Platinama peticija palaikanti Aurelijaus Verygos siūlomas alkoholio ribojimo priemones

2017, 21 gegužės, 21:15 | kategorija LPT | atsiliepimų (21) | peržiūrų 785 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paaugliai geria

Geria net paaugliai (asociatyvi nuotrauka) | goodtoknow.co.uk nuotrauka

Nežiūrint į tai, jog viešojoje erdvėje dideliu mastu yra platinama medžiaga, pasak kurios visuomenė yra pasipiktinusi vyriausybės siūlomomis alkoholio ribojimo priemonėmis, o konservatoriai net pasiūlė alternatyvų kosmetinį projektą, – Facebook socialiniame tinkle sparčiai plinta peticija, kuria palaikoma dabartinio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pozicija alkoholio ribojimo atžvilgiu.

Kas iš esmės rodo, jog dalis visuomenės labiau suvokia alkoholio daromą žalą valstybei, nei net kai kurie politikai, garsiai pasisakantys už sveiką visuomenę, tačiau palaikantys tas priemones alkoholio atžvilgiu, kurios tikrai neveda į sveikos visuomenės ateitį, tačiau palaiko alko-pramonės interesus.

Tiesa, garsiai jie kalba apie visuomenės (dalies) teisę apsispręsti, tačiau nutyli, kad tą teisę nuolat pažeidžia kryptinga alkoholio reklama bei visuomenėje nuolat bei taip pat kryptingai palaikomas palankus požiūris į alkoholio vartojimą, įtakojantis būtent jų apsisprendimą. Tas labiausiai paliečia jaunimą, dar neturintį patirties, tačiau labai norintį atrodyti suaugusiu. Vien ką reiškia tokia išsivadėjusio alaus reklama – „Kartumas tikriems vyrams“. Kas iš tų paauglių nenori būti tikru vyru? Ir dar taip lengvai bei su apsvaigimu?

Juolab, kad reklamoje netiesiogiai nurodoma, kad būtent vyrai geria alų, „tikri“ vyrai. Tokią reklamą iš esmės galima būtų laikyti klaidinančia, nes nuolat vartojantys alų vyrai subobėja ir panašumas su vyrais išlieka tik veido bei krūtinės augmenijos požiūriu. Visa kita tikrai ne. Bet tam matyt dar ateis laikas, kai visuomenė suvoks, jog su alko-pramonės reklama galima kovoti ir kitais būdais.

Kalbant apie tą, laisvą alkoholio vartojimo apsisprendimo teisę palaikančiųjų chorą, galima pasakyti, jog jie palaiko ne laisvą apsisprendimą, o būtent tą jau įsišaknijusį vartojimą, mat laisvai apsispręsti gali tik laisvas ir neturintis priklausomybės žmogus, o ne jau turintis silpnybę (sakykime) šiam žaliojo slibino produktui.

Sakysite tas choras ir yra iš tų, neturinčių šios silpnybės?

Bet dalykas čia tame, kad neturintys šios silpnybės net nereaguoja į vyriausybės planus šiuo klausimu, nes jiems šis klausimas elementariai neaktualus. Jiems visiškai vis viena – tegu tas alkoholis būna ir visai panaikintas, juolab, kad jis visiškai nėra būtinas – jokiais atžvilgiais – žmonių gyvenime. Atvirkščiai, visos pasaulio valstybės skelbia alkoholio naudojimo statistikas ir stengiasi tose statistikose užimti kuo žemesnę vietą, stengdamosi riboti jo vartojimą šalių viduje, tačiau mielai skatindamos jo eksportą į kitas šalis.

Kodėl gi pasaulyje vykdoma tokia politika alkoholio atžvilgiu?

Nes seniai yra visi duomenys apie tai, kokią žalą alkoholis daro atskiriems žmonėms, visuomenės grupėms, pačiai visuomenei ir valstybei bendrai. Ir tie duomenys tokie siaubingi, jog sumokami mokesčiai į valstybės biudžetą iš alko-pramonės pardavimų tėra niekingai maži, kad galėtų bent iš dalies padengti tą milžinišką žalą daromą visai žmonijai bendrai. Todėl kiekviena valstybė stengiasi labiau skatinti jo eksportą – tegu blogiau kitiems, bet ne sau.

