Rusijos grėsmės pagrindu suskaldyta visuomenė – nauda Rusijai

2015, 10 gegužės, 12:53 | kategorija LPT | 19 komentarų | peržiūrų 1 038 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisLietuvoje šiandien egzistuoja aiškiai apibrėžtos ir priešiškos viena kitai gyventojų stovyklos. Žinoma ne be valdžios įsikišimo, kuri sąmoningai ir suformavo šią priešpriešą, pasinaudodama dar senovėje atrastu efektyviu mechanizmu – „skaldyk ir valdyk“.

Kai kuriems gal neaišku, kaip jis veikia – tai paprastas pavyzdys būtų prisiminus lietuvių pasaką apie tėvą, kuris pasikvietęs sūnus parodė jiems šluotą ir paprašė ją perlaužti. Žinoma nė vienam nepavyko. Tačiau, kai tėvas iš šluotos ėmė traukti atskiras šakeles ir padavė jas sūnums – jie jas lengvai perlaužė. Tas pats principas galioja ir žmonių visuomenei. Kol ji vieninga – niekas jos neįveiks. Kai ji susiskaldo vidinių prieštaravimų pagrindu – ji jau nugalėta.

Pagrindinės dvi stovyklos Lietuvoje, jaučiančios viena kitai aiškų ir nedviprasmišką priešiškumą yra prorusiška ir antirusiška, susiformavusios Ukrainos konflikto metu.

Tiesą sakant, antirusiška Lietuvoje buvo visą laiką – jos buvimą pastoviai kurstė konservatorių partijos viršūnėlė vis pasakodama apie Rusijos grėsmę. Ištisus 20 su viršum metų. Apie visokias minkštąsias galias ir kietas okupacijas. Ir vis be ypatingo poveikio. Ir visą laiką viena, niekieno nepalaikoma.

Kol neatėjo laikas Lietuvai pirmininkauti ES. Ir kol TS-LKD anksčiau palaikoma kandidatė, o tuomet jau prezidentė, nesužlugdė rytų partnerystės programos planų, į kuriuos įėjo ir Ukrainos asociacijos sutarties su ES pasirašymas.

Štai tada antirusiškos koalicijos Lietuvoje sukūrimas pajudėjo visais lygmenimis. Net valstybės, įskaitant ir prezidentūrą. Prie ko iškart prisijungė ir visos didžiosios MIP – televizija, bei visi laikraščiai ir internetiniai portalai. Prasidėjo elementarus informacinis karas prieš savo pačių piliečius, nes daugiau su kažkuo kariaut Lietuvos valdžia neturėjo nei galių, nei žinių, nei kažkokių resursų.

Suprantama, iškart susikūrė ir antivyriausybinė, ginanti savo įsitikinimus piliečių koalicija, kurią didžiosios MIP kartu su valdžios atstovais iškart įvardijo, kaip „prorusišką penktąją koloną“, „koloradais“, „vatnikais“ ir t.t.

Čia reikia turėti omenyje, kad valdžia kariauja ne prieš kažkokį išorės priešą, o prieš savo šalies piliečius, mokančius mokesčius ir išlaikančius tą pačią valdžią. Nors valdantieji aiškina, esą jie kariauja informacinį karą su Rusija, tačiau etiketes klijuoja savo šalies žmonėms. Įstatymą leidžiantį kontroliuoti internetą ir net be teismo jį atjungti, priėmė irgi prieš savo žmones.

O štai neseniai VRM vadovas S. Skvernelis pateikė įstatymo projektą skirtą kontroliuot jau net ir asmeniniams žmonių telefonams, pasiklausant jų pokalbių ir kuriant asmeninį telefoną turinčių žmonių duomenų bazę.

Dar galima priminti, jog buvo uždrausta tam tikrų TV kanalų (TV 1 Baltijos, RTR Planeta) retransliacija, kaip esą priešiška Lietuvai, nors paskutiniuoju atveju(RTR planeta) ten apie Lietuvą nebuvo kalbama visiškai nieko – tik apie Ukrainą. Ir papildomai, – prieš kelias dienas Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė D. Grybauskaitės inicijuotoms pataisoms dėl kovos su priešiška propaganda.

Kitaip tariant mes patys (prezidentė Grybauskaitė) inicijuojame kovos su „priešiška“ propaganda įstatymą, ir čia pat patys nustatome kuri propaganda yra priešiška, o kuri ne. Su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. O kurgi tada žodžio laisvė? Ir kurgi draudimas cenzūruoti laisvą žiniasklaidą?

Ir viskas vardan mūsų pačių saugumo, ir viskas prieš mus pačius. Ir viskas todėl, kad sužlugdžius vieną politinį projektą (Rytų partnerystės programą ir Ukrainos ES asociacijos sutarties pasirašymą) reikėjo pasirodyt kitoje srityje, kaip antirusiškos politikos lyderiais. Kadangi piliečių dalis tokios politikos nepalaikė – teko imtis priemonių ir prieš savo pačių žmones. Įvardinant šią politiką vėl – „vardan Lietuvos gerovės“.

