Socialdemokratai ir konservatoriai atidarė lietuviškų „makaronų“ gamybos liniją – atlyginimai kils!

2016, 4 gegužės, 1:01 | kategorija LPT | atsiliepimų (13) | peržiūrų 684 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Paruošti makaronaiArvydas Daunys

Smukus socialdemokratų reitingams, šios partijos galva (bent jau iki rinkimų) Algirdas Butkevičius aiškiai įvardijo, kad viso to priežastys – viešieji ryšiai, ir taisydami padėtį socialdemokratai nutarė nesikuklindami griebti jautį už ragų (rinkėjus už ausų), pažadėdamas rinkėjams tai, ką dar kovo mėnesį sakė būsiant visiškai priešingai. Esą neskubėsime kelti minimalaus atlyginimo.

Šiandien savo rinkimų programoje socialdemokratai žada, kad vidutinis atlyginimas išaugs ir viršys 1100 eurų per mėnesį, o minimalus atlyginimas nebus mažesnis nei 500 €u.

Palyginimui, konservatoriai lenktyniauja žadėdami 1250 €u vidutinį atlyginimą ir 400 €u vidutinę pensiją.

Ir žinote – jie (konservatoriai su socialdemokratais) greičiausiai nemeluoja su Dainius Kreivys tais vidutiniais atlyginimais, juk kaip jis skaičiuojamas?

Paimkime pavyzdžiui vieno iš pagrindinių „Vilniaus prekybos“ holdingo akcininkų, milijardieriaus N. Numavičiaus ir jo valdomų „Maxima“ parduotuvių tinklo darbuotojų (jų dirba apie 26 tūkst) atlyginimus, kurie siekia apie 400-450 €u į mėnesį. Sudėjus N. Numavičiaus ir jo darbuotojų pajamas ir po to padalinus iš žmonių skaičiaus, tikėtina, jog jų atlyginimų vidurkis smarkiai pakils matematiškai (statistiškai), tačiau darbuotojų gaunamos į rankas atlyginimų sumos nesikeis. makaronai ant ausų, rinkiminiai pažadai

Juk N. Numavičius kaip gavo savo milijonus taip ir gaus, o eiliniai pardavėjai ir kasininkai irgi gaus tą patį. Tačiau sudėjus jų pajamas ir padalinus iš žmonių skaičiaus, statistika iškraipoma, esą vidutinis atlyginimas pas mus pakankamai aukštas, kai iš tiesų aukštas tik valdančiųjų ir vadovaujančių grandžių atlyginimas.

Todėl, tikėtina, kad socialdemokratai su konservatoriais (ir visomis kitomis čia neįvardintomis, makaronų gamyboje rinkėjams besispecializuojančiomis partijomis) niekuo nerizikuoja žadėdami pakelti vidutinį atlyginimą, juk dėl to tereikės eilinį kartą pasididinti algas sau, ir vidutinis atlyginimas šalyje statistiškai padidės.

Papildomai, priėmus naująjį, kaip buldozeriu stumiamą Darbo kodeksą, didinant samdomų darbuotojų darbo laiką, mažinant išeitines kompensacijas, supaprastinat jų atleidimo procedūras ir t.t., – padidės darbdavių pajamos, vėlgi atsispindėsiančios, statistikos suvestinėse, kaip vidutinio darbo užmokesčio kilimo tendencija, nors patiems samdomiems darbuotojams atlyginimas gali nepadidėti visiškai arba net ir sumažėti.

Beje, priminsiu, jog Seimo narių, priklausomai nuo užimamų pareigų atlyginimai siekia nuo 7 iki 10 minimalių atlyginimų, plius priedai už darbo stažą Lietuvos valstybei (3 proc nuo pareiginės algos už kiekvienus trejus metus, arba po 1% per metus), kas pinigine išraiška siekia nuo 2 500 iki 3 367 €u, plius minėti priedai už ištarnautą laiką. Tad, jei politikas Seime dirba 20 metų, jo dabartinė alga yra 2500 €u – priedas bus 500 €u. Galima šiuos skaičius pasitikrinti šioje lentelėje.

O štai kaip bus su minimalaus atlyginimo kėlimu – visiškai neaišku, nes Socialdemokratų pirmininkas Algirdas Butkevičius dar kovo mėnesį tvirtino TVF „eilinės misijos“ Lietuvoje metu, esą atsižvelgsiantis į misijos vadovo Christopho Klingeno „rekomendacijas“ pristabdyti minimalaus atlyginimo didinimą.

Kažkodėl kyla įtarimas, kad jis į tas liepiamojo pobūdžio „rekomendacijas“ atsižvelgs kur kas labiau, nei į savo partijos rinkiminius pažadus.

Kaip beje ir visi kiti pažadukai (tame tarpe ir TS-LKD) prieš rinkimus puolantys gerinti vargšų skurstančių Lietuvos gyventojų niūrią būtį, kurią tokia patys ir padarė visu savo nuolatiniu „rūpesčiu“ Lietuvos gyventojais.

Iš tiesų, priešrinkiminiu periodu Lietuvos viešojoje erdvėje visada padvelkia optimizmu, leidžiančiu tikėti, jog rezervų šalyje mes dar turime tikrai pakankamai daug. Ypač atlyginimų kėlimo srityje.

