Pokomunistinė propaganda ir Tautos alkoholizavimas

2015, 8 gegužės, 9:22 | kategorija LPT | atsiliepimų (10) | peržiūrų 503 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

pogon.lt
Ryšard Maceikianec

Jūs pažinsite juos iš vaisių. Evangelija pagal Matą.

Pastaruoju metu prezidentės D. Grybauskaitės iniciatyva buvo nepaprastai garsiai kalbama apie žalingą įtaką, kurią mūsų visuomenės protams daro pokomunistinė propaganda, transliuojama per Rusijos televizijos stotis. Nesiginčysime su ponia prezidente dėl komunistinės ir pokomunistinės propagandos žalos masto, nes ji yra neprilygstama šio dalyko žinovė.

alkoholizacija pav

Kadangi Rusijos programų nežiūrime, tai dėl to mums nei šilta, nei šalta. Pagaliau šiandien randasi vis daugiau žmonių, kurie televizorių nebeturi, todėl nežiūri ir jokių nacionalinių programų, norėdami išsaugoti aiškų protą bei nepriklausomą mąstymą.

Tačiau mūsų nemoksliniai ir nesisteminiai stebėjimai rodo, kad dažniau ideologinė propaganda iš Rytų

002_alkoholizacija_3177

paveikia tuos asmenis, kurie piktnaudžiauja alkoholiniais gėrimais. Ir tiktai ši pora – visuomenės alkoholizavimas ir pokomunistinė propaganda – gali mus pribaigti tikrąja šio žodžio prasme. Blaiviai visuomenei, kurios narių galvos mąsto aiškiai, tai negresia.

Negalime daryti jokios įtakos tam, ką pasauliui transliuos Rusija, tačiau privalome sustabdyti savo Tautos alkoholizavimą, kurio padariniai yra kur kas tragiškesni. Tad gal pradėkime pirmiausia pašalindami sąlygas ir priežastis, dėl kurių pokomunistinė propaganda yra paveiki, užuot garsiai skelbę apie didvyrišką kovą su padariniais?

Nežinau, ar D. Grybauskaitė, L. Graužinienė ir A. Butkevičius nutuokia apie Lietuvos Tautos prasigėrimo mastą, bet jeigu tikėtume europarlamentaru B. Rope (jis remiasi Pasaulio sveikatos organizacijos

003_alkoholizacija_04400

duomenimis), tai per kelerius paskutinius metus atsidūrėme trečioje vietoje pasaulyje ir pirmoje Europoje pagal suvartojamo alkoholio kiekį.

Per metus išgeriame 15,4 litro gryno spirito, tenkančio kiekvienam šalies gyventojui, vyresniam negu 15 metų, vadinasi, jau du kartus viršijome ribą (8 litrų), už kurios prasideda tragiški padarinių požiūriu ir neatitaisomi išsigimimai.

Maža to – kas ketvirtas penkiolikmetis bent kartą per savaitę taip pat išgeria alkoholio. Tad praktiškai jau susilygome su šioje srityje pirmaujančiomis Baltarusija bei Rusija, iš kurios ir sklinda ta žalinga pokomunistinė propaganda, skirta alkoholizuotai visuomenei. O atsižvelgiant į tai, kiek yra emigrantų, neužregistravusių savo išvykimo iš šalies, todėl rengiant statistinius duomenis išgerto alkoholio kiekis dalijamas ir įtraukiant ir juos, tai, regis, esame pirmoje vietoje ne tiktai Europoje.

Įdomu tai, kad skirtingai nuo D. Grybauskaitės, L. Graužinienės ir A. Butkevičiaus, Rusijos valdžia puikiai suvokia, kad propagandos veiksmingumas priklauso nuo visuomenės alkoholizavimosi laipsnio, todėl nuolatos didina savo stipriųjų gėrimų eksportą į Lietuvą.

Gilindamiesi į šią temą, pasitaikius progai pasidomėjome rusiškos degtinės rūšimis vienoje iš „Iki“ parduotuvių ir apstulbome: „Зеленая марка“, „Русский стандарт“, „Беленькая“, „Спецзаказ“, „Талка“, „Журавли“, „Пять озер“ visuomenės alkoholizavimosi skyriuje užima pačią didžiausią vietą. Neskaičiuojant tų degtinės rūšių, kurios gaminamos Latvijos ir Baltarusijos įmonėse su Rusijos kapitalu.

