Skambina pavojaus varpais: LGBT asmenų diskriminacija dar aukšta, ir Lietuva tarp nerimą keliančių šalių

2020, 18 gegužės, 10:17 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (10) | peržiūrų 547 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

LGBT parado įžanga

LGBT parado įžanga 2019 birželis | infa.lt nuotr.

Naujausia apklausa nustatyta, jog tarp Europoje gyvenančių lesbiečių, gėjų, biseksualių, translyčių ir interseksualių asmenų (LGBTI), kaip ir anksčiau tvyro aukštas baimės, smurto ir diskriminacija lygmuo, praneša euronews.

ES agentūra Fundamentalių teisių klausimais, 2019 m. apklausė beveik 140 000 respondentų ir nustatė, kad kas penktas LGBT respondentas jaučiasi diskriminuojamas darbe, o daugiau nei kas trečias jautėsi „diskriminuojamas išeidamas valgyti, gerti ar pabendrauti“.

„Nepaisant svarbių žingsnių į pažangą už LGBTI+ žmonių lygybę Europos Sąjungoje per pastaruosius metus, LGBTI+ žmonės vis dar praneša apie aukštą diskriminacijos lygį“, – praėjusią savaitę paskelbtame pranešime sakė Europos Komisijos narė Helena Dalli.

Tyrimas buvo atliekamas tą pačią savaitę kaip ir pažymima Tarptautinė diena prieš homofobiją, transfobiją ir dvifobiją.

Tarptautinė diena, kasmet minima gegužės 17 d., pažymi tą dieną, kai 1992 m. Pasaulio sveikatos organizacija homoseksualumą išbraukė iš psichikos sutrikimų sąrašo.

Šeštadienio vakarą Europos Komisijos pastate Briuselyje iškelta vaivorykštės spalvų vėliava ta dienai paminėti.

Tačiau daugelis Europos žmonių, identifikuojantys save kaip LGBT, ir toliau jaučiasi diskriminuojami, tvirtina euronews.

FRA apklausoje, pavadintoje „Ilgas kelias į LGBTI lygybę“ nustatyta, kad šeši iš dešimties respondentų teigė vengiantys laikyti partnerį už rankos viešumoje.

Apklausa nustatė, kad vienas iš penkių trans ir intersex žmonių patyrė fizinę ar seksualinę prievartą, kas yra dvigubai daugiau nei tarp kitų LGBTI grupių.

Nelygios teisės Europos Sąjungoje

Vis dar yra keletas ES šalių, nepripažįstančių gėjų santuokų ar pilietinių sąjungų, įskaitant Bulgariją, Rumuniją, Vengriją, Lietuvą, Latviją, Slovakiją ir Lenkiją, demaskuoja atsilikėles apklausos rengėjai.

Vengrija šią savaitę turėtų balsuoti dėl įstatymo projekto, vadinamo 33 skyriumi, pagal kurį asmens lytis turėtų būti registruojama gimimo metu registre.

Daugelis žmogaus teisių organizacijų pradėjo kampaniją #Drop33, siekdamos paskatinti Vengriją nebalsuoti dėl įstatymo, kuris neleistų transseksualiems žmonėms pripažinti savo tos lyties, kurios jie jaučiasi esą.

„Ponas Orbanas planuoja panaikinti #trans žmonių teisinį pripažinimą. Tai būtų ir žmogaus teisių pažeidimas, ir europietiškų vertybių paneigimas!

Parodykite savo solidarumą su #LGBT žmonėmis“, – Twitter socialiniame tinkle rašė Cécile Coudriou, Prancūzijos „Amnesty“ prezidentas.

Keliose Europos šalyse sekmadienį buvo populiarios tokios grotažymės kaip #homofobija, #May 17 ir #IDAHOTB.

Per daug LGBTI žmonių ir toliau gyvena šešėlyje, bijodami būti išjuokti, diskriminuojami ar net užpulti.

Nors kai kurios šalys padarė pažangą LGBTI lygybės srityje, mūsų apklausos rezultatai rodo, kad apskritai realios pažangos padaryta per mažai, todėl daugelis LGBTI asmenų yra pažeidžiami. “, – sakė ES Fundamentalių teisių agentūros vadovas Michaelas O’Flaherty.

Fundamentalių teisių agentūra šalims rekomendavo sukurti nulinio smurto prieš LGBTI bendruomenę toleravimo kultūrą ir padėti valdžios institucijoms skatinti pagarbą „tokiose vietose kaip mokyklos, biurai ir viešosios erdvės“, kad žmonėms nereikėtų slėptis.

infa.lt komentaras:
Žurnalistas Andrius Tapinas sureagavo į šios apklausos rezultatus, kaip visada, aktyviai-pilietiškai bei atsakingai – pasipuošęs savo nuotrauką Facebook atitinkama jo įsitikinimams palaikomąja LGBTI atributika ir prierašu, nepaliekančiu jokių abejonių, jog jis yra už toleranciją ir lygias teises, kaip beje, ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius:

