Valstiečiai per 2 metus išbarstė visą sukauptą avansu rinkėjų pasitikėjimo bagažą

2019, 13 gegužės, 9:24 | kategorija Realybė | atsiliepimų (7) | peržiūrų 673 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Arvydas Daunys

Vakar vykę rinkimai ryškiai pademonstravo valstiečių politikos vertę rinkėjų akyse. Jie per du metus sugebėjo išbarstyti didžiąją rinkėjų pasitikėjimo dalį, jiems suteiktą 2016 metų pabaigoje.

Saulius Skvernelis visą laiką žengęs koja kojon su Ingrida Šimonyte prieš rinkimų dienos pabaigą, vaizdžiai kalbant, pritrūko kvapo – jo rinkėjų parama buvo mažesnė, nei oponentės ir Ingrida finišo liniją į antrą turą kirto kartu su Gitanu Nausėda, palikusi Lietuvos premjerą už nugaros, pastarajam net nesupratus kas įvyko.

Valstiečiai patyrė šoką, kuris gali tapti blavinančiu dušu, vertinant visuomenės palaikymą. Visos jų bandomos įgyvendinti iniciatyvos šiuose rinkimuose žlugo, įskaitant referendumus, kurių vienas neįvyko dėl per mažo rinkėjų aktyvumo (dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo – Konstitucijos 55 str), o kitas, dėl daugybinės pilietybės – įvyko, tačiau nesurinko pakankamai rinkėjų balsų.

Opozicijos kandidatai visi bendrai nesurinko tiek balsų, kad galėtų patekti į antrą rinkimų turą, todėl jų stovykloje dabar tvyro nepasitikėjimas rinkimų rezultatais ir nusivylimas Lietuvos pasirinkimu.

Dalis iš jų jau kalba apie antrojo rinkimų turo boikotą, kuris iš esmės jau nieko nulemti negali – net jeigu keliais procentais rinkėjų antrajame ture bus mažiau – prezidentas Lietuvai vis tiek bus išrinktas.

TS-LKD (konservatorių) stovykloje šiandien džiaugsmas – ne dėl to, kad I. Šimonytė pateko į antrą turą, o todėl, kad ten nepateko S. Skvernelis – jie kaip ugnies bijojo labai buvusios tikėtina pilnos valdžios vertikalės valstiečių rankose – su prezidentūra, spec tarnybomis ir teismų kontrole bei Seimo dauguma rankose.

Juolab, kad Paryžiaus arbitražas jau kelia klausimą dėl Snoro uždarymo ir jo akcininkų turto ištaškymo, kame konservatoriai labai aktyviai dalyvavo.

Tuo tarpu valstiečiai šiandien patiria praregėjimo akimirką, kai buvo suprasta, jog tokio palaikymo iš visuomenės, kokio tikėtasi – tiesiog nėra.

Ir prie to labai prisidėjo pačios LVŽS iniciatyva ir su dideliu palaikymu įgyvendintas vaikų teisių įstatymas su jo šoką visuomenei sukėlusiomis pasekmėmis Lietuvos šeimoms, miškų kirtimas, Darbo kodeksas, mokesčių reforma, kuria iš tiesų buvo tik ant popieriaus pakelti žmonių atlyginimai, kad ne taip baisiai atrodytume Europos akyse, ir t.t. ir pan…

Dabar, sekant Ramūno Karbauskio viešai išsakytais pažadais ir gąsdinimais – LVŽS turėtų trauktis iš valdančiosios daugumos ir iki kadencijos pabaigos sėdėti opozicijoje.

Tai būtų protingiausias variantas, tikintis, kad gavę valdžią Seimo konservatoriai per likusius porą metų iki rinkimų spėtų pakankamai nusmukti rinkėjų akyse, ir pastarieji vėl iš naujo prisimintų valstiečius kaip alternatyvą TS-LKD.

Neužilgo pamatysime ar valstiečių lyderiui pakaks išminties taip pasielgti, ar vis tik kovos azartas paims viršų ir pamatysime valdžioje tokius virsmus, kokių Lietuva dar neregėjo, nes vietos delikačiam manevrui jau nebebus.

