Z. Vaišvila: nuo užsieniečių teisinės padėties iki rinkiminių akcijų dėl alkoholio ir Astravo AE

2016, 12 gegužės, 9:51 | kategorija LPT | 9 komentarai | peržiūrų 484 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Zigmas Vaišvila2016-05-12 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir Birželio 3-iosios grupės ir pilietinės iniciatyvos dėl 2015 m. lapkričio 26 d. Seimo priimto Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimų panaikinimo koordinatoriaus Giedriaus Kochankos spaudos konferencija Seime „50000 piliečių parašų rinkimo iniciatyvos: nuo užsieniečių teisinės padėties iki rinkiminių akcijų dėl alkoholio ir Astravo AE ”.

PRANEŠIMAS SPAUDAI

Birželio 3-iosios grupė tęsia savo veiklą dėl piliečių iniciatyvos dėl 2015 m. lapkričio 26 d. Seimo priimto Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimų panaikinimo įstatymo projekto svarstymo Seime. Bendrų veiksmų su Seimo Mišriąja frakcija dėka šis įstatymo projektas įtrauktas į Seimo opozicijos klausimų darbotvarkę plenariniame 2016 m. gegužės 19 d. Seimo posėdyje. Pranešėjas – Seimo narys Audrius Nakas.

Šio projekto aktualumas tik didėja, nes ES ir Turkijos susitarimas atskleidė tikruosius nelegalų perkėlimo į Europos Sąjungą tikslus, o gegužės 10 d. Seime ES atstovybės Lietuvoje diskusijoje atvirai raginta priimti Vyriausybės vardu Seime įregistruotas naujas Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pataisas, įteisinančias naujų lengvatų šiems nelegaliai į ES patenkantiems asmenims suteikimą bei palengvinimą jiems skubiai atsivežti į Lietuvą savo šeimų narius. Tariamai tokios įstatymo pataisos pritrauks į Lietuvą daug naujų investicijų.

Birželio 3-iosios grupė kviečia valdančiosios koalicijos partijas (socialdemokratų, darbo ir tvarkos ir teisingumo partijas), pasirašiusias susitarimą dėl šių imigrantų, nepamiršti laikytis šio susitarimo ir nepasiduoti ES spaudimui.

Galimybe pasinaudoti opozicijos formuojama Seimo plenarinių posėdžių darbotvarke siūlome ir Ramūno Karbauskio vadovaujamai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, praktiškai tuo pat metu rinkusiai 50000 piliečių parašų dėl prekybos alkoholiu apribojimo.

Gegužės 9 d. Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai pradėjo rinkti 50000 Lietuvos piliečių parašų dėl įstatymo projekto nepirkti elektros energijos iš būsimos Astravo AE.

Birželio 3-iosios grupė kviečia šią populistinę politinę partiją sąžiningai atsakyti, kodėl jų partijos narės I. Degutienės vadovaujamas Seimas ir A. Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė bei jų proteguojama Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė 2012 m. ignoravo signataro Zigmo Vaišvilos raštiškus prašymus kreiptis į Baltarusijos valdžią dėl tuo metu tik prasidedančios Astravo AE statybos ir atsakyti į klausimą, ar Lietuvos valdžia sutiko su šia Baltarusijos AE statyba?

Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams, kurie šį mėnesį formuoja Seimo opozicijos teikiamų įstatymų projektų darbotvarkę, šį įstatymo projektą, prasilenkiantį su realybe ir sveiku protu, taip pat siūlome įtraukti į gegužės 19 d. jų pačių formuojamą opozicijos Seimo plenarinio posėdžio privalomą svarstyti darbotvarkę ir nevarginti Lietuvos piliečių šiuo parašų rinkimu.

Gegužės 12 d. signataras Zigmas Vaišvila kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją dėl šios parašų dėl būsimos Astravo AE elektros energijos nepirkimo įstatymo rinkimo akcijos, kaip sudėtinės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Seimo rinkimų politinės kampanjos sudėtinės dalies, finansavimo kontrolės. Šios du mėnesius vyksiančios akcijos VRK įregistruotas koordinatorius Ž. Pavilionis ir kiti iniciatyvinės grupės nariai yra TS-LKD partijos kandidatai Seimo rinkimuose. Todėl šios parašų rinkimų akcijos finansavimas turi būti vykdomas tik iš šios politinės partijos specialios rinkimų sąskaitos.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. Ec says:

  Kuo sudėtingiau bus dirbti Astravo AE tuo ji bus pavojingesnė. To konservatoriai ir nori, manau :)

 2. memel says:

  protu nesuvokiama,jei man kaimynas bulbasas pasiulys pusvelciui saliarkos,pagal konservatoriu logika,as turiu jos nepirkt ir vazinetis tik su is  degalines pirktu dyzelinu?gal geriau vietoj sitos nesamoningos akcijos jie rupintusi,kaip isgyvent LT tulam tautieciui ,uz vos ne maziausia alga ES?

 3. Mindaugas says:

  to memel: chm..bulbasas..negražu, tamsta, taip vadinti mūsų kaimynus, baltarusius, o gal čia tik paprastas lietuviškas pavydas, kad baltarusai stato SAVO AE, aprūpins savo šalį pigia elektros energiją, galės ją pardavinėti kitoms šalims? Beje ydomus paradoksas. Nebūtų Ignalinos AE uždaryta, matomai nebūtų statomos Astrave ir Kaliningrado srityje AE…Lietuva turėtų pigios elektros energijos šaltinį, elektros energiją galėtų eksportuoti į kitas šalis ir turėti gražaus pinigėlio…

 4. Ec says:

  Mindaugai, Lietuva tai pinigėlio turėtų, o kas iš to Europai? Europa juk sumokėjo mūsiškiams „išrinktiesiems“ būtent už tai, kad to pinigėlio Lietuva neturėtų, manau. O jei užkabinome baltarusiško kuro temą – baltarusiai savos naftos neišgauna o perka rinkos kainomis, ir jei su visais jų mokesčiais apsimoka fūristams pirkti kurą, atvežti čia ir dar uždirbti, tuo pačiu pigiau parduodant, reiškia mokesčiai kurui yra ten žymiai mažesni, ir reiškia ten liaudis mažiau spaudžiama, bent šioje srityje

 5. Skalvis says:

  Kaip konservatoriai žada atskirti Astravo AE pagamintą elektrą nuo kitose elektrinėse pagamintos? Gal į Astravo AE elektrą įpils dažų? :D:D:D

 6. memel says:

  >Skalviui,labai paprastai patikrins,konservatorius savanoris ikis du pirstus i rozete ir pagal elektros iskrovos purtymo laipsni, kiti konservatoriai nuspres ar elektra yra is vakaru,ar is rytu kaimynu,jeigu savanoris neatlaikys bandymo ir isties kojas,konservatoriai neabejotinai tures irodyma,kad i musu elektros tinklus papuole elektra ir is Baltarusijos Astravo AE

 7. Myndė says:

  Juokai juokais, bet jei čia jų rinkiminės kampanijos moto, tai reikėtų vyti lauk jį sugalvojusį tuojau pat. Idėja nepirkti pigiau, kai tokia galimybė yra, gali ne visiems patikti.

 8. konkurencijos nėra says:

  Einam į gatves!

 9. pestininkas says:

  Ir memel ir mindaugai,jus abu čia teisus,čia konservu kogero rinkiminės orgijos dalis!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top