Sieros kamštis ausyje. Kaip pašalinti patiems?

2014, 2 gegužės, 11:54 | kategorija Alternatyva | atsiliepimų (30) | peržiūrų 168 732 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisKartas žmonėms po maudynių ar po galvos plovimo tenka susidurti su nemaloniu dalyku: ausų sieros kamščiu, kai atrodytų be jokios priežasties staiga dalis garsų pasaulio tiesiog pranyksta, o vietoje tos dalies ausyje girdisi tik spengimas sumišęs su jausmu, kad į tą ausį sugrūstas kamštis nepraleidžiantis jokio kito garso. Tas kamštis juntamas net fiziškai kaip spaudimas ausyje.

Sutikime – pojūtis tikrai nemalonus ir kaip taisyklė dažniausiai pats nepraeina, todėl gyvenimas pradeda dažytis juodomis spalvomis o smegenyse sukasi vienintelė mintis: kaip to atsikratyti?

Kai kurie tokiu atveju iškart griebiasi ausų valymo populiaria priemone – pagaliukais apvyniotais vata, kurie šiaip jau nėra skirti tokioms situacijos – greičiau jau tik kasdienei ausų priežiūrai pavalant jas iš viršaus.

Ausų kamščio atveju šios priemonės gali tik įstumti tą susidariusį ausyje kamštį gilyn arba jį tiesiog sutrombuoti vidiniame ausies kanale, kas papildomai sukelia, kaip nemalonių pojūčių, taip ir padaro sudėtingesne galimybę greitai tą kamštį pašalinti.

Ausų kamštis susidaro nuo sieros dengiančios vidinį ausies kanalo paviršių. Sieros funkcija ausyje yra apsauginė – tai yra būtinas elementas normaliam mūsų ausų, o su tuo ir klausos funkcionavimui.

Vieni žmonės niekada neturi problemų su savo ausų sieros mechanizmu, kiti su šiomis problemomis gali susidurti kas 2-4 mėnesius. Tai visiškai individualus dalykas, todėl ir spręsti su tuo susijusias problemas reikia individualiai.

Vienų ausyse ta siera yra tirštos konsistencijos, o kitų ji išdžiūsta ir paprasčiausiai išbyra nepalikdama žymės.

Patekęs į ausį vanduo, esant ausyje didesniam sieros kiekiui, ją tiesiog priverčia išbrinkti, po ko mes ir pajaučiame aukščiau aprašytus nemalonius pojūčius pranešančius mums apie kamštį.

Nereikėtų pulti į paniką ir griebtis pagaliukų su vata – tai tik pablogins situaciją. Nesant namuose ausų ar vandenilio peroksido lašų, reikėtų tiesiog iškart keliauti į vaistinę ir jų nusipirkti.

Nusipirkite 3 procentų vandenilio peroksido buteliuką, pipetę (jei namie neturite), vienkartinį švirkštą vandeniui.

Galima naudoti ir ausų lašus, suminkštinančius kamštį, bet kadangi mūsų praktika paremta vandeninio peroksidu – tai šį būdą čia ir aprašome.

Norėtume priminti, kad visi naudojami skysčiai turėtų būti kūno temperatūros – ausis jautrus organas, todėl nevertėtų jo erzinti vėsiais skysčiais.

Atsigulame ant šono viršuje palikę tą ausį, kuri užsikimšusi ir pritraukę į pipetę vandenilio peroksido (apie trečdalį pipetės) lėtai suleidžiame jį į ausį. Tada suimame ausį už krašto ir patampome į šonus, kad skystis lengviau sutekėtų į ausies kanalą.

Ausyje pasigirsta šnypštimas ir burbuliavimas – vandenilio peroksidas pradeda tirpdyti sierą ausyje. Neišsigąskite – taip turi būti. Palaukiate, kol šnypštimas tampa visai retas, tada pakreipiate galvą ir leidžiate ištekėti skysčiui iš ausies. Šis procesas gali trukti iki 5 minučių.

