TSRS: su kuo Lietuva atėjo, su tuo ir išeis?

2015, 31 gegužės, 22:02 | kategorija Ideologija | 28 komentarai | peržiūrų 1 292 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Perspausdiname rusiškuose tinklapiuose renkantį „Like“ straipsnį ir jame išsakomas plaukiojančias rusų visuomenėje idėjas Lietuvos teritorinio vientisumo atžvilgiu, kurias galima interpretuoti kaip tik nori, tačiau kurių negalima atmesti kaip beprotiškų, nes jos iš dalies remiasi tarptautinių susitarimų dokumentais, ratifikuotas ar neratifikuotas suinteresuotų šalių parlamentų. Šiuo atveju kalba eina apie Vladimiro Volfovičiaus Žirinovskio pasisakymą Lietuvos adresu, kur jis pareiškė, jog: „Jei jau Lietuva remiasi 1939-ųjų Konstitucija, o 1939 metais Klaipėda ir Vilnius Lietuvai nepriklausė – tai sugrąžinkite viską taip pat, kas buvo iki tol“. Štai ši jo frazė ir sukėlė triukšmą diplomatų tarpe.
sarmatas.lt redakcija

Tad, straipsnio vertimas…

paveikslėlisRusijos LDPR lyderis Vladimiras Žirinovskis pastatė ant ausų Lietuvos politinį elitą savo pastaba apie tai, jog, „jei jau gyvenate pagal 1939-ųjų Konstituciją, tai gyvenkite joje visais aspektais“. Todėl sugrąžinkite Vilnių ir Klaipėdą, kurie 1939-aisiais nebuvo Lietuvos sudėtyje. Reakcija buvo žaibiška: RF buvo apkaltinta pasikėsinimu į Lietuvos teritorinį vientisumą. Ne ten kaltų ieškote ponai. Į save pažiūrėkite.

Žirinovskis buvo apkaltintas tuo, jog Rusija nori „atimti Vilnių ir Klaipėdą“. Tauriu pasipiktinimu tryško europarlamentaras Valentinas Mazuronis, VRM vadovas Saulius Skvernelis, Lietuvos URM vadovas Linas Linkevičius. Nuo ES pasiuntinio Rusijoje, Vygaudo Ušacko tuojau pat buvo gautas prašymas savo vyriausybės adresu, paskelbti Žirinovskį „persona non-grata“ ir pareikalauti iš Kremliaus įvertinti LDPR lyderio žodžius.

„Žinoma, hibridinio karo sąlygomis viskas įmanoma, – pasakė Ušackas. – Aš manau, jog jis (Žirinovskis) neišsakė Kremliaus pozicijos, tačiau tokie provokaciniai jo tvirtinimai, keliantys agresiją ir neapykantą, be abejonės, turi sulaukti, aš tikiuosi, oficialios Rusijos valdžios reakcijos. Aš tikiuosi, jog peržiūrėję ir įvertinę šią programą (TV), į tai atkreips dėmesį ir Lietuvos vadovai. Manau, – tai yra labai platus klausimas, kurį reikia nagrinėti.

Tačiau Vladimiras Žirinovskis nėra Rusijos valdininkas, todėl Kremlius jo nuomonės nevertins.

Lietuvos valdžia, premjero Algirdo Butkevičiaus asmenyje patarė Ušackui „nekreipti dėmesio“ į Vladimiro Volfovičiaus „emocijas“.

Kalbant apie aptariamo klausimo esmę, galima pažymėti, pirma – tai, jog LDPR lyderis nė žodžio nepasakė apie tai, kad Rusija „atsirėš“ kažkokią teritoriją nuo Lietuvos.

Video laida sukėlusi tiek triukšmo (rusų kalba):

 

 

Priminsime skaitytojams (pravda.ru), jog Pirmojo kanalo laidoje „Momento struktūra“, tas pats Ušackas pasakė, jog Lietuva sugrįžo prie 1939-ųjų Konstitucijos. Tačiau 1939-aisiais Vilnius ir Klaipėda Lietuvai nepriklausė, pastebėjo LDPR lyderis. Tad, jei jūs grąžinote 1939-ųjų Konstituciją, sugrąžinkite ir viską kas liko, padarykite viską taip kaip buvo jai esant, pasakė Žirinovskis.

