Protestas prieš militarizaciją ir šauktinių kariuomenės grąžinimą Kudirkos aikštėje

2015, 24 gegužės, 13:53 | kategorija Ideologija | 10 komentarų | peržiūrų 662 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis Vakar, gegužės 23 dieną, Vilniuje, Kudirkos aikštėje įvyko naujai susikūrusios antikarinio judėjimo iniciatyvinės grupės (AJIG) organizuotas mitingas-protestas kuriame buvo kviečiama išreikšti nepritarimą vykdomai militarizacijai ir šauktinių kariuomenei.

Tuo pačiu metu ten dalyvavo ir kita piliečių grupė, pasisakanti visiškai priešingai, t.y. palaikanti šauktinių kariuomenės idėją. Siūlome jums pažiūrėti šio mitingo video santrauką, kur sudėjome įdomiausius jo momentus ir abiejų pusių argumentus, jei galima tą taip pavadinti.


Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 10

 1. Mirga says:

  Antikariniai plakatai rašyti ranka ant kartono, o militarizaciją palaikantys šūkiai- centralizuotai atspausdinti tipografijoje?

 2. algimantas says:

  O juk iš tiesų, Mirga gerai pastebėjote, aš kažkaip net dėmesio neatkreipiau… Militaristų akcija buvo geriau finansuojama ir panašu, kad centralizuota.

 3. Mindaugas says:

  Aš aišku puikiai suprantu, kad buržuazinė valdžia atkūrė šauktinių kariuomenę vedama siekio įsiteigti Lietuvos užsienio politiką tiesiogiai diktuojantiems JAV imperialistams ir parengti bent kiek didesnę dalį savo piliečių atlikti potencialios patrankų mėsos funkciją galimo karinio konflikto Ukrainoje išsiplėtimo atveju. Kas liečia pačią akciją prieš šauktinių kariuomenės atkūrimą, vertinu, švelniai pasakius, kritiškai, kadangi jos organizatoriai daro toli gražu ne prieštaraudami Vakarų imperialistiniams ir hegemoniniams siekiams, bet paprasčiausiai laikydamiesi liberalinių-individualistinių pozicijų, esą, apskritai paėmus, karas Ukrainoje yra neva teisingas ir geras, bet tegul jame kariauja kiti, t. y. samdomi profesionalai-galvažudžiai. Be to, šios akcijos organizatoriai didžiąja dalimi yra tiktai „kairiojo“ egzistuojančios buržuazinės sistemos politinio flango atstovai, kurie tikrųjų esamosios padėties problemų priežasčių paprasčiausiai neįvardija. Bėda – ne pati šauktinių kariuomenė, kaip tokia, o būtent Lietuvos nepriklausomybės nebuvimas ir Amerikos bei jos satelitinių vakarų Europos valstybių primetama geopolitinė orientacija, karo prieš Rusiją kurstymas.

 4. Ghj says:

  Reiktu pamineti kad privaloma tarnyba tuo paciu metu ir lenku lelininkai kontrpliuojami is uz atlanti atkure.. Isvada tokia kad kazkas is kazkur planuoja didelius, raudonos spalvos, kalnus mesos visoje rytu europoje

 5. PP says:

  Aišku ,kad planuoja ir jau galbūt greitai. Dar šiemet. Ukraina galutinai užblokavo Pasvniestrę – tiksliau nebeleis Rusijos karinio tranzito į Padniestę. Žodžiu, dabar karinis konfliktas gali įsižiebti ten, ir Rusija, gindama savo karius, dislokuotus Padniestėje, turės užpulti Ukrainą ar Moldovą. Ko iš laukia pindosai.

 6. vardas says:

  Kažkaip susidarė įspūdis tarsi už šauktinius pasisakančius žmones iš kažkokios gydymo įstaigos atvežė. Mimika, elgesys, reakcija į argumentuotus oponentų pasisakymus – viskas byloja apie kažkokia rimtas tų žmonių protines ligas.

 7. Taigi says:

  As uz sauktiniu kariuomene, kuri gintu Lietuvos interesus. Bet matau, kad kai USA-NATO prireike profesionalu karui Aganistane, Irake, Lietuvoje buvo panaikinta sauktiniu kariuomene. Kai USA-NATO prireike didelio kiekio „patranku mesos“ karui pries Rusija, Lietuvoje ivesta daline mobilizacija, t.y. sauktiniu kariuomene.

 8. Laisve ir demokratija is musu atima says:

  Ar jums nekeista, kad mazumos iskrypeliu pozcija mes turime priimti ir paisiti, nes esame laisvi ir demokratiski o pries sauktiniu kariuomene zmoniu poziurio nepaisome. Kaip cia taip? Tai mes laisvi ir demokratiski ar keiciam sauguma i laisve?

 9. Ec says:

  Reikia mastyti ką daryti kai prasidės neramumai (tiesioginės karo provokacijos), kaip stabdyti provokatorius neleidžiant jiems pasireikšti. Lemiamu momentu policijai, manau, bus įsakyta trauktis ir nieko nedaryti tam, kad įsisiūbuotų neramumai, būtų Rusija apkaltinta ir pradėti kariškių veiksmai prieš civilius, kurie bus pavadinti žaliaisiais žmogeliukais. Po to jau būtų priežastis ir pašaudyt rytų pusėn, tam, kad išprovokuoti veiksmus iš rytų

 10. tranas says:

  Visą laiką buvau prieš tuos homoseksualus ir juos palaikančius nusistatęs, tačiau šįkart pažiūrėjęs tą video pamačiau, kad jų oponentai Kudirkos aikštėje daug žemesnio lygio, o argumentacijos apskritai negalima vadint argumentacija. Ypač ten vienas išsiskyrė, ryškus ligoni strypčiojantis nuo kojos ant kojos ir replikuojantis vienu-dviem žodžiais. Psichiatras pasakytų diagnozę,o aš galiu tik spėt, kad netoli šizofrenijos randasi.

  Vienu žodžiu, nesistebiu, kad homoseksualai visur ima viršų, nes kai pamatau mūsų „patriotus“ tai suprantu, jog žemesnis lygis gali būti tik akivaizdus debilizmas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top