Amerikietiškoji permanentinio karo strategija

2017, 18 birželio, 1:01 | kategorija Ideologija | 9 komentarai | peržiūrų 830 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Baltagalvis erelis - JAV simbolis

Tarp visų kariaujančių šalių žmonijos istorijoje Amerika yra unikali: ji bevelija kariauti nesibaigiančius karus, niekada nesiekdama jų užbaigti, kad pasiektų naują taikos ir stabilumo status quo. Visi karai dalyvaujant Jungtinėms Amerikos Valstijoms po Antrojo pasaulinio karo, buvo ir toliau yra atviros agresijos aktais prieš kitas šalis, kurios niekam negrasino. Tos šalys yra griaunamos ir plėšiamo, neša nesuskaičiuojamas žmonių aukas ir tuo pačiu, karai prieš jas yra lydimi beprecedentės savo niekšiškumu propagandos.

Visos savo istorijos eigoje Amerika nuolat buvo karo būsenoje šalies viduje arba už jos ribų. Ji niekada nematė taikos ir stabilumo. Tai valstybė, tik nominaliai esanti demokratija, o iš tiesų tėra agresyvus režimas, nuolat kuriantis bjaurius planus. Jo nusikaltimai prieš žmoniškumą tęsiasi nenutrūkstamai ir be galo keliuose karo veiksmų teatruose, be to, reikia papildyti, jog karai kitose šalyse prasideda jo nuožiūra. Dabar didžiausia rizika nacijos išlikimui susijusi su neįsivaizduojama branduolinio karo grėsme.

Šią savaitę antradienį, duodamas parodymus JAV Senato ginkluotųjų pajėgų komiteto nariams, gynybos ministras James Mattis pasakė, jog Amerikai nesiseka laimėti pergalę Afganistane. Jam būtų reikėję pasakyti, kad laimėti nesisekė visiškai niekur.

Jis pažadėjo pateikti naują karo Afganistane strategiją liepos viduryje. Ji niekuo nesiskirs nuo senosios. Štai trumpas jos turinys, nors strategija dar nepaskelbta: begalinis karas tęsis toliau; Kongresui teks skirti papildomus dešimtis milijardų dolerių šiam beviltiškai pralaimėtam reikalui; lėto tačiau stabilaus progreso pažadai.

Vėliau, kai eilinis žlugimas taps akivaizdus, seks naujo kurso pažadas, kurio įvykdymui prireiks kur kas daugiau pinigų.

JAV Armijos Jungtinio štabų viršininkų Komiteto pirmininkas Joseph Dunford („peštukas Džo“) melavo minėto Komiteto nariams, tvirtindamas, jog „konkurencinis Amerikos pranašumas griaunamas… ribojant galimybę didinti karinę-politinę įtaką užsienyje“.

JAV karinis biudžetas viršija visų likusių NATO šalių, Rusijos ir Kinijos biudžetus kartu sudėjus. Prie viso to, jeigu būtų įtrauktos visos išlaidų rūšys, tame tarpe taip vadinami „juodieji biudžetai“, karinis biudžetas sudarys 1,5 trilijono dolerių į metus. Oficialus JAV karinis biudžetas – tik dalis realių karinių išlaidų apimčių.

Pentagono ir susijusių su juo organizacijų biudžetai turi būti greitai sumažinti, o ne padidinti, o amerikiečių karinių bazių imperija turi būti demontuota. Būtina paskelbti naują epochą – taikos epochą, ir pirmą kartą JAV istorijoje „perkalti kalavijus į arklus“.

Tačiau, Amerika vykdo visiškai priešingą politiką. Permanentinis karas – tai sena JAV užsienio politikos doktrina, palaikoma abiejų politinių partijų. Nekontroliuojama militarizacija vyksta gyvybiškai svarbių šaliai poreikių, socialinio teisingumo ir normalių gyvenimo sąlygų žmonėms sąskaita. Amerika skęsta pasipūtime pasitenkinime savimi, su panieka žvelgdama į demokratines vertybes ir teisės principų viršenybę.

Nė viena šalis nenešė daugiau kančių tokiam milžiniškam žmonių skaičiui tokį ilgą laiko tarpą. Nė viena šalis nekelia didesnės grėsmės žmonijos išlikimui nei Amerika.

