Ukraina. Valstybės likimas gali spręstis per sekančias 10 dienų

2014, 4 gegužės, 18:07 | kategorija Ideologija | 5 komentarai | peržiūrų 493 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Ukraina gegužės švenčių išvakarėse

paveikslėlis

ukrainiečių nacional-socialistų demonstracija Kijeve, gegužės 1 d.

Balandžio 29, antradienį, paskirta dabartinės de-facto valdžios, nacionalinės saugumo Tarybos sekretorius pavaduotoja Viktorija Siumar (Виктория Сюмар) pareiškė žurnalistams:

Mes artėjame prie kritinės ribos – tai gegužės šventės. Tai gegužės 1-oji, kuri asocijuojasi su tarybine švente, gegužės 9-oji, kurios simboliu šiandien yra Georgijaus juosta, ir gegužės 11-oji, kada yra planuojamas, taip vadinami referendumai Donecke ir Luganske. Tai kritinės datos, kurių metu galimos pačios įvairiausios provokacijos“. Faktiškai ji pakartojo savo viršininko Andrejaus Parubijo (Андрей Парубий) pareiškimą – jis jau ne kartą žadėjo „pagyvėjimą“ būtent gegužės švenčių metu. Be viso to, destabilizacija anot jo bus vykdoma visais frontais.

Luganskas. Gegužės švenčių išvakarėse svarų žodį tarė jau antras sukėlęs maištą rytų regionas. Išvakarėse, kelių valandų eigoje aktyvistai perėmė į savo kontrolę srities valstybinės administracijos pastatą, šturmavo VRM ir prokuratūrą. Ko pasekoje srities milicijos viršininkas Vladimiras Guslavskis buvo priverstas parašyti atsistatydinimo pareiškimą. Jo vietoje buvo paskirtas milicijos viršininkas (liaudies) – Anatolijus Naumenko. Dar daugiau, – aktyvistai susitarė su „ideologiškai teisingos“ Nacionalinės gvardijos kariais – jiems buvo padarytas žaliasis koridorius evakuacijai. T.y. – be jokio šūvio paliko VRV (vidaus reikalų valdybą), prieš tai sudėję ginklus.

Charkovas. Po pasikėsinimo į Genadijų Kernesą (Геннадий Кернес) mieste be jokių abejonių didėja destabilizacijos per gegužės šventes tikimybė. Po Lugansko gali suveikti domino principas ir visi Rytai, įskaitant ir iki šiol palyginti ramų Charkovą, „subyrės“. Ne atsitiktinai jau prasidėjo kalbos apie tai, kad pasikėsinimą į save Kernesas panaudojo tam, kad išvažiuoti iš šalies. Tuo labiau, kad smogiamosios vietinių proukrainietiškų grupuočių pajėgos – Charkovo „Metalisto“ sirgaliai-ultros pažadėjo gegužės 2-ąją atvažiuoti į Odesą. Charkovo komanda susitiks su Odesos „Černomorec“ (Черноморeц), o Odesoje galimi susidūrimai, tame tarpe dalyvaujant ir Charkovo smogikams.

Zaporožėje teismas draudžia bet kokius mitingus iki gegužės vidurio, o meras praneša – visi kas išeis į gatves su politiniais lozungais bus laikomi provokatoriais. „O visi, kas Zaporožėje gegužės 9 išeis su politinėmis vėliavomis – politiniais provokatoriais.“. Mes turime nusilenkti veteranams, kurie išgelbėjo pasaulį nuo vokiečių-fašistų antplūdžio, dar kartą prisiminti jų mūšių žygdarbį ir atsidavusį darbą“ – išsakė miesto galva Aleksandras Sinas (Александр Син)..

Donecke gi iki šiol vyksta karas prieš vieną iš pačių labiausiai atkaklių išlikusių Ukrainos feodalų – Igorį Kolomoiskį (Игорь Коломойский). Pavargę deginti „Privatbanko“ bankomatus, protestuojantys Gorlovkoje perrėmė keletą banko inkasacijos automobilių. Anksčiau Donecke buvo šturmuotas „Privatbanko“ ofisas.

Neramu ir Kijeve. Balandžio 29 Maidane – vėl muštynės ir vėl tarpusavio susišaudymas tarp Maidano dalyvių. Vakare čia prasidėjo eitynės su fakelais skirtos atminti žuvusiems Dangaus šimtinėje ( в Небесной сотне). Tarp jų buvo, kaip ir „Dešiniojo sektoriaus“ šalininkai, taip ir Social-nacionalistinės asamblėjos nariai. Tačiau Maidano prieigose juos sutiko vietinė „savigyna“ – nesusitarė. Ko pasekoje kilo muštynės. Prieita net iki susišaudymo.

