Pasirašykite kreipimąsi prieš privalomą vienalyčių santuokų pripažinimą ES!

2018, 25 gegužės, 19:01 | kategorija Metodologija | 3 komentarai | peržiūrų 447 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Būsima kasdienybė

Europos nevyriausybinės organizacijos (toliau – NVO) vienijasi prieš Europos Sąjungos pastangas valstybių narių teisėje įtvirtinti homoseksualų „santuokų“ pripažinimą. Kviečiame Jus prisidėti prie bendros ES nevyriausybininkų iniciatyvos ir pasirašyti laišką, kuris bus siunčiamas ES institucijų vadovams.

Iniciatyva kilo todėl, kad jau š. m. birželio 5 dieną turi pasirodyti Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (toliau – ESTT) sprendimas byloje Coman ir kiti. Yra pagrįstų tvirtinimų, kad sprendimu bus siekiama nustatyti privalomą kitose ES šalyse sudarytų homoseksualų „santuokų“ pripažinimą.

Tokiu atveju visos ES šalys dėl ESTT sprendimo Coman byloje bus priverstos teisiškai pripažinti tos pačios lyties porų „santuokas“, sudarytas už jų teritorijos ribų. Jei valstybės narės bus priverstos pripažinti užsienyje sudarytas tos pačios lyties „santuokas“, jos nesugebės išlaikyti nacionalinio teisinio santuokos reguliavimo.

Kviečiame Lietuvos nevyriausybines organizacijas prisidėti prie bendros ES akcijos ir pasipriešinti šiai ideologinei kolonizacijai.

Čia galite rasti kreipimosi tekstą anglų kalba ir jo  lietuvišką vertimą. Laiškas ES institucijoms bus siunčiamas anglų kalba.

Apie Jūsų NVO pritarimą kreipimuisi prašome kuo greičiau, bet ne vėliau nei iki gegužės 27 d. (sekmadienis) parašyti žinutę į Laisvos visuomenės instituto Feisbuko paskyrą arba informuoti el. paštu info@laisvavisuomene.lt nurodant pasirašančios NVO pavadinimą ir NVO vadovo vardą bei pavardę.

Vadinamoji Coman byla susijusi su dviejų vyrų – rumuno ir amerikiečio – pora, kuriai Belgijoje buvo išduotas santuokos liudijimas. Pora norėjo, kad šis liudijimas būtų pripažintas ir Rumunijoje. Kai Rumunija, remdamasi savo nacionaline teise, atsisakė homoseksualus laikyti sutuoktiniais, šie kreipėsi į teismą. Byla pateko į ESTT, kurio buvo paprašyta apibrėžti „sutuoktinių“ terminą ES laisvo asmenų judėjimo srityje. Birželio mėnesį ESTT turi pateikti savo sprendimą ir įžvalgas.

2016 m. sausio mėnesį pasirodė generalinio advokato Melchioro Watheleto išvada Coman byloje. Joje teigiama, kad ES šalių visuomenėse įvyko visuotinių pokyčių ir laikytis nuomonės, jog santuoka yra dviejų skirtingos lyties asmenų sąjunga, nebegalima. Yra pagrįstų signalų, kad būtent šią nuomonę yra mėginama atkartoti ESTT sprendime.

Generalinis advokatas aiškina: „Sąvoka „santuoka“ pagal valstybių narių bendrai pripažįstamą apibrėžtį nurodo dviejų skirtingos lyties asmenų sąjungą“, dabar man jau atrodo pasenusi […] Šis teisinis homoseksualių asmenų santuokų pripažinimas tiesiog parodo bendrą visuomenės raidą šiuo klausimu. Tai patvirtina statistiniai tyrimai; to pavyzdys taip pat yra Airijoje referendumu suteiktas leidimas tuoktis tos pačios lyties asmenims. Nors šis klausimas vis dar kelia įvairių jautrių aspektų, taip pat ir pačioje Sąjungoje, raida yra bendrų pokyčių dalis. Iš tikrųjų dabar šio pobūdžio santuoka pripažįstama visuose žemynuose. Taigi tai nėra su konkrečia kultūra ar istorija susijęs faktas, o kaip tik rodo universalų šeimų įvairovės pripažinimą“.

Raginame pasirašyti bendrą Europos šalių NVO nepritarimą ES pastangoms šalis nares priversti pripažinti homoseksualų „santuokas“ ir paraginti tai padarytas kitas nevyriausybines organizacijas!

šaltinis: laisvavisuomene.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. Vytas says:

    Negi kelių procentų (nuo gyventojų skaičiaus) psichinių ligonių norai gali būti aukščiau už ES sudarančių valstybių Konstitucijų nuostatas? Manau, kad to ES sudarymo sutartyje nėra. Jei tai būtų įrašyta, vargu ar tiek valstybių būtų stojusios į ES. Tai mūsų šalies reikalas ir prie ko čia ESTT? Tai ne to teismo kompetencija, o kiekvienos šalies piliečių apsisprendimo teisė. Tokie dalykai gali būti sprendžiami tik kiekvienos šalies referendumu. Jei tai ESTT nenori to pripažinti (faktiškai jis neturėjo net priimti svarstymui tokio klausimo), tai, manau, laikas kelti klausimą sutarties dėl stojimo į ES peržiūros ir dėl ES egzistavimo tokiomis sąlygomis peržiūrėjimo.

  2. BB says:

    labai nereprezentatyvi nuotrauka, tačiau pamatęs kieno iniciatyva, nenustebau.

  3. Gena says:

    Tegul tuokiasi jie, ko cia kabinėjatės. Svarbesniu problemu yra Lietuvoje…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top