Šio srities žinovai teigia, kad kituose prekybos centruose padėtis šiuo atžvilgiu yra dar ryškesnė.

Taigi dabar atsidūrėme nepaprastai įdomioje situacijoje – Rusija taiko embargą mūsų produktams, įskaitant užkandžius. Kad nėra užkandžių, tai degtinės perteklių Rusija siunčia į mūsų šalį. O mūsų vadovai D. Grybauskaitė, L. Graužinienė ir A. Butkevičius nežinia kodėl nesiryžta taikyti embargo rusiškai degtinei, nors, pasiklausius jų, atrodo, kad trykšta tokia narsa ir susirūpinimu dėl lietuvių tautos gerovės. Bet gal Europos Sąjunga neleidžia?

Žinodami, kad esame Europos šalis su didžiausiais socialiniais skirtumais (minimalus atlyginimas ir didžiausias pareigūno atlyginimas ES šalyse skiriasi 6–7 kartus, mūsų šalyje – net 28,9 karto), o antikonstitucinių privilegijų, suteiktų sovietinei ir naujajai nomenklatūrai, mastas neturi analogų Senajame Žemyne, suprantame, kad tai vyksta silpniausių ir pažeidžiamiausių visuomenės narių sąskaita. Ir pirmiausia – tų šeimų, kurių nariai kasmet išgeria po 15,4 litro gryno spirito – už save ir už emigrantus taip pat.

Tokia padėtis, kai reikšminga visuomenės dalis nugirdoma tiktai tam, kad „elitas“ galėtų naudotis antikonstitucinėmis privilegijomis, mūsų nuomone, yra labai amorali. Ir aiškiai prieštaraujanti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 53 straipsniui, kuriame sakoma, kad „(…) Valstybė rūpinasi žmonių sveikata“. O mums iki šiol nepavyko rasti įrodymų, kad Tautos girdymas būtų tolygus rūpinimuisi jos sveikata ir ateitimi.

Nagrinėjant Tautos nugirdymo temą neįmanoma nepastebėti, kad per kelias paskutines savaites istorinė Lietuvos sostinė, Vilnius, pagerino tragiškus rekordus alkoholio reklamos srityje – jau beveik nėra reklamos stendų, įstiklintų stovų viešojo transporto stotelėse, stulpo ar tvoros – prie žaidimo aikštelių, mokyklų, bažnyčių, Seimo ir Vyriausybės, kur nebūtų įvairiausių plakatų, reklamuojančių alų, vyną ir kitus svaigiuosius gėrimus. Vakare stipriųjų alkoholinių gėrimų, tarp jų ir rusiškos degtinės, reklama pratrūksta iš televizorių ekranų. Tad nuo jos neįmanoma pasislėpti nei dieną, nei naktį – ir silpnesnis jau skuba į artimiausią alkoholizavimosi skyrių.

Taigi šiandien visas Vilnius apklijuotas alkoholio reklamos plakatais kaip prieš referendumą dėl stojimo į Europos Sąjungą ar prieš rinkimus į Europos Parlamentą. Bet šį kartą yra kitaip – skirtingai nuo rinkimų, pilietis čia neturi jokio pasirinkimo. Alkoholizavimąsi skatinančių plakatų jūroje nerasi nė vieno, kuriame būtų kritiškai įvertintas girtuokliavimas ir skatinamas sveikas gyvenimo būdas. Alkoholio reklama aiškiai vyrauja atvirose informacinėse sostinės erdvėse, dėl to Vilnius galėtų būti įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Jeigu tik Vilniaus valdžia pateiktų tokį prašymą.

Įdomu būtų žinoti, ką apie tai mąsto D. Grybauskaitė, L. Graužinienė, A. Butkevičius? Gal jų padėjėjos ir padėjėjai apie tai neinformuoja, o važiuodami per miestą automobiliais su tamsintais stiklais jie tiesiog to nemato?

