5G pavojus, apie kurį nenorima girdėti?

2020, 3 birželio, 7:10 | kategorija Genocidas | 6 komentarai | peržiūrų 770 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

5G ryšys

Vidmantas MISEVIČIUS

Apie diegiamas 5G mobiliojo ryšio technologijas, galima išgirsti įvairių nuomonių. Vieni džiaugiasi, kad puikus signalas bus pasiekiamas bet kuriame žemės kampelyje. Kiti, priešingai, baiminasi, kad naujos kartos ryšys ir su juo susijusi intensyvi elektromagnetinė spinduliuotė smarkiai paveiks ir taip nuolat prastėjančią gyventojų sveikatos būklę.

Suvienodintos elektromagnetinės normos

„Vakaro žinios“ jau rašė, kad kovo pradžioje Lietuvoje taikomos elektromagnetinės spinduliuotės normos buvo suvienodintos su rekomenduojamomis tarptautinių organizacijų. Mūsų šalyje galiojusioje higienos normoje elektromagnetinio lauko intensyvumo parametrų vertės gyvenamojoje aplinkoje buvo iki 10 kartų žemesnės, nei rekomenduojamos Europos Tarybos (ET), Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir kitų organizacijų.

Po atliktų pakeitimų, elektromagnetinio lauko energijos srauto tankis radijo dažnių intervale nuo 2 GHz iki 300 GHz gyvenamojoje aplinkoje neturės būti didesnis kaip 10 W/m2, intervale nuo 400 MHz iki 2000 MHz (dauguma radijo ir televizijos stočių, mobilaus ryšio bazinių stočių ir kt.) – f/200 W/m2 (f – dažnis megahercais).

„Nustatėme tokias elektromagnetinio lauko intensyvumo leidžiamas vertes, kokias leidžia tarptautinės organizacijos. Jos tokios, kokias taiko Austrija, Prancūzija, Vokietija ir kitos šalys. Atsakingai pabrėžiu, kad pokyčių baimintis nereikia, nes apskaičiuojant šitas ribines vertes jau taikytas apie 50 kartų didesnis, už rekomenduojamą, atsargos rodiklis. Kitaip tariant, paliktas žymus saugiklis“, – teigė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis. Minėtus pakeitimus parengė tarpinstitucinė darbo grupė.

Nematomas, bet pavojingas

Nors visuomenei bandoma įteigti, kad jokių blogybių 5G ryšyje neslypi, tačiau tuo tiki ne visi. Dar 2015 metais 215 mokslininkų iš 41 šalies paragino Jungtines Tautas ir PSO stabdyti mobiliojo ryšio technologijų plėtrą. Pasak jų, „daugybė mokslinių publikacijų parodė, kad EML (elektromagnetiniai laukai) gerokai smarkiau veikia gyvus organizmus, negu leidžiama rekomendacijose“.

Jų teigimu, dėl elektromagnetinių laukų poveikio gali sutrikti širdies ritmas, įvykti pokyčiai kamieninių ląstelių vystymosi procese, genuose ir metabolizmo sistemoje. Taip pat, pasak nepritariančiųjų 5G ryšio plėtrai, jis skatina ne tik širdies ir kraujagyslių ligas, bet ir gali tapti bendros prastėjančios savijautos ar net vėžio priežastimi.

Perspėjama, kad dėl to gali prasidėti neurologiniai sutrikimai, prastėti vyrų sėklos kokybė, o besilaukiančioms grėsti persileidimai arba gimti autizmu sergantys vaikai. Didesniems vaikams neigiamas spinduliuotės poveikis gali tapti astmos, suprastėjusios atminties ar hiperaktyvumo priežastimi.

Žalą, pasak kai kurių mokslininkų, šis ryšys daro ne tik žmonėms, bet ir mus supančiai aplinkai, pradedant skruzdėlėmis ir bitėmis, baigiant paukščiais ar net didesniais žinduoliais.

Jie baiminasi, kad komerciniams interesams nugalėjus, ryšio plėtra lems precedento neturinčius aplinkos pokyčius. Neįmanoma tiksliai įvertinti planuojamo radijo dažnio siųstuvų tankio, tačiau reikėtų atminti, kad be milijonų naujų 5G pastočių, ryšio perdavimui į kosmosą bus išvesta mažiausiai 20 tūkst. naujų palydovų, kurie siūs signalus į milijardus išmaniųjų įrenginių.