O tuo tarpu antrajame ture simboliškai kausis du jau minėti kandidatai, bet Gitanas Nausėda, kuris iš esmės, nekelia didelės priešpriešos valstiečiams, jei lygintume su Ingrida Šimonyte, turi visas galimybes susirinkti tuos valstiečių protesto balsus.

Tad, labiausiai tikėtina, jog Lietuvos Respublikos prezidento kėdę užims Skandinavijos bankų remiamas žmogus, absoliučiai nieko nenuveikęs Lietuvos labui, tačiau nekeliantis didelių neigiamų asociacijų pagrindiniams rinkimų priešininkams.

Bet kuriuo atveju – po šių rinkimų Lietuva ir toliau neskubiai vingiuos globalia linkme, jei tam pagreičio nesuteiks į pasitraukusių valstiečių vietą atėję konservatoriai, kurie, jei būtume tikslūs, šiai dienai yra tiesiog liberalai, ką liudija ir jų nuolatinės koalicijos su pastaraisiais, bei dabartinė liberalų parama I. Šimonytei šiuose rinkimuose.

Šiai dienai Lietuva pasirinko „laisvę“ žadėjusius kandidatus, ir, 8.45 valandos ryto duomenimis – I. Šimonytė (17.7% nuo rinkėjų skaičiaus ir 31.13% nuo balsavusių skaičiaus), aežymiai aplenkusią G. Nausėdą (atitinkamai 17.59% ir 30.95 %), o juk tą buvo galima prognozuoti, pasigilinus į „Z“ kartos poreikius, kurie iš esmės pasireiškia bet kokių ryškių permainų baime ir savo „teisių“ įgyvendinimo poreikiu neprisiimant jokių pareigų.

Na, o „valstiečiai“ turi galimybę per likusius iki rinkimų metus pataisyti savo reputaciją, jei sugebės savo politiką nukreipti valstybės labui, o ne parodomosioms akcijoms, kaip buvo su Darbo kodeksu ar mokesčių „reforma“. Laikas parodys ar jie išmoko šią pamoką.

P.s. Šie rinkimai išryškino politinių jėgų palaikymo žemėlapį, kuriame opozicinėms jėgoms tenka viso tik apie 8% rinkėjų balsų. Iki šiol tas nebuvo taip aiškiai matoma.

Dabar spėlionės baigėsi, iliuzijos, kad galima kažką nuveikti tik komentuojant Facebook, išnyko taip pat. Apčiuopiamą rezultatą duoda tik realus darbas, o ne komentarai ar pasipiktinimo šūksniai.

O štai. kaip bus vertinami to realaus darbo rezultatai – labai priklausys nuo LRT.

Kas valdo LRT – tas pirmame ture renka valdžią.

sekite autorių Facebook

infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 7

 1. socialistas says:

  Oi, Arvydai, ir vėl dejuoji. O kas daryt. Iš nepilnu 3 mln LT gyventoju Šimonytę remia 465000. Kitaip tariant visiška mažuma tautos. Rinkimuose dalyvavo vos 56% balsavimo teise turinčiu žmoniu. Kitaip tariant beveik puse Lietuvos (įskaitant ir mane) boikotuoja rinkimus ir kandidatus ir vykdomą politiką. Šalin kapitalistu valdžią! Nors rezultatai apgailėtini,bet Grybauskaite išdidžiai pareiškė, kad aktyvumas didėja, o rinkimu rezultatai rodo tautos brandą. Kitaip tariant kartojamos Smetonmečio politikos klaidos, tad atitinkamai bus panašios tokios politikos pasekmės.

 2. Dailis Ivekauskas says:

  Kaip taikliai A.Dainys parašė: |“….pasigilinus į „Z“ kartos poreikius, kurie iš esmės pasireiškia bet kokių ryškių permainų baime ir savo „teisių“ įgyvendinimo poreikiu neprisiimant jokių pareigų …“ Geriau neišsireikši… tačiau tuo jo įžvalgumas ir baigiasi,nes apie „povandenines sroves“,lėmusias tokius rinkimų rezultatus matomai nėra saugu užsiminti,tačiau TAI juk taip akivaizdu…sekusiam šių įvykių vadinamų „rinkimais“ seką ,kaip pvz „socialistas“- ką? neteisybę žmogus parašė?