Antra, Žirinovskis faktiškai teisus, 1939-aisiais Vilnius buvo Lenkijos sienų ribose – 1920-ųjų spalio 8-9 dienomis lenkų kariniai daliniai užėmė Vilnių ir šalia jo esančias teritorijas. Ir tik pagal 1939-ųjų spalio 10-osios susitarimą dėl tarpusavio pagalbą tarp Lietuvos ir Tarybų Sąjungos, Lietuvos Respublikai buvo perduoti Vilniaus miestas ir Vilniaus sritis, o taip pat dalis pietryčių Lietuvos. Klaipėdos teritorija priklausė šiaurinei, Lietuviškojo Rytinės Prūsijos Departamento daliai.

1939-ųjų kovą Vokietija aneksavo Memelį (Klaipėdą) ir pasirašė su Lietuvos vyriausybe sutartį dėl protektorato. Klaipėda buvo perduota Lietuvai 1945-aisais po to, kai miestas buvo išvaduotas Raudonosios Armijos dalinių, kaip ir prie miesto esanti Nemuno delta su Rusnės uostu, ir beveik pusė Kuršių nerijos.

O juk tarybinė valdžia galėjo šias žemes prijungti prie Kaliningrado srities. Tą faktą, jog nėra juridiškai apiforminto akto, apie Klaipėdos krašto perdavimą Lietuvai, pripažino ir Lietuvos prezidentas Algirdas Brazauskas, pasirašęs 1997 pasienio sutartį. Jis pareiškė 1990 metais, jog “nėra oficialių pokario dokumentų apie Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos teritorijos“. Tokiu būdu, Klaipėdos sritis dabartiniu metu de-jure yra laikinai administruojama Lietuvos, kas iš dalies patvirtinama, 1992 lapkričio 4 dieną priimtu Aukščiausios RF Tarybos nutarimu, ryšium su kuriuo rusų-lietuvių pasienio riboms buvo suteiktas laikinas statusas iki atitinkamo pasienio susitarimo.

1997 metų pasienio linijos susitarimas su Lietuva, suteikiantis jai teisę į Memelį-Klaipėdą, Rusijos parlamento iki šiol neratifikuotas, todėl Rusijos Federacija, kaip TSRS teisių perėmėja, išsaugo suverenias teises į Klaipėdą ir turi pakankamą juridinį pagrindą iškelti Lietuvai klausimą apie Klaipėdos krašto sugrąžinimo procedūros pradžią.

Trečia, Žirinovskis lyg ir daro užuominą lietuvių elitui dėl dvigubų standartų ir sako – nespjaukite į šulinį iš kurio gėrėte. Iš tiesų, Lietuva kaip valstybė atsikūrė tik bolševikų revoliucijos dėka. 1918 metais buvo sukurta Lietuvos-Baltarusijos TSR (LBTSR – 1919-1920), joje įkurtas prezidento postas, kurį užėmė Antanas Smetona. Po LitBelo (LBTSR) iširimo jis tapo Lietuvos prezidentu. (šie duomenys neatitinka lietuviškosios istorijos versijosLitBelas, LTSR istorija – sarmatas.lt)

1920-aisiais Pabaltijo šalių vyriausybiniuose sluoksniuose vyravo antirusiškos nuotaikos, rašo Vytautas Sasnauskas savo straipsnyje „Lakeiščina“ („Лакейщина“). Ir Smetona nebuvo išimtimi. Tuo pat metu, besipykdama su Rusija, Vakaruose Lietuva neturėjo gynėjų, nurodo autorius. 1923-iųjų kovą, Anglijos, Prancūzijos, Italijos ir Japonijos Ambasadorių konferencija pripažino Lenkijos teises į Vilnių ir Vilniaus kraštą. Antantė sankcionavo Vilniaus atskyrimą nuo Lietuvos. O sekant tuo ir Vatikanas pripažino Vilnių Lenkijai. Tik Tarybų Sąjunga paskelbė pareiškimą apie Lietuvos teisę į Vilnių, tuo iššaukusi lietuvių liaudies džiaugsmą“.