Štai tada paimate pagaliuką su vata ir atsargiai išvalote iš ausies skysčio likučius su siera. Šį procesą pakartojate dar 1-2 kartus ir tada paėmę švirkštą pritraukiate į jį šilto vandens, suleidžiate jį į ausį laikydami galvą ant šono, kad vanduo neištekėtų ir taip pat patampote už ausies krašto, kad jis patektų vidun į ausies kanalą. Tiesiog praplaunate nuo vandenilio peroksido likučių.

Pakreipę ausį leidžiate vandeniui ištekėti – nebijokite, kai sieros nebelieka, vanduo ausyje nebeužsilaiko.

Sausai išvalote ausį ir jei kamščio pojūtis niekur nedingo, kartojate procedūrą iš naujo. Nustebsite pamatę kiek sieros yra susirinkę jūsų ausyje.

Procedūrų skaičius individualus – viskas priklauso nuo kamščio dydžio ir to, kokiu metu jūs ėmėtės daryti šią procedūrą. Jei visgi pradžioje bandėte valyti pagaliukais – procedūros pasikartojimų reikės daugiau, jei iškart, kai tik pajutote kamštį – mažiau.

Bet kuriuo atveju, procedūrą reikės kartoti tiek, kol pajusite pilnai atstatę klausą. Šio aprašomo praktinio vadovo atveju procedūrą teko kartoti apie 2 valandas.

Kamštis buvo susidaręs maudantis vonioje, papildomai sutrombavus jį pagaliukais su vata, pritaikytais ausų valymui. Todėl reikėtų prisilaikyti rekomendacijų nevalyti ausų giliau, nei pasiekiate mažuoju piršteliu.

Pilnai išvalius ausies (ausų) kanalą galite pradėti girdėti naujus garsus, t.y. net geriau, nei iki tol, nes žmonės, kurių ausys linkusios į kamščius, tiesiog dažnai nejaučia mini kamščių bloginančių klausą. Prie nežymaus klausos blogėjimo įprantama ir priemonių imamasi tik tada, kai kamštis juntamas aiškiai.

Nerekomenduojama šios procedūros taikyti vaikams (tiesa niekur nepaaiškinta kodėl nerekomenduojama), tačiau šio aprašyto atvejo autorius pats ją sėkmingai naudojo ir liko visiškai patenkintas pasiektu rezultatu.

Papildymas (2022-09-17)

Procedūrą, pasirodo, galima gerokai sutrumpinti – pakanka vieną kartą įlašinti peroksido ir palaukti, kol nustos šnypšti – taip suminkštinama ausyje esanti siera. Tada paimame paprastą guminę klizmą, pritraukiame šilto vandens pasilenkę ties kriaukle, ir pasukę klizmos antgalį truputį kampu į vidinę ausies pusę, paleidžiame stiprią srovę (tą patį daro ir poliklinikoje). Po 2-3 srovės procedūrų teliks ištekinti iš ausies likusį vandenį ir ją sausai nušluostyti. Galite nustebti pamatę kiek bus išplauta sieros.

Nuo redakcijos:
sarmatas.lt neprisiima atsakomybės už šio, straipsnyje paminėto ausies plovimo būdo rezultatus. Straipsnyje išdėstyta medžiaga yra asmeninė jo autoriaus patirtis. Visada geriau kreiptis pas gydytojus, kurie yra oficialūs mūsų sveikatos sargai, turintys teisę gydyti ir išgydyti.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 30

 1. Marius says:

  Viskas įtikinamai ir labai gražiai aprašyta, bet yra vienas dalykas, kad gydytojai jokiu būdu nerekomenduoja to daryti patiems. Mano pažįstamas kažkiek panašiai krapštėsi po savo ausį kokias dvi savaites, kai galų gale teko atsigulti net ligoninėn su uždegimu. 

  • PP says:

   Galvoji poliklinikoje kitaip ausis plauna? Vanduo iš krano, pašildytas paprastame čainyke ir didelis švirkštas. Gydytojas tik su viela ir vata paskui ušsausina ausį. Išsausint ausį galima ir patiems, tik nereikia kišti giliai. O būnant namuose vandens likučiai ir patys išdžius. Poliklinikoje svarbu išsausinti tam, kad išėjus į lauką neperpūstų. Tai aktualu net ir vasarą.
   Aišku, pačiam nepatogu. Geriau jei tai padaro kažkas kitas.

