Web.de: Bundesveras Lietuvoje. Sprogstama NATO strategija Rusijos atžvilgiu

2016, gegužės 17, 19:27 | kategorija Realybė | 10 komentarų | peržiūrų 744 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

web.de

nuotrauka Reuters

nuotrauka Reuters

Nuo 150 iki 200 vokiečių karių dislokuotų ateityje kaip NATO misija turėtų atgrasyti Rusiją Baltijos šalių regione. Web.de autorius Thomas Fritz tokius veiksmus vadina „pavojingu manevru“, kuris nepadės ne tik NATO, bet ir Vokietijai santykių su Rusija gerinimui. Vokietijos kariai Lietuvoje

Kaip rašo vokiečių žurnalistas, Vokietija atsidūrė situacijoje, kuri „tipiška lyno akrobato balansavimui“. Nežiūrint į sutikimą dalyvauti dislokuojant karius Pabaltijyje, vokiečių vyriausybė pabrėžė, jog Rusijos nevertėtų provokuoti be reikalo. Be to, rašo Fritzas, Berlynas reikalaus tikslaus laikymosi Rusijos – NATO akto, kuris draudžia ilgalaikį NATO kariuomenės buvimą rytiniame aljanso pasienyje.

Kaip teigia straipsnio autorius, dėl NATO plėtros, pastaruosius keletą metų Rusija jaučia, jog yra provokuojama. Pasibaigus šaltajam karui, NATO plėtra į rytus atrodė neįsivaizduojama, tačiau tai tapo realybe: 2004 metais į aljansą įstojo Estija, Latvija ir Lietuva, paskui jas gali sekti Gruzija ir Ukraina.

Šiuo metu santykiai tarp Berlyno ir Maskvos vertinami kaip sudėtingi. Vokietijos kanclerė Angela Merkel eilinį kartą pasisakė prieš ES sankcijų Rusijos atžvilgiu atšaukimą. O Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas Mincheno saugumo konferencijoje net pareiškė apie „naują šaltąjį karą“ tarp Rusijos ir Vakarų.

„Absoliučiai aišku, jog šaltasis karas nebus užbaigtas, jeigu bus dislokuojami kareiviai ar vykdomos provokacijos, – ir visai nesvarbu, kas jas vykdys“, – reziumuoja vokiečių žurnalistas.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 10

 1. Gojus says:

  štai ir išsiūbuos vėl vokiečiai savo ilgaamžę svajonę ir užsispyrimą, kad „vistiek vieną kartą mes ją paimsim tą Rusiją“. Juk troškimas nedingęs – likęs kažkur giliai – tik pabudyt reikia. O čia dar amerikosai grobį jaučia ir vokiečius visaip gundo. Vėl nori ateiti karo pabaigoj grobį dalytis.

 2. Ec says:

  200 kareivių ne atgrasymui o prajuokinimui nebent :) . O Reuters nuotrauką galėjo kokiu kitu kampu padaryt ar pafotošopint, kad pirmoje eilėje stovinčio kareivio suplyšusios beretės nesimatytų :)

 3. Mindaugas says:

  Rusija Lietuvai negrasina. Tačiau Lietuva jau išsikovojo karinio Rusijos priešo statusą. Garantuoti Pabaltijui saugumą gali tik visiškai priešinga politika: abipusis NATO Baltijos regiono ir Rusijos demilitarizavimas, Maskvos ir Vakarų šalių santykių įtampos mažinimas. Tačiau imperialistai ir jų marionetės Lietuvoje ne to siekia.

 4. pestininkas says:

  Ai visa tai žaidimas runkeliam mulkint!,Jus pamiršot kad ukropai kryme 23tukstančius kariu ir technikos nemažai turėjo,bet gint kažkodėl pritruko drasos,kažkodėl sakė kad ginklu neturėjo,ėjo su dainom priėš viėžlivus žmones,aš galvoju kad kaip pinigu šeimininkai norės taip ir bus,nors daug kas po to stebėsis kodėl kažkas kažko nepadarė ka turėjo padaryt,vat tokios dabar strategijos…runkelius mulkina visose šalyse,tik viėnur daugiau kitur mažiau….