Po dalies Lietuvos aneksijos ir protektorato nustatymo kitai jos daliai, pagal Ribentropo-Škirpos (Kazys Škirpa Lietuvos pasiuntinys Berlyne) o ne Molotovo – Ribentropo aktą, nurodo Sasnauskas, Vokietija 1941-aisiais okupavo Lietuvą

„Okupacijos metu Lietuvos teritorijoje fašistai sunaikino 370 tūkstančių Lietuvos piliečių 200 tūkstančių darbingų lietuvių buvo išsiųsti į Vokietiją priverstiniams darbams“. Tarybinė kariuomenė buvo įvesta į Lietuvą juridiškai apiformintų sutarčių su Justo Paleckio vyriausybe pagrindu ir griežtai laikėsi nustatytos jose tvarkos, pastebi autorius.

Per savo buvimo TSRS sudėtyje laikotarpį, Lietuva, Sasnausko nuomone, „pirmą kartą XX amžiaus istorijoje surinko į krūvą savo žemes, ir teritoriškai išaugo 30 procentų, ištrūko iš vargo gniaužtų ir savo ekonominiu augimu pasiekė europietiškųjų valstybių lygmenį, o kai kuriose srityse ir aplenkė – tapo išvystyta atomine valstybe, kurios teritorijoje atsirado AES“.

Tačiau, „Su kuo Lietuva įstojo į TSRS, su tuo turi ir išeiti“, pastebi autorius. „Reikia grąžinti atgal: lenkams – Vilniaus kraštą su sostine Vilniumi, Baltarusijai – žemes atitekusias Lietuvai 1940 rugpjūčio 3 dienos sutartimi, Vokietijai – Klaipėdą ir Klaipėdos kraštą, kaip Raudonosios Armijos trofėjų, perduotą Lietuvai 1945-aisiais“.

„Jeigu tai būtų pristatyta lietuviams iš rusų diplomatijos pusės, tai jokių „plepalų“ apie tarybinio periodo nepripažinimą, apie okupaciją ar aneksiją nebūtų net užsiminta“, – rašė Vytautas Sasnauskas. Tai štai dėl ko tokia isterika Lietuvoje. Žirinovskio žodžiai kalba apie tai, kokios idėjos sklando Kremliaus valdžios struktūrose.

Jeigu jau Helsinkio susitarimai apie pokario pasienių ribų nekintamumą daugiau nebegalioja, o jie po Kosovo ir Krymo – nebegalioja, tai viskas įmanoma ir net būtina, kad pastatyti ne ant ausų, o jau tik į vietą praradusius saiką antirusiškoje retorikoje proamerikietiškus politikus.

šaltinis: Liubov Liulko

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 28

 1. Vincius says:

  Taip, teisybe Zirinovskis sneka. Taip pat teisybe apie biedna, uteleta Lietuva prie Smetonos, cia geras priminimas visiems, kliedintims apie „gyvenima kaip suomiams, jei ne rusas“. Kada lietuviai gyveno kaip suomiai,?Jei ne rusas – Kaunas, Siauliai ir Panevezys iki siol butu ta suvargusi Lietuva. Man jau beveik 60, mama- is senos memelenderiu seimos- pasakodavo apie lietuviu vargsus ir atrodo, kad savieigai palikta tauta vel i ta pati lygi sugrizo, tik ponai dabar spieciasi Vilniuje, o ne Kaune.

 2. Vinciui says:

  Kaip kam patogu, tas taip ir šneka…. O vargšų buvo, yra ir visada bus…. Ir nesvarbu, koks režimas.

 3. Juozas says:

  Ar tik ne dėlto didysis „patriotas“ ir primetė Lietuvai 39-ųjų konstituciją?

