Remigijaus Šimašiaus komanda sudorojo „Žiniją“

2016, 12 gegužės, 23:00 | kategorija Genocidas | 10 komentarų | peržiūrų 1 259 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Remigijus Šimašius

Jaunius POCIUS

Beveik šešis dešimtmečius sostinės Vilniaus gatvės 22-uoju numeriu pažymėtame pastate viešpatavusi „Žinijos“ draugija laukia antstolių. Savivaldybei nusprendus, kad statinys gali atnešti gražaus pinigo, jos prašymą nutraukti su draugija sudarytą panaudos sutartį tenkino visų instancijų teismai.

Sostinės centre esantis pastatas, kuriame veikia 1948 m. įsteigta draugija, seniai masino verslininkus. Pasak organizacijos pirmininkės Tatjanos Simaškienės, jų apetitas pradėjo ryškėti dar „Zuoko laikais“. Tada pasisvečiuoti užsukęs tuometinis savivaldybės Ekonomikos ir investicijų departamento direktorius liberalas Vytautas Grinius siūlė pirmininkei dalį patalpų išnuomoti. Ir suinteresuotą asmenį buvo atsivedęs – šalia, buvusioje vaistinėje, įsikūrusio baro savininką. Tačiau T.Simaškienė nesusigundė, nes neturėjo tokių įgaliojimų. Be to, šito neleido ir su savivaldybe sudaryta panaudos sutartis.

Tada „Žiniją“ imta atakuoti sakant, kad patalpos panaudojamos neefektyviai, organizacija įklimpusi į skolas.

„Iš tikrųjų buvęs pirmininkas draugiją buvo įklampinęs į didžiules skolas. Kai aš atėjau vadovauti 2012 m., skola buvo perkopusi 200 tūkst. litų“, – pripažįsta T.Simaškienė.

Dėl skolos už šildymą savivaldybė padavė „Žiniją“ į teismą. Bet tąkart pavyko atsilaikyti, skola už sunaudotą šilumą „Vilniaus energijai“ buvo sumokėta. Pamažu pradėtos dengti ir kitos skolos.

„Mūsų niekas nefinansavo. „Žinija“ sugebėjo surinkti pinigus iš savo veiklos tame pastate. Dalis mūsų teikiamų paslaugų pagal įstatus yra iš dalies mokamos – kalbų, profesinio mokymo kursai. Iš to dalyko mes surenkame pinigus, sugebame išlaikyti šitą pastatą bei teikti labai daug nemokamų paslaugų – seminarų, paskaitų ir panašiai“, – teigia pirmininkė ir tvirtina, kad per porą metų iš skolų pavyko išlipti.

Nepavykus palaužti pirmuoju teismu, savivaldybė pabandė nutraukti panaudos sutartį. „Žinija“ apkaltinta nemokanti komunalinių paslaugų, nevykdanti veiklos, neremontuojanti pastato ir pernuomojanti patalpas kitiems. Kaip subnuomininkai buvo įvardyti „Žinijos“ klubai, 25 metus gyvuojanti „Pepės mokyklėlė“, „Virtuvės“ klubas.

Vilniaus apylinkės ir apygardos teismuose dalis kaltinimų subliuško. Bet pripažinus, kad draugija ne laiku mokėjo komunalinius mokesčius ir kad draugijos įsteigta viešoji įstaiga „Žinijos“ švietimo ir mokymo centras yra subnuo-
mininkė, nors pati savivaldybė buvo leidusi registruoti šiuo adresu, panaudos sutartis nutraukta. Abiejų teismų sprendimus balandžio 28-ąją patvirtino ir Aukščiausiasis Teismas.

„Mes turime būti išvaryti į gatvę. „Žinija“ lieka be patalpų, nors 1991 m. Vyriausybės nutarimas įpareigojo Vilniaus savivaldybę suteikti mums patalpas. Dabar mums sako, kad tos patalpos buvo suteiktos, bet mes prasikaltome, tad patalpų mums nebeteiks“, – aiškina organizacijos vadovė ir priduria nebesuprantanti, galioja ar ne tas Vyriausybės nutarimas.

T.Simaškienė teigia, kad pastatas Vilniaus g.22 ir greta esantys Radvilų rūmai buvo atstatyti ne iš biudžeto, o iš „Žinijos“ uždirbtų pinigų. Todėl šiandienos situacija jai primena sovietinius laikus: „Atėjus sovietams viskas buvo nusavinta valstybės naudai, o dabar išeina atvirkščiai – „Žinijos“ statyti pastatai yra nusavinami, o savivaldybė dar ir uždirbs.“

Prasidėjus teismams draugijos atstovams pernai gegužę buvo pavykę patekti pas naująjį merą Remigijų Šimašių. Jis tąkart nurodė savo klerkams ginčą teisme baigti taikos sutartimi. Bet, teigia pirmininkė, atsirado „eilinė komisija“, o ji nusprendė su „Žinijos“ draugija nebesudarinėti jokių sutarčių.

Pats meras tuo klausimu kalbėtis nebenorėjo, nes esą jau buvo pakeitęs nuomonę. Kodėl – paaiškina neseniai gautas administracijos direktorės pavaduotojos Vilūnės Urbonienės raštas. Valdininkė informuoja, kad pastatą ketinama parduoti aukcione, o lėšas skirti darželių ir mokyklų renovacijai ir įvažiavimams į kiemus tvarkyti.

Visoje šitoje istorijoje šviečiamąją veiklą plėtojančios draugijos vadovė T.Simaškienė įžvelgia ne tik savivaldybės siekį pasipelnyti.