   • Sandra says:

    Tai jau, nieko mandriau ten, ligoninėj, ir nepadarys. Namie kuo puikiausiai išsivalau šiuo būdu. Nenumiriau.

 2. Rimas-Londonas says:

  ACIU LABAI LABAI.
  TIKRAI LABAI PADEJO JUSU APRASYMAS. Penktadieni vakare buvau baseine,po maudymosi pajauciau kad blogai gyrdziu ir atsirado kamstis. Bandziau Liaudiska metoda pasokineti ant vienos kojos. Beat nepadejo.Prakentejau ir Sestadieni, o jau sekmadieni nuo ryto nuvaziavau cia Anglijoje i vaistine paaiskinau kame problema,man rekomendavo lasiukus i ausi lasinti OTEX EXPRESS. Po vysos dienos lasinimo pagerejimo nepajauciau o sakiciau atrode kad kamstis padydejo ir spausti pradejo ir po biskiuka skaudeti.Tada internete radau jusu PAAISKINIMA ,ir vyska dariau pagal jusu nurodymus.Ir tikrai padejo.1- Karta i ausi isilasinau vandenilio peroksido (ACIU JAM) palaukiau10-minuciu iskrito nemazai sieros . Ir praploviau su siltu vandeniu su 0.5 litro plastikiniu buteliuku.2- Karta isilasinau vandenilio peroksido (ACIU JAM) palaikiau 15- minuciu ir vel praploviau su siltu vandeniu tik sy karta sieros tikrai buvo daugiau. 3- Karta i ausi isilasinau vandenilio peroksido (ACIU JAM) palaikiau 25 minutes.Vel praploviau su siltu vandeniu su plasmasiniu 0.5 litro buteliuku. Ir jus nepatikesite kiek ir kokiais gabalais iskrito sieros kamstis. Aciu uz pagalba dar karteli jums.

 3. mariui says:

  Jo,gydytojai nieko nepataria kas neneša jiems į kišenę piningų.Ne jie „užmiršę“kad B grupės vitaminai BŪTINI YPAČ VAIKUS KANKINANT ANTIBIOTIKAIS ARKLINĖMIS SUAUGUSIŲJŲ DOZĖMIS. 

 4. As says:

  Geras būdas, atsikimšau abi ausis. Su viena užtrukau šiek tiek ilgiau (apie 1.5 valandos), nes pradžioje su krapštuku dar labiau užkimšau, o su kita, tai 15min. Kamščiai tokie buvo, kad net išsigandau. Dabar girdžiu geriau nei prieš 30 metų :)

 5. As says:

  Dar noriu patarti, kad labai tinka vandens srovė (aš naudojau tą patį plastikinį buteliuką nuo peroksido, jis turi mažyte skylute, tai srovė plova ir koncentruota į kamštį, labai gerai plauna), žinoma, tai daryti reikia kai gerai atmirkote kamšti…

 6. As says:

  Na ir dar, visa tai daryti savo rizika, atsargiai, kad vandens srovė nesužalotu ausies, o geriausiai kreiptis pas gydytojus…

 7. Nesamonė o ne straipsnis says:

  Ploviau 2 valandas nepatikėsit kiek ir kokiais „gabalais“ siera neiškrito… Nesamonė kažkokia! Pabandžiau ir į sveiką ausį įsilašinti dabar gailiuos sėdžiu kaip kontūzytas sieros net spalvos nepastebėjau o klausa sveika ausim suprastėjo 30% !! Patariu nežaisti o kreiptis į specialistus…

  • Komentaras says:

   Jei sieros neišėjo, tai, matyt gydeisi ne nuo tos ligos. Tada tikrai geriausia kreptis į gydytojus, kad pasakytų kas yra

 8. atskimšau says:

  Padėjo, apie valandą laiko ploviau. Perskaičiau čia visus komentarus ir nutariau daryti pats, kitaip būtų tekę su užgulta ausimi iki pirmadienio laukti. Prisipažinsiu būčiau ėjęs į polikliniką, bet kad penktadienį po darbo nusimaudžiau ir užgulė ausį. O šeštadienį jau visai užkniso tokia būsena. Nusipirkau peroksido ir suveikė puikiai. Tiesa ilgokai teko plaut, bet čia niekai. Ačiū už informaciją.