Matomai pajautę tvyrančią įtampą, Aukščiausios rados deputatai balandžio 29 dieną surinko betikslį posėdį, neišsprendę nei konstitucinės reformos, nei referendumo klausimų, ir išsiskirstė gegužės atostogoms – iki gegužės 6-osios. Dauguma, tikėtina, paliks šalį paskendusią chaose. Tuo pačiu, oficialus Kijevas pradeda demonstruoti nesivaldymą – kitaip paaiškinti Kijevo valdžios veiksmų neįmanoma.

Taip, de-facto einantis prezidento pareigas Aleksandras Turčinovas susinervinęs pažadėjo atleisti visus teisėsaugos darbuotojus šalies Rytuose. „Aš reikalauju vidaus reikalų ministro, atleisti sričių vidaus reikalų vadovus iš užimamų pareigų Lugansko ir Donecko srityse. Iš pareigų vietose bus atleisti visi jėgos struktūrų atstovai, kurie nesugeba vykdyti savo profesinių prievolių“, – pareiškė Turčinovas.“

Faktiškai tai reiškia, kad visi jėgos struktūrų atstovai, kurie nešaudė į protestuojančius, pradedant vietos milicija, sudaryta iš vietinių gyventojų, baigiant Nacionaline gvardija, kuri sutiko palikti VRV pastatą Luganske – turi būti atleisti. Labiausiai tikėtina tokio sprendimo pasekmė – protestuojantys Rytuose papildys savo pajėgas šimtais ginkluotų ir paruoštų karių.

Prie viso to, jėgos struktūrų sparno vadovų paprasčiausiai nėra Kijeve. De-facto vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas ir de-facto generalinis prokuroras Olegas Machnickis antradienį praleido Londone, kur bandė susitarti dėl pinigų, išvežtų iš Ukrainos prieš tai buvusios valdžios, paieškos.

Visus šiuos išvardintus negatyvius faktorius puikia supranta ir Kijevas. Būtent todėl, egzistuoja pakankamai didelė rizika, kad de-facto Ukrainos valdžia pademonstruos padėties-be-išeities poziciją ir pabandys įvykdyti totalų Ukrainos PietRyčių valymą. Atitinkami pranešimai, kaip insaiderių informacija jau patenka į kai kurias MIP.

Tokiu būdu gaunasi, kad Ukrainos valstybės likimas, gali spręstis artimiausių 10-ies dienų eigoje – pradedant gegužės 1-osios šventėmis ir baigiant gegužės 11.

regnum.ru

vertė:  Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. rrrg says:

  Kuo greičiau, tuo geriau. Pakaks jau chuntai siautėti.

 2. robo says:

  prisimenu kaip Kirkilas su Grauziniene rankutemis susikabine Maidano
  aiksteje kaip nekalti angeleliai plevesavo, geda. O Lianzberga nuvares
  vaiksciojo po aikste ir apziurinejo ‘kovos’ rezultatus, ko dabar sedi
  siltai Briuyselyle , varyk i Ukraina gelbeti revoliucijos, aa bijai dabar
  nes vyksta pilietinis karas, tau patogu rekti is ten kur silta ar ne?

 3. robo says:

  Donecko ir Lugansko sriciu liaudis palaiko federalizacijos salininkus ir jau suformuoti  milziniski savigynos buriai, galima sakyti , kad sios dvi sritys Ukrainos jau yra prarastos, jie paskelbs referenduma ir atsiskirs, Kijevas beveik visiskai nevaldo situacijos siose srityse.  O po Odesos zmoniu sudeginimo labai neaisku kaip bus gretimose srityse, liaudis yra  labai isiutusi uz tokius ivykius.

 4. Blindžius says:

  Prorusiškas portalas , veikiantis prieš Lietuvos respubliką-Sarmatai.

 5. trolis says:

  >>>Blindžiui

  O kur čia ką apie Lietuvą apskritai radote parašytą?

  Čia aprašomos prognozės Ukrainai.

  Pradėkite galvoti ir palyginkite čia parašytas prognozes, su tuo, kas jau įvyko ir pamatysite kad daugeliu atvejų sutampa ir yra tiesa, bent jau ta dalis, kurioje kalbama apie Odesą.

  Čia žinoma, jei sugebate galvot savomis smegenėlėmis, nesimėtant etiketėmis.. Kitu atveju jums šis straipsnis: http://www.sarmatas.lt/05/tikejimas-tingines-smegenys-ir-zmogaus-biologija/

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top