Tad nusiųsime jiems pirmiau pateiktus svarstymus ir sulaikę kvapą, su neramiai plakančia širdimi lauksime jų atsakymo ir reakcijos. Nes kai atkreipėme jų dėmesį į Europoje neregėtą antikonstitucinių privilegijų mastą, pakertantį valstybingumo pamatus, tai pradėjo jas skirti vis naujoms ir naujoms grupėms.

Tačiau piliečių alkoholizavimo atveju to padaryti nepavyks – visose vietose, kuriose galima kabinti plakatus, jau puikuojasi alkoholio reklama, o visose lentynose ir sandėliuose jau sukauptos atsargos keleriems metams.

Tad laukiame. Mes pažinsime juos iš vaisių, apie kuriuos nuolatos informuosime savo Skaitytojus.

Nuotraukose: keli šiuo metu Vilniuje išklijuotų plakatų pavyzdžiai.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 10

 1. Niekas nepadės ... says:

  Lietuvių Tauta yra naikinama sąmoningai, tikslingai ir sistemingai. Jokie laiškai , kreipimaisi ir prašymai nepaveiks nei vieno Lietuvos valdžiagyvio, nes jie klauso tik jų pačių „šeimininkų“ nurodymų, o paprastų žmonių gyvenimas jiems sukelia tik alergiją.

 2. Joris says:

  jei žmonės masiškai ir atvirai tuo pasipiktintų, reakcija tikrai būtų…

 3. PP says:

  Nebūtų. „Rusai puola“ – štai kur didžiausia Lietuvos „bėda“. Visa kita mažai svarbu.

 4. Mindaugas says:

  Joriui: gaila, kad jūs toks naivus:( Tik visiškas kvailys galėtų pamanyti, kad šios plutokratinės globalizmo jėgos „geruoju“, t. y. laisva valia tiesiog atiduos tautoms (kadangi tai, kas vyksta Lietuvoje, vyksta ir visane, liberalkapitalizmo valdomame pasaulyje) jų laisvę, nepriklausomybę ir galimybę kurti sveiką ir šviesią ateitį. Ne, taip tikrai nėra, taip tikrai nebuvo ir taip tikrai niekada nebus, nes tai paprasčiausiai prieštarautų logikai bei paprasčiausiams gyvenimo dėsniams. Kodėlgi jie, kol kas būdami nepalyginamai galingesni už engiamas ir išnaudojamas pasaulio tautas, turėtų savanoriškai, be jokio spaudimo, tiesiog atsisakyti savo turimų galios pozicijų ir „civilizuotai“ pasitraukti į istorijos šiukšlyną? Tam nėra jokių objektyvių ar subjektyvių priežasčių – šitaip manyti tegali kvailiai, o šitaip kalbėti – tik žmones klaidinantys demagogai.Reikalas tas, kad jie, turėdami milžinišką galią, o tuo pačiu, ir valią viešpatauti ir pasauliui primesti savą tvarką, t. y. globalistinį liberalkapitalizmą, tikrai nesiruošia iš savųjų pozicijų trauktis.Tai padaryti juos tegalėtų priversti aiškiai jų tikslams prieštaraujanti ir alternatyvios tvarkos siekianti galia – iš pat savo esybės gelmių pasirengusi tiek naudoti savo turimą galią, tiek ir siekti didesnės galios, t. y. susiremti prieš blogio jėgas žūtbūtinėje kovoje.Ši taisyklė galioja visur – tiek kovoje prieš vietinius tautos išdavikus bei plutokratinio režimo kolaborantus – tiek kovoje prieš pasaulinį žmonijos priešą – tiek ir bet kokioje kovoje apskritai; tai yra, kartoju, dėsnis.

 5. Gojus says:

  neina nesutikt, kad alkoholio prieinamumas yra nesvietiškas. Bet man kažkaip ta statistika atrodo netikra su 15 litrų…Chroniai geria odekoloną, antifryzą – nesiskaito. O žiūrint kaip nusišnioja paaugliai Anglijoje – kraupu – tikrai nelabai matau kad pas mus tiek galėtų išgerti.
  Visgi, aišku, Švedija šiuo atveju mums geriausias pavyzdys – alkoholis tik kaip vaistinėse ribotu laiku ir už baisią kainą. Bet nesirįš mūsų valdžiašikniai iš Mockų rankos šeriami priimti tokias priemones.

