Prancūzų įstatymų leidėjai siūlo žymiai išplėsti kontrolę komunikacijų srityje

2015, 7 gegužės, 1:30 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (21) | peržiūrų 417 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

The New York Times
Alissa J. Rubin

paveikslėlis

Žemieji Prancūzijos parlamento rūmai surengė antradienį balsavimą dėl naujų kontrolės nuostatų priėmimo.

„Tuo metu, kai amerikiečių įstatymų leidėjai peržiūri išpūstus įgaliojimus elektroninio sekimo sferoje, suteiktus vyriausybei po 2001 rugsėjo 11, žemieji prancūzų parlamento Rūmai antradienį padarė didelį žingsnį visai priešinga kryptimi, didele balsų dauguma patvirtinę įstatymo projektą, kuris gali suteikti valdžiai visur veikiančius žvalgybos įgaliojimus šalies viduje, praktiškai be jokios teisminės priežiūros“ – rašo The New York Times.

„Įstatymo projektas, tie kuriuo buvo dirbama nuo pereitų metų, dabar bus siunčiamas į Senatą, kur jis, greičiausiai bus priimtas, gavęs naują stimulą – reakciją į teraktus Paryžiuje ir jo apylinkėse sausio mėnesį“, – sako straipsnio autorė Alissa J. Rubin, primindama redakcijos Charlie Hebdo ir košerinės parduotuvės užpuolimą.

Turint omenyje tai, jog valdžia su vargu bando stebėti šimtus prancūzų piliečių, kurie vyksta į karo veiksmų zonas Irake ar Sirijoje, kad kariauti džihadą, ir grįžta iš ten, – naujos priemonės suteiktų žvalgybos tarnyboms teisę rinkti potencialiai neribojamus elektroninius duomenis, kalbama straipsnyje.

„Paskutinis įstatymas žvalgybos klausimu buvo priimtas 1991-aisiais, kai nebuvo nei mobilių telefonų, nei interneto“, – pabrėžė premjeras Manuelis Vallsas, pristatęs įstatymą aptarimui parlamente.

Naujo įstatymo projekto nuostatos „leis žvalgybos tarnyboms klausytis mobiliųjų telefonų, skaityti elektroninius laiškus ir priversti interneto kompanijas elgtis atitinkamai jo reikalavimams, kas leis vyriausybei kruopščiai tikrinti praktiškai visas jų abonentų komunikacijas“, praneša žurnalistė.

„Žvalgybos tarnybos taip pat galės reikalauti leidimo įmontuoti mikrofoną patalpose, automobiliuose, kompiuteriuose. Galės reikalauti leidimo statyti antenas perimančias telefono pokalbius ir mechanizmus, perimančius SMS žinutes. Bus galimybė pasiklausyti ir prancūzų piliečius, ir užsieniečius“, – patikslina straipsnio autorė.

„Nežiūrint į įstatymo projekto nuostatų apimčių mastus, Vallsas pažadėjo, jog įstatymas bus taikomas konkrečiais atvejais, ir primygtinai įtikinėjo, kad jo svarbiausias tikslas yra prancūzų piliečių apsauga nuo terorizmo“, – sakoma straipsnyje.

Tačiau projekto priešininkai tvirtina, kad įstatymo projekto tekstas prieštarauja premjero įtikinėjimams.

„Vyriausybė meluoja, – pareiškė Pierre-Olivier Sur, Paryžiaus advokatų kolegijos vadovas. -Šį projektą mums pristatė, kaip būdą apsaugoti Prancūziją nuo terorizmo, ir, jeigu tai būtų taip – aš jį palaikyčiau.. Tačiau visa tai daroma dėl to, kad įgyvendinti, tam tikra prasme „patriotinį Aktą„, kontroliuojantį bet kokią ir bet kieno veiklą“. Advokatas turėjo omenyje amerikiečių įstatymą nukreiptą kovai su terorizmu, kuris be viso kitko, leido masinį elektroninį sekimą.

„Vyriausiasis Charlie Hebdo redaktorius, tokių atakų auka, kurias lyg ir turėtų užkardyti ši priemonė, taip pat ją sukritikavo“, – pažymi Alissa J.Rubin. Į tarpą tų, kurie protestuoja prieš šį įstatymo projektą, patenka virš 800 interneto kompanijų, svetainių prieglobos tiekėjų, programinio aprūpinimo tiekėjų, internetinių parduotuvių ir kitokių skaitmeninių kompanijų.