Tai – rimtas pavojaus signalas, nes, nepaisant viešai išsakomų neiginių, jau yra įrodyta, kad radijo dažnio (RF) radiacija kenkia gyviems organizmams. Jie esą patvirtina, kad pagrindinės šiuolaikinės civilizacijos ligos – vėžys, širdies ligos ir diabetas – nemažai susijusios ir su elektromagnetine tarša.

Mokslininkai baiminasi, kad jei telekomunikacijų bendrovių planai dėl 5G bus realizuoti, nė vienas žmogus, nė vienas gyvūnas, nė vienas paukštis, vabzdys ir augalas Žemėje neišvengs neigiamo radijo dažnio poveikio. Gal ne iškart, tačiau šis nuolatinis spinduliavimas sukels negrįžtamų padarinių, tikėtina, paveiksiančių visą Žemės ekosistemą.

Lietuviai irgi prieš

Šių metų gegužę įkurta asociacija „Už saugias technologijas“, savo siekiais įvardinanti „įvairių visuomenės grupių vienijimą ir jų interesų atstovavimą“, artėjant 5G ryšio plėtros svarstymui, išplatino valstybinėms institucijoms skirtą pareiškimą. Jame prašoma stabdyti nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos penktosios kartos judriojo ryšio (5G) plėtros 2020-2025 m. gairių patvirtinimo“ priėmimo procedūras ir netvirtinti jo Vyriausybės posėdyje. Asociacijos teigimu, pirma turėtų būti viskas apsvarstyta visuomenėje bei atliktas aplinkos monitoringas, kurio metu būtų stebimas, vertinamas ir prognozuojamas 5G ryšio radiacinis, biologinis ir kitoks antropogeninis poveikis. Jie taip pat ragina atlikti išsamius ir objektyvius galimo 5G ryšio skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės neigiamo poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai tyrimus.

Premjeras „sublizgėjo“

Vakar Vyriausybės pasitarime pasisakęs susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius akcentavo, jog būtina sudaryti teisinę bazę, kad valstybė galėtų kontroliuoti 5G ryšio plėtrą ir vykdyti jo priežiūrą. Ministro teigimu, nors 5G ryšį vertinę specialistai neigiamo poveikio aplinkai nenustatė, tikslinga atsižvelgti ir į visuomenėje sklandančias nuotaikas bei viešai išsakomą nepasitikėjimą šia technologija.

„Pasiūlymų projektas buvo parengtas tam, kad valstybė turėtų visus reikiamus teisinio reguliavimo svertus, o žmonėms nekiltų klausimų dėl ryšio poveikio sveikatai ar galimų sąsajų su pandemija,“ – sakė J.Narkevičius.

Kiti kalbėję ministrai atkreipė dėmesį į tai, kad ryšio plėtra apims nemažai politinių, tarptautinių ar saugumo aspektų. Pasak jų, įvertinus tai bei stebint, kaip vyksta 5G ryšio plėtra Europoje ir Azijoje, prie kai kurių projekto nuostatų dar gali tekti sugrįžti.

Finalinį tašką svarstyme padėjo premjeras Saulius Skvernelis. Rekomendavęs į projektą įtraukti nuostatą, kad „5G ryšiu draudžiama platinti koronavirusą“, jis pareiškė, kad ryšio plėtros gairėms galima pritarti.

Komentuoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alfonsas VAINORAS:

Mes tiriame žemo dažnio elektromagnetinių laukų įtaką žmogaus sveikatai (0,01-65 Hz dažnių zona) ir jau šioje zonoje fiksuojame, kad ji yra reikšminga. Priklausomai nuo dažnio ji yra arba teigiama (0,01-15 Hz), arba neigiama (32-65 Hz). Manau, aukštesnių dažnių diapazonuose ji pasireiškia dar stipriau. Dar daugiau, ji gali būti ne tik tiesioginė, veikianti organizmo funkcionalumus įvairiuose lygiuose, pradedant DNR, genetika, baigiant sisteminiais poveikiais, tačiau ir netiesioginė (kas gali būti dar reikšmingiau) – mus supančioje aplinkoje sukeliant poveikius, kurie žmonėms jau gali būti iš esmės pražūtingi. Panašu, jog taip ir vyksta šiuolaikiniame pasaulyje.