 9. Julia says:

  Padejo! Po stiprios slogos nerealiai uzgule viena ausi. Kamstis nebuvo didelis, per valanda susitvarkiau. Is savo puses rekomenduoju!

 10. Nezinoma says:

  Nerealus patarimas!labai puikiai suveike!Aciu!!:)

 11. Va says:

  Aciu, kad dalinates. Esi ne Lt it nezinau ka daryti. Bsndysiu peroksidu..

 12. Ruslan says:

  Man padejo po 5 kartu.aciu labai.ir nereik daktaru

 13. Paulius says:

  Žiauriam jūm ačiū!

 14. Kristina says:

  O nesciom
  Galima?

 15. Actas says:

  Naudojau 20ml šviršktą, reikėtų kuo didesnio kad srovė būtų kuo intensyvesnė ir ilgesnė. Užtruko apie valandą, bet atkimšo. Ačiū :)

 16. Romas says:

  Panašų metodą rekomenduoja ir Neumyvakinas

  youtube.com/watch?v=QNA4rfs2vps&t=348s

  Tik jis pataria skiesti peroksidą per pusę su vandeniu, kad būtų ne 3, o 1.5 % tirpalas. Imame 1 arabatinį šaukštą šilto vandens ir sumaišome su 1 arbatiniu šaukštu 3% peroksido. Taip saugiau (kad neišdegintų) ir tokio tirpalo užtenka. Įtraukiame į švirkštą be adatos, priešinga ranka per galvos viršų patempiame ausį i viršų ir atgal, kad atsidarytų ausies kanalas ir įšvirkčiame į tą ausį.Galima dar pusę minutės paspaudyti ausies tragusą (angliškai tragus)

  google.lt/search?q=tragus&tbm=isch&imgil=B-opO0RdilLh3M%253A%253BNveexraDTMpTeM%253Bhttps%25253A%25252F%25252Fwww.pinterest.com%25252Fexplore%25252Fear-piercings-tragus%25252F&source=iu&pf=m&fir=B-opO0RdilLh3M%253A%252CNveexraDTMpTeM%252C_&usg=__p1Oj7x0T0vZJ_kD8zWOE2PpmATI%3D&biw=1366&bih=608&ved=0ahUKEwifhquy1vnVAhVjP5oKHc_QCOQQyjcIMg&ei=U-qjWd-QJ-P-6ATPoaOgDg#imgrc=B-opO0RdilLh3M:

  (nežinau kaip lietuviškai) kad peroksiadas patektų giliau.
  Po kelių min, kai siera atitirpo naudojau klizmos pūslę (esmarcho indas, žr google) su šiltu vandeniu. Pakabinus ją aukščiau ir prijungus žarnelę su antgaliu apačioje susidaro pakankamas spaudimas ausiai praplauti: pasilenkiame, palenkiame galvą į šoną, kad nubėgtų vanduo ir galima praplauti. Po to dar naudojau ausų krapštukus papildomam sieros pašalinimui.
  Puikiai prasiploviau abi ausis. Tai pats sau dariau pirmą kartą. Su viena buvo šiek tiek problemų, prieš tai buvau pakrapštęs degtuku ir buvau pratrynęs iki kraujo. Todėl nors pakartotinai praplovus sieros ir neišbėgo, bet liko jausmas, kad ausis užimta. Matyt patino žaizdelė. Tada lašinau po 2 lašus propolio spiritinio ektrakto (negali būti šaltas, apskritai nieko šalto į ausį pilti nepatartina) po 2 kartus per dieną. Visai išgijo po 2-ų dienų.
  Po šių procedurų reikia ausį nusausinti, aš naudojau popierinius rankšluosčius. Kelias valandas saugoti, kad neprapustų vėjas, jei reikia anksčiau išeiti, galima užsikišti su vata. Kai plaudavau pas gydytojus, tai jie dar rekomenduodavo tą dieną nešlapinti galvos. Apskritai šią procedūrą atlikti, tik kai tikrai reikia, nes dažnai darant galima visai atpratinti ausį valytis pačiai.