„Reikalavimai, kad interneto kompanijos naudotų „juodasias dėžes“, egzistuoja, iš dalies Rusijoje“, – pareiškė Sintija Vong, „Human Right Wath“ juristė ir tyrėja, turėdama omenyje įtaisus, kuriuos vyriausybė žada panaudoti renkant interneto kompanijų duomenis. „Prancūzija – ne Rusija kalbant apie žmogaus teisių pažeidimus, tačiau jei ji tą padarys, – šis dalykas įteisins panašius Rusijos ir kitų represyvių valstybių veiksmus“, – tvirtina ji.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 21

 1. ko gero says:

  Pasiruošimas Mašiacho atėjimui vyksta pilnu tempu.

 2. Gojus says:

  Būtent to ir reikėjo laukti, kad valstybė pasinaudos proga didinti piliečių kontrolę – šėtoniškas tikslas. Evangelija pagal Joną: 8: 31Jėzus kalbėjo įtikėjusiems Jį žydams: „Jei jūs pasiliekate mano žodyje, iš tiesų esate mano mokiniai;
  32 ir jūs pažinsite tiesą, ir tiesa padarys jus laisvus”.
  O mūsų lemtis gyventi vis didėjančios kontrolės sąlygomis…

 3. Joris says:

  Ta jų konrolė slysta iš nagų, todėl taip ir plėšosi…

 4. Mindaugas says:

  Ogi nieko kito ir tikėtis nevertėjo, po CŽV-Mossad suplanuotų įvykių Charlie Hebdo ir košerinės parduotuvėje.

 5. Vytautas says:

  Gal ne į temą bet čia formuočių pokalbis kaip stojom į es ir parsidavėm už butelį alaus, saldainius ir miltelius http://banga.tv3.lt/lt/2forum.showPosts/180130.464..2873051-=%281467613922

 6. Juozas says:

  Yra puiki prancūzų intelektualo Eduardo Driumono knyga „Žydiška Prancūzija“, kurioje labai išsamiai atskleista šios
  šalies naikinimo istorija. Yra knygos vertimas į rusų kalbą.

 7. Mindaugas says:

  to Juozui. Čia esmė ne tik naikinamoje Prancūzijoje, bet ir naikinamoje visoje Europoje. Kas tai daro? Konfliktai Ukrainoje, Sirijoje, Irake, Libijoje ir Jemene yra daugiamačio karo frontai, kurį vykdo JAV ir jų sąjungininkai. Šiuo daugiamačiu karu siekiama apsupti Euraziją. Kinija, Iranas ir Rusija yra pagrindiniai taikiniai. JAV taip pat turi tvarką, pagal kurią imasi šių šalių. Iranas yra pirmas, po jo seka Rusija, galiausiai Kinija. Neatsitiktinai konfliktai Ukrainoje, Sirijoje, Irake, Libijoje ir Jemene vyksta prie Irano ir Rusijos sienų, kadangi Teheranas ir Maskva yra artimiausi taikiniai Vašingtono akimis. Tokiu pat būdu, kaip pagal savo esmę yra susiję konfliktai Ukrainoje, Sirijoje, Irake, Libijoje ir Jemene, taip pat yra ryšys tarp smurto, rasizmo, ksenofobijos ir sektantiškų pajėgų, kurias galiiu pavadinti „chaoso agentais“. Neatsitiktinai Newsweek turėjo antraštę „Ukrainiečių nacionalistų savanoriai daro „Islamo valstybės“ stiliaus nusikaltimus“ (2014, rugsėjo 10 d.). Nesvarbu, ar jie patys tai žino, šitos iškrypėlių pajėgos, ar tai „Dešiniojo sektoriaus“ ultranacionalistai Ukrainoje, ar galvas pjaustančios „Al-Nusros fronto“ ir „Islamo valstybės“ gaujos, jie visi tarnauja vienam šeimininkui. Šie chaoso agentai kelia valdomo chaoso bangas, kad sustabdytų Eurazijos integraciją ir pasaulio tvarką, kurioje nebus JAV diktato. Tikriausiai prisimenate tokį čečėnų teroristą Isą Munajevą? Jis kovojo prieš Rusijos pajėgas abiejuose Čečėnijos karuose; antrajame jis buvo karo vadas Grozne. Kai Čečėnijos sostinę užėmė Rusijos pajėgos tarp 1999 ir 2000 m., Munajevas ir jo žmonės rado prieglobstį kalnuose. Jis kovėsi iš ten iki 2005 metų, kai buvo sunkiai sužeistas ir išvyko į Europą gydytis. Munajevas gyveno Danijoje iki 2014 metų. Tai tik parodo kaip JAV ir ES palaiko kovotojus prieš Rusiją. Isos Munajevo prieglobstis Danijoje yra nediskutuotinas JAV ir Europos Sąjungoje, tuo tarpu Maskvos parama kareiviams Donecko Liaudies Respublikoje ir Lugansko Liaudies Respublikoje pateikiama kaip nusikaltimas. Galėtumėte pagalvoti kaip tai susiję su Prancūzijoje įvedama cenzūra? Atsakymas labai paprastas. Valdomo chaoso skleidėjai atliko savo darbą išpuoliais prieš redakciją ir košerinę parduotuvę. Dabar tik technikos reikalas, kaip prastumti diktatūrinius įstatymus…