Andrius TapinasRemigijus Šimašius

infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 10

 1. Vytas says:

  Na ir „šaunūs“ vyrai, tiesiog Lietuvos pažiba. Na, o jei apie esmę…Yra tokia tauta,kuri jau daug metų šaukia, kad ją visi skriaudžia. Bet, nors jos atstovai jau seniai užima aukštus postus galingiausiose valstybėse, yra bankininkai bei pasaulį valdantys finansų magnatai, jie iki šiol šaukia, kad yra skriaudžiami. Tas pats ir su LGBT-istais, net jei jie bus prezidentais, vis tiek šauks, kad yra skriaudžiami. Svarbu kuo garsiau rėkti, kad tave, o ne tu kitokius, skriaudi. Reikalauk iš normalių žmonių to, ko jie ir patys nesulaukia tavęs – pagarbos – ir būsi išgirstas, šauk, kad šeima, tai atgyvena – ir būsi išgirstas, rėk, kad tau neleidžia įsivaikinti – ir būsi išgirstas… O kas išgirs normalų žmogų, kuriam per prievartą kišama nuostata, kad egzistuoja ne dvi lytis, kaip Dievas sutvėrė, o trys, keturios, penkios ir daugiau? Jei kam patinka santykiauti su ožiu (ožka), tai pirmyn, man į tai nusišvilpt, bet kišti savo tiesą man, neturi jokios teisės. Ponai LGBT-istai, nekaišiokit savo tiesų kitiems, ir jūsų niekas net nepastebės. Netinka patarimas? Jūs norit viešumos? Tada nesiskųskyt gavę atkirtį .

 2. konkurencijos nėra says:

  Tarptautinė diena, kasmet minima gegužės 17 d., pažymi tą dieną, kai 1992 m. Pasaulio sveikatos organizacija homoseksualumą išbraukė iš psichikos sutrikimo sąrašo?

  Ta pati pso, šiemet paskelbė paprastą gripą pandemija

  Stojasi amžinas klausimas: ŠTO DELAT???

 3. Taigi says:

  Klausiat, ką daryti? Šlietis prie Rusijos, nes tik ji gali sustabdyti šitą šūdą.

 4. Myndė says:

  Vargšė Lietuvėlė, net keista, kaip dar laikosi.Pagrindinės bėdos:
  1. Puola klastingi rusai;
  2. Astravas;
  3. Covid-19;
  4. Engiami LBGT;
  5 … sąrašą galima tęsti iki begalybės, svarbu nepastebėti savo neįgalumo.

 5. dar ko says:

  ten mes jau prislieti buvom, dusyk.
  Jie ta pati varo ka Vakarai ir Kinija.
  Savo galva galvot. Na del LGBT jie ok, bet tai tik atitraukimui. Klimato kaitoje ir covide jie vienoj lovoj su LT ir taip.

 6. viga says:

  europa PIDERLAND

 7. Tolerastinė kava says:

  1. Vienas kolega darbe turi keistą įprotį – piltis sau šlapimą į kavą.
  Kolegos stebisi, bet tyli, nieko nesako. Tai vadinama tolerancija.
  2. Keistasis kolega kaišioja kitiems savo puodelį, įkyriai siūlydamas paragauti.
  Bendradarbiai atsisako. Jie išvadinami atsilikusiais runkeliais, bijančiais naujovių.
  3. Keistasis kolega ima pilti šlapimą į bendrą kavinuką.
  Bendradarbiai pradeda piktintis. Jie išvadinami homofobais ir lygių teisių pažeidėjais.
  4. … …
  5. … … … …
  6. Priimamas įstatymas, kad kavą su šlapimu gerti privaloma. Nepaklūstantys persekiojami. Normalios kavos gėrimas tampa nelegalus ir įmanomas tik pogrindyje.

 8. Algirdas says:

  Lietuva tarp nerimą keliančių šalių tik todėl, kad čia kol kas absoliuti dauguma sveikų žmonių. Jeigu sveiki žmonės būtų leidę tai valdžia jau kadaise būtų priėmusi LGBT kuo palankiausius įstatymus ir Lietuva tikrai būtų tarp „pažangiausių“ ir „tolerantiškiausių“ šalių, o gal net pati pati. Matot kaip yra, valdžioj beveik vieni pedrylos, o vis tiek iškrypėliai skriaudžiami jaučiasi! Pats seimo pirmininkas visom keturiom už LGBT, šitoks užnugaris, o jie vis tiek diskriminuojami :) Burtai, ne kitaip. Stebuklų šalis ta Lietuva.

 9. Gintas says:

  Overtono langas puikiai veikia, nes prieš kokius 20 metų net pagalvojęs nebūtum kad Lietuvoje bus norma tokie dalykai. Kad kažkas dar mano kad gali priešintis, labai klysta. Kai apkvailinti žmogeliai šaukė apie demokratiją ir kitas „laisvojo“ pasaulio gėrybes net nesapnavo kad milijonas pabėgs, o likusieji bus prievartaujamami…

 10. TOLERASTŲ ARGUMENTACIJOS VADOVĖLIS says:

  Naudok šią patikrintą taktiką,kai diskutuoji su išsilavinusiais oponentais.

  1.Visiškai ignoruok faktus, kurie paneigia tavo poziciją.
  Jei tai nepadeda:

  2.Sakyk oponentui: „tau trūksta tolerancijos,turbūt esi homofobas“.
  Jei ir tai nepadeda:

  3.Išvadink oponentą rasistu, naciu ir dėk į krūmus.

  Pastaba: jei ir tai nepadeda-rašyk skundą prokuratūrai pagal BK 170-tą straipsnį.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top