 4. Taigi says:

  Tiems, kurie labai nori karo su Rusija (Grybauskaitei, Langzbergiui ir Co), pamastykite kaip atrodys Lietuva po karinio konflikto. 1.Jei laimes NATO – Lenkija prisijungs Vilniaus krasta, o Vokietija Klaipedos krasta. 2. Jei laimes Rusija – prie Kaliningrado prijungs Klaipedos krasta, o prie Baltarusijos – Vilniaus krasta. O is likusios Lietuvos liks griuvesiai

 5. Ar tikrai mūsų politikos "lyderiai" tokie kvaili? says:

  Kas parašyta straipsnyje visiems protingiems žmonėms senai žinoma tiesa. O asilams gali sakyti ir rodyti tiesą šimtus kartų , jie vis tiek bliaus savo. Iš visko kas dabar daroma Lietuvoje galima numatyti Lietuvos „perpektyvą“ beveik idealiai tokią, kokią parašė koment. „taigi“. Pradžioje dabar yra visokiais būdais, globalistų liokajų Lietuvoje pastangomis , mąsiškai ir galutinai naikinama Lietuvių Tauta. Po to seks antras etapas-ištrinti Lietuvos valstybę iš pasaulinio ir europinio „registro“. Lietuviškieji politiniai liokajai atliks savo vaidmenį -sunaikinti Lietuvą, po to ir juos „utilizuos“ kai pasibaigs jų „galiojimo laikas“.

 6. Audrius says:

  Sveiki,
  ilgą laiką laikiau Jūsų svetainę alternatyviu INFORMACIJOS ŠALTINIU, deja pastaruoju metu pastebiu, kad darote tai ką patys kritikuojate – manipuliuojate faktais sau palankia (gal kažkam, ne Jums, o gal tiesiog spekuliuojate siekdami reitingo) tema.
  Juk blaiviai mąstantis žmogus tokio nonsenso nepriims už gryną pinigą. Deja yra tokių kuriems Jūsų paskelbta informacija bus kaip buliui raudonas skuduras.
  Jūsų nuomonė ar komentaras skelbia „…Iš tiesų, Lietuva kaip valstybė atsikūrė tik bolševikų revoliucijos dėka…“ Manau, šie Jūsų teiginiai verti dėmesio ir atsakomybės. Ši citata be konteksto ir yra tai ką Jūs darote – manipuliuojate faktais be konteksto. Tokios spekuliacijos nėra nuomonės ar žinios skelbimas, tai siekis manipuliuoti viešąja nuomone. Nenorom imu manyti, jog Jūs – piktavalis „trolis“, o ne garbingas, laisvas ir atsakingas pilietis.

 7. tangas says:

  Jei Vokietijai reiks Klaipėdo o Lenkijai Vilniaus, tai jie ims patys ir paskys rusai čia prie ko

 8. algimantas says:

  Andriui >>
  Matyt ne taip supratote – tai ne sarmatų rašytas straipsnis – jų žinia tėra tik komentaras viršuje, o visa kita tik straipsnio vertimas, kurio nuoroda duota žemiau.

  Aš pradžioj irgi taip pat pagalvojau, kaip jūs, bet po to perskaičiau originalų tekstą ir pamačiau kas prie ko.

 9. Mindaugas says:

  O jūs, pone Andriui, tikriausiai būsite iš Lietuviškojo Didžiojo Brolio kontoros? O jeigu ne, kodėl nesipiktinate Lietuvoje skleidžiama karo propoganda? Ai, bet ką čia aš, juk matomai jūs vienas iš tų, palaikančių dabartinį okupacinį lietuvišką režimą….

 10. PP says:

  Tangai, Reikia tą padaryti taip, kad atrodytų, jog dėl visko eilinį kartą kalta Rusija, o ne Lenkija, Vokietija ar kita šventa Vakarų karvė.

