Rinkimų matematika

2019, 3 gegužės, 6:50 | kategorija LPT | 7 komentarai | peržiūrų 577 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Gyvename tokios „demokratijos“ laikais, kai galima numatyti galutinį tos „demokratijos“ produktą, t.y. „Išrinktąjį“, turiu galvoje prezidentą. Kas įdomiausia, kad numatyti jį galima ne tik išrenkant iš jau esamo sąrašo, bet dar neprasidėjus rinkimų vajui.

Iš žiniasklaidos priemonių pranešimų ir kai kurių asmenybių pasirodymo dažnio galima lengvai išskirti viešųjų ryšių įmonių stumiamus žmones.

Kas apmoka tų viešųjų ryšių įmonių vargus, sakykim, nežinome, bet, dažniausiai, ne pats renkamasis, o tas, kam tas renkamasis bus skolingas ir turės tą skolą vienu ar kitu būdu atidirbti.

Iš man žinomų rinkimų sąžiningas buvo nebent Trampas, už rinkimus susimokėjęs pats, iš ko darytina išvada, kad šiuolaikinės demokratijos sąlygomis sąžiningiausi yra turčiai.

Grįžtam prie matematikos Tarkime, kad kažkokiam (ar kažkokiems) veikėjui reikia prastumti savo žmogų (dabar tai vadinama investicija į politiką).

Kas tas stumiamasis yra nesvarbu, nesvarbu ką nuveikęs tautos labui (geriau, kad nieko ar ką negero), svarbu, kad būtų geras komandų vykdytojas, kaip dabar sakoma – komandos žmogus ir, pageidautina, charizmatiškas.

Daug kartų linksniuojama pavardė žiniasklaidoje eiliniams (tiesioginiams) žiniasklaidos naudototojams sudaro įspūdį, kad tas tautai niekuo nenusipelnęs yra nusipelnęs,  ir net labai, kaip pavyzdžiui, GN.

Kad investuojantiems į politiką būtų ramiau iškeliamas ir antras kandidatas, taip sudaroma jų konkurencijos žiūrimybė, nesvarbu, kad PRIEŠ užimant atsakingą postą labai išaugo Lietuvos skola, tas buvo anksčiau, senai užmiršta ir netiesa :). Štai ji mūsų išgelbėtoja, tik ji įveiks bankų stumiamą GN!

paveikslėlisKas dar per susireikšminęs išsišokėlis SS? Tiksliau, ne – išsišokėlis RK, o SS tik susireikšminęs. Šiuo atveju stūmikas aiškus, bent tuo atrodo sąžiningesnis už jau minėtus veikėjus. Kadangi jis sistemos jau patikrintas, jam niekas pagalių į ratus nekiš, jo paskirtis surinkti dalį balsų, kurie būtų prieš pirmuosius du.

O kokį naudingą darbą daro likę sisteminiai ir nesisteminiai kandidatai (rinkimų atžvilgiu dabar juos statau į vieną eilę) – jie suskaldo prieš sistemą esančių žmonių balsus.

Mažieji sisteminiai (VM, VPA) išeis iš rikiuotės prieš pat rinkimus, savo mažą kiekį balsų perleisdami didiesiems sisteminiams, į antrą turą išeis du sisteminiai, o nesisteminiai susiskaldę liks prie suskilusios geldos.

Tarkim, GN 20%, EŠ 20%, SS 15%, o AJ, NP ir MP krūvoje surinktų 30% (nereikia kreipti dėmesio į prostitutinių reitingų agentūrų duomenis).

Sistema (turiu galvoje stūmimo sistemą veikiančią iki šiol) laimės vien dėl nesisteminių susiskaldymo, kurie tokiu būdu kaip tik ir remia sistemą.

Nesisteminiai laimėti atskirai neturi jokių galimybių, už jų nestovi dideli pinigai.

Tik susivieniję, ir perdavę savo balsus vienam, didžiausią garbę ir patirtį turinčiam žmogui, turi galimybę laimėti. Bet to nebus pamačius jų susireikšminusius veidus ir besipuikuojančius vien dalyvavimu rinkimuose.

Graudu dar ir tai, kad net, jei įvyktų stebuklas ir laimėtų nesisteminis, iš karto atsirastų stūmikas už jo nugaros, tuo bandydamas pakartoti patarlę – drakonas žuvo, tegyvuoja drakonas.

Šiuo atveju atsilaikyti yra labai sunku, manau neatsilaikytų joks verslininkas, bankininkas ar policininkas, gal nebent filosofas, kaip kažkas išmintingai yra pasakęs. Bet tai būtų tik laikinas atokvėpis, iš tiesų, manau, nieko gero nebus tol, kol gyvuos esama sistema.

Šiuo atveju, rinkėjų kiekis rinkimuose yra nesvarbus, visai kas kita – referendumas. Čia matematika yra visiškai kitokia.

Tarkime, už stumiamą klausimą yra 40% , prieš 40%, tų, kuriems tas pats 20%. Jei visi už ir prieš ateis į referendumą, bus kova, kurią laimės tas, kas skaičiuos balsus :)

O jei tie, kas yra Prieš į referendumą neateis, jie ir laimės, todėl, kad jų balsai susijungs su balsais tų kam nusispjaut ir referendumas bus laikomas neįvykęs.

Galima prisiminti paskutinio buvusio referendumo „žemės vardu“ istoriją, kai „patriarchas“ ragino žmones boikotuoti referendumą, siekdamas, kad jis neįvyktų.

Kaip matau, sistema siekia, kad referendumas įvyktų sujungdama jį su prezidento rinkimais, reiškia sistemai reikia referendumo atsakymo „taip“.

Nenaudingiausias veiksmas sistemai šiuo atveju būtų prezidento rinkimuose balsas už nesisteminį stipriausią (AJ), o referendume net nesiregistruoti ir biuletenio neimti.

Bet kaip elgtis šiuo atveju yra asmeniškai kiekvieno nuomonė, kaip ir mano nuomonė, kurią išreiškiau visoje šioje rašliavoje :)

Ec

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. Ec says:

  Greičio klaida, ne EŠ o IŠ

 2. Nu jo says:

  Aš irgi boikotuosiu.

 3. Vytas says:

  Logiška rinkimų aritmetika. Man atrodo, kad Sistemai nelabai svarbu, kas iš pirmos stumiamos trijulės bus išrinktas. Visi jie Sistemos kadrai, daugiau ar mažiau įklimpę į jos liūną. Tuo noriu pasakyti, kad kiekvieno iš tos pirmos trijulės praeity yra tokių nuodėmių, žinomų Sistemai (ar Stumikui), kad jis negalės nukrypti nuo Sistemos (Stumiko) nustatytų gairių. Praktiškai rinkėjui lieka mažai šansų į antrąjį rinkimų turą išrinkti bent vieną nesisteminį, pav., AJ. Tam mestos visos Sistemos pajėgos. O dėl antros pilietybės opozicija net į įstatymus nusispjovė, siūlo seimui priimti rezoliuciją, raginančią visus balsuoti „už“., nors formuluotė balsavimui – ištisa migla, ją galima aiškinti kaip nori. Geriausia išeitis – nedalyvauti referendume. Tai mano nuomonė.

 4. Simas Simaitis says:

  Mintys geros, parašyta neblogai, matymas yra, tik gaila, kad tik 154 peržiūros, net keista.
  Kas liečia patį straipsnį, nebūčiau paminėjęs Trumpo, kaip „sąžiningo“ prezidento. Puikiai aprašytas rinkimų mechanizmas ir kodėl gi Trampas išimtis?
  Skaitytojų dėmesiui, bendram išprusimui:
  kramola.info/vesti/religija/habad-pytaetsya-besshumno-zavoevat-rossiyskuyu-vlast

 5. Ec says:

  Na Trampą paminėjau tik dėl to, kad už savo rinkimus jis susimokėjo pats, ne daugiau. Tai buvo vienas iš jo privalumų tuose rinkimuose

 6. Simas Simaitis says:

  Matau, kad ponas Es mano nuorodos neperskaitė.

 7. Rastis says:

  Kai buvo sužlugdytas Žemės referendumas , kaip nori vartyk, bet iki kito tokio paties ne anksčiau kaip po penkerių metų, turėjo likti galioti iki referendumo esama konstitucinė norma. Bet visvien valdžiukė padarė kaip jai reikėjo – neįvykusį referendumą traktavo kaip leidimą elgtis pagal savo nuožiūrą.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top