Noriu atkreipti dėmesį ir į tai, kad tinkamai neįvertinamas sukeliamų bioefektų kenksmingumas. Aišku, spinduliuotės intensyvumas tiesiogiai gal kenksmingų pasireiškimų ir nesukelia, bet juos sukelia rezonansas. O būtent rezonansinių efektų tyrimais visai nesidomima, lėšos tam neskiriamos (Energetinė medicina yra nemylimos podukros vietoje). Toks požiūris yra klaidingas, nes mes visi ir mus supanti aplinka pirmiausia esame energetinės struktūros, ir būtent per tokius rezonansinius efektus esame visi tarpusavyje susiję. Pasaulis – viena persipynus kompleksinė sistema.

Panašu jog su savo technologijomis lendame į sritį, kurios pavojaus negalime vertinti net apytikriai, nes neturime nei reikiamos informacijos, nei kompetencijos. Šis nežinojimas yra didžiausias pavojus visai žmonijai ir tikėtina, jog ant tokio „grėblio“ jau užmynėme.

šaltinis: Respublika.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. Vytas says:

  Vyriausybės „geležinis“ argumentas – „remiamės ES ir PSO nustatytomis normomis“ – tikrai abejotinos vertės. Bet juk seniai yra žinoma, kad tikėti lengva, mastyti ar galvoti yra sunku. Čia dar Skvernelio demagoginis pasiūlymas – „5G ryšiu koronavirusą platinti draudžiama“. Manau, kad Vyriausybės posėdis ne ta vieta ir ne tas atvejis, kai tinka juokeliai. Tuo labiau iš premjero lūpų. O straipsnyje paminėta labai rimta problema, kuri pasaulyje netirta. Ir netiriama, bent viešoje erdvėje informacijos apie tai neradau. O rezonansas kyla,kai bangos ilgis tampa kartiniu su žmogaus organo ar lastelės matmenimis. O leistinų normų ribos juk nustato žmogus, tegu ir labai protingas, bet pažeidžiamas tų, kurie dėl pelno pasiruošę parduoti bet ką, o sąžinė, kaip sako mūsų vyriausias bankininkas V.Vasiliauskas, „ne šių laikų dimensija“.

 2. Branksta viskas ! says:

  Koks pavojus del 5G kaina omnitel paslaugu jau pranese kad branks nuo birzelio 1d. Branks nuo liepos 6d. As net 4g nenaudojau rretai 3G. Nes per brangu ! Bent mant.

 3. jo says:

  tikrai reikia girdėti, viešoj grupėj feisbuke 5G – Faktai ir žinios rašė:
  “Birželio 6 d. – globalaus protesto prieš naujos kartos judrųjį ryšį diena.
  Raginame visas pasaulio vyriausybes atsižvelgti į vis garsesnius mokslininkų, medikų, inžinierių ir kitų profesionalų perspėjimus, kad turime sustabdyti „5G lenktynes“ ir sąmoningai planuoti protingesnį ir saugesnį kelią į ateitį.“
  https://stop5ginternational.org

 4. Alvydas says:

  Lietuvoje nusivėžiauja 1/5 ateityje 1/2 kaip jav arba 1/1. Priprasim

 5. galite says:

  paguglinti žymaus amerikiečių daktaro onkologo Leonard Coldwell sensacingą video interviu:
  Vso nachnotsya OSEN’YU Amerikanskiy doktor preduprezhdayet ,
  čia – vokiečių kalba: Dr Leonard Coldwell – Im Herbst beginnt alles

 6. Kempiniukas says:

  Užtraukia mums ant akių mitą apie basias pasėkmes sveikatai, o tyliai po stalu purena dirvą visiškai kontrolei. Ne sveikatoje 5G problema. problema ta, kad bet kuris žmogus ar vietovė 5G režimu gali būti stebima/sekama realiu laiku.
  Atrodė gražios technologijos kai atvažiavus į parkingą auto numerius atpažysta, tačiau jos jau įdiegtos sekimui/kontrolei/baudimui. Lygiai tas pat su veido atpažinimais net po kaukėmis, eisenos atpažinimais ir t.t. Čia yra 5G baisumas.
  O kat tik sveikatos problemomis pasibaigtų. Deja. Ne už kalnų tie laikai, kai skaitydami sarmatus ir pan. būsite stebimi per kompo akį ir analizuojama jūsų veido išraiška – ar jūs pritariat ar ne. Tarnybos turės jūsų psichologinį portretą ir niekur jūs nepirsčiosit. Arba sėdėsit tyliai, kas irgi savotiškas pritarimas, arba būsit represuoti.
  Bet dar laiko yra – kol technologijas ištestuos, kol patobulins.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top