 11. PP says:

  To Taigi,

  Ne viskas taip paprasta. Jei jau Vokietijai grįžtų Klaipėda ir, savaime suprantama, Karaliaučius, tai iš karto iškiltų klausimas ir dėl likusių Vokietijos buvusių teritorijų, kurios dabar priklauso Lenkijai…
  Jei karą laimės Rusija, tai nebus jokio Lietuvos apkarpymo. Rusija nekarpys ir Ukrainos, kai dabartinis režimas žlugs. Priimtinas Rusijai scenarijus ten tik vienas – Donbasas paima valdžia Kijeve ir paskelbia visą Ukrainą nauja valstybe, kuri nepriima jokių buvusios įsipareigojimų ir arba lieka nepriklausojam arba pasiprašo Rusijos gėbin. Bet Krymas lieka Rusijos sudėtyje, o ne naujos valstybės.

 12. ! says:

  youtube.com/watch?v=z4s6N2-lIWE

 13. Taigi to PP says:

  Net neabejoju, kad karo atveju Lenkai pirmiausia stengsis „išvaduoti“ Vilniaus krašta ir „pamirš“ iš jo išeiti, o Vokieciai – Klaipedos krašta. Pergales atveju Rusija, neabejotinai, sau pasiliks Klaipedos krašta, o sajungininkui Baltarusijai, kuri pretenduoja ne tik i Vilniaus krašta, bet ir i visa istorine LDK valstybe, atiduos Vilniaus krašta. Gaila, bet Ukrainos, tokios kokia buvo iki Maidano, daugiau nebus. Krymas, Doneckas, Luganskas – cia tik pradzia. Toliau iškils Vakaru Ukrainos, Karpatu ir kt. regionu dalybu ir priklausomybes kaimyninems valstybems klausymai.

 14. Ec says:

  Žmonės, per medžius nematote miško. Kas kokį kraštą paims visiškai nesvarbu, svarbu – karas ir po to seksiantis chaosas. Pilna naujausių pavyzdžių Artimuosiuose rytuose ir šiaurės Afrikoje.

 15. vitalka says:

  Kam Rusijai Klaipėda ir Vilnius, jei jie visą šalį pasiimtų? O šiaip kiekviena valstybė turi tokių pretenzijų ir jeigu jas pradėtų kiekviena įgyvendinti, pasaulis susinaikintų.

 16. gudi giria says:

  Lietuva buvo 1920m.okupuota lenkijos ir dabar okupuota vadinamas Suvalku trikampis,o pries lenkus buvo Carine Rusija okupavus Lietuvos Ldk,kur musu teritorijos,lenkai buvo uzgrobe Ukrajinos teritorijas baltarusijos teritorijas.vokieciai visa Prusija okupave buvo,o Prusija ne vokieciu,ne Rusijos,o Leituviu teritorijos ir nereike mu-mu katat,pas ka jega to ir teisybe,kad skiltu Zeme ir prasmektut,jus viena karta okupantai,cia visur bludai reiskesi verciam kortas Tiesos,o ne okupantu primestas nesamones.Bludai remesi okupanto 1939 okupacijos ribomis.Klyke nevalde Vilniaus Klaipedos,o kaip tu valdysi,kad nuo okupantu amziais atsiginti neimanoma,o dabar Lietuva,kas Valdo visai nera Lietuvos,tuoj reks,kad visai tokios,kaip Lietuva nebuvo.

 17. PP says:

  To Taigi, Nebus taip, kaip sakai. Jei Rusija pralaimės, tai dalinsis ne tik Lietuvą. Nereikia manyti, kad Vokietija nepanorės visos Rytų Prūsijos, ir tos, kuri dabar Lenkijai priklauso, ir Vakarų Lenkijos, žodžiu, to, kas buvo 1939 + Dancigas ir visas Lenkijos Baltijos pajūris. Lenkams gi kaip kompensaciją pasiūlytų dalį Vakarų Ukrainos ir Baltarusiją, visą Lietuvą (be Klaipėdos) ir dalį Latgalos (Rytinė Latvija). Estiją galbūt pasidalintų Vokietija su Suomija, o Latvijos Vakarus paimtų irgi Vokietija.
  Jei laimėtų Rusija, dar kartą kartoju, nebūtų jokio Lietuvos teritorinio apkarpymo. Priešingai, apkarpytų Lenkiją ir Rusija paimtų dar dalį Rytų Prūsijos iš Lenkijos, o Baltarusijai atiduotų Belostoką, Suvalkus. Netgi įtariu, kad Rusija gali Lietuvai numesti nedidelę dalį Suvalkijos (Punskas, Seinai ir apylinkės, kuri dabar priklauso Lenkijai.