 6. Nu jo says:

  O ar kas skaičiavo, kiek atvaro tų pačių britų, suomių ir t.t. palakti mūsų pigaus, bet kokybiško alučio? Aišku, kad ne. Viską gi priskaičiuoja lietuvaičiams…. Tai ir gaunasi iškreipti skaičiai….

 7. PP says:

  Ne tiek daug tie atvykėliai iškraipo statistiką. Vakaruose geriama ne ką ne mažiau. Pagal gėrimo apimtis (ne pagal grynojo alkoholio kiekį) gal net daugiau, nes daugiau geriama silpnesnio alkoholio (alaus, vyno). Bet jie savo statistiką pagražina.

 8. Puikus straipsnis says:

  tik noriu papildyti autorių, kad mūsų nacionalinė svaigalų pramonė nepasiduoda: jau sukurtas „priešnuodis“ rusiškai degtinei — LIETUVIŠKA EKOLOGIŠKA DEGTINĖ. Netikite? Turbūt nežiūrite tų „meniškų“ LTV reklamų. O jų pilna net internete. Jei nori pažiūrėti kokį klipą, tai prieš tai būtinai turi pamatyti šią „patriotinę“ reklamą. 

 9. Juozas says:

  – Deja, deja. Taip jau gaunasi, kad tie „demokratiniais“ tituluojami rinkimai, tai pagrindinė dalis viso priemonių arsenalo skirto mulkinti svetimų šalių liaudį ir tokiu būdu pavergti jas. Kaip manote, kam naudinga, kad visose šalyse be jokių išimčių būtų žaidžiama pagal tas pačias taisykles, bendrai vadinamas „demokratija“? – Žinoma, kad ne toms šalims, kurioms primetamos tos taisyklės, o tiems, kurie primetę kreivas valdžios formavimo taisykles, galėtų įtakoti tą, neva, laisvą valios reiškimą – rinkimus. Juk taip svetimi aferistai įgauna „tiesos“ skelbimo monopolį, ką nori – kas netinka jiems, tą purvais gali apdrabstyti, o kas jiems sutinka tarnauti „štirlicu“, tą gali išaukštinti, ir to pasėkoj gali suformuoti „nacionalinę“ valdžią vien iš pakalikų dirbamnčių jų (svetimų) naudai.
  Minaugas rašo: „Tik visiškas kvailys galėtų pamanyti, kad šios plutokratinės globalizmo jėgos „geruoju“, t. y. laisva valia tiesiog atiduos tautoms (kadangi tai, kas vyksta Lietuvoje, vyksta ir visane, liberalkapitalizmo valdomame pasaulyje) jų laisvę, nepriklausomybę ir galimybę kurti sveiką ir šviesią ateitį. “
  – Sutinku, faktas yra toks, bet toks jis yra, kol dauguma leidžiasi mulkinama.  Pakaktų, kad atsirastų savarankiškas – buriantis ir organizuojantis garbingais pagrindais gyvenimą  – centras, ir iš tų plutokratinių globalistų įtakos nejučia išslystų visos kūrybinės jėgos.  Be jų plutokratija,  kaip jai ir  pridera, neišvengiamai išnyktų kaip dūmas. Žinoma, prieš tai visą savo gyvastį nukreiptų prieš besirandantį  naują pasaulio paveldėtoją. Tą akivaizdžiai matome iš to, kaip aršiai puolama Rusija, kuri nesutinka nuolankiai taikstytis su ir jai primetama vergo dalia.

 10. Antanas says:

  Rusija yra tokia pat tu, jusu vadinamu plutokratiniu globalistu, valdoma. Yra dvi skirtingos jegos formos, valdomos tu paciu globalistu, liberalkapitalistine-vakaru ir koservatyvi/“vertybiu“-rytu(ir cia turiu omenyje ne vien Rusija), dvi, viena su kita konfrontuojancios ideologijos. „Skaldyk ir valdyk“ kitaip tariant, kabliukas naudotas visais amziais, o mes , deja, visdar tie patys karosai, neismoke istorijos pamoku ir visdar kimbantys… Kada gi zmogus suvoks, kad viskas netik balta ir juoda…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top