Algirdas Endriukaitis. Kieno minkštoji galia ir kietoji negalia?

2019, 19 birželio, 12:58 | kategorija LPT | 2 komentarai | peržiūrų 635 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Algirdas Endriukaitis

Algirdas Endriukaitis, Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras

Dažnai Rusijos agresinės užmačios pristatomos kaip vienintelė ir išimtinai lemtingai veikianti Lietuvos valstybės griūtį priežastis. Tuo kartu pabrėžiama, kad mūsų politinis elitas veikia patikimai idealiai, tik agresyvi valstybė laisvai šienauja Lietuvos protus.

Galima iškart suprasti, kad tie mūsų piliečiai yra tiek istoriškai nesupratingi, jog iškart pasimeta ir kone stiepiasi į komunizmo saulės šalį.

Konceptualus klausimas: kas tokiu atveju yra lietuvių galvose, jeigu į jas kažkas gali integruoti išvystyto socializmo idėją.

Ir klausimas antras: ką veikia ir padaro mūsų civilizuotas politinis elitas, kuris atsakingas už piliečių valstybinį solidarumą, kad žmonės išmintingai tikėtų suverenitetu ir neužmirštų kruvinos okupacinės praeities?

Lietuvoje tyliai dingo tautinės mokyklos idėja, Kauno J. Jablonskio gimnazijoje viskas dėstoma angliškai, išmesta istorinė Lietuvių namų Vilniuje svajonė, nugenėtos lituanistikos ir Lietuvos istorijos studijos aukštosiose mokyklose, šventoje Lukiškų aikštėje įrengta šunų pasivaikščiojimo alėja vietoj 22 čia pakartų 1863 metų sukilėlių pagerbimo, Lietuvos prokurorai ir teisėjai legitimavo sovietinę okupaciją, Garliavos kraujas tapo valstybės paslaptimi, rašytojas M. Ivaškevičius, pasipriešinimo kovos pamfleto autorius, gauna nacionalinę premiją, CŽV kalėjimas Antaviliuose su dideliais doleriais tampa čiabuvių lobiu, V. Pociūno žūtis lieka tamsia naktimi, dviguba pilietybė, kaip pirmoji Lietuvos šimtmečio vizija, veda į moralinį ir teisinį chaosą, VSD produktyviai bendrauja su FSB, gyventojų mažėjimas kaip evakuacija, abejojama dėl valstybinės kalbos rašmenų pase rašymo, teikiami 6-7 milijonai eurų dovanų politinėms partijoms už neapmokestinamo politinio verslo organizavimą. Indoktrinuojamas naujas tikėjimas – pramogų ir pasilinksminimų industrija veikianti kaip protų narkozė.

Mūsų politinis elitas nemato, neįvertina, net nenutuokia, kaip yra pastebėjęs Z. Bžežinskis, pasaulio tektoninių tikėjimo, kultūros ir politikos lūžių. Seimas mato ne lūžius ir idėjas, o postus, portfelius ir portfeliukus.

Arkivyskupas L. Bonazzi, Šventojo Sosto apaštalinis nuncijus Lietuvoje, apie Europą pasakęs: ,,…tai pavargusi visuomenė, kuri nori pasišalinti iš istorijos“.

Imantas Kalninis, latvių kompozitorius: ,,Kai mes atkūrėme savo nepriklausomybę, turėjome aiškų tikslą – vystytis patys, kurti savo šalį, ko istoriškai negalėjome daryti 50 metų.“

Popiežius Jonas Paulius II: ,,Net didžiausia Dievo bausmė būtų tik balzamas palyginus su tuo, kas ištiktų žmoniją, jei Rytų ir Vakarų materialistai užgrobtų Pasaulio Valdžią.“

Žanas-Pjer Ševenmanas: ,,ES savo likimą patikėjo autopilotui.“

Popiežius Pranciškus: ,,Socialinė ekonominė krizė ir dėl jos išaugęs skurdas kyla iš neoliberalizmo strategijų, kuris laiko pelną ir rinkos dėsnius absoliučiais parametrais, esančiais aukščiau žmonių ir tautų orumo.“

Povilas Gylys yra parašęs knygą ,,Lietuviai- tauta, kuriai nereikia valstybės?

Arvydas Šliogeris pasakęs: ,,Buvau vienas iš tų kvailių, kurie steigė Liberalų partiją.
Dabar aš taip ir sakau: buvau kvailys!“

Rimvydas Valatka: ,,Globali Lietuva – tas pats, kas sveikas širdininkas po trijų infarktų.“

,,Naujasis Europos naratyvas“, aprobuotas ES institucijų: ,,Renesansą ir kosmopolitizmą laikome dviem kultūriniais idealais, kurie gyvybiškai svarbūs šiandienos ir rytdienos Europai.“

Taigi, Rusijos minkštosios galios yra niekis palyginus su mūsų politinio elito savanoriškomis minkštomis aktyviomis nacionalinės valstybės revizavimo vizijomis prarandant istorinę atmintį ir tampant markurtais neturintiems savigarbos ir išdidumo, kaip sakydavo suvalkiečiai, suvokia vienu kaklu be galvos ir šaukia ,,Kad Lietuvai būtų geriau!“

Patikėkite.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. Vytas says:

    Geras straipsnis: trumpai, glaustai, iš esmės. Senai jau nebematyto A.Endriukaičio straipsnių. Ačiū, jam. Geros kloties ir ilgų metų. Tik vargu, ar kas nors iš tų, apie kuriuos kalbama straipsnyje, skaitys jį, jei ir skaitys, tai apsimes, kad neskaitė. Pav., „dėdulė“ V.Landsbergis, ar R.Juknevičienė, ar A.Kubilius. O teisingas atsakymas į A. Endriukaičio klausimą „kieno…?“, reiktų atsakyti, kad „kietoji“ Lietuvos politinio elito galia yra tiesiog „skysta košė“. Pav., prezidentės laiminami VSD ir KAM skelbiamos „grėsmės“ Lietuvai, kai grėsme įvardijami Nepriklausomybės Akto signatarai, sankcijos ir teisminiai procesui leidėjui,kurio išleistą knygą galima atsisiųsti internete. Ir t.t. Visa tai atstumia matančius, kelia nepasitikėjimą valdžia ir, pasėkoje – valstybe.

  2. O dar panele Dalia says:

    Kurios biografija yra Rusijos valstybine paslaptis

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top