Kuri Lietuvai neatnešė (ir neatneš ateityje) jokios naudos anei gerovės. Nei moralinės, nei materialios. Pralaimėjome visose srityse, pradedant ekonomika ir baigiant visuomenine-socialine. Maža to, užsikrovėme šauktinių kariuomenės naštą, nors net vaikui aišku, jog jokia šauktinių kariuomenė nė dviejų dienų neatsilaikys prieš jokią Rusijos kariuomenę, jei ta kartais užsimanytų užpulti.

Bet, kas pikčiausia, jog ana net nemano pulti. Tą pastoviai tvirtina patys NATO vadai, kurių pasisakymus šia tema mūsų vyriausybės ereliai demonstratyviai ignoruoja ir toliau per sau lojalias MIP bei visuomeninę Lietuvos TV (išlaikomą iš mūsų su jumis pinigų) pučia apie Rusijos grėsmę.

Ir šioje vietoje blogiausia kas?

Ogi tas, kad dalis Lietuvos piliečių, šio informacinio karo prieš visuomenę pradžioje, įstojo į jį tik matydami lietuviškųjų MIP propagandos neatitikimus realybei, ir norėdami tą melą paneigti savais argumentais ar sava įvykių versija.

Kitaip tariant norėdami priešpastatyti akivaizdžiam tikrovės neatitikimui savo matomos tikrovės vaizdą. Ir šiuo atveju valdžios akyse jie jau tapo Rusijos parankiniais, kadangi atsisakė palaikyti oficialią valdžios poziciją palaikančių MIP įvykių Ukrainoje versiją.

Tokią versiją, kad nuo pat pradžių viskuo kalta Rusija ir tik Rusija, kad Maidanas buvo liaudies išsivaduojamoji kova, kad JAV nesumokėjo jokių 5 milijardų už to Maidano parengimą, o Viktorijos Nuland pasisakymo tą pripažįstant nė būti nebuvo.

Tokią versiją, kad nors Maidano revoliucija buvo ukrainiečių tautos revoliucija, o į valdžią atėjo ne finansavę tą revoliuciją oligarchai, bet demokratiškai tos liaudies išrinkti atstovai su „šokolado ne karaliumi“ „neoligarchu“ prezidentu Porošenko, priešaky.

Kurie tuojau pat puolė kurti ukrainiečių tautos gerovę pačių pirmu žingsniu uždrausdami rusų kalbą Ukrainos teritorijoje, tuo visiškai nesukiršindami Donbaso ir Lugansko sričių gyventojų – rusų. Kurie į tai atsakydami nepaskelbė jokių separatistinių respublikų.

Na ir t.t. ir pan. Viskas buvo visiškai kitaip, o jei kas mano dar kitaip – tie yra Lietuvos priešai ir Vladimiro Putino padlaižiai. Pašluostės ir vatnykai, kuriems ne vieta Lietuvoje. Kurių vieta Rusijoje arba bet kur kitur, tačiau ne Lietuvoje. Ir žmonės bėga.. net raginti nereikia. O tie, kurie liko – išsikasė apkasus, susigalvojo slapyvardžius ir užėmė poziciją ar opoziciją.

Ir štai tie piliečiai, pradžioj norėję tiesiog TIK parodyti, kokią jie mato situaciją toje Ukrainoje ir kad tas matymas nesutampa su tuo, ką oficialiai mato mūsų išrinkta (bet mūsų neatstovaujanti) valdžia, palaipsniui, kovos įkarštyje žengia vis toliau. Jie jau peržengė gynybines pozicijas ir kur nueis toliau, vienas dievas težino.

Valdžios antirusiška propaganda duoda savo vaisius ir šiandien jau iš tiesų tie, anksčiau neutralūs piliečiai, deklaruoja rusų išpažįstamas vertybes, rusų pateikiamą istorijos versiją, o vietomis net dalinasi atvirai propagandiniais rusų straipsniais, jog Lietuva Antrojo pasaulinio karo metais palaikė nacistinę Vokietiją (skaičiau pats prieš kelias minutes).

Ir jų (piliečių) negalima už tai kaltinti. Šiandien juos užvijo į kampą oficiali valdžios politika ir žmonės prieš ją protestuodami griebiasi jiems prieinamų priemonių – t. y. alternatyvios informacijos sklaidos. Kuri taipogi, su objektyvia tiesa dažnai teturi mažai ką bendro. Dažnai, bet ne visada. Bet čia ne jų kaltė – jie buvo priversti gintis, ginti savo požiūrį ir tai kuo tiki.

Ir čia kyla klausimas.. Labai rimtas. Jei jau dalis mūsų piliečių, nebeatskirdami situacijos, menkai susigaudydami vardan ko jie veikia, ir kas yra kas, kad tik būtų prieš nekenčiamą valdžią, ima veikti Rusijos naudai (tą reikia pripažint) – tai gal būtent to ir siekė mūsų valdžia vykdydama šį reiškinį inicijavusią politiką? Visus 20 su viršum metų?

Gal ji visą laiką ir dirbo Rusijai, nors viešai visą laiką varė lyg ir prieš? Nes, kokias sritis bepaimtume – viskas, kas šiandien vyksta Lietuvoje ir ypač, ką vykdo valdžia – yra naudinga Rusijai. Pabandykime truputį pavardinti:

Energetikos sritis:

Ignalinos AE uždarymas, su visais ten vykstančiais korupciniais procesais, projektais ir lėšų dingimais bei elektros pabrangimas – naudingas tik Rusijai ir su ja susijusioms struktūroms.