 5. Simas Simaitis says:

  to Ec. Nieko baisaus. Lansberginės megztos beretės paskolins vargšui savo beretę 😁. Vokietijos armija šiais laikais tikras pajuokos objektas. Jie šaudymams gauna per visą tarnybą gal kokius 100 patronų, o tarnavimo laikotarpis 4 metai. Jų „Tornadai“ negali skristi naktimis, nes nėra valdymo įrengimų apšvietimo, mat programinę įrangą blogai atnaujimo. Kaip sakoma: blogam šokėjui ir „velykos“ maišo. O pats geriausias monas buvo prieš kelis metus, kai išvažiavo kažkur į NATO pratybas be kulkosvaidžio visureigio bokštelyje, nes anas sulūžo, o pakeitimui nieko kito daugiau nėra. Kad nepasišiukšlinti, nudažė šluotos kotą juodai ir įkišo vietoj kulkosvaidžio, tipo vamzdis styro, o pagalys ir kartą į šimtą metų išauna. Taip kad nieko gero iš tos vokiečių armijos didybės. Vienas šnipštas, svarbu propogandą gerai pavaryti ir vietiniams aborigenams makaronų ant ausų pakabinėti.

 6. Ec says:

  Užtat šarvuočiai brangūs :)

 7. Simas Simaitis says:

  Taip, brangūs… Lietuvai. Ji pernai nupirko metalo laužą iš tos pačios Vokietijos, berots už 16 milijonų eurų. O patys Vokiečiai pardavinėja gerą, naują karinę techniką užsieniečiams, bet tik ne savo kariuomenei. Ji vis dar moka už holokaustą prieš žydus, pvz povandeniniais laivais, galinčiais transportuoti atomines raketas, ko pačiai Vokietijai griežtai uždrausta. Ir aplamai, kam Vokietijai armija, kai jos teritorijoje randasi 70 JAV karinių bazių, kurių eksplotavimo kaštai padengiami iš Vokietijos biudžeto. Štai kur pinigai nueina, o ne į šalies gynybą. Patikėkite, Lietuva ne vienintelė marazminė šalis pasaulyje. 

 8. Stasys says:

  Reaguodama į vokiečių karių dislokavimą Baltijos valstybėse kaip NATO misija Rusijai derėtų kelti klausimą dėl Rusijos kariuomenės sugražinimo į Vokietiją, kuri buvo išvesta laikinai. Tam Rusija turi teisinį pagrindą. 1945 m. Potsdamo konferencijoje Vokietijos nugalėtojai– Tarybų Sąjungos, JAV, ir Didžiosios Britanijos vadovai priėmė nutarimą pagal kurį numatyta, kad Vokietiją okupuos Tarybų Sąjungos, JAV, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos kariuomenės. Potsdamo konferencijos nutarimai nėra panaikinti, todėl Rusija, kaip Tarybų Sąjungos teisių perėmėja turi teisinį pagrindą Vokietijoje laikyti okupacinę kariuomenę.

 9. saul says:

  Tu labai teisus Stasy.Karaliauciaus krasta ir Kurilu salas turetu grazinti RuSSija teisetiems savininkams,nes ta pati sutartis sako,kad aneksuojama tik 50ciai metu.

 10. Ec says:

  Jei visi pradėtų grąžinimo dainas dainuoti, vakaruose betvarkė prasidėtų, o ir Lietuvai ne kas liktų :) , to, kol kas nenorima. Kai reikės betvarkės grąžinimų dainos suskambės. Jei Kurilų salos priklausytų Japonijai (kas, manau teisinga), tai kas yra teisėtas Karaliaučiaus krašto savininkas – niekas nežino, todėl jis Rusijos iki šiol. Galėtų to krašto gyventojai referendumą surengt, būtų aiškiau ir klausimas būtų išspręstas visiems laikams :)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top