Ar dar galima lietuviui gyventi Lietuvoje?

2011, 12 birželio, 16:33 | kategorija Kelias | atsiliepimų (17) | peržiūrų 103 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Atgimk, Lietuva!
Neringa Jagelavičiūtė-Teišerskienė

Daugel knygų apie Tėvynės meilę prirašyta, daugel sudėta eilių ir poemų. Bet kas, lietuvi, gebėtų žodžiais išreikšti tą meilę, kuri tavo rusena širdy amžina ugnimi? [media id=45 width=500 height=400]

Tylų vakarą, dieną užmigdžiusį, ulba paukščiai. Žvaigždė Vakarė iš aukščių tau moja. O paukščiai tavos širdies giesmę atkartoja: Mama Lietuva, toks didžiai platus ir jaukus Tavasis glėbys, toks šiltas Tavo saulės delnas. Beribė Tavo sūnų dangų gelmė, toji mįslinga žydrynė, amžinatve aidinti. Skaidri Tavo upių ir ežerų daina, žaliosios gintarinės Baltijos vilnys. Ir medžių Tavųjų augumas, didybė ir atkaklumas. Mama Lietuva, Tavo glėby gera man būti. Gera čia gimti, gera užmigti, gera kartų kartomis vėlei sugrįžti. Tavojon žemėn, ant Tavo delnų, mano Gimtine – baltų vaikas esu. Balta mano šviesos prigimtis, amžinybę žadanti obelų žiedais. Tu, Mano Lietuva, man rojus esi – bekraštis sodas, nuo gilumų lig dausų man ir tik man pažadėtas. Čia gimstu, džiaugiuos ir kuriu – Dievo mintys lietumi lyg eilėmis sudėtos.
Rasos lašais apsiverki, Mama Lietuva, kai paliečia įsčias tavas mano pėdos. Kas juos surinks, jei ne aš? Kas Tavo meilę sugers, jei ne aš?
Ir kas, jei ne aš Tave išgodosiu? Kas tyriau už mane Tave apdainuotų? Taip tad myliu Tave, Mama Lietuva. Ir dar karščiau, kaip tūkstantis saulių – aš Tave apšviesiu.
Gal kas pamiršo. Gal kas užmigo. Tesisklaido sapnai, tesugrįžta Tiesa. Esi Tu didi Gimtinė mana.
Laimingi čia žmonės, žyniai tarp žynių. Išminčiai malonės neprašys iš dausų. Dievo galią per gamtą ir nuoširdžią maldą įvaldę gausybę sukurti mokės.
Turtingi mes esam. Sielos lobiais plačiais. Girių medžiais, upeliais, ežerais ir laukais. Tik tuo gyvas būsi, lietuvi kilnus. Tik taip vėl sugrįši Dievop į namus. Jo glėby po šia saule, po žydryne jaukia kuriam naują pasaulį.
Kilk atgimk, Lietuva!

straipsnio šaltinis: menoversme.lt
video šaltinis: sarmatija.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 17

 1. zoot says:

  Na ir ką manote.

 2. swastis says:

  Žemė – nėra daiktas, kurį galima vertinti pinigais.

  Pinigai nuolat keičia savo vertę, arba nustoja egzistuoti visiškai, o žemė, kaip nesulyginamas su nieko gamybinis įrenginys yra NEĮKAINOJAMAS LAIKINĄ VERTĘ TURINČIAIS PINIGAIS. DIEVO KŪRINYS. Pinigų vertė yra susitarimo reikalas, ir ji yra LAIKINA. Žemės vertė yra neįkainojama, nes ji yra AMŽINA . ŽEMĖS KOKYBĖ , netgi jos nenaudojant TIK AUGA. Tai yra unikalus DIEVO kŪRINYS, skirtas mums, nuo amžių čia gyvenantiems.

  Aš jau nekalbu apie tai, kad leidus pirkti žemę užsieniečiams, pirmiausia Vokiečiai nusipirks Klaipėdos kraštą, su Neringa, Nida ir Tomo Mano nameliu, o po to Lenkai supirks Vilniaus kraštą ir taip, piniginės okupacijos būdu, bus išspręstas amžinasis teritorijų priklausomybės klausimas.