 8. Simas Simaitis says:

  Puiki Mindaugo apžvalga. Nei pridurti, nei atimti

 9. Mindaugas says:

  Simui Simaičiui: ačiū :)

 10. Simas Simaitis says:

  Dar tarybiniais laikais mano senelis buvo atkreipęs dėmesį, kaip yra sudaryta TSRS struktūra. Maisto produktų paskirstymas buvo centralizuotas, kaip pavyzdys Jiesios, prie Kauno, grūdų sandėliai. Šiais laikais maisto pramonė sukoncentruota penkių monopolijų rankose. Anais laikais žemės ūkis per kolūkius valdėsi per politinį aparatą ir taip pat buvo centralizuotas, šiais laikais viskas reguliuojama per Monsanto. Kaip anais laikais per tarybines MIP skalbė smegenis, dabar vėlgi  niekas nepasikeitė. KGB buvo totalaus sekimo įrankis ir dabar valstybių saugumui atrišamos rankos. Šiuo metu didžiuliais tempais visose valstybėse naikinami vidutiniokai, tarpinis sluoksnis tarp turtuolių ir vargšų. Senesnės kartos žmonės gali pritarti, kad TSRS buvo didžiulis eksperimentas, kuris dabar vykdomas visame pasaulyje. 

 11. pralinksmėkim says:

  Žavus mūsų brangiojo tatos interviu:

  http://www.youtube.com/watch?v=_MlOYoUcY5s

 12. PP says:

  TSRS su Vakarais lyginti nekorektiška. Visas smurtas, kuris buvo TSRS buvo reikalingas tam, kad atsilaikyti prieš satanistinius Vakarus ir jų agentus. Jei pastebėjai, Vakarai stengiasi sunaikinti ir pavergti visus, kurie nešoka pagal jų dūdelę. TSRS nešoko, todėl Vakarai savo tikslą visgi pasiekė.

 13. algimantas says:

  >>PP

  atrodo jūs čia gerbiamasis radote laisvą erdvę garbinti TSRS. Tipo tai, kad TSRS nuo pat pradžių buvusios gulago stovyklos esą buvo reikalingos, kad atsilaikyt prieš Vakarus?. Ar jūs bent galvojate ką kalbate, kai buvo iš tiesų naikinami savi piliečiai. TSRS iš tiesų buvo prievarta sukurta imperija irtai daug ką pasako. Mes nesigilinsime į tai, kas joje buvo gero, o kas blogo – pats jos sukūrimo principas buvo blogas, o o, kad ši imperija fiziškai naikino kitaip galvojančius visai nėra kuo pateisinti. Visgi siūlau galvot ką kalbate ir rašote, nes pavyzdžiui aš gyvenęs TSRS 30 metų, visiškai nenoriu į ją grįžti – nė už ką. Nors buvau paprastas ir nerepresuotras žmogus joje. Buvo joje ir gerų dalykų, nesiginčiju, tačiau tai nenuneigia fakto, jog TSRS valdantieji masiškai naikino kitaminčius arba bent jau įtariamuosius tuo. To negalima pateisinti.
  O jei norėsite – pagalvokite, jog į tą naikinamų tarpą galite pakliūti ir pats arba jūsų šeimos nariai. Tada noras ginti tokią sistemą praeis savaime

 14. algimantui 08- 08:18 ir kitiems ir pritaariu "pp" says:

  Aš prie sovietų valdžios pragyvenau 44 metus. Visada turėjau savo nuomonę (buvau naivus ir beveik garbinau vakarus) ir ją išsakydavau savo artimųjų ir draugų rate. Dar kartą buvau naivus, nes nesitikėjau, kad mūsų studentų grupėje (mokiausi institute ) buvo ir KGB agentas (mano draugas nuo pat vaikystės, studijuodami gyvenome viename bendrabučio kambaryje jo paties pageidavimu). Aš apie jo „hobi“ sužinojau tik 1998 metais. Taigi per savo tiesos sakymą buvau vos nepašalintas iš instituto. Kaip nebūtų keista , bet manęs nekvietė „pasikalbėti“. Matomai viską sužinodavo iš draugo.

  Paskui dirbdamas vis „užsišokdavau“ su savo teisybės ieškojimu. Tačiau noriu pasakyti (skirtingai nuo „algimanto“) , kad šiais laikais už tiesos sakymą esu daug labiau terorizuojamas dabartinių valdžiagyvių.
  Ir taip jaučiasi daugybė mano pažįstamų žmonių. Nes tie patys, kurie tada mus terorizavo, tie patys arba jų palikuonys „persiverbavo“ ir dabar dar uoliau dirba tą juodą darbą, jau iš pagrindų naikindami Lietuvių Tautą. O dabar kitaip mąstančius ir teisingumo siekiančius fiziškai naikina , ko gero, dar didesniais mąstais, tačiau tai atlieka rafinuotai ir „tyliai“. Dabar visi žmonės dar labiau bijo išsakyti savo nuomonę.O „mindaugas“ ir „PP“ yra teisūs. ES , mano nuomone, yra taip pat sukurta per prievarta ir panaudojant melą ir klastą. Nemanau, kad pasaulio „šėtono“ dabartinių juodų darbų ir tikslų išviešinimas yra TSRS garbinimas.
  Visos pasaulio tautos, visais istorijos etapais kenčia nuo to paties „šėtono“.

 15. algimantas says:

  Tai jūs tada pripažįstate, kad visas šis brudas, kuris yra dabar – iš tos pačios TSRS ir kyla – iš tų pačių laikų. Ir valdžioje sėdi atėję iš ten pat.

  Ir dabar jūs ir visi kiti išsakote savo nuomonę atvirai, kas būtų tiesiog neįmanoma TSRS laikais.

  A pie tai, jog galėtų egzistuoti tokios svetainės kaip sarmatas.lt – tai būtų tolygu fantastikai. Tai ką jūs tada čia ginate gerbiamasis? TSRS, kur buvo žodžio laisvė? :D Prajuokinote dievaži :)

 16. Pritariu PP says:

  As irgi gyvenau TSRS beveik 30 metu ir dabar jau tiek pat gyvenu Vakaruose, taigi, grynai puse mano gyvenimo praejo vienoje „uzkardos puseje“, o kita puse kitoje. Ir pasakysiu, kad nors ir nenoreciau grizti i „tuos laikus“, bet jei tikrai REIKTU rinktis tarp tu ir tarp tu, zinodamas, ka dabar zinau, rinkciausi TSRS. Tie bent atviri buvo su savo ideologija, net ir pakvietimais „pokalbiui“, o dabartiniai degeneratai visiems visada apie viska meluoja, o zudyniu lygis juk yra daug didesnis , negu prie rusu. Slyksti demagogija, iskrypimai, smukes bendro issilavinimo lygis (zinoma, kam mokyti vergus ir patranku mesa?), vakarai daug piktybiskesni parazitai , negu rusai, tiksliau buvusi TSRS. Net ir del gelezines Stalino tvarkos (nors tada net gimes nebuvau, sneku apie po jo islikusia grieztos rankos politika) – negi kam nors labiau patinka prasigere siandieniniai bomzai, tiek Lietuvoje, tiek visur vakaruose, negu ankstesne tvarka, kai net nepagalvotum svirduliuojantis gatveje pasirodyti – tuoj „trezvilka“, bauda, ir kitokie nemalonumai? Pilnai pritariu PP ir Mindaugui – is dvieju blogybiu TSRS buvo daug mazesne.

 17. algimantas says:

  Kažką čia ponai jau ne į temą. viskas blogai, tačiau kuo gražiausiai gyvenate Vakaruose, nors norėtumėte TSRS.