Tik va tikinčių tomis, minėtų rezervų valdytojų kalbomis, atsiranda vis mažiau. Krentantys visų „lietuviškų makaronų“ gamintojų reitingai tą parodo gan aiškiai – tad ateina kitų populistų šlovės metas – saugokite ausis!

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 13

 1. konkurencijos nėra says:

  Jie žada, o mes tylim kai jie savo duotų pažadų nevykdo. Gal pradedam atlikinėt savo „demokratinės“ valstybės valdymo funkcijas.

 2. interpretatorius says:

  …kai valstybe pajungta eksportui,cia nebegalioja posakis,jog valstybe stipri ant tiek,kiek stiprus jos gamintojai…greiciausiai vieni ta stipruma supranta per pelno(akcininkams)didinima-optimizuojant g-bos islaidas,kitiems(idealistams)gamintojo stiprumas asocijuojasi su prekes g-ba,per gerai apmokamas darbo vietas…is cia ir gauname priespriesa,kad kazkieno pelnas atvirksciai proporcingas kazkieno darbo uzmokesciui…galu gale visi nelaimingi:vieni nebeuzdirba pakankamai,kad pirkti,kiti nebeparduoda produkto…valdzia dar pasiskolins,pamirsdama,kad verte nesukuriama spaustuveje…tiesiog esama verte pasidalina ant visu prispausdintu popiereliu…

 3. Simas Simaitis says:

  http://www.sarmatas.lt/07/politiko-ispazintis-as-esu-melagis/
  Šituo laiku būtų pravartu skaitytojams prisiminti sarmatuose paviešintą straipsnį. Nepamirškite, kad bet kurios valstybės politikai yra liguisti melagiai ir joks įstatymas jų neįpareigoja laikytis savo pažadų, duodamų, ypatingai, prieš rimkimus. 

 4. Panzer says:

  Šiaip ekspertai.eu yra puikus straipsnis apie „rusai puola“ vieną pagrindinių puolėjų, artūro paulausko 2014 kalba, kur jis kalbą priešingai ką šneka dabar. Ne vyras, o šliuzas, tokį reiktų vyriškai papurtyti. Kai tokie veikėjai valdžioje, galima pagalvoti, kad esam senai parduoti…

 5. konkurencijos nėra says:

  O taip ir yra.

 6. Mindaugas says:

  Nematau jokio skirtumo tarp Lietuvoje egzistuojančių politinių partijų. Visos jos dirba ir atstovauja vienam tikslui-Didžiajam kapitalistiniam bizniui….

 7. konkurencijos nėra says:

  Banksteriam

 8. Panzer says:

  Mindaugai, to skirtumo ir nėra juk per tuos“nepriklausomybės“ metus galėjome įsitikinti, kad Lietuva sistemiškai daroma neįgalia valstybe. Daroma viskas, kad mes negalėtume savęs išlaikyti ir priklausytume nuo centro. Kai patapome neįgaliais ir visas nepriklausomas Europos valstybes sumetė į vieną maišą, bus lengviau tą valstybių maišą perduoti jav pasinaudojant prekybinėmis sutartimis kaip TTIP. Žmonės dar nesuvokia, kas jų laukia ir ką politinės Europos prostitutės ruošia jiems…

 9. Mindaugas says:

  Panzer: O kas dėl to kaltas? Ogi žmonės, tie patys Lietuvos piliečiai, savo nepriklausomybę pardavę už skalbimo miltelius ir alų…apgailėtina ir tiek. Kaip galima buvo patikėti šiaudinio pseudokomunizmo dogmatikais, man galva neišneša. Kas juokingiausia, jais dauguma ir dabar tiki. 

 10. pestininkas says:

  Panzer daug kas suvokia daug ka!,o šeip tai jau per tuos 26 metukus mes tiėk prisiklausėm,ir dar vis klausom kaip kosminiai laivai brazdina pasaulio okeanus,tik vat jiė visi prarado daugumos pasitikėjimus jau senai,neisivaizduoju adekvačiai mastančio piliėčio tikinčio šitom pasakom.Ju darbai rodo ka kita.

 11. pestininkas says:

  P.S.kai r.juknevičiėnė buvo viėname aukštaitijos miėstelije susitikt su rinkėjais tai i susitikima buvo atėja 20 žmoniu turint omeny kad jame gyvena virš 10 tukstančiu gyventoju!,taip kad manau jog konservu diėnos jau baigiasi,tai manau gera žinia,ir nemanau kad padėti ir anukas pataisys,taip ir su kitom partijom tegu seka pasakas mažiėsėms.

 12. Mindaugas says:

  Youtube teko pamatyti vaizdelį iš konservatorių renginio-konservatorių planas Lietuvai „vilties fiesta“. Renginio vinis-šokantis tautos patriarchas. Apgailėtinas vaizdelis…štai nuoroda
  https://youtu.be/Fc3RMs7NJ54

 13. xxxx says:

  Netapkite zombiais!!! Ukrainiečių filmukas rusiškai
  youtube.com/watch?v=Tazao6qnx5Q

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top