Visi puikiai suprantame, kad šiandien didžioji įstatymų dalis yra palanki suinteresuotoms verslo grupėms, o alko-pramonė yra viena iš įtakingesnių šioje srityje. Mat sumoka didžiulius pinigus alko-reklamai televizijoms, spaudos ir interneto leidiniams. Tikėtina jog ir politikams per jų įmones, o gal net ir tiesiogiai. Ne taip jau seniai buvo kilęs nemažas skandalas, kaip vienas MG Baltic koncerno, valdančio ir alkoholio įmones, atstovų perdavė pakankamai didelę sumą pinigų tuometiniam liberalų partijos pirmininkui E. Masiuliui. Nekilnojamo turto Nidoje pirkimui. (kaip aiškino pats E.Masiulis).

Nesileidžiant į didelius aiškinimusis kiekvienas gali nueit pas tą patį MG Baltis atstovą ir paprašyt pas jį pinigų, sakykim bent trečdalį tos sumos sodybos pirkimui. Be procentų ir be užstato. Atsakymą visi žinote ir nebandę – tie ponai nedalija pinigų bet kam, o tik tiems,iš kurių gali turėti naudos. Jei ne dabar naudos – tai ateityje. Ir tik tos naudos, kurios negali nusipirkt kitur. O kokios negali nusipirkt laisvai? – Reikalingų įstatymų.

Tad grįžtant prie alko-pramonės, – visuomenei kelia grėsmę ne tik jos produkcija, bet ir jos veikimo būdai stumiant savo interesus.

Netikite?

Tai šiandien jau matome tą šaršalą, kurį pakėlė visos žiniasklaidos priemonės, gaunančios savo dalį iš alko-reklamos, ir politinės partijos, stengdamosi priversti vyriausybę atšaukti jos dabar bandomus priimti alkoholio ribojimo valstybėje įstatymų projektus. Kitaip tariant negalėdama savo tikslų pasiekti legaliais keliais, alko-pramonė stengiasi apeiti kliūtis per savo išlaikomas (nors ir ne savas) žiniasklaidos priemones, kurios mielai imasi formuoti reikalingą nuomonę visuomenėje.

Kodėl?

Todėl, kad kyla pavojus, jog baigsis pinigų upeliai, dosniai maitinę tas žiniasklaidos priemones ir politines grupuotes. Kai kuriems leidiniams net kyla bankroto grėsmė, nes milijoninių sumų už alko-reklamą pakeisti realiai nėra kuo.

Ir būtent todėl, net konservatoriai (TS-LKD partija), dar 2016-ųjų kovą skelbę tokias pat ir dar griežtesnes priemones, taikytinas kovai su alkoholiu, kaip dabar sveikatos apsaugos Ministras A. Veryga, atėjus laikui parodyti kas ir už ką – nusisuko nuo savo tuometinių pažadų.

Konservatoriai ragina valstiečius atsisakyti tų priemonių kovoje su alkoholizmu, kurias anksčiau siūlė patys

Gabrielius Landsbergis net siūlo silpnesnį alkoholį leist vartoti anksčiau, nes jis, esą, mažiau kenkia (!). Keista, kai suaugęs (lyg ir) žmogus kalba dalykus, kurie šiais laikais jau net ir paaugliams aiškūs, jog bet kokio alkoholio stiprumo trūkumą galima kompensuoti jo išgeriamu kiekiu.

Todėl visuomenėje sklinda (pirmą kartą per daugelį metų!) vyriausybės veiksmus palaikanti peticija, kuria norima parodyti, jog bent jau dalis Lietuvos žmonių pasisako už blaivią ir sveiką Lietuvą, kurios žmonės iš tiesų galėtų laisvai apsispręsti ką jiems vartoti bei to, ko nenorėtų, kad matytų jų vaikai.