JAV užsienio politiką lydi begaliniai karai, kurie vedami prieš išgalvotus priešus, kadangi realių priešų ji neturi. Amžiną atilsį Goro Vidalo (Gore Vidal) knyga „Begalinis karas už amžiną taiką“ pasakoja apie tai, kaip Amerika tapo viso pasaulio neapykantos ir įžeidimų objektu.

Artimųjų Rytų karų, kuriuos veda Amerika atžvilgiu, jis pasakė:

„Aš nematau kas mes kažką laimėtume. Savo priešais mes padarėme milijardą musulmonų“.

Taip pat jis paaiškino, jog Amerika „lėtai pūva“:

„Pas mus greitai bus karinė diktatūra, tik todėl, kad niekas kitas nesugebės susitvarkyti su šalimi“.

Taikus procesas pasmerktas žlugimui. Tas visada buvo taip, ypač po rugsėjo 11. Absoliuti JAV Senato ir Atstovų rūmų narių dauguma palaiko imperinę karinę programą, įskaitant ir pseudo-progresyvųjį Bernie Sandersą. Jie šlovina karus, melagingai pateikdami juos kaip humanitarinį įsikišimą ar demokratijos plėtrą, tuo pačiu visiškai ignoruodami kolosalias žmonių aukas, kas pagal visus standartus yra genocidas.

Jeigu nepavyks padėti galo Amerikos imperinei politikai, ji pribaigs šią šalį.

Autorius, Stephen Lendman – amerikiečių žurnalistas, rašytojas, radijo vedantysis ir politinis aktyvistas

globalresearch.ca

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. konkurencijos nėra says:

  usdebtclock.org/

 2. Asmenine nuomone says:

  Manes tai nenustebino nes faktu nenuneigsi. Jie pernelyg akivaizdus. O deja nemazai yra tikinciu kad si salis yra demokratijos gyneja…o ju valdzioje tik taikos balandziai. Tokia nuomone

 3. konkurencijos nėra says:

  Ypatingai jaunimui lengva smegenis užpudrint…

 4. Dalia says:

  Konkurencijos nėra, ačiū už nuorodą.

 5. pestininkas says:

  JAV valdovų tiksluose niėkad ir nebuvo planų, laimėt šių karų, jų tikslas viėnas, valdyti kuo daugiau teritorijų! Ir pilstyti „kerasiną“ į rusenančius konfliktus, kažin ar rasis daug šalių, be tų  valdovų įtakos?

 6. ne z. vaisvila says:

  Total bullshit

 7. Gojus says:

  Per visą pasaulio istoriją gerai gyveno imperijos tik tada, kai plėšdavo kitus. Ispanai, portugalai, graikai, romėnai, egiptas, bizantija, anglija ir t.t. Štai šių laikų grobuonis yra Amerika. Jos išgyvenimo ir gerovės šaltinis yra plėšimas ir prievarta užjūriuose. Kas įdomu, kad įš kartą pasaulis pakankamai gerai išmoko išgyventi ir stiprėti tokiomis sąlygomis ir be karinio pasipriešinimo duoda atkirtį Amerikai, tad plėšti vis sudėtingiau. Na ir viskas aišku kuo tai baigsis – bet lengva ranka galimybės grobti Amerika neatiduos – bus fejerverkų.

 8. Orestas says:

  Dziaugiuosi kad praregi tautieciai labiau ir labiau,malonu girdeti,tik vien pastaba.Broliai ir Seses rasykim tai gal sava kalba,bjauru skaityti kai kisat tuos anglosaksiskus zodziuos,anglejat nejausdami.Per tas susodintas Jezuitu seklas universitetus(AngloGermaniskas Zinycias)nejauciat patys kaip anglejat.Aciu..

 9. Orke says:

  Dziaugiuosi kad praregi tautieciai labiau ir labiau,malonu girdeti,tik vien pastaba.Broliai ir Seses rasykim tai gal sava kalba,bjauru skaityti kai kisat tuos anglosaksiskus zodziuos,anglejat nejausdami.Per tas susodintas Jezuitu seklas universitetus(AngloGermaniskas Zinycias)nejauciat patys kaip anglejat.Aciu..

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top