 18. saul says:

  Ar jus pabludote ? Na wa….ir pasimato,kas cia to karo nori .Zmones atsipeikekite-ka jus cia norite dalinti ??? Prieskario naciu propoganda warote( dabartinia…. jau…rusu)

 19. PP says:

  Tau kažkas nepatinka? Gyvenimas ir toliau tekės sena vaga? Niekas nesikeis? ES, JAV, taika amžiams? Atsipeikėk pats. Karui įvykti yra didžiulė tikimybė.

 20. Daugminas says:

  Tegyvuoja Lietuvos Karalystė

  :
  http://teiwas.eu/category/lietuvos-karalyste/

 21. PP says:

  Aha, o karalius kas bus? Ar ne koks Urachas?

 22. Joris says:

  “ Briedas“ ta LT karalystė. Kai Mindaugas užsidėjo karūną, jis tapo Romos bažnyčios vasalu ., o Lietuva pavaldi bažnyčiai (bažas ne čia – dievas ne čia). Tai visose enciklopedijose ir parašyta . Įdomi mintis atkurti instituciją, kuri vėl sugražintų Romos Bažnyčios valdžią… Įdomu, kas šito nori?

 23. saul says:

  Kas man nepatinka ???? Man nepatinka kiekvienas,toks ,kaip tu puska(apis,kuris neturedamas kuom pasigirti.,nori ginklais pazvanginti.Ir isvis,kokia dar cia 1939 konstitucija.Prisimena koznas durnius,ka nori prisiminti,o kas nepatogu…..ir ivyke neseniai….tokiam kvailiui-ne motais.O tai kur susitarimas apie sienu nelieciamuma-ka jau neidomu.Kazin,kodel cia niekas apie ji net neuzsimena.Ir kokia dar Klaipeda rossiejai ???? Kas cia per nesamones ???? Ka ,Memelis kada buvo ruskiu. ??? Suprantu-uzeme ka(apai ir jau iseiti nenori………… is niekur.Sena dainele.50 metu jsvis, tik galejo patys Karaliauciuje buti.Atejo laikas jiems priminti susitarimus.Bet…ir vel cia ta pati sena dainele-ruskio purvinas cebatas mindo svetima zeme iki tol…kol pajegia.

 24. Mindaugas says:

  O aš prisiminiau V.Žirinovskio žodžius. Citatta „Trečiasis pasaulinis karas – svarbiausias sprendimas. Esu įsitikinęs, kad jis jau priimtas. Jis bus palaipsniui skelbiamas tam, kad jie suprastų: vaikinai, jums reikia vėl sudegusios Europos? Europiečiai to nenori. Na, kas liks iš Baltijos šalių? Juk nieko neliks! O ten stovi NATO lėktuvai, priešraketinės gynybos sistema Lenkijoje… Baltijos šalys. Lenkija – jos apskritai pasmerktos. Jos bus nušluotos. Ten nieko nebus. Tegul jie atsipeikėja, šių mažų nykštukinių valstybių vadovai, kaip jie save pakiša!..odėl čia, žinoma, Amerika – niekas jai negresia, ji toli, o štai Rytų Europos šalys pačios save stato, taip sakant, į visiško sunaikinimo pavojų. Ir kaltos tik jos. Nes mes negalime leisti, kad iš jų teritorijos kiltų į Rusijos pusę nukreiptos raketos, lėktuvai. Mums teks sunaikinti juos, likus pusvalandžiui iki pakilimo. O tam mums teks atlikti ploto bombardavimus, kurie neleis kur nors likti nors vienam paleidėjui, nors vienam lėktuvui. Kitaip tariant, Baltijos šalių nėra, Lenkijos nėra!.. Tegul NATO skubiai prašo derybų su mūsų užsienio reikalų ministru. Tada mes sustosime. Kitaip mes būsime priversti pamokyti ir dar kartą jiems surengti 45-ųjų gegužę!..“. Ir tiesos šioje kiek improvizuotoje, ekspromtu pasakytoje V.Žirinovskio kalboje, vis tiktai, esama!.. Esant fronto linijoje, kilus kariniam konfliktui, argi ne mes būsime pirmieji taikiniai?.. Pradėjus bombarduoti kažkurią NATO aljanso šalį, tikėtina, jog prasidėtų ilgas ir kraupus konvencinis karas tarp Europos, JAV ir Rusijos, kurio metu Lietuvos gyventojams neišvengiamai tektų patirti nesibaigiantį košmarą, kokį dabar matome TV reportažuose bei dokumentiniuose kadruose iš subombarduotos, liepsnojančios pietryčių Ukrainos….Įdomu, kokiuose bunkeriuose lindės ir ką tada kalbės visi tie politiniai intrigantai ir jų palikuonys, lyg pakvaišę metų metais stūmę Lietuvą į konfrontacijos kelią su Rusija, vos tiktai pakvips masiškai naikinančiu, totaliai viską griaunančiu karu?!..