Suskystintų dujų terminalas „Nepriklausomybė“ (kaip pasityčiojimas), kurio pateikiamos produkcijos kainos darosi nebeįkandamos naudotojams, o išlaikymo nuoma 500 000 LT į dieną tiesiog kosminė – neabejotinai naudinga Rusijai.

Visokių pirmo, antro, ES energetikos paketų įdiegimai, skubant tą padaryti pirmiesiems Europoje – pakelia dujų kainas – kas neabejotinai naudinga Rusijai.

Socialinė – ekonominė sritys

Lietuvoje mažėja darbo vietų, o su tuo ir žmonių, kurie išvažiuoja dirbti į užsienį. Siaurinamos socialinės garantijos, uždaromos mokyklos, vaikų darželiai, ligoninės, poliklinikos ir t.t.  Visuomenė senėja, mažėja pasitikėjimas savo ateitimi Lietuvoje ir atitinkamai niekas nenori investuoti į savo ateitį tokioje šalyje. Nepasitikima viskuo, kas eina iš valdžios – tai tik naudinga Rusijai.

Šeimos – tradicijų sritis

Lietuviai kaip visuomenė turi savas, per amžius susiformavusias tradicijas. Į tai įeina – kokia turi būti šeima bei kokią vietą joje užima visi nariai. Kokia turi būti visuomenė ir kaip joje turi elgtis kiekvienas jos atskiras narys. Kokia tėvų pareiga ir teisė.

Ir štai visas šias tradicijas grubiai, jėga, griauna iš Vakarų atėję įsakymai (ES direktyvos) apie homoseksualų (kaip esą kažkokios atskiros žmonių rūšies) teises, kurių iš esmės niekas iš jų atimt nė nesiruošė bendrų žmogiškųjų teisių, kaip visuomenės narių kontekste. Tačiau tą pasirodė būtina įteisinti atskirais įstatymais ir vainikuoti homo-paradais, kas pažeidė kitų, tam nepritariančių žmonių teises. Nekalbant apie pastovius bandymus įteisinti jų „šeiminį“ ir partnerystės statusą.

Seime kas metai bandoma vis kažkaip pakeisti su šeimos apibrėžimu ir vaikų auklėjimu bei tėvų atsakomybe už vaikus, susijusius įstatymus. Ne Tėvų naudai. O kalbant tiesiai – ne ŠEIMOS kaip visuomenės ląstelės naudai. Nedetalizuosiu čia šių dalykų – juos dauguma žinote ir taip.

Visa tai naudinga Rusijai – žinoma, nes ten, atvirkščiai, homoseksualų teisės prilyginamos visos visuomenės narių teisėms, nedarant jiems jokių išskirtinių nuolaidų ir uždraudžiant jų paradus bei propagandą, kaip kenksmingus visuomenei. Ten jie laikomi ligoniais, kuo buvo laikomi ir likusiame pasaulyje iki pat 1972 metų, kol Amerikos psichiatrų asociacija nepašalino homoseksualizmo iš psichinių ligų sąrašo.

Iš esmės Rusija šioje vietoje elgiasi atitinkamai kaip artimesnė mūsų visuomenės tradicijoms, kai tuo tarpu Lietuvos valdžia daro priešingai. Ir todėl dalis mūsų visuomenės šioje vietoje palaiko Rusiją – nes tai atitinka jos pačios požiūrį šiais klausimais. Tai vėlgi – naudinga Rusijai.

Tikrai dar galima būtų šį sąrašą tęsti, parašant apie lietuvių girtuokliavimą, savižudybes, gimstamumą ir t.t., tačiau aš tą visa tai parašiau ne norėdamas viską išvardinti, o tik parodyti principą – tendenciją, kuriuo sekant viskas, ką daro mūsų valdžia – duoda naudą Rusijai, nes didina visuomenėje nepasitenkinimą mūsų valdžios vykdomais procesais, veiksmais ir politika, o su tuo ir Vakarais, iš kur ateina tos politikos gairės. Atrodytų kalti Vakarai, betgi į ten bėga mūsų tautiečiai, kas rodo, jog ten, lyginant su Lietuva kur kas geriau. Kad blogai iš tiesų TIK Lietuvoje, kur vadovauja mūsų išrinktieji.

Kyla toks įtarimas, kad ten nuo senų laikų išlikę visi komunistų partijos aukščiausi funkcionieriai, kuriuos dėl jų anksčiau pridarytų nuodėmių, šiandien Rusija gali tampyti už virvučių kaip įmanydama. Ir tampo. Ir nors iš šono atrodo lyg jie būtų visiškai antirusiški – iš tikro jie pučia į Rusijos bures.

Juk atrodytų keista – jei tie mūsų išrinktieji valdžios veikėjai, Rusijos būtų laikomi tikrai priešiškais jos politikai – tai juk neabejotina, kad ji turi krūvas juos kompromituojančios medžiagos dar iš tarnybos KGB ar TSKP laikų. Tačiau kažkodėl nepateikia ničnieko! Absoliučiai.