Peticiją, paskelbtą asociacijos „Nacionalinis interesas“ pirmininko Mariaus Jonaičio, kuria palaikoma Blaivi Lietuva ir dabartinio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos iniciatyva, galima pasirašyti čia:

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 21

 1. xxxx says:

  Prisiminkite kaip šūkavo kavinių ir restoranų savininkai kai buvo siūloma uždrausti rūkyti kavinėse. Šaukė, kad jų verslas žlugs, kad tai žmogaus teisių ribojimas ir t. t. Dabar visi pamiršo, kad kažkada buvo toks triukšmas. Labai džiaugiuosi, kad buvo priimtas toks įstatymas. Juo buvo apgintos nerūkančiųjų teisės. Dabar girdime, kad kavinės, kurioms neleis prekiauti alkoholiu bus priverstos užsidaryti. Manau, jeigu tai ir įvyks (abejoju), tai nukentės keli žmonės (praras darbo vietą), bet kokią naudą gausime, nerodydami pavyzdžio vaikams, kad be alkoholio negalima apsieiti. Kad vaikai nematys tų apgirtusių ir garsiai besišnekančių ar besijuokiančių dėdžių ir tetų. Vaikai išmoks ilsėtis be „bokalo alaus ar vyno taurės“. Juk dažniausiai vienu bokalu ar vyno taure nesibaigia. Mūsų pajūris vasaros vakarais virto šlitinėjančių apgirtusių žmogystų vietomis. Ir nors kasdien po kelis kartus galima kartoti vaikams ir paaugliams, kad alkoholis kenkia sveikatai ir visuomenės gerovei, bet nuo mažens matydami pavyzdį, kad linksmintis gali tik išgėręs alaus ar vyno, užaugę darys tą patį.

 2. Nuomone says:

  Lazdos perlenkimas nieko gero neduos. O tokiomis primonemis ypac jei bus uzdraista isgert taure vyno lauko kavineje tik prajuokintume pasauli. Tikru alkoholiku tai tikrai nepalies. Tokiuo istatymu galima tik pagerinti oficialia statistika o ne isspresti problema. Alkoholizmo priezastys yra socialines . Tas priezastis reikia ir spresto. Draudimai nieko nepades

 3. Nuomone says:

  Tokiomis primonemis ypac jei bus uzdrausta isgert taure vyno lauko kavineje tik prajuokintume pasauli. Tikru alkoholiku tai tikrai nepalies. Tokiuo istatymu galima tik pagerinti oficialia statistika o ne isspresti problema. Alkoholizmo priezastys yra socialines . Tas priezastis reikia ir spresto. Draudimai nieko nepades

 4. Dalia says:

  Viskas lyg ir gražu, bet juk bus didesni pelnai prekybos centrams, kurių milijonieriai savininkai vergams (nors jų jiems amžinai trūksta) moka grašius už nežmoniškus krūvius (girdėjau net kartas nuo karto neatlygintinai dirba). Išeitų, kad viena ranka iš vienų atima, o kitiems atiduoda. Ir vėl laimės stambieji, ko ir siekiama.

 5. LosAngeles says:

  Kazkam – lazdos perlenkimas, kazkam- tautos islikio klausimas Ir rupintis siuo atveju reiketu ne alkoholikais, o jaunaja karta. Alkoholikui, jei jis nores, padeti bus galima kitaip, o stai jaunimui padeti galima dabar, nedelsiant. Uzdrausti reklama, mazinti prieinamuma, didinti kaina, apriboti prekybos laika, sviesti apie ‘kulturingo gerimo’ mito zalinguma ir visais kitais imanomais budais guiti is zmoniu samones ‘butinybes vartoti svaigalus’ ideologija