 25. Ec says:

  Taip, Mindaugai, „išrinktoji tauta“ Rusijos valdžioje gali ne tik daug ko prikalbėti bet ir pridaryti daug žalos ne tik aplinkinėms valstybėms bet ir pačiai Rusijai. Žirinovskis, kiek žinau, nėra rusas, prie Stalino valdžioje rusų jei ir buvo, tai mažuma, o lagerių vadai be išimties buvo vien „išrinktieji“. Taigi šis veikėjas labai tikėtina yra provokatorius veikiantis vakarų karo eskalavimo naudai

 26. Vincius says:

  Mindaugai, kaip visada snekate racionaliai ir teisingai. Zinoma, kad taip ir bus, galima ant Zirinovskio pykti, galima iziureti provokacija jo kalbose, bet juk Rusija tures apsiginti, jei eurokretinai sugalvos i jos puse pradeti pyskinti. Tai kaip gi ta gynyba atrodys – taip kaip Zirinovskis ir nupasakojo. Pabaltijo ir Lenkijos nebeliks, likusi Europos dalis atrodys kaip Ukraina. Galima sakyti, kad cia jo asmenine nuomone, o galima sutikti, kad jis tik garsiai ivardija oficialia Maskvos pozicija karo atveju. Geriau butu, kad mums netektu suzinoti…Esame nykstukine, biedna valstybe, elkimes atitinkamai, tiksliau nepraleiskime progos patyleti. Tegu didziosios valstybes su Kremliumi provijasi ir derasi, nors as nesuprantu, ko jiems ten isvis reikia provytis, apie ka ir del ko?

 27. Mindaugui says:

  Mindaugai, o ką tu pasakysi dėl to, kad mūsų ale-elitui iš tikro reikia karo tik tam, kad „prišas“ sunaikintų „pilkąją masę“? – žiūrėkime realistiškai – jie jau per visokius VEKS, LEO ir kitus projektus prisigrobė milijonų, tad karo suįrutę pralauks kažkur JAV-ose, kanadose, australijose, blogiausiu atveju skandinavijose ir grįš čionai jau dykai pasimti tai, ką paliko kritę „kovoj“tėvynainiai už tėvynės laisvę ir nepriklausomybę… Šachmatininkų kalba kalbant, toks ale-elito ėjimas „žirgu“ yra toks paprastai genialus ir realus, kad net neįdomu kitų galimybių ir nagrinėti – tiesiog „tuteišiams“ grynas matas dviem ėjimais, tai ar reikia ieškoti mato iš dešimties ėjimų?

 28. PP says:

  Karo jiems nereikia. Ne tokie jie durni. Žino, kad gali patys žūti, kad praras turtus (juk ne viskas guli užsienio bankuose), galiausiai visiškai neaišku, kaip baigsis karas ir ar į Lietuvą nepretenduos kitos šalys su viskuo, kas čia yra. Jiems reikia karo baubo, kad dar labiau užveržti veržles, nes valdžia jiems slysta iš rankų ir švelniais metodais nesuvaldys padėties.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top