Ramūnas Aušrotas. Beždžionių raupai. Kas nebuvo pasakyta PSO Asamblėjoje

2022, 29 gegužės, 10:42 | kategorija Sveikata | atsiliepimų (2) | peržiūrų 1 144 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Savo Facebook paskyroje Ramūnas Aušrotas pasidalino susisteminta medžiaga apie pastaruoju metu plintančią informaciją beždžionių raupų atžvilgiu, kurią ir perskelbiame:

„Viruso specifika tokia, jog iš žmogaus žmogui jis perduodamas tiesioginio kontakto būdu.* Virusas patenka į organizmą per pažeistą odą (net jei nematoma), kvėpavimo takus arba gleivines (akis, nosį ar burną). Kvėpavimo lašeliai paprastai negali nukeliauti daugiau nei kelias pėdas, todėl reikalingas ilgalaikis tiesioginis kontaktas. Tačiau šiuo atveju identifikuojamas specifinis infekcinės ligos plitimas lytiniu keliu”, – rašo Ramūnas Aušrotas.

Portalas www.independent.co.uk praneša, jog aštuoni įtariami atvejai Madride yra tarp vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais. Madrido regioninio sveikatos departamento atstovas spaudai sakė: „Paprastai beždžionių raupai plinta per kvėpavimo takus, tačiau aštuonių įtariamų atvejų požymiai leidžia manyti, kad kontaktas įvyko per skysčius.

– Tai patvirtina ir Jungtinės Karalystės Sveikatos saugumo agentūros infekcinių ligų epidemiologas Mateo Prochazka, tiriantis užsikrėtimo beždžionių raupais atvejus. Pasak jo, pastaruoju metu Jungtinėje Karalystėje daugiausia užsikrėtė homoseksualūs ir biseksualūs vyrai, o tai „rodo, kad infekcija plinta lytiniais ryšiais”.**

– Turimi duomenys rodo, kad vidutinis pacientų amžius yra apie 30 metų, o absoliuti dauguma – vyrai, daliai jų pasireiškė genitaliųjų opa ***
– Daugiausia beždžionių raupų atvejų yra registruota JK, Ispanijoje ir Portugalijoje.
– Ispanijos ir Portugalijos atvejų analizė leido identifikuoti infekcijos židinį – tai 10 dienų „Gay Pride“ festivalis Gran Kanarijoje, kur gegužės pradžioje susirinko 80 000 žmonių iš viso pasaulio, kaip šio pasaulinio beždžionių raupų protrūkio šaltinį.****

– Tikėtina, jog iš renginio parvežta infekcija plinta vietinėse LGBT bendruomenėse. Ispanijoje 48 atvejai buvo užregistruoti Madrido regione, dauguma jų – tik suaugusiems skirtoje pirtyje, kuri praėjusią savaitę buvo uždaryta.****
– Ne atsitiktinai PSO rekomenduoja valstybėms sustiprinti seksualinių mažumų grupių epidemiologinę stebėseną.
– Kyla klausimas, kodėl virusas plinta būtent tarp vyrų turinčių lytinius santykius su kitais vyrais. Reiktų įvardinti tai, jog virusas patenka į organizmą ir per pažeistą odą (net jei nematoma).
– Pastebėtina, jog žmogaus išangė yra nepritaikyta lytiniams santykiams. Išangės oda yra plonesnė, todėl turint lytinius santykius analiniu būdu yra didesnė odos pažeidimo (išangės įplėšos) atsiradimo tikimybė.
– Būtent ši anatominė aplinkybė lėmė ir didesnį ŽIV plitimą tarp homoseksualių asmenų XX a 9 dešimtmetyje.
– Be to, šiai grupei būdinga didesnė atsitiktinių ir nesaugių lytinių santykių tikimybė;