  Galvokim, BROLIAI LIETUVIAI. METAS VEIKTI. NES BUS VĖLU.

 3. Algirdas says:

  visuose tautiškais save vadinančiais portaluose turi atsirasti atskira – Lietuvos Žemei – skirta skiltis. Simboliška, kad pirmiausiai tai atidaryta būtent savivaldos atkūrimo sąjūdžio tinklalapyje http://www.slas.lt/06/ar-dar-galima-lietuviui-gyventi-lietuvoje/ . Tačiau to maža…

 4. Antanas says:

  Labai grazi ir reikalinga iniciatyva.Dekingas Pranciskui Alfredui Sliuzui uz tai.Aciu.

 5. swastis says:

  Dėkui ir Sauliui, pasiryžusiam tęsti laidų ciklą su Pranciškum ( Baltų Atlantida.Lt). Šventas reikalas. Ačiū. :)

 6. artas says:

  Ką gi, tikslas tikrai gražus, tačiau šiomis sąlygomis nepasiekiamas – reiškia ir klaidinantis.
  Stodama į €S Lietuva nubalsavo už visą sąlygų, tarp kurių buvo ir Ignalinos AE uždarymas, ir Lietuvos žemių užsieniečiams pardavimas, paketą. Ir ši sąlyga veikia kitose šalyse ir net kai kurie lietuviai jau turi nusipirkę nekilnojamo turto užsienyje.
  Maža to, mes €S konstitucijai perdavėme viršenybę prieš mūsų Konstituciją – reiškia suvereniteto mes NEBETURIME, t.y. turime tik tokį, kuris neprieštarauja €S konstitucijai.
  Tad referendumas dėl Lietuvos žemių nepardavimo užsieniečiams bus tiesiog negaliojantis, net jei susirinks reikalingas kiekis parašų.
  Ar prisimenate, kai Lietuvoje buvo protestuojama prieš homoparadus ir kai €S funkcionieriai atsakė, kad esą visuomenės teisės stovi žemiau priimtų €S teisių.
  Tai ar kas darys išimtis Lietuvai šio, NET jei jis ir pavyktų, referendumo atveju? Žinoma nedarys ir dar pridės argumentą, kad mes patys, lietuviai, perkame užsienyje nekilnojamą turtą ir naudojamės tuo įstatymu savo naudai kitose šalyse.
  Tad visas šis triukšmas tik dėl simbolinio rezultato, kad žmonės parodytų savo valią, tačiau kitą kartą šiam pavykusiam/nepavykusiam referendumui praėjus jau visuomenės nepakelsime.
  Čia vertas dalykas iš tiesų yra tik vienas – atsisakyti visų €S išmokų, susiimti ir pasakyti NE tautos žlugdymui ir rengti referendumą dėl išėjimo iš €S. Kaip kadaise iš SSSR.
  Kitų kelių tiesiog nėra, jie visi tik daliniai ir sudarantys vieną visumą – €S. O čia siūloma atsisakyti tik vieno iš jų.
  Mums reikia atsisakyti jų visų vienu kartu.

 7. swastis says:

  :)

 8. zoot says:

  Na tikrai referendume turėtų būti ir daugiau klausimų.ty narystės ES sustabdymas ir išstojimas,sistemos keitimas,referendumo įstatymo keitimas ty įvedant vietinį referendumą ir parašų kiekio sumažinimą iki ikikarinės smetoniškos konstitucijos 50 tūkst.

 9. zoot says:

  |O Šiužas sakosi nesustos taigi reiktų panaudoti energiją teisingai o tai ims įrašys kl dėl žemės,kuris jokios juridinės galios nebeturės,o išstojimo ar narystės sustabdymo kl argumentų pilna.

 10. Sarmatas says:

  Vėl an to paties grėblio lipama? Matau, turime ES teisės žinovų. Įdomu, kokiu būdu iš tos TSRS išėjome? Neteisėtai? Išmintigas žmogus nekalbės apie išstojimus iš ES, o palauks. kos ji pati sugrius arba bus išmesti. Gal bandom tuos būdus, kurie prieštarauja ES teisei? Ir ką padarys mums ES, jei nuspręsime neparduoti žemės ar nepaklusti jų „konstitucijai“?