„Dabartinėje mūsų valstybėje patogiau turėti žmogų, kuris yra neišprusęs, neišlavėjęs, kuris gyvena skurde ir nesugeba nei pasipriešinti, nei išsiaiškinti savo teisių. „Žinijos“ žlugdymas ir susijęs su tuo, nes ji duodavo žmogui ne žuvį, o meškerę jai susigauti“, – liūdnai konstatuoja ji.

Aurelija KLEMANSKYTĖ, Vilniaus savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėja:

Pastatas Vilniaus g.22 yra įtrauktas į viešame aukcione parduodamo nekilnojamojo turto sąrašą, todėl sutvarkius žemės sklypo dokumentus ateityje savivaldybė planuoja šį pastatą parduoti viešo aukciono būdu, o gautas lėšas panaudoti Vilniaus miesto ir miestiečių poreikiams.

Lietuvos „Žinijos“ draugijai buvo siūloma pagal suderintą grafiką naudotis salėmis ir kt. patalpomis Mokytojų namuose ir kituose savivaldybės kultūros centruose, tačiau draugijai toks variantas nebuvo tinkamas.

Respublika.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 10

 1. pestininkas says:

  Lt niėko naujo,besprediėlas tesiasi visokiom formom,nevaržomai.

 2. dovydas says:

  “ …kol griaustinis netrenks, tol muzikelis nepersizegnos….“ Dar bezpedielo dugnas nepasiektas, vadinasi….. Žmones gali išjudinti tik gyvybinių asmeninių interesų, kaip kalafioro incidentas, situacijos ryškus pablogėjimas…..Ir tai ne visuotinais mąstais…. Todėl bus dar – ne mano daržas, ne mano pupos…..

 3. Simas Simaitis says:

  Kaip sakė senukas Žanas Žakas Ruso: Civilizacija neskatina progreso. Iš Lietuvos tautos liko tik pavadinimas. Mes dar turime tokį „gerbuvį“, kuris iš tautos daro tik individualistų – egoistų sambūrį, kurie riejasi tarpusavyje dėl visokiausių kvailysčių, nesugebantys suvokti, esant apverktinoje padėtyje, nenorėdami, o gal tiesiog nesuvokdami, kad jau atėjo seniai tas laikas vienytis prieš parazituojančią mažumą. 

 4. Ec says:

  Šimašius uždirbo, o sumokėjo Masiuliui. Abidna ckant :) . Tai tik mano nuomonė

 5. Vilpišius says:

  Žinijos dr-jos vadovės T.Simaškienės  žodžiai (paryškintu fonu) – auksiniai! Štai Vatikano verslo atstovybę – katalikų bažnyčią finansuoja LT, t.p. ir visas partijas, kurių nariais tėra vos ~1% visų suaugusiųjų LT piliečių ir to 1% atstovų seime – dauguma . . (išbujojusi „demokratija“). Iki Jos Didenybės Krizės prisišaukimo į LT, prenumeravausi verstinį į lietuvių kalbą žurnalą „Scientific American“, kurio vertėjų-leidėjų kolektyvą J.D. Krizė nustekeno, bet paliko diletantišką „Iliustruotajį mokslą“ – optimalu – patiems apie nieką mąstyti nebereikia, tik įsidiegti makufelin jau sukramtytą pliurzę . . . Dabar prenumeruoju tą patį žurnalą tik jau rusų kalba – jo nesužlugdė, mat jį finansuoja Lomonosovo universitetas.

 6. Ec says:

  Vilpišiau, žurnalas В мире науки ar ne? Jei ne, būčiau dėkingas už nuorodą

 7. Vilpišius >> Ec says:

  Taip, tamsta teisus – ans pats! Dovanok, kad uždelsiau atsakydamas . .  Radau dar Įdomesnį -„Кот Шрёдингера“, bet jį tik šiaip paerzinimui porą kartų PC prekybon išmetė – Liet.pašto neprenumeruojamas; o tiesiogiai iš redakcijos užsienin pagaugiai brangiai gautųsi. Dar lenkiška redakcija esama, kas skaito. 

 8. VGA says:

  Pasiskaitykit ,,Siono išminčių protokolus“ viskas daroma pagal jų programą. Žinant jų programą visi reiškiniai vykstantys pasaulyje tampa suprantami.

 9. Alvydas says:

  Šiandien Lietuvoje didžiausias deficitas yra sąmoningumas…. tai ne žinios, ne išprusimas, ne pinigai , pažintys ar titulai , o paprasčiausias intuityvus žinojimas ir teisinga elgsena. Visokiausiais būdais slopinama tai. Kodė ? Sąmoningą žmogų sunku valdyti, blogas jis vartotojas, nepaklustantis religijoms ar idialogijoms.

 10. Virtualas says:

  Ponios T.Simaškienės žodžiai, jog „greta esantys Radvilų rūmai buvo atstatyti ne iš biudžeto, o iš „Žinijos“ uždirbtų pinigų“ visiškai neatitinka tiesos. Nuo 1989 iki 1994 metų buvau Mokymo centro, įsikūrusio Radvilų rūmuose, direktoriumi, todėl istoriją žinau ne iš „bobučių pasakojimų“. Tarybų Sąjunga iš centrinio biudžeto skyrė keletą milijonų auksinių rublių Radvilų rūmų atstatymui.  Restauraciją keletą metų vykdė Lenkijos meistrai. Darbai baigti 1990 metais. Dalį Radvilų rūmų po restauracijos iš karto perdavėme Dailės muziejui 1990-91 metais, o likusią dalį – dar po kelių metų. Deja, galiu konstatuoti, kad per dvidešimt penkerius metus Lietuva nieko daugiau ir nepadarė, kad pilnai atstatytų Radvilų rūmų kompleksą! O dabar pradeda  parceliuoti Radvilų komplekso dalis…. Apgailėtina….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top