Reiškia žino, jog visa ta veikla (mūsų išrinktųjų) – Rusijai tiesiog naudinga tolimojoje perspektyvoje, o tai, kad dabar kažkas parėkauja – rusai puola – na kam tas įdomu, juk „šuo loja – karavanas eina“. Ypač, kai tas didina jai prijaučiančių skaičių.

Ir todėl, šiame kontekste, jei mes pamąstysime ramiai ir be emocijų, atmetę tas standartines propagandines klišes, kurias mums ant ausų, visur ir visada, ir visur kur kitur, kabina oficialiosios MIP – tai pamatysime, jog per įvykius Ukrainoje, kurie iš esmės mūsų tiesiogiai net neliečia, mes griauname savo pačių gyvenimą patys, savo rankomis ir savo pačių šalyje, atimdami net galimybę turėti kažkokią šviesesnę perspektyvą ateityje.

Be jokio tiesioginio Rusijos ar dar kieno įsikišimo. Be jokių rusų tankų ar žaliųjų žmogeliukų.  Tik su savo išrinktųjų ir nežinia kam (aišku kam) dirbančių politikų pagalba.

Kai mūsų interesas turėtų būti Lietuva, o su ja ir mūsų pačių interesai – mes iš tiesų, žaisdami valdančiųjų mums primestą žaidimą-karą – „savi prieš savus, lietuviai prieš lietuvius“, griauname savo, savo vaikų ir savo šalies ateitį.

Ir čia įdomiausia, jog visai nepriklausomai nuo to, kurioje pusėje mes esame – „prorusiškoje“ ar „provakarietiškoje“ – šiame, vidinės visuomenės kovos etape, mes visi pilame vandenį ant Rusijos malūno – visi dirbame Rusijai, nes ji vienintelė laimi iš šios mūsų tarpusavio kovos. VIENINTELĖ! Ir reikia pastebėt – be jokių savo pastangų.

Vakarai čia pralaimi visais frontais, o su jais Lietuva ir mes visi. Ir mūsų valdžia mus pjudo tarpusavyje tam, kad mes negalėtume susigaudyt – ką gi daro ji pati. Kieno pusei ji dirba. Bet juk:

„Jūs pažinsite juos pagal vaisius“. Evangelija pagal Matą. (ne pagal kalbas)

Tai pažinkime, o pažinę susirūpinkime savais reikalais, sava šalimi ir savos visuomenės gerove, atskirkime savus interesus nuo Ukrainos ar Rusijos interesų – ir tada laimėtojais būsime mes. Nes pradėsime dirbti savo pačių labui. Jei pradėsime. Jei sugebėsime atskirt, kur mūsų interesai.

Ir noriu pridurt – nereikia kaltinti nei Rusijos, nei Vakarų, nei Europos tame, kad minėti geopolitiniai vienetai veikia savo pačių interesų naudai – tai natūralu, kaip ir tai, jog visada laimi stipresnis ir protingesnis.

Stipresniais mes nebūsime, tačiau galime išmokti numatyti savo tolimesnius žingsnius, savo ateitį ir galimus numatomo priešininko žingsnius. Ir išmokti pasiruošti galimoms pasekmėms. Be pykčių ir emocijų. Be etikečių klijavimo. Be garsaus šaukimo ir priešų paieškų.

Arvydas Daunys

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 19

 1. Tegyvuoja cenzūra! says:

  Mes su šungrybiu į saulę,
  mes su šungrybiu kovon
  mes išjungsim internetą,
  ir išmesim visus von!

 2. tiesa says:

  gerai viskas isdestyta. kas masto tas atsirenka grudus nuo pelu. as manau nieko perdau neisradinejant reikia pasinaudoti pamokomis Eugenijaus Fiodorovo. deputato rf ir visa tai panaudoti Lietuvos labui ir suverenitetui. tai kelias ilgas ,bet vedantis teisinga kryptimi

 3. Gojus says:

  Aš save priskirčiau šitai kategorijai… kaip čia rašo: – „ir šiandien jau iš tiesų tie, anksčiau neutralūs piliečiai, deklaruoja rusų išpažįstamas vertybes, rusų pateikiamą istorijos versiją“. Pamenu visada per sportą sirgdavau prieš rusus, bet pastaraisiais metais atvirkščiai – susiformavo atmetimo reakcija.

 4. Mynde says:

  pagaliau atsiranda suvokimas, kas iš tiesų vyksta Lietuvoje. Toliau yra tik du keliai – suvokimas pasieks kritinę masę ir kažkas pasikeis, arba Rusijos gudrus planas pavyks. Aš pats statyčiau už antrą variantą…

 5. FB nerijus sk says:

  Lietuva pirma Europoje pagal alkoholio suvartojima,Rusijai LT visiskai neidomi,Jus ka manote LT yra rusijai ekonomikos perliukas?baikite ,vejus cia rasyneti.Musu valdzia gasdina LT zmones karu,tam kad nekiltu socialiniu neramu dabartyje,tam reikia surasti priesa isoreja,ir bauginti zmones ,tam kad jie butu ramus,ir po sia uzdanga grobti ES pinigus,ir daryti kitas aferas.Siuo metu valdzia tyciojasi is tautos visom prasmem.minimalus atlyg.300euru,(vergai kapitalo tarnyboje)pensijas pakelia 1 euru.ir ,t.t.Tokie dalykai negaletu detis graikijoje,ispanijoje,-zmones vieningai nusluotu parlamento rumus.Ziiurint toliau LT ir toliau bus Briuselio ekonomikos laboratorija.