 6. Vytas says:

  Iš viso to keliamo triukšmo pritarčiau tik vienam apribojimui: absoliučiam alkoholio reklamos draudimui. Visa kita yra ribotų žmonių (valdžios) požiūrio į alkoholio naudojimą ir prieinamumą rezultatas. Lygiai, kaip ir dėl PVM taikymo maisto produktams ir t.t. Kai šalia yra valstybės, kur kainos produktams yra daug mažesnės, prieinamumas – laisvas, judėjimas – laisvas, kainų (PVM) didinimas tik daro žalą valstybės ekonomikai. Ir kad tai suprasti,nereikia baigti universitetų. Bet ar alkoholizmas yra ta priežastis, dėl kurios valstybė baigia išsibėgioti? Manau kad ne. Pradėjo seimas spręsti „problemėles“ o ne problemas: jėgos struktūrų bei teismų priklausomybė nuo vieno asmens, personalinė pareigūnų bei įmonių vadovų materialinė atsakomybė už priimtų sprendimų pasekmes, LR Konstitucijos nuostatų tiesioginio taikymo (o ne aiškinimo) problema, galu gale – teisingumo principo veikimo atstatymas ir t.t. Juk dar 18 a. britų politinis veikėjas E. Berkas yra pasakęs: „Blogas įstatymas – žiauriausia tironijos forma“. Kiek tokių įstatymų veikia Lietuvoje dabar?

 7. Dovydas says:

  …neliksit be to alkoholio. Pasirašykit peticiją. Ne apie mus čia kalba, apie vaikus ir anūkus. Mus tik grabo lenta ištiesins.

 8. Myndė says:

  Nepasirašysiu peticijos, nes:
  1. Nepasitikiu „blaivininkų“ argumentu „16 l gryno alkoholio / 1 suaugusiam“. Nei aš, nei niekas mano aplinkoje niekas tiek tų litrų neišgeria; kyla klausimas, kur tie pijokai, išlakantys savus 16 + ~12 mano litrų? Mieste aš jų nematau, kaime gi žmonių išvis greit neliks….
  2. Kažkodėl niekas nekalba, kaip čia taip atsitiko, kad geriama (jei iš tiesų geriama) vis daugiau ir daugiau? Gal užuot draudus alų festivaliuose, reiktų sau pripažinti, kad Lietuva kuo toliau, to labiau virsta ….skyle, iš kurios kas gali – bėga, kas negali – geria iš nevilties? Gal metas liautis vykdyti neoliberalią politiką, loti ant Rusijos, naikinti švietimą, didinti socialinę atskirtį…?
  Blaivininkų „kova“ – nieko daugiau, kaip eilinis bandymas paslėpti realias problemas ir tų problemų priežastis.

 9. Dovydas says:

  Svarbu intensija yra gera, jei kas paliks Lietuvą dėl „alkoholio stygiaus“, kaip girdisi, tai gero kelio jiems…..

 10. Myndė says:

  dėl „alkoholio stygiaus“ niekas nieko nepaliks, nes milijonas ją JAU paliko dar kai alkoholis liejosi laisvai… Paliko dėl akivaizdaus beviltiškumo, matant, kaip viena po kitos renkamos valdžiukės metai po metų užsiima niekam nereikalingais dalykais; eiliniai „žali gelbėtojai“ savo impotencijai slėpti leidžia dūmus „antialkoholis“.
  Intencija gal ir gera, blogai, kai gerų tikslų siekiama tokiom debilavotom priemonėm ir kovojama su pasekmėm, nes bijomasi pripažinti priežastis.

 11. MS says:

  Pritariu Myndėi, nepasirašysiu ir aš. Kas man gali paaiškinti, kodėl vakaruose tiek daug nėra primyžtakelnių kiek yra pas mus? Gal sovietizacijos pasekmė? Kodėl tautos, tūkstanmečiais vartodamos alkoholį, neprasigęrė, o priešingai, vis atsakingiau vartoja alkoholį? Net nebūtinai reikia kalbėti apie Prancūziją, Italiją ar Ispanija. Pasižiūrėkim kad ir į ne taip tolimus vokiečius! Siūlyčiau Verygai pasiskaityti: berlynodienorastis.blogspot.lt/2017/05/apie-ne-prasigerusius-vokiecius.html?spref=fb

 12. pestininkas says:

  Eilinis „nįigaliujų“ šou, kai tautelė baigia išsivaikščiot……

 13. Pro says:

  Ką, mažai dar išgėrėt tie, kurie sako, kad nepasirašys? Pasirašyt siūlo ne Veryha, o žmonės, kurie negeria ir negėrė, kurie žino blaivios galvos vertę.

  Ne už Verygą čia pasirašyt siūloma, o už mūsų vaikų ir anūkų ateitį.

