Ukrainos premjeras Vladimiras Groismanas atsistatydina. Tai reiškia viso kabineto atsistatydinimą

2019, 20 gegužės, 20:11 | kategorija Realybė | atsiliepimų (2) | peržiūrų 506 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vladimiras Groismanas

nuotr. EPA/TASS

Ukrainos premjeras Vladimiras Groismanas paskelbė, jog trečiadienį atsistatydina iš savo posto. Tai įvyko praėjus keletui valandų po naujojo Ukrainos prezidento Volodimiro Zelenskio inauguracijos, pareikalavusio Vyriausybės atsistatydinimo, praneša BBC.

„Po vyriausybės posėdžio aš nusprendžiau trečiadienį atsistatydinti“, – pareiškė V. Groismanas spaudos konferencijos Kijeve metu.

V. Groismano atsistatydinimas pagal Ukrainos įstatymus reiškia visos vyriausybės atsistatydinimą. Jeigu ne premjero sprendimas, ministrų kabinetas būtų galėjęs dirbti iki naujo parlamento išrinkimo.

Eiliniai Aukščiausios Rados rinkimai turėjo vykti 2019 metų spalio 27 dieną, tačiau Volodimiras Zelenskis nusprendė pravesti juos trimis mėnesiais anksčiau.

Taip pat Groismanas pareiškė, jog naujajame parlamente su savo bendraminčiais rengiasi suformuoti „profesionalią komandą, kuri bus pajėgi tarnauti valstybei ir padaryti Ukrainą labiau stipria“.

Kas tie bendraminčiai premjeras neįvardino. Jis paliko spaudos konferenciją neatsakęs į žurnalistų klausimus.

„Atlaisvinkite savo vietas“

Pirmadienį ryte įvyko Volodimiro Zelenskio, laimėjusio rinkimus į Ukrainos prezidento postą inauguracija.

Tik pradėjęs eiti pareigas jis pareiškė, jog pirmasis jo kaip prezidento įsakas bus Aukščiausios Rados paleidimas. Tokiu atveju išankstiniai parlamento rinkimai vyks liepos 14 dieną.

Be to, inauguracijos metu V. Zelenskis paragino pasitraukti iš savo postų ministrų kabineto narius.

„Aš nesuprantu mūsų vyriausybės, kuri tik skėsčioja rankomis ir sako man, jog mes nieko negalime padaryti. Tai netiesa – galite, jūs galite paimti popieriaus, paimti rašiklį ir atlaisvinti savo vietą tiems, kad galvos apie ateinančias kartas, o ne apie sekančius rinkimus“, – pareiškė jis.

Taip pat V. Zelenskis paragino Radą atstatydinti Ukrainos saugumo tarnybos (СБУ) vadovą Vasilijų Gricaką, gynybos ministrą Stepaną Poltoraką ir generalinį prokurorą Jurijų Lucenko. Gricakas ir Poltorakas jau padavė atsistatydinimo prašymus, o Lucenko pareiškė, jog savanoriškai trauktis nesiruošia.

Prieš tai, gegužės 17 atsistatydino URM vadovas Pavel Klimkin ir Nacionalinio saugumo Tarybos ir gynybos (СНБО) sekretorius Aleksandras Turčinovas.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Vytas says:

    Aukščiausio lygio Lietuvos emisaras – prezidentė – nuskubėjo į Kijevą duoti nurodymus naujai išrinktam prezidentui. Neaišku tik kieno vardu – Lietuvos ar ES – tie nurodymai bus duoti ar bent bandoma duoti. V.Zelenskio komandos sudėtis pakol kas neaiški, tai ir pasirinktas kelias nėra aiškus.. Vienu žodžiu – žvalgyba aukščiausiu lygiu.

  2. Dailis Ivekauskas says:

    Zelenskis toks pat liokajus kaip ir buvęs iki jo Porošenko,o kiek bus naudos iš to ukrainiečiams,tai neužilgo pamatysime

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top