Ar pasauliui reikalinga tokia Europa?

2015, 25 birželio, 1:02 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (13) | peržiūrų 518 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

haber.star.com.tr

paveikslėlisKlausimas užduotas antraštėje skamba ne tiek šalyse, kurių Europoje nenorima matyti jokioje būsenoje (tai yra, pavyzdžiui Turkijoje), kiek pačios Europos Sąjungos (ES) viduje.

Dabar mes išgyvename naują „persilaužimo momentą“ istorijoje, ir tokiu metu žmonės užduoda pačius radikaliausius klausimus.

Mano supratimu „integracijos su ES procesas“, kurį Turkijos elitas vertina kaip pagrindinį „Turkijos modernizacijos“ receptą, jau nebepriklauso nuo mūsų šalies (Turkijos) veiksmų. Jis, greičiausiai, tampa „periodiškai pasikartojančio Europos byrėjimo proceso“ auka.

Elitinio judėjimo pabaiga?

Norėtųsi atkreipti skaitytojų dėmesį į vieną svarbų istorinį faktą: ES pateikė save kaip integracijos formą, kuri atsirado ne su „visuomenine banga“, pakilusia kontinente, o buvo sukurta „politinio elito“.

Todėl ES iki mūsų dienų atėjo ne kaip kažkoks konstruktas, kurio egzistavimas yra sąlygojamas politiniu tautų sąjungos sudėtyje pasirinkimu, o kaip darinys kontroliuojamas „elitinių grupių“, kurios nusėdo Briuselyje ir Strasbūre, ir pamažu virto „viso kontinento valdytojais“.

„Elitinė tradicija“ kuriant ES į pirmą vietą iškėlė ne šalių-narių gyventojų pageidavimus, o technokratų ir biurokratų sprendimus.

ES plėtra, kuri prasidėjo pasibaigus šaltajam karui siekiant politinio pasienio ribų stiprinimo, globojant NATO, buvo to paties elito išradimas. Atvėrusi duris ekonomiškai silpnoms šalims kaip Kipras, Bulgarija, Rumunija ir t.t. šis elitas nutarė palikti už borto Turkiją, net nepaklausęs Europos tautų.

O dabar mes atsitrenkėme į sieną, mes įsirėmėme į ją. Ir ta siena, iškilusi kelyje į ES, pasirodė net aukštesnė už tą, kuri kažkada stovėjo Berlyne ir simbolizavo kontinento susiskaldymą.

Demokratija – byrėjimo priežastis?

Herfried Münkler – žinomas vokiečių politologas. Jo lekcijos Berlyno Humboldto vardo universitete šiandien tapo vienomis iš labiausiai aptariamų temų akademiniuose sluoksniuose. Pretekstui diskusijoms pasitarnavo tai, jog viena jo straipsnių serija apie ES ateitį turi pavadinimą „Demokratizacija neišgelbės ES: atėjo laikas valdžios centralizacijai“ (Der Spiehgel). Pripažindamas faktą, jog ES yra elito judėjimas, Münkler pastebi: sąjunga sugeba laikytis ant šalių-narių politinio elito pečių, o aktyvus liaudies dalyvavimas valdyme ir ir politiniuose institutuose atves prie jos subyrėjimo.

Ypač svarbiu atrodo sekantis momentas: politologas į centrą stato Prancūzijos-Vokietijos ašį, tuomet, kai naujos narės, pirmiausiai Rytų Europos šalys, išstumiamos į periferiją. Münkler nuomone, dėmesys liaudies pageidavimams atves į ES subyrėjimą, todėl „institucinės sistemos demokratizacija“ taps didele klaida.

Besimokantieji Humboldto vardo universitete nepaliko šių idėjų nepastebėtomis. Jie sukūrė specialų blogą ir pasisakė prieš „elitine“ (diskriminacines) jų dėstytojo lekcijas. Ir čia prasidėjo įdomiausi dalykai: vokiečių spaudoje pasirodė daugybė komentarų, nukreiptų prieš šią studentų grupę, o paskutinio jų paskelbto pranešimo nepaminėjo nė viena vokiečių pranešimų organizacija (nors praėjo jau penkios dienos).

Šiose sąlygose neverta stebėtis tuo, jog Merkel šalis, kuri Berlyne klojo raudoną kilimą prieš pučistą Al Sisi, areštavo Egipto opozicinį žurnalistą pučistinio teismo sprendimu.

Teisingi Erdogano žodžiai

Sąvoka, kurią mes įvardiname „globalia sistema“, – tai išrinktųjų sąjunga. Todėl atrