R. Pakso spaudos konferencija po susitikimo su Baltarusijos prezidentu A. Lukašenka

2019, 7 gegužės, 19:40 | kategorija LPT | 3 komentarai | peržiūrų 323 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Rolandas Paksas

YouTube kadras

Buvęs Lietuvos Respublikos prezidentas, europarlamentaras Rolandas Paksas, pradėdamas savo spaudos konferenciją, kaip įžangą paminėjo, jog vizito pirmasis tikslas buvo prieš Naujus metus vykusio vizito į Rusiją tęsinys, su idėja pasiūlyti saugesnę zoną, saugesnį gabaliuką žemės – tai yra Lietuva ir Kaliningradas.

„Iš Rusijos prezidento Putino aš gavau teigiamą atsakymą, kad jam šita idėja patinka ir, kad tą procesą, kurį aš vadinu delimitarizavimu, Kaliningrado ir Lietuvos demilitarizavimu, o ne priešingai – apginklavimu, reikėtų tęsti.

„Antrasis tikslas buvo Astravo atominė elektrinė, tęsė Rolandas Paksas, ir jos saugumas. Ir mes tam klausimui su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka skyrėme labai daug laiko. Susitikimas buvo planuotas pusei valandos, o užtruko akis į akį, dalyvaujant ir užsienio reikalų ministrui – apie valandą laiko“.

„[….] … ir, Prezidentas Lukašenka priėmė mano pasiūlymą“, – po pauzės ištarė R. Paksas. Jis skamba taip:

„Šiandien mes turime pato situaciją kalbant apskritai. Mes neturime gerų diplomatinių ryšių su Baltarusija, nors prekybos apyvarta mūsų valstybes ganėtinai tenkina, ir baltarusiai labai patenkinti, kad veža krovinius per mūsų uostus […], bet situacija Astravo elektrinės klausimu tampa patine (patas), politine situacija. […] Saugumo klausimas tampa politikavimo klausimu. […] Aš paminėsiu tik vieną skaičių – jau 66 tarptautinės organizacijos, susijusios su atominės elektrinės saugumu jau yra apsilankiusios Baltarusijos šiame objekte ir netui jam pastabų“, – teigia buvęs prezidentas R. Paksas.

„Lietuva gi sako, kad ten yra nesaugu, netvarkinga, kad tai turi būti uždaroma ir pan, ir pan. Gerbiamieji mano, kreipėsi buvęs prezidentas į susirinkusius žurnalistus, – nerealu, kad ši gamykla (elektros) bus uždaryta. Nėra tokios jėgos, kuri priverstų uždaryti arba neatidaryti šią atominę elektrinę. Nėra.“, – konstatavo Rolandas Paksas.

„Nėra galimybės ją sustabdyti, – ji svis tiek gruodžio mėnesį bu spaleista. Klausimas – ką daryti? Dvi pusės nesutaria, o viena pusė naudoja esą nesaugumo klausimą politikavimui. Tai gal reikia pasikviesti trečiąją pusę? Toks ir buvo mano pasiūlymas Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai“, – sako europarlamentaras.“

Plačiau spaudos konferencijos vaizdo įraše:

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. socialistas says:

  Viskas gražu kol kapitalizmo klapčiukas nori taikos. Tik taip ir nepasakė kas ta trečioji šalis, kurią jie nori kviesti? RF ar ES?

 2. Vytas says:

  Ir tapo Lietuvai Astravo AE nesaugi….Nesaugi tik Lietuvai, Baltarusijai ir jos žmonėms ji saugi. Paradoksas? Ne, tai Lietuvos politikų paranoja, ypač konservatorių ir liberalų. Kai Kubilius buvo numynęs dviračiu iki Astravo, tada buvo saugi, nes Kubilius turėjo planą – įpiršti Lietuvai japonišką monstrą. Bet kadangi lietuviai japoniškam gigantui pasakė „ne“, tai ir baltarusiška AE tapo „nesaugia“. Išverstakūriai visada yra didžiausi „patriotai“. O konservatorių gretose tokių ‘patriotų“ pilna, pradedant jų vadu „dėdule“ V.Landsbergiu. O toliau visas bukietas: Juknevičienė, Pavilionis, Kubilius, Anušauskas… Ir, žinoma, „dėdulės“ anūkas, konservatorių vadas. Kaip sakoma, jaučio odos neužtektų visų nuostolių surašymui, kuriuos Lietuva patyrė ir patiria šiandien dėl konservatorių veiklos būnant valdžioje. SGD terminalas, už kurį ir šiandien mokame didesnę kainą už dujas, nes toks didžiulis terminalas Lietuvai nuostolingas. Be to ir dujos iš tos pačios Rusijos, tik perkame per tarpininkus. Ir Astravo elektrą pirksime per tarpininkus, nes kai Lukošenko pasiūlė bendradarbiauti statant Astrvo AE, Lietuvos politikai išdidžiai nusisuko ir puolė šaukti „Nesaugu“, nors TATENA pasakė, kad viskas gerai, saugu. Bet konservatoriai žino geriau už TATENA specialistus.

 3. Antans says:

  Vytas , pritariu jusu mintims , o socialistas tai tik ir temoka izeidinejimus rasyt be argumentu , kaip jis pats ivardijo klapciuko varda tai beargumenciai ispuojiai ir yra klapciuku israiskos forma .
  O dabar apie Paksa . Nors jis ir yra is mano miesto bet kai susidirbo su Antonovu buvau visai pries jo visa partija ir visus juos. Dabar paklauses sitos konferencijos sakau SAUNUOLUIS PAKSAI , neturiu nieko pries kiekvienam jusu zodziui . O su zurnalistais klapciukais taip ir reikia atsakyti jiems . Paksas zodziu neiesko , tiesiai sviesiai . Taip ir reikia .

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top