♦◊♦

Pabaigai:
– Kaip žinia, Vilniuje birželio 1-5 dienomis vyks festivalis „Baltic Pride“. Festivalis tarptautinis, į jį suvažiuoja entuziastai iš visos Europos.
– Taigi, beždžionių raupų protrūkio pasaulyje metu turime bendruomenės, kurios nariai turi didesnę riziką užsikrėsti šiuo virusu, organizuojamą tarptautinį renginį.
– Mano nuomone, iš esmės čia tas atvejis, kai dėl rizikos visuomenės sveikatai (ir bendruomenės narių saugumo) šis festivalis turėtų būti atšauktas.
– Manau, jog tikrai yra neetiška rizikuoti visuomenės sveikata dėl asmeninių poreikų patenkinimo.
– Beje, tarp Baltic Pride rėmėjų yra ir Gay Sauna Glamour.***** Baltic Pride Afterparty renginiai jų puslapyje jau reklamuojami. Tikrai neklausiu, kas ten vyksta.

Baltic Pride organizatoriai, būdami sąmoningi ir atsakingi visuomenės piliečiai, atsižvelgdami į epidemiologinę situaciją susijusią su beždžionių viruso plitimu, turėtų renginį atšaukti arba bent jau rekomenduoti nevažiuoti į jį asmenims iš valstybių, kuriose yra nustatyta beždžionių viruso užsikrėtimų atvejų.
Ir apskritai, šiuo metu labai rekomenduotina būti ištikimu savo žmonai, nesilankyti naktiniuose klubuose ar svingerių vakarėliuose. Būkime skaistūs!


* JAV Užkrečiamų ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC):
„Beždžionių raupų virusas perduodamas per kontaktą su viruso užkrėstu gyvūnu, žmogumi ar viruso užterštomis medžiagomis. Virusas patenka į organizmą per pažeistą odą (net jei nematoma), kvėpavimo takus arba gleivines (akis, nosį ar burną). Gyvūnas žmogų gali užsikrėsti jam įkandus ar įbrėžus, valgant žalą gyvūno mėsą, turint tiesioginį sąlytį su jo kūno skysčiais ar viruso užteršta medžiaga arba netiesiogiai kontaktuojant su virusu per medžiagą, pvz., per užterštą patalynę. Manoma, kad žmogus perduodamas žmogui pirmiausia kvėpavimo takus. Kvėpavimo lašeliai paprastai negali nukeliauti daugiau nei kelias pėdas, todėl reikalingas ilgalaikis tiesioginis kontaktas. Kiti perdavimo iš žmogaus žmogui būdai apima tiesioginį sąlytį su kūno skysčiais arba viruso užteršta medžiaga ir netiesioginį kontaktą su virusu užteršta medžiaga, pavyzdžiui, per užterštus drabužius ar patalynę.

** svetainė www.waxbeforetravel.com pateikia nuorodą į Global Health dokumentą su nuolat pildoma statistine informacija:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1CEBhao3rMe-qtCbAgJTn5ZKQMRFWeAeaiXFpBY3gbHE/edit?
*** https://www.independent.co.uk/news/health/monkeypox-spain-portugal-cases-uk-latest-b2081823.html
**** https://www.reuters.com/world/europe/portugal-confirms-10-new-monkeypox-cases-total-49-2022-05-25/
Taip pat https://www.vaxbeforetravel.com/monkeypox-vaccine-2022
***** https://guidebook.com/g/#/guides/bp2022/lists/987978

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Atsiliepimų 2

  1. Vytas says:

    Palinkėčiau negerą dalyką: kad atsirastų virusas, nuo kurio visi užsikrėtę piderastai , homikai sirgtų su tokiais viešais požymiais, kad iš tolo būtų matoma ant veido, kuo jie serga. Jokios užuojautos paleistuviams.

  2. Alfa says:

    Labiausia „bijau”, kad neuzsikrėstų Simonko, Raskevičius ir kiti mūsų „grazuoliai”

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

top