Šventosios slėnyje

2012, 23 gegužės, 19:27 | kategorija Alternatyva | atsiliepimų (2) | peržiūrų 1 823 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Vietovė – Ukmergės rajonas, netoli Veprių.

Laimis ir Gabrielė:
Savo giminės sodybą pradėjome kurti prieš septynerius metus. Pradėjome praktiškai nuo nulio – nusipirkome seną sodybvietę be pastatų, tik su keliais agrastų krūmais, eglutėmis, senomis alyvomis, nederančiais serbentais ir keliomis laukinėmis savaiminėmis obelimis bei kriaušėmis ir dar kai kuo. Šiuo metu turime baigiamą statyti šiaudinį namuką su pačių mūsų išrastu samaniniu stogu, daugiafunkcinį statinį po žeme (kartais tai pirtis, kartais sandėliukas, kartais šaldytuvas, kartais miegamasis). Turime puikiausius gamtinės žemdirbystės daržus, užsiauginame beveik visą reikalingą maistą. Turime prūdą su dešimt tūkstančių varlių ir milijonu buožgalvių. Turime sodą, pasodintą iš sėklyčių. Pradėjome sodinti miško sodą. Puoselėjame savo sodybos žaliąjį rūbą iš daugiau nei 400 rūšių augalų, labai vertiname laukinius gyvius, apsilankančius mūsų sklype – laputes, šerniukus, pelėdas, stirnas, zuikius, kiaunes, antis, o taip pat visus dūzgiančius, besišildančius saulytėje ir kaupiančius atsargas žiemai. Turime tris avilius, turime tris tūkstančius medžiukų. Bet svarbiausia turime vienas kitą!

Dar tiesa, turime kaimynus! Ir norime daugiau kaimynų. Todėl kviečiame visus atvykti, apsižvalgyti apylinkėse ir, jei patiks, įsikurti šalia.

Almantas ir Rima:
Esame jauna šeimynėlė, persikėlę sėsliai gyventi prieš du metus į šią gamtos grožiu kvėpuojančią vietą – Šventosios upės slėnį. Pasistatėme „greitą“ mažą namelį iš šiaudų ir molio, pradėję jį vasarą, čia jau žiemojome. Supratome, kad iš tiesų viskas įmanoma šiame pasaulyje, tik stipriai panorėjus tikrais troškimais, viskas pavyksta greitai ir kokybiškai. Pradėję kurti gyvenimą svajonėmis, kuriame jį ir toliau.

Čia gamta, daug miško, pelkėtų vietų su daugybe paukščių ir laukinių gyvūnų. Čia sveika aplinka, grynas oras, gyvybinga atmosfera. Čia visiška laisvė gyventi taip, kaip norim, kaip laisvi nerūpestingi vaikai, neturintys įprastai skaičiuojamo laiko. Čia galime ilgai žiūrėti „televizorių“ – pro langą, ir klausytis paukščių giesmių. Čia nebeveikia mados dėsniai. Galbūt čia yra mūsų praleista vaikystė, ko trūko tada, ko ankščiau neleisdavo tėvai ar nesusiprotėjome – galime dabar atsiimti ir įgyvendinti. Mes čia kuriame savo klestinčią svajonių giminės sodybą, kurioje augtų sveiki ir laimingi vaikai, bėgiotų basi pievomis ir žaistų laisvėje. Kuriame sodybą, kurioje augtų daugybė vaismedžių, uogakrūmių, būtų klestintys permakultūriniai daržai – užtektų maisto iš gamtos. Jaučiamės gamtos vaikai būdami čia ir po truputį mokomės eidami žingsneliais link tikslo – puoselėti, pažinti ir atkurti gamtą, sukurti dar sveikesnę ir maistingą aplinką.

Mes laukiame prisijungsiančių veiklių, savarankiškų, ryžtingų svajotojų-kūrėjų – bendraminčių.

Rašykit laiškus:

zmuida @ gmail.com , almantas1988 @ gmail.com

paveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlis
paveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlispaveikslėlis

šaltinis: ekogyvenvietės.wordpress.com

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Antanas says:

    Labas rytas.Labai puiki iniciatyva.Gyvenkite ir dziaukites gyvenimu.

  2. Darius says:

    opa.radau.jei pagal ideja kaip viska padarete.domina namo statybu eiga ir medziagos.paguglinsiu kur randates.graziu vasaros dienu ir vakaru.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top