 3. saul says:

  Šimonyte remia pusmilijonis Lietuvos balsavusių piliečių.Tiek pat remia ir Nausėdą.Na va,jau ir milijonas balsavusiųjų.Kad tu nėjai balsuoti-tavo reikalas,kaip ir kiekvieno nebalsavusiojo piliečio.Nei veinoje šalyje nebalsuoja ar 100proc.rinkėjų ir tu ai žinai.Nebent tai būtų rytinių šalių „rinkimai“,Pagal kitas EU šalis,šį kartą Lietuva balsavo gan aktyviai.Na o kiek proc. nuo Lietuvos gavo Tavo remiamas kandidatas? 0,0001proc. Ar tu atsakysi,kad išvis nebalsavai ir neturėjai savo favorito( nors aš tuo gilai abejoju).Tada aš paklausiu-O kodėl TU to favorito neturėjai? Atsakymas yra tik vienas-niekas tavo pažiūrų nepalaiko ir tokių kandidatų neremia.Taip ,kad…..dabar turėtai jautis visišku atstumtuoju DDD

 4. Dailis Ivekauskas says:

  Saul : be komentarų :)))))) ………: _)))))))))

 5. Vytas says:

  Pirmo prezidento rinkimo turo rezultatai rodo, kuria kūno vieta masto 62,08 procento rinkimuose dalyvavusių rinkėjų. Tų dviejų, į antrą rinkimų trą patekusių kandidatų nuopelnai Lietuvai – neigiami. Pirmoji jau buvo valdžioje finansų ministre ir ženkliai prisidėjo prie milžiniškų skolinimosi procentų įtvirtinimo. Antras, būdamas skandinaviško banko darbuotoju aktyviai prisidėjo prie ekonominės krizės kilimo Lietuvoje. Pirmoji V.Landsbergio „kompanijos“ aktyvi dalyvė, o juk būtent konservatoriai su Kubiliumi priešakyje, „kovojo“ su krize taip, kad ir dabar dar jaučiame tos „kovos“ pasekmes, „pagimdė“ SGD terminalą. Ir 31,13 procentų dalyvavusių vis tiek balsavo už konservatorių – liberalų kandidatę. Antrasis apsimeta „nepriklausomu“. Bet visi 30,95 procentų balsavusių užmiršo, kaip Nausėda krizės metais gyrė skolinimosi procesą ir padėjo skandinavų bankams iš Lietuvos išdanginti ne vieną milijardą litų. Bet tiek vienas, tiek kitas be jokios abejonės tarnaus stambiam kapitalui (ekonomikoje) ir JAV interesams užsienio politikoje. Taip kad Lietuvos padangėje nieko naujo. Ir nieko gero.

 6. Gintas says:

  „Nuostabūs“ rezultatai, kurie tik dar kartą įrodė, kad rinkėjai verti savo valdžios! 30 metų tęsiasi šitas mazochizmas, todėl čia nieko naujo. Bankininkas ir kocervu nusikaltėle, ar gali būti geriau! Jau net ruošti liaudį pradeda su straipsniais Simonyte ir Nausėda valdys Lietuvą! Oooo, ateitis laukia“puiki“ ir koncervai su bankininkais suras iš kur ir kuo daugiau paskolinti vardan geros vaikų ateities!!!

 7. Jonas Matuza says:

  Šmonytė (iš veido- nesantuokinė Eltono ir Deivido dukra)- boba „su kiaušais“, o vyro Nausėdos net vardas- bobiškas…

  Vienžo, jei esi naivus tikėdamas, kad jų programinis vandens šakiavimas diferencijuoja tavo realybės perspektyvą, eik, balsuok sau į sveikatą, tik nepamiršk po balsavimo prisiklijuoti atitinkamo lipduko ant kaktos, kad neklaidintum adekvačių žmonių.

  Ir dar: kažkaip graudokai juokinga skaityti, kaip rinkiminės demokratijos pažeidimais piktinasi pralaimėjusieji, dalyvavę misterijoje plebėjams, kurioje neteisėtai nebuvo iš viso leista dalyvauti Paksui. Bo jei jau dalyvauji misterijoje, nelogiška pykti ant koperfildų.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top