  Bet čia pat pasitaisote, jog „nenorėtumėte grįžt į tuos laikus“ – tai norėtumėte ar nenorėtumėte?

  – Dabar veidmainiškiau? – bet juk tada net to, ką čia pasakote bijotumėte prasižiot – tai kuo tada geriau buvo?

  Dėl prasigėrusių bomžų – tada jų irgi iki valiai buvo, tik juos tada sodindavo, straipsnis buvo už „bangladešą“ (veltėdžiavimą),
  Aš neginu dabartinių laikų, man jie irgi daug kur per gerklę lenda, tačiau tikrai į anuos TSRS laikus grįžt nenorėčiau – pakankamai pamačiau tada visko – kiek pažįstamų durnynuose uždaryti buvo būdami visiškai psichiškai sveiki. Mes dabar bent jau apie tai papasakoti vieni kitiems galime, o tada bijotume net prasižiot.

 18. Algimantui says:

  Jums , atrodo, kaip mazam vaikui – labai nedaug gyvenime tereikia: leidziama nukristi ant zemes, spardytis ir garsiai rekti, to ir uztenka. Kad nuo to niekas nesikeicia (parekei, pasitampei ir vel elgiesi taip, kaip „vyresnieji“ nusprendzia) jums nedaeina. Kas is to , kad galima garsiai kalbeti, be to, galima tik tada, kai ne apie labai reiksmingus dalykus kalbama, taip sakant – suns balsas i dangu neina. O va, kai zmones tikrai kazka daro,pavyzdziui demonstracijas pries okupacija arba video klipus, kurie gali pasiekti net uzsieni, ne vien prasigerusius kumecius, kurie net uz savo zemes nepardavima negali pasirasyti, tada jau visai kaip sovietyne valdzia veikia, netgi blogiau. Kiek jau yra nuzudytu tu, kurie valdziai neitiko? Bet jei jus galimybe pabliauti ir i uzsieni isvaziuoti laikote dideliu pasiekimu ir laisves apraiska, kaip galiu gincytis? Kiekvienam savo, priklausomai nuo infantilumo lygio.

 19. algimantas says:

  Na o jums atrodo net to nereikia, nes TSRS laikais su tuo buvo kur kas blogiau. Apie kažkokius pasikeitimus visai tyliu.

  Ir gal primintumėt kokias demonstracijas be spalio, gegužės 1 ir 9 buvo TSRS? :) Gal nebejuokinkite jau.. juk aš gyvenau tuo laiku. Tada žmonės nebandė absoliučiai nieko..

  Dabar bent bando kažką daryti, kažko siekia.

 20. Nustebes says:

  Jei reiketu visiems tiems rusijos myletojams pagyventi dabar rusijoje nors pusmeti, tai parlektu zaibo greiciu i ju taip niekinama Lietuva.

 21. Simas Simaitis says:

  Algimantui ir visiems likusiems
  Noriu pasikartoti ką aš mėginau savo komentaru pasakyti ir atkreipti visų dėmesį. TSRS buvo bandymo poligonas, kurio „pasiekimai“ dabar sėkmingai naudojami, pasinaudojant ta patirtimi, kurią gavo tais laikais, pridėdami „pakeitimus“ ir „naujoves“. Jeigu genocidas tarybiniais laikais vyko akivaizdžiai, vos ne tiesiogiai, tai dabar viskas vyksta labiau „civilizuotai“ ir „demokratiškai“. 
  Nesibarkite dėl smulkmenų, pasistenkite pamatyti bendrą vaizdą. Skaitykite straipsnius, pateiktus šiame tinklalapyje, vėl ir vėl, mėginkite pamatyti dalykus iš kitos perspektyvos. Juk nebūtina žudyti žmogaus akivaizdžiai, jį galima pripratinti daryti tą savarankiškai, dar ir priversti jį už tai susimokėti. 
  Dar kartą, nesvarbu kaip pavadinsi santvarką: tarybine, kapitalistine, buržuazine, liberale… turinys nesikeičia, keičiasi tik priemonės.
  Jūs baratės dabar nesuvokdami, kad sistema daro tai, kaip taip ir vyktų: skaldyk ir valdyk. Tad man kyla klausimas, vyrai ir moterys, kodėl tamstos lipate ant tų pačių grėblių? „За что ваюем?“ Už ką kariaujam?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top