 17. Liepa says:

  Man 11 metu dažnai susiduriu su ausų siera tai nežinau man ir plove ausį bet po kiek laiko vėl prasidėjo tai nežinau ar aš galiu ši būdą panaudot?😉

  Nerekomenduojame – pas vaikus organizmas dar vystosi, todėl visiškai neaišku, kokia gali būti jo reakcija
  moderatorius

 18. Bronius says:

  pabandziau viena ausis paputojo biski ir nustojo o kita taip ziaauriai putojo jok issikandau pmniu kal ten kas apsikyveno uztruko 1.5 vaal kol nurimo.Bet jokie kamsciai neiskrito.

 19. Kestas says:

  Vakar uzsikimso ausis bandziau kaip visi ausu krapstuku, nepadejo.Nakti pusiau be miego.Ryte nuvariau i vaistine ( Vokietijoj esu ) nusipirkau svirksta galvojau paprastu praplovimu kaip rase praeis ( deja ne).Vel nuvariau i vaistine per google translator parodziau kad reik vandenilio peroksido 3% 2,5eur.Parlekiau i viesbuti ilasinau palenkes galva girdziu snypcia, atsitiesiau isvarvejo ir taip 3kartus.Po 3karto svirkstu ir siltu vadeniu prie kriaukles ploviau, pats netikejau kokie rudi isejo gabaliukais ( buvau uzkimses kriaukle isitikint ar teisybe raso)Patikekit gryna teisybe, Aciu kas parase…!!!

 20. Vilna says:

  Dabar bandau plauti peroksido tirpalu 3%. Šnypščia vidui.

 21. As says:

  O ja daryti jei nepadeda?

 22. reg says:

  Jei nepadeda reiskia dar neisplovei visko iki galo. As valandą laiko skalavau kol viskas istirpo.

 23. aleliuja says:

  Nereikia nei jokio pereksido nei ka, turi dideli svirskta su juo i ausi ivarau vandens, gal kokias 5 – 15 min po truputi drekini tuos kamcius paskui pist ir iskrenta…pirma karta kai uzsikimso i poliklinika variau, tai ta pati su kazkokiu specialiu svirkstu padare ir tiek.. dar savaite reikejo eilej prastovet. Dabar pats pasidarau kai uzsikemsa ir tiek, aisku nepatogu nepataikai ten i ausi ir tt, bet visa procedura gal 20-30min tetrunka ir tereik vandens ir svirksto..

 24. Diana says:

  Sendien turejau problema ausis panizo pakrapsciau su ausu krapstuku ir uzsikiso baisus dalykas,ka dariau ir ne karta dariau ir tikrai visiems patarciau suaugusiems ne vaikams aisku,kai uzsikimso pirma alyvogiu aliejaus ylasinau kas 10 minuciu kad ta sausa siera suminkstetu paskui po geros valandos kambario temperaturos vandeniu (virintu aisku) 10ml svirkstu gal 10-11 -12 suleidau i ausi uzsikimso dar daugiau paskui pasukau galva ant virtuvinio popieriaus ausimi kur vandeni suleidau isbego automatiskai is ausies ir dabar tokia laiminga esu ir be daktaro apsiejau..kaskada daktarai dare man ta paauglysteje tai ir isliko atmintyje..aaa ka dar turetumete zinoti po sios proceduros dar lasiuka du alyvogiu aliejaus i ausi ilasint reikia ir vata uzkisti jei i lauka einat kad uzdegimas nesigautu va coa jums receptas pabandykit gal padekosit kada su pagarba Diana

 25. Nijole says:

  O mane pykina ritais ir galva sukas baisu net keltis, tai daktere israse savaite lasiniu toki skysti, kF tuos kamscius sumikstintu ir po savaites plus su vandeni labai bijau nes sake lb., suketeje ir ar jie suminkstes

 26. Erikas says:

  Wow, ačiū labai. Padėjo truko apie pusę valandos.

 27. Anonimas says:

  Padėjo, 2 val.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top