 6. Simas Simaitis says:

  Puiku, kad Nerijus turi savo matymą, viskas, kas rašinyje parašyta, liečia bendrą lietuvių susitarimą, vieningumą. Nereikia Nerijau taip karščiuotis, reikia ieškoti bendrų sąlyčio taškų, o ne bartis.
  Kas liečia Graikiją, ar kitas šalis, tai situacija tokia pati, kaip ir Lietuvoje, išskyrus sistemos priėjimo prie reikalo skirtumus. Kas tinka lietuvių gojui, netinka karštakošiui graikų gojui, bet visi jie apatiški esamai situacijai, visiškas esamos padėties nesupratimas iš abiejų pusių. Kodėl aš taip sakau? O todėl, kad mano darbo specifika tokia, kad aš jau išmaišiau visą Europą: iš šiaurės į pietus, iš vakarų į rytus. Mane domina pasikalbėti temomis rašomomis sarmatuose ir patikėkite daugumai tai skamba, kaip sąmokslo teorijos, todėl, kad niekas tuo nesidomi, visi elgiasi kaip žmogelyne: dirba, vartoja, virškina, dauginasi…. 
  Lietuvaičiai, nenuvertinkite savęs. Palyginus su vakarietiška Europa, jūs dar turite aštrų žvilgsnį, suvokimą, gyvenimišką išmintį, dar sugebate iš š… padaryti guziką, palyginus su jumis, vakarietis kaip leliukas. Nenuleiskite rankųrankų, dar nieko neprarasta. Kaip sako vokiečiai: kas mūsų neužmuša, daro mus stipresniais.

 7. Mindaugas says:

  Kova už istorijos interpretacijas šiandien iš esmės tėra vualis viso to, ką aš įvardinčiau, kaip kovą už žmonių paklusnumą, lojalumą, piliečių protus ir jausmus „Naujosios Pasaulio Tvarkos“ įtvirtinimo vardan. Tai puikiai suprato įžymusis britų rašytojas Džordžas Orvelas, kurio romane „1984-ieji“ totalitarinę Okeaniją valdančios partijos šūkis – „Kas kontroliuoja dabartį, kontroliuoja praeitį, o kas kontroliuoja praeitį, kontroliuoja ateitį“.Pasak Dž. Orvelo, kontroliuoti visuomenės istorinę atmintį valdantiesiems ypatingai svarbu, kadangi istorijos pažinimas gali žmones įkvėpti alternatyvų paieškoms ir kitokios nuomonės atsiradimui.Akivaizdu, jog daugiau nei du dešimtmečius Lietuvoje nuosekliai skiepytas ideologiškai iškraipytas, mitologizuotas istorinių įvykių bei reiškinių vertinimas šiuo metu jau nebeatlaiko aiškėjančių, iki tol „atsitiktinai“ nutylėtų, kruopščiai slėptų faktų bei faktinių aplinkybių naštos spaudimo.Oficiozinė Lietuvos istorijos interpretacija praranda gyvybingumą ir faktiškai nėra perspektyvi. Iškilo reali grėsmė dabartinės valdžios ideologinei propagandai, jos pamatinėms nuostatoms. Totalitariniai valdžiai labai svarbu užčiaupti, nutildyti kitaip mąstančius. Veikianti SISTEMA užsimojo uždrausti lietuviams savarankiškai analizuoti, mąstyti, vertinti praeities įvykius, politinius reiškinius ir jų priežastis. Regis, tiesiog bandoma uždrausti Lietuvos žmonėms mąstyti!..

 8. tangas says:

  Kova už istorijos interpretacijas šiandien iš esmės tėra vualis viso to, ką aš įvardinčiau, kaip kovą už žmonių paklusnumą, lojalumą, piliečių protus ir jausmus „Naujosios Pasaulio Tvarkos“ įtvirtinimo vardan. Tai puikiai suprato įžymusis britų rašytojas Džordžas Orvelas, kurio romane „1984-ieji“ totalitarinę Okeaniją valdančios partijos šūkis – „Kas kontroliuoja dabartį, kontroliuoja praeitį, o kas kontroliuoja praeitį, kontroliuoja ateitį“.Pasak Dž. Orvelo, kontroliuoti visuomenės istorinę atmintį valdantiesiems ypatingai svarbu, kadangi istorijos pažinimas gali žmones įkvėpti alternatyvų paieškoms ir kitokios nuomonės atsiradimui.Akivaizdu, jog daugiau nei du dešimtmečius Rusijoje nuosekliai skiepytas ideologiškai iškraipytas, mitologizuotas istorinių įvykių bei reiškinių vertinimas šiuo metu jau nebeatlaiko aiškėjančių, iki tol „atsitiktinai“ nutylėtų, kruopščiai slėptų faktų bei faktinių aplinkybių naštos spaudimo.Oficiozinė Rusijos istorijos interpretacija praranda gyvybingumą ir faktiškai nėra perspektyvi. Iškilo reali grėsmė dabartinės valdžios ideologinei propagandai, jos pamatinėms nuostatoms. Totalitariniai valdžiai labai svarbu užčiaupti, nutildyti kitaip mąstančius. Veikianti SISTEMA užsimojo uždrausti rusams savarankiškai analizuoti, mąstyti, vertinti praeities įvykius, politinius reiškinius ir jų priežastis. Regis, tiesiog bandoma uždrausti Rusijos žmonėms mąstyti!..

