Sukilėlių respublika nori tapti teisine valstybe

2015, 27 gegužės, 8:17 | kategorija Realybė | atsiliepimų (2) | peržiūrų 273 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Die Presse
Jutta Sommerbauer

paveikslėlis

Praėjus daugeliui mėnesių karo veiksmų, prorusiškos LLR vadovai nori savo valdžiai padėti teisinį pagrindą. Neužilgo, kaip rašo austrų laikraščio Die Presse apžvalgininkė Jutta Sommerbauer, piliečiai pradės gauti vietinius asmens pasus, o taip pat pradės veikti teismai.

Dešimt 16-mečių Lugansko moksleivių iškilmingos ceremonijos metu jau gavo pasus su atvaizduotu jame herbu, primenančiu tarybinį, ir užrašu aukso raidėmis „Lugansko liaudies respublika“. Anot LLR vidaus reikalų ministro pavaduotojo Igorio Markovo, po atsijungimo jėga nuo Ukrainos, LLR įvyko „teisinis kolapsas“.

Būtent todėl valdžia priėmė sprendimą apginti jaunosios kartos teises. Įteikimo ceremonijoje Markovas kalbėjo jiems apie ateitį ir mokslus Rusijoje, nors iš tiesų, bent kol kas, niekas nežino, ar su tokiais asmens dokumentais galima bus važiuoti į Rusiją, nekalbant jau apie kitas valstybes. Tačiau, kaip tvirtina Markovas, dabar tarp Rusijos ir Lugansko vyksta konsultacijos. „Ir klausimas praktiškai jau išspręstas“, – tvirtina jis.

Per visą karo veiksmų ir apgulties laikotarpį, iš kažkada 500 000 gyventojų turinčio Lugansko išvyko daugiau nei pusė žmonių, praneša žurnalistė. Dabartiniu metu ukrainiečių kariuomenės pozicijos randasi vos už 20 kilometrų nuo Lugansko, miesto Sčastje („Счастье“ pagal prasmę – Laimė, vert past) rajone. Nežiūrint į sąlygišką ramybę, daug kas mieste – daugybė ginkluotų uniformuotų žmonių bet kuriuo paros metu ir spec tarnybų elgesys su įtartinais žmonėmis – primena apie karo padėtį.

Prie viso to, LLR turi nekokią šlovę: iki šiol ji laikoma banditų ir lauko vadų teritorija, kurie nekreipia dėmesio į įstatymus ir savo oponentus laiko rūsiuose.

Nuo šiol su visu tuo turi būti baigta, nutarė nepripažintos respublikos vadovybė ir ėmėsi tai įgyvendinti. „Mes kuriame valstybę su liaudies milicija, valstybes saugumo Ministerija, VRM, prokuratūra ir teismais“, – paaiškina Markovas. „Tačiau negalvokite, jog mes nurašysime visus įstatymus iš Rusijos Federacijos. Mes paimsime viską, kas geriausia ir sukursime savus“, – pareiškė prokuratūros spaudos sekretorė Aleksandra Belokon.

Kaip bebūtų, tačiau pati didžiausia problema LLR kalbant apie justiciją yra tame, kad justicija kol kas apskritai nefunkcionuoja: įstatymai yra kūrybos procese, juntamas teisėjų deficitas, kadangi daugelis jų paliko regioną. Ko pasekoje prokuratūra gavo teisę pratęsti suėmimo-tardymo laikotarpį, kas savaime priveda prie to, jog LLR daugėja kriminalinių bylų, kuriose artimiausiu metu vargu ar bus priimtas apkaltinamasis ar išteisinamasis nuosprendis, rašo žurnalistė.

Tuo tarpu yra nemažai atvejų, vaizduojančių visiškai kitokį paveikslą, nei tas, kurį bando sukurti Lugansko separatistai. Internete, rašo Sommerbauer, įdėtas metų senumo vaizdo įrašas, kuriame karo vadas Aleksejus Mozgovoj (nužudytas pasikėsinimo metu gegužės 23 susprogdinus ir apšaudžius jo automobilį) dalyvauja taip vadinamame „liaudies teisme“ Alčevske, kuriame buvo sprendžiama, kaip nubausti du įtariamus nepilnamečių prievartavimu asmenis.

Nežiūrint į tai, kad nebuvo vykdytas jos nepriklausomas tyrimas ar įtariamųjų apklausa, o taip pat nebuvo nusikaltimo liudininkų, 271 iš 290 buvusių salėje žmonių nubalsavo už sušaudymą.

Belokon prisimindama tą atvejį reaguoja taip, lyg šio epizodo nė būti nebuvo. „Ach, tai.. – prisimena juristė. – Iš tiesų šio žmogaus nesušaudė, jis iki šiol areštuotas“. Tai, kas tada įvyko Alčevske, buvo, anot Belokon, „surežisuota, norint pademonstruoti žmonėms, kad būtina prisilaikyti nustatytos tvarkos“.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Apie ka straipsnis? says:

    Na tai o kas blogai? Straipsnio pradzia suprantama, bet galas visiskas vejas. Die Presse :)

  2. Mindaugas says:

    Die Presse, kaip beja ir visos Vakarų Europos MIP, yra kontroliuojamas jankių…..bando įkąsti jaunai Respublikai, tik nelabai kas išeina….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top