustatomi siekiami rezultatai ir atsakingos institucijos.

Numatytos keturios prioritetinės strategijos kryptys:

 1. veiksmingo viruso valdymo kontrolės mechanizmo sukūrimas (atsakinga Sveikatos apsaugos ministerija (SAM);
 2. sveikatos sistemos pasirengimo užtikrinimas ir visuomenės fizinės ir psichologinės (emocinės) sveikatos stiprinimas (atsakinga SAM);
 3. karantino režimo sąlygų taikymas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje (atsakinga SAM);
 4. šalies socialinio ir ekonominio sektorių stabilizavimas ir pritaikymas prie naujų sąlygų (atsakinga Finansų ministerija).

Strategijos įgyvendinimą koordinuos Vyriausybė, įgyvendinimo kontrolę vykdys Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komitetas, kuriam pirmininkauja Ministras Pirmininkas.

Paskirtos koordinuojančios institucijos vertins strategijos įgyvendinimo priemonių plano pažangą ir reguliariai informuos Komitetą apie pokyčius.

Strategijos įgyvendinimo rezultatai reguliariai bus aptariami Vyriausybėje, juos pristatant bendradarbiaujama su Prezidento kanceliarija, Seimu, savivaldybėmis, taip pat socialiniais ekonominiais partneriais ir visuomene.

Kartą per 6 mėnesius bus atliekamas išsamesnis strategijos įgyvendinimo priemonių plano vertinimas – analizuojamas pasirinktų priemonių veiksmingumas ir tinkamumas.

Strategija ir jos įgyvendinimo priemonių planas bus iš esmės peržiūrimi, jeigu bus sukurta vakcina / vaistai nuo viruso arba moksliškai įrodyta, kad susiformuoja imunitetas virusui.

Strategijos projektas buvo pristatytas medikų bendruomenei, ji iš esmės dokumentui pritaria.

Pilną strategijos dokumentą su detalėmis galima (ir būtina) atsisiųsti iš čia:

  Covid-19 valdymo strategija (462,4 KiB, 610 atsisiuntė)

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 7

 1. Uodega šunį says:

  Tai rankos bet kokiam sprendimui atrištos, platforma sureguliuota – belieka tik sulaukti tinkamų nurodymų iš Vašingtono ir galima su platforma judėti pirmyn!
  Jei ilgai Vašingtono nurodymų nesulauktume, galima imtis iniciatyvos patiems- kaip iš Vašingtono komposo matome, tai pulti Kiniją yra visada sveikintinas pasirinkimas.

 2. Myndė says:

  Rytas dar neprasidėjo, o kvailių šalyje jau virė darbas :))))

 3. Vytas says:

  Vyriausybė kuklumu nepasižymi. Niekas negiria, tai pati, tiesa netiesiogiai, davė suprasti, kas nusipelno ordenų ir medalių. Tik vargu, ar tai Lietuvos valdžios nuopelnas. Įvertinant tai, kad skirtingose šalyse gyventojų reakcija ir sergamumas yra gana skirtingo lygio, galima manyti, kad COVID virusas gana skirtingai veikia atskirų šalių gyventojus. Bet faktas lieka faktu, kad sergamumo lygis ir ligos tėkmė pirmoje eilėje priklauso nuo susiformavusio gyventojų IMUNITETO. Bet apie tai valdžia tyli ir, kaip papūga, kartoja mitą apie būsimų B.Geitso (ir ne tik) kuriamų vakcinų nuo COVID -19 būsimą naudą, tiesiog panacėją nuo COVID. Iš kur valdžia žino apie dar būsimos vakcinos naudą, ji nesako. O virusas mutuoja labai daug, šiai dienai girdėjau, kad jo jau apie TRYS DEŠIMTYS mutacijų. Tad realiai vargu ar galima sukurti universalią efektingą vakciną. O prievartavimas gatvėje dėvėti kaukes tiesiog absurdas. Jau 2017 m. Kanados mokslininkai nustatė, kad nuo gripo viruso (COVID giminaitis) medicininės kaukės nesaugo. Tą patvirtino ir P.Korėjos mokslininkai 2019 m. Bet pinigai daro savo ir dabar Lietuvoje kaukės perkamos už 1,8 euro už vnt. Apie kaukes iš paprastos medžiagos ar skareles nėra ko ir kalbėti. Tik žala, o ne apsauga. Bet …koks geras atvejis valdžiai ir finansiniams machinatoriams, bus galima visas nuodėmes ir „kombinacijas“ nurašyti virusui.

 4. saul says:

  Jei jau tu,Vytai,esi įsitikinęs,kad medicininės kaukės -absurdas ir,plius,dar brangu,nešiok pasiūtą kaukę,skarelę ar šaliką.Tai bent jau sutaupysi ir neduosi uždirbti,kaip tu pats sakai,finansiniams machinatoriams.Aš manu,kad kaukes dėvint visiems,jos tikrai padeda.Mokslininkai pastebėje,kad sergančiam žmogui iškvepiant per kaukę-kitas asmuo,užsidėjęs kaukę…neužsikrės.

 5. Myndė says:

  Viduramžiais žmonėms irgi daug kas atrodė, jie visiškai nuoširdžiai „apsėstus“ ant laužų degino – jų sielas gelbėjo.
  Deja, ir dabar dar netrūksta tokių, kam „atrodo“, nesvarbu, kad įrodyta priešingai.

 6. konkurencijos nėra says:

  pso::kaukės privalu dėvėt TIK LIGONIAM!!!

 7. saul says:

  Visų pasaulio valstybių vadovai gauna nurodymus iš savo šeimininkų.Ir visi klauso.Bet va,atsirado tikri,nenugalimieji vadovai,neparsidavėliai.Tai dvi šalys Baltarusija ir Švedija.Visi kiti įstatymų klauso,tik Batka su švedais ne.Bet,kaip čia taip…reikalai pasisuko,ką? Batka kietesnis už savo šeimininką.Važinėja,pinigų prašinėja ir į rytus ir į vakarus,o čia…še tau boba ir devintinės-Puckiną pralenkė.Na o kaip su Švedija? Taigi genderizmo,liberalizmo ir kapitalizmo lopšys.Pabėgėlių Meka.O staiga šast…..ir savarankiški.Neeeee brolyčiai-taip nebūna.Kur tas šuo pakastas,kur?Tai,ką,jau,švedai,pasaulio šeimininkui nepavaldūs??? Švedai? Nu,pasaulio pabaiga.Putinas ir Rusija pasidavė isterijai,o iškrypėliška Švedija su vasališka Baltarusija ne.Visai,tipo,nuo lenciūgo nutrūko,pasileidėlės.Tai,tipo,jos kietesnės už Ruskyną? NEGALI BŪTI. Na,kur jūs ,šio tinklapio geopolitikos korifėjai,paaiškinkit DDD

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top