 9. SB says:

  Geras straipsnis, išdėstantis mano jau senai besifomuojančius įtarimus, kad mūsų pačių valdžia tiek pridarė nuostolių Lietuvai, kiek jokie rusų rezidentai net nesusapnavo. Kita vertus, ekskomunistų liustracijos nebuvimas ir jų įsisriegimas į dabartinio valdžios aparato šiltas vieteles daro savo, kaip sakoma- senas arklys vagos negadina, t.y. senas komunistas, kokia partija jis besidengtų, vistiek lieka ištikimas įdiegtiems ideologiniams principams. Naivu tikėtis, kad buvę komuniagos, pasivadinę kokia nors „tėvynės sąjunga“ ar „socialistiniais domkratais“ staiga pakeis visus įsitikinimus. Taip nebūna. Todėl pagrindinis lietuviškų partinių klanų principas yra pripulti prie lesyklėlės, o visa kita- kaip pavyks.
  Bėda tik, kad norint modifikuoti nusistovėjusią kreivqa sistemą reikai išspręsti dvi beveik neįveikiamas problemas- surasti lojalius savo šaliai, o ne klanų interesams, lyderius, bei išjudinti visiškai atbukusią tautą, kuri per ketvirtį amžiaus taip ir nesuprato, kad išrinkus valdžią reikalas tuo nesibaigia, perdavus įgaliojimus reikia reikalauti ir atsakomybės už pridirbtas nesąmones, o ne sukąstais dantimis laukti keturis metus, kol bus galima „atkeršyti“ perrenkant kitus, kurie prieš kelias kadencijas taip pat gėdingai buvo išvyti lauk…

 10. Juozas says:

  1.Amerikiečių intelektualas Duglas Reedas (The Controversy of Zion. DOUGLAS REED) pažvelgė į pasaulio istorijos įvykius per judaizmo įtakos jiems prizmę ir, remdamasis faktine medžiaga atskleidė, kad pastarųjų kelių tūkstantmečių žmonijos raidos logiką sunku kitaip paaiškinti.
  2. 1991 m. įvyko naujas
  Europos persidalinimas ir Lietuva, nustekenus Rusijos imperiją, buvo perleista sionistinei imperijai PAX AMERICANA, kurioje pinigų spausdinimo staklės, bankai,
  informacijos priemonės, pramonė, menas, švietimas ir t.t. yra sionistų Rotšildų (turtas 500 trilijonų USD) ir jų tarnų rankose. 2013 įvyko dar vienas Rusijos imperijos padalinimas,
  kuomet PAX Americana nutarė buvusios Naujarusijos (taip dar 19 amž. buvo vadinama Ukraina) teritorijoje, atkurti
  prieš tūkstantį metų egzistavusį Chazarų kaganatą. Faktiškai jis ten ir įkurtas, kadangi Ukrainos turtuolių
  ir valdančiųjų tarpe nebeliko slavų, kuriems, matyt, ten, kaip ir prieš 1000 metų, skirta vergų rolė. 3. Kas numatyta lietuviams galima prognozuoti susipažinus su Senuoju testamentu, Tora, Talmūdu, Šulchan Aruch, Siono protokolais,
  Chabat Liubavič šventraščiu Tanija, kuriame rašoma, kad mums-gojams būdinga gyvuliška siela. O kaip elgiamąsi su gyvuliais? 4. Ar tautai galioja „Stokholmo sindromas“, kuomet auka ima mylėti savo kankintojus? Matomai kad taip, nes kitaip sunku paaiškinti, kodėl vėl ir vėl už mus kankinančias, griaunančias Lietuvą partijas ir asmenis yra balsuojama. 5. Gyvename 5775, t.y. Masciacho atėjimo
  metais…

 11. Ec says:

  Vienas paprastas straipsnio teiginių įrodymas – kada paskutinį kartą (ar nors vieną kartą) mūsų valdžia pareikalavo iš Rusijos kompensuoti okupacijos meto nuostolius? Mums (liaudžiai) giriasi, bet niekada to nedarė, nes toks, mano nuomone, KGB-LKD ar TSKP-SD elgesys nepatiktų Rusijai

 12. SB says:

  Koncervai savo metu, kai buvo opozicijoj (sic!) labai spaudė socialdomkratus, kad anie išstatytų sąskaitą rusams už cccp komuniagų nusikaltimus.
  Bet kai tik patys išėjo į valdžią, visus reikalavimus „staiga“ pamiršo :)

 13. Gojus says:

  Juozai > nu bet kad nelabai Toroje parašyta, kas lietuvių laukia. Toroje ir Naująjame testamente parašyta tik kad kas netiki Jėzaus vardo bus tam chana – amžinos kančios…

 14. Mindaugas says:

  tangai: esate neoriginalus, kopijuodamas svetimą tekstą (man nusispjauti, ar jūs kopijuojate, ar ne), tačiau kam iškraipote mano tekstą? Trūksta argumentų? Jūsų elgesys vaikiškas….