 11. Sarmatas says:

  Siūlyčiau prieš „politikuojant“ apie išstojimus gerai apgalvoti viską.

 12. zoot says:

  Tai taip ir suskaldė Lietuvą įstojimas į ES.

 13. Sarmatas says:

  Norit priimti teisingiausią sprendimą, reikia turėti visą išsamią informaciją. Ar siūlytojai skelbti referendumq dėl išstojimo turi tokią informaciją? Abejoju, todėl tokie siūlymai tėra eilinė pompa, populizmas. Lietuvą skaldo ne stojimai, o visos išsamios informacijos stoka. Jei visi žinotų viską, tokio susikaldymo nebūtų. Ir derėtų nepamiršti dar pasaulėžiūrinių dalykų. Juk visi skirtingai suprantame pasaulį, be to ir nuostatos, dorovinės sampratos pas visus skirtingos.

 14. artas says:

  Sarmatai >
  O jūs norite pasakyti turintis išsamią informaciją?:) O juk norite pakurti referendumą Lietuvoje ginčytinu klausimu. Juk Lietuva jau nubalsavo šiuo klausimu referendume 2004 metais, ar sakysite jums šis dalykas nežinomas? Kad žemės pardavimas užsieniečiams buvo viena iš stojimo į ES sąlygų, kaip ir Ignalinos AE sustabdymas ir tam, kad sustabdyti šios sąlygos veikimą reikia išstoti iš pačios ES? – Tam, kad mūsų Konstitucija įgytų pirmykštę galią, kad virš jos nekabėtų €S Konstitucija.

  Kalbate apie TSRS, tačiau net tais laikais ir tų laikų konstitucijoje buvo galimybė išstoti iš sovietų sąjungos – iš kitos pusės mes į ją nestojome savo noru ir jokių sąlygų referendumu nepriiminėjome.
  Tad šių dviejų dalykų nėra ko net lyginti.
  Išstojimas ir iš SSSR ir iš ES yra visiškai teisėtas aktas, o tai, ką kartą jau patvirtinome referendumu niekas jums atšaukti neleis. Tad gausis, jog jūs apgaunate visuomenę. Ar žadate prieš referendumą jai iš anksto pasakyti, kad jokių šansų į laimingą baigtį šiuo klausimu nėra?
  Manau, kad nepasakysite nieko, ar aš klystu?

 15. artas says:

  O pats „politikuodamas“ apie žemės klausimą viską apgalvojote? Atrodo ne.

 16. Titanas says:

  Apie Žemės dalykus viešinama slas svetainėje: http://www.slas.lt/category/savivaldos-pagrindas/zeme-lietuvos/

 17. Elena says:

  Kadangi Lietuvai gresia išnykimas, jinai turi teisę reikalauti iš ES išskirtinnių sąlygų – pvz. neleisti pardavinėti žemių užsieniečiams. Referendumas labai reikalingas ir skubiai, kol dar ne viskas prarasta.

  Neleiskim parduoti žemelės šventos Kiekvienas, kurs esam čia gimęs, –
  Užlipti, ištrypti, vėl šokt ant galvos, – Sukilkim kovot už Tėvynę.
  Bežemiais jei būsime, tapsim tarnais, Kekvieno kąsnelio prašysim, Ne mūsų duonelė laukuos augs čionai, Ne mūsų vanduo bus – matysim. Nebus jau tada ir SAVOS LIETUVOS, – Vaikai per pasaulį išdrykę, Vien užsienio firmos kitokios kalbos, Kaimai ištuštėję, išdykę. Neleiskim parduot į vergiją tautos, Nes ašarą karčiąją brauksim, (Kiek kraujo išliejo karžygiai karuos) Vilkais greit bežemiais tad kaulsim. Pakelkime galvas, vaikyti, plakti,
  Visokiais vardais išvadinti,
  Mes – žemės savos šeimininkais tverti, Žygiuokim nuo vargo ją ginti!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top