  Iškart matosi, jog smegenėlės jau nebeveikia pas nepasirašančius – jie net nesupranta, kad kalba čia ne apie juos eina, o apie jaunimą

  Lam jūs reikalingi ***, su savo *** smegenimis, kai net nesuprantate kam šaliai reikalingas alko-kontrolė.. Kad joje daugiau nebeliktų tokių *** kaip jūs, kuri begerdami leido šalį davaryt iki tokio laipsnio, o dabar tipo atsibudo, protingi pasidarė.. aiškina kas ir kaip, bet prieš alkoholio vartojimą jie mat nepasirašys, – jų teises mat pažeidžia.

  Seniai jūs *** jokių teisių neturit, išskyrus teisę gert. Bet vis mažai, vis reikia dar užpilt paskutinius proto likučius.

  Ar atsibusit kada..?

  Moderat: prašome komentuoti be įžeidinėjimų ir epitetų. Gerbkike vieni kitus.

 14. Klaustukas says:

  To Pro. Kitus vadindamas kvailiais Pro…Pro…Protingesnis netapsi. Matėm mes ir Gorbačiovo blaivinimus ir už atlanto kadaisę paskelbtą sausą įstatymą ir kertamus vynuogynus. Jei žinios skurdžios ir istorijos nesimokėt Pro…Pro…Problema jūsų. Nereikia perlenkti lazdos.

 15. Myndė says:

  Полковник Васин приехал на фронт
  Со своей молодой женой.
  Полковник Васин созвал свой полк
  И сказал им: Пойдем домой.
  Мы ведем войну уже семьдесят лет,
  Нас учили, что жизнь – это бой,
  Но по новым данным разведки
  Мы воевали сами с собой.

  Visas tekstas planetaquarium.com/discography/songs/poezd_v_og664.html

  Ne apie mus šitie žodžiai, bet mes iš visų jėgų stengiamės – atrandame priešus ten, kur jų nėra, amžinai su kažkuo kovojame – su rusais, už „energetinę nepriklausomybę“, dabar va su alkoholiu… Ir amžinai pralaimime, nes gal pirmiausia kovojame prieš save?

 16. pestininkas says:

  Pro isiskaityk įdėmiai į komentarus, po to vadink kažką epitetais! Aš nemanau kad čia alchogolikų portalas, tik vat tavo reakcija tai nelabai adekvačiai sveika, kaip psichinio lygonio! 

 17. Pro says:

  Pėstininkui,

  Portalas tikrai ne alkoholikų, seku jį nuo pat atsiradimo. Tačiau štai lankytojai labai užneša į tokius. Asilai, net nesuprantantys, kad čia įstatymas mūsų jaunimui, o ne Seimui reikalingas. Ir dar – geriau būt psichiniu ligoniu, nei asilu, nesuvokiančiu, kad alkoholis – tai valdymo forma, pradžioj pasodinant ant narkotinės adatos, o po to tampant už virvučių.

  O dabar tuos, kurie nori išgelbėt jūsų vaikus nuo tos adatos jūs vadinate visaip kaip ir perkūnas jų nematė, bet jūs nepasirašote peticijos, kurią sukūrė protingesni už čia atsisakančius žmonės. ..

  Gaila man Sarmatų portalo žmonių, kurie stengiasi tiek laiko, bet net savo nuolatinių lankytojų nesugebėjo išmokyt suprast kur jų bėdos…. Bet ką čia kalbėt su avimis ir dar asilais.. juos tik grabas išmokins.

 18. Klaustukas says:

  Už vaikų ateitį ir šviesų rytojų! Tokie lozungai man kažkur girdėti…

 19. Pries says:

  Peticija pasirasyti ar galima ?

 20. viesis says:

  As tik ka pasirasiau UZ. Bet galit susikurti peticja PRIES. Balsavimas vyks iki birzelio 1. Galesit su ja nusisluostyt.

 21. Klaustukas says:

  Jūsų peticijos vaikučiai į dangų neina. Galit žaist žaidimus kiek tik patinka ir įsivaizduoti, kad nuo jūsų viskas priklauso. Duonos ir žaidimų!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top