 15. Mindaugui says:

  Vargselis fokstrotas, atsiprasau, tangas, daugiau nieko ir nesugeba negu pazodziui atkartoti kazkieno parasyta teksta. Cia butent apie tokius, kaip jis rasete -“ regis, tiesiog bandoma uzdrausti Lietuvos zmonems mastyti“. Fokstroto laimei, jis yra laisvas zmogus, jam jokiu draudimu nereikia – jis gime, augo ir gyvena nemastydamas, tai ir drausti nera ka. Bet labai nori pasireiksti (nors ir neturi ka pasakyti), tai Jus jau jam parupinkite tekstu, kuriuos jis laisvu nuo bambalio laiku galetu pakopijuoti, gal kur nors prakis uz savus.

 16. nosound says:

  Savo kailiu pajutau tą gan staigų (pačiam sunkiai suvokiamą) perėjimą nuo pro-europietiško piliečio į kažkokį prorusišką „sėparą“. Kadangi esu rusakalbis, visada labai greitai galėjau iškapstyt daug įvairios informacijos iš interneto apie tikrąją padėtį Rusijoje (politikoje, ekonomikoje, eilinių žmonių mentalitete). Pats ten buvau. Todėl tikrai jokiu iliuzijų ar perdėtų simpatijų Rusijai nejaučiau. Visada save laikiau didelių savo šalies patriotų. Kiek save pamenu, man Lietuvoje patiko viskas: nuo gamtos iki žmonių. Valstybė davė nemokamą, bet labai pelningą išsilavinimą. Dėl darbo, daug teko visur keliauti ir kuo daugiau keliavau tuo daugiau surasdavau įrodymų, jog pas mus absoliučiai viskas yra geriau (o jeigu kas ir blogiau, tai, maniau, kad tai laikina, kol dar neturime tiek pinigų, kiek turi kiti). Ir štai dabar aptinku save situacijoj, kai nekenčiu šalies kurioje gyvenu.

  Viskas apsivertė aukštyn kojomis. Kiek pats apie tai mąsčiau, kodėl taip įvyko, tai suprantu, kad mano patriotiškumui buvo suduoti du pagrindiniai smūgiai: Lietuvos pozicija dėl įvykių Abchazėje ir dabar dėl maidano, bei visko, kas iš to seka (Krymas ir pan.). Ir jeigu dar Saakašvilio karo nusikaltimų nepripažinimas Lietuvoje, man praėjo kaip kažkoks baisus sapnas, tai dėl įvykių Kijeve ir Lietuvos pozicijos šiuo atžvilgiu ima toks nervas, kad darosi baugoka dėl nuosavos sveikatos. Nes būna, kad dėl nesąžiningumo jausmo, kuri patiri per dieną
  (dėl radio, TV, interneto) pakyla spaudimas ir negali užmigt visą naktį. Ir kai pamatai, kaip paprastai visą tai suveikia ir kaip greitai šalis pavirsta griuvėsiais – negali patikėt savo akim. Kas gali pasakyt, kas bus jei kas nors turintis daug pinigų panorės atidaryti dar vieną „karštą“ tašką prie Rusijos sienos? Kiek jam reikės investuot Lietuvoj, kad lietuviai pradėtų vienį kitus masiškai žudyt? Kad Dalia pradėtų pilti iš neseniai nupirktų haubicų po Vilniaus rajoną ar Visaginą, atseit kovodama prieš šalies išdavikus ir teroristus? Dabar gal daug kam tai pasirodys juokinga, bet matydamas, kaip tik per vienerius metus pasikeičiau aš pats, man darosi baisu, dėl to, ant kiek galėjo pasikeisti kiti. Juk aš galiu semtis informacijos ir iš kur tik noriu, keturiom kalbom,o juk yra žmonių, kuriems yra tik lietuviška TV. Ir kas bus jeigu tai tesis dar dešimt metų? Štai po dvejų metų aš turėsiu pinigų namo statyboms. Kur man jį statyt? Mano vidinis balsas jau sudraskė sau gerklę rėkdamas, kad tik švaistai laiką čia – juk vis tiek anksčiau ar vėliau turėsi bėgti nuo karo. Esi rusakalbis – tave vis tiek prie sienos pastatys ir visą tavo šeimą – kad ir tūkstantį kartų tu buk patriotu. Čia jeigu liksi. O jei paliksi namą, o pats išvažiuosi lakinai į užsienį , tai ką surasi čia sugrįžęs? Tą patį, ką ir suranda Donecko gyventojai grįžtantys į savo namus – tik sienas be baldų ir stogo… Jus manote, jeigu dar prieš du metus aš prieičiau prie vieno iš jų ir pasakyčiau jam, kad taip atsitiks, kaip jus manote, kokia būtų jo reakcija? Teisingai, jis pagalvotų jog aš esu pusprotis. Kas bus Lietuvoj po dvejų metų? Arba pagalvoji: gerai, išvažiuoji laikinai pasislėpt į kokią Airiją ir ką? Po to, kai tavo pirmas vaikas pradeda ten eit į antrą klasę, tu praktiškai neturi šansų sugrįžt. Šitos ir panašios mintys ėda mane. Gyvenu agonijoj. Norisi kovot. Bet kaip? Antai neseniai mačiau youtubej video, kaip keturi lietuviai, pas kurios vyko tos kratos, pasakojo, kaip tai buvo (kur dėl antikonstitucinės veiklos kratė). Tai iš jų paėmė viską – mobiliakus, knygas, laikraščius, kompiuterius, netgi kasetės su sovietiniais multikais, tokiais kaip mikė pukuotukas paėme. Ir, jeigu ką, tai ten ne paprasti vyrai buvo. Ten vos ne sovietmečio kankiniai buvo, kurie už Lietuvos nepriklausomybę vos kaulais neatsigulė. O kas aš palyginti su jais? Prie tokių reikalų, norėdamas kovot, turi būti pasiruošęs gyventi tuščiame bute be baldų ir daiktų, kad tau nieko neprimestų (narkotkų, granatų). O svarbiausia be šeimos. Kaip aš paaiškinsiu savo žmonai, kodėl kaukėti vyrai pasiimė jos mėgstamiausią smartfoną ir laptopą? Kiek mano motina išgyvens tokių nervų? Aš nežinau ką man daryt…

 17. Vincius says:

  Nosound, aciu uz toki nuosirdu ir atvira pasisakyma. Manau, daugelis taip pat galvoja ir jaucia, bet gedijasi buti tokiais atvirais, vos ne sentimentaliais, musu uzdaro budo visuomeneje tokius pokalbius tik su savais prie virtuves stalo apturi. Nezinau atsakymo i Jusu klausimus, ir man paciam akys kazkaip netiketai atsivere: kai pamaciau suplesyta ir sukruvinta Jugoslavija ir pradejau i viska daug idemiau ir demesingiau ziureti ir ieskoti atsakymu. O tada vienas dalykas vede prie kito, tas vel prie kito ir taip kamuolys pradejo vyniotis, vienas ivykis desningai seke kita ir dabar man skaudu ir juokinga prisiminti koks buvau naivus lengvatikis. Bet nezinau atsakymo, kaip ta situacija pakeisti, manau, kad zmones turi sviestis ir, pasiekus kritine riba, savaime reikalai pakryps gerojon pusen, kaip Islandijoje – dauguma informuoti , turi sveika savisaugos ir savigarbos instinkta ir veikia isvien. Bet tada kyla klausimas- kodel vieni pastebi, kas vyksta aplinkui (net ir nesistengdami ir samoningai neieskodami), o kiti, net jiems po nosim informacija pakisus, jos nenori ir negali „suvirskinti“? Nekalbu apie daukantinius truba-durus, kurie uz tai pinigus gauna, oi ne- kiekgi bukagalviu kumeciu patys sau kenkia, bet pasauleziuros ir elgesio nekeicia? Laikykites, brolau, stiprybes Jums, amzinai viskas nesites (zinoma, gali ir i blogesne puse pakrypti, nors smarkiai tuo abejoju), vienaip ar kitaip situacija pasisuks ir tada ziuresim toliau, ka daryti. Drasos ir kantrybes!

 18. Ec says:

  nosound, aš taip pat daug galvojau ką daryti, tik su sąlyga, kad iš Lietuvos niekur nevažiuosiu. Išsikristalizavo keturi pagrindiniai dalykai (pagal svarbą atvirkštine tvarka):
  1. balsas rinkimuose
  2. vienas ar du ginklai savigynai
  3.Savo nuomonės atviras išsakymas bet kokioje (geriau net kitą nuomonę turinčioje) aplinkoje pagrindžiant ją logika ir argumentais ir būtinai neįžeidžiant pašnekovų
  4. Ir, svarbiausia, vaikų auklėjimas, pagrįstas vertybėmis – šeima, tėvai, visuomenė, šalis. Jei vaikas protingas, platesnes vertybes atras pats, jei ne, pakaks šių keturių.

 19. Simas Simaitis says:

  Keletą pastabų ec. Dėstyti savo nuomonę kitą nuomonę turinčioje aplinkoje geriausia daryti ne vienam, o tryse, penkiese, septyniese. Tai surišta su „psichiniu laiku“. Jeigu, tamsta, tai domina ir suprqntate rusiškai, siųlau pasižiūrėti Segejų Danilovą, jo 2014 metų lekciją. Įveskite „психическое время“. Iš tos lekcijos suprasite, kodėl ir kaip mus kvailina, kaip galima apsiginti nuo to, kaip vesti diskusijas, kad įtikinti oponentą savo teisumu. Viso to reikia mokytis.
  Kas liečia vaikų auklėjimą, mano galva, reikalingos sekmadieninės mokyklos, tėvelių pasiaukojimas, o tai galima padaryti tik jungiantis bendraminčiams į bendruomenines organizacijas

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top