Romui Kalantai atminti

2019, 14 gegužės, 22:29 | kategorija Istorija | atsiliepimų (6) | peržiūrų 1 018 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Prieš 47 metus, protestuodamas prieš TSRS valdžią Lietuvoje, Kauno miesto sode prie Muzikinio teatro susidegino lietuvis vaikinas – Romas Kalanta.

Paskutinės eilutės jo užrašų knygelėje skelbė: „Dėl mano mirties kalta tik santvarka“.

Arčiau buvusieji dar bandė gesinti liepsnojantį jaunuolį, tačiau greitoji medicinos pagalba į ligoninę jį nuvežė jau be sąmonės. Po keturiolikos valandų, gegužės 15 d. 4 val ryto, Romas mirė.

^is 5vykis buvo bandomas nuslėpti. Gegužės 18 d. rengtas laidotuves KGB privertė dviem valandomis paankstinti, kad žmonės nespėtų susirinkti. Tada link R. Kalantos namų Panerių gatvėje traukusi jaunimo minia plūstelėjo į Laisvės alėją. KGB ataskaitų duomenimis, per abi dienas į gatves išėjo per 3 tūkst. demonstrantų.

Jiems malšinti sutelkta per 7 tūkst. draugovininkų, milicininkų, kareivių. Protesto akcijos dalyviai buvo gaudomi, nukerpami plikai, tardomi, mušami, atimami jų dokumentai, aktyvesnieji – įkalinami. Kai kurie buvo išvežti ir paleisti už kelių dešimčių kilometrų. Iš viso 50 žmonių iškeltos civilinės, dešimčiai – baudžiamosios bylos, iš jų 8 nuteisti (Vikipedija)

Ilsėkis ramybėje, Romai. Tokių kaip tu šiandien Lietuvai verkiant trūksta. Verkiant.

Šiai dienai paminėti dailininkas Tautvilas Rinkevičius sukūrė plakatą, kurį gali atsisiųsti kiekvienas norintis.

Romui Kalantai atminti

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Vytas says:

  Aš tų laikų liudininkas. Kalantos mirtis (savižudybė) man jau tada kėlė įtarimus ir klausimą: o kas gi dirbo su jaunuoliu, kad jis ryžosi žingsniui, kuris absoliučiai negalėjo paveikti esamos santvarkos? Kad jis pats iki to priėjo savo mastymu aš netikėjau nei tada, netikiu ir dabar. Kažkas su juo įtemptai psichologiškai „dirbo“, kaip dirbama su šiuolaikiniais islamo savižudžiais. Gaila jauno žmogaus buvo. Tik vargu, ar kada nors sužinosime, kas konkrečiai visą tai inspiravo.

 2. Rastis says:

  Vytai, ir man tokia abejonė smelkiasi – ar tai tik nebuvo kryptingai parengta provokacija Antanui Sniečkui nuversti, juk jis nebuvo L. Brežnevo komandos narys, net daugiau – nomenklatūros priešininkas. Anais laikais jei kas žudydavosi, tai arba iš nelaimingos meilės, arba dėl nepakeliamai skausmingos ligos.

 3. Pro says:

  O aš va galvoju, kiek komentatorių tarpe kvailių, o kiek kryptingų provokatorių, kurie rizikuotų dėl provokacijos savo gyvybėmis?

  Arba iš meilės savo Tėvynei?

  Ir suprantu, kad čia tik kvailiai, įsivaizduojantys, jog žmogus galėtų taip nevertinti savo gyvybės, kad atiduotų ją tik tam, kad nuverst kažkokį Sniečkų

 4. Rastis >> Pro says:

  Arba neįsiskaitei (nieks R. Kalantos provokatoriumi nelaiko), arba čia pačio tokia įdomi logika – iš meilės Tėvynei padarė Tėvynei tik blogiau (vėl gi to nesitikėdmas ir net nežinodamas į ką taikomasi) – dėka neramumų į valdžios viršūnes buvo prakišti absoliutūs bestuburiai prisitaikėliai, puse žodžio Maskvai paprieštarauti nesugebantys. Arba esi tų prisitaikėlių atžala (tuomet nesistebiu dėl „kažkokio“).

 5. Raima says:

  Savižudybė lieka savižudybe. Nėra priežasties, dėl kurios būtų galima ryžtis savižudybei. Savižudžio laukia pragaras.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top