Prof. Povilas Gylys. Resovietizacija

2019, 7 gegužės, 6:30 | kategorija LPT | atsiliepimų (2) | peržiūrų 835 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Povilas Gylys

Facebook nuotr

Prof. Povilas Gylys savo Facebook paskyroje prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovavimo Lietuvai laikotarpį 5vertino kaip:

RESOVIETIZACIJA

Lietuvoje faktiniam šalies vadovui vadovaujant beveik tris dešimtmečius vykdoma resovietizacija – specifinio autoritarinio režimo stiprinimas.

Specifika glūdi tame, kad resovietizacija vykdoma prisidengiant antikomunistine retorika. RETORIKA ANTIKOMUNISTINĖ, BET VEIKSMAI BOLŠEVIKINIAI.

Gyvename vienos, privalomos tiesos dominavimo sąlygomis.

Turime asmenybės kultą- garbiname faktinį šalies vadovą Vytautą Landsbergį ir jo dešiniąją ranką Dalią Grybauskaitę.

Garbiname, nes, kaip ir tarybiniais laikais BIJOME. Mat teisėsaugos struktūros, spectarnybos, pajungtos ne nacionalinių interesų realizavimui, bet naujosios nomenklatūros galios palaikymui. Jei esi nepaklusnus, tau – įstatymas. Bet jei giedi ditirambus nomenklatūros vedliams, tau viskas leidžiama, tu tampi elitu, dvariškiu. Taip susiformavo nebaudžiamųjų luomas. Kaip ir tarybiniais laikais.

Lietuviai yra bene LABIAUSIAI KVAILINAMA TAUTA Europos Sąjungoje (pasaulio mastu esama ir labiau kvailinamų tautų). Tik viena iliustracija – „antikomunistiniam“ dvarui vadovauja tarybinės nomenklatūros atstovai su ryškiai „raudona“ praeitimi – stalininis komjaunuolis, marksizmo-leninizmo katedros dėstytojas ir, gal būt, net tarybinių specstruktūrų agentas Vytautas Landsbergis (R.Janutienė tuo klausimu gali pasakyti daugiau) ir aukščiausiai tarybinei nomenklatūrai Maskvoje ruošta aukštosios partinės mokyklos vadovybės narė, M.Burokevičiaus bendražygė Dalia Grybauskaitė.

Absurdas glūdi ne tame, kad jie buvo komjaunuoliai ar komunistai, bet tame, kad jie vaidina aršius antikomunistus. Uolūs anos sistemos tarnai tampa bekompromisiniais tos sistemos kritikais, komunistinių atgyvenų naikintojais, komunisto etiketę savo oponentams noriai klijuojančiais veikėjais.

Deja, isterijos ir paranojos būsenoje palaikomoje tautoje tik dalis žmonių suvokia realią situaciją. Dar mažesnė dalis drįsta tai garsiai pasakyti. Nes bijo. Bijo, nors gyvena demokratines vertybes deklaruojančioje Europos sąjungos šalyje.

Resovietizacijos sąlygomis gyvenanti , intensyviai kvailinama tauta ruošiasi rinkimams.

Jų rezultatai parodys, kokiu laipsniu naujajai nomenklatūrai pavyko „instaliuoti“ savo žmogų aukščiausiame politiniame poste.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Vytas says:

    Šimtaprocentinė tiesa, išreikšta labai švelniai ir korektiškai. Geresnių Rusijos agentų nebus. Viskas, ką konservatoriai darė ir bando daryti dabar yra nukreipta prieš Lietuvos interesus. „Ateina genijai ir vėl išnyksta,atėjo… Landsbergis visiems laikams“. Senajai kartai toks panašus posakis pažįstamas. Kaip šiandien rašoma spaudoje:“Koks faktinis vadovas. Vienintelis ir amžinas“ Aš vis galvoju, kodėl Vilniuje, nežiūrint į seimo sprendimą, taip ir nebuvo pastatytas paminklas Lietuvos simboliui – Vyčiui. Darytina išvada, kad laukiama palankaus momento (pav., kai valdžioje vėl bus konservatoriai ir liberalai, tarp jų skirtumo nematau), pastatyti „dėdulei“ paminklą. O dėl d. Grybauskaitės, tai manau ruošiamasi pakartoti Putino – Medvedevo tandemo fokusą. Tam labai tinka I.Šimonytės kandidatūra. Tam mesta „visa karaliaus kariauna“ prezidentūros ir konservatorių valdiški resursai.

  2. socialistas says:

    Gerb. Gylys daro esminę loginę klaidą lygindamas kapitalistinį fašizmą su tarybiniais laikais. Jei lygint tai tik su analogiška santvarka, o būtent su smetonmečiu, kada išrinktieji (elitas) buvo valdžioje ir ju bei ju artimuju nuosavybeje buvo stambiausios bendroves. Tarybu valdžia būtent ir panaikino šią nelygybę. Tai kompartijos nariai turėjo daugiau privilegiju už eilinius, bet skirtumas ir mastas nebuvo toks kaip dabar. Buvo eliminuota socialinė nelygybė, o tos privilegijos toli gražu nesulyginamos su šiandienine soc nelygybe. Ir kai sako, kad aukšti partijos nariai buvo nebaudžiami tai grynas melas, Stalinas daug tokiu represavo. Pvz Sniečkui mirus norėjo įkurti jo atminimo muzieju, bet negalejo to padaryti nes nes buvo vos keli asmeniniai Sniečkaus daiktai. Ir butas, kuriame jis gyveno Čiurlionio g. po jo mirties neatiteko jokiems giminaičiams, o liko vslstybės nuosavybe ir TSRS pabaigoje jame gyveno CK pirmininkas L. Šepetys, kuris ir prichvatizavo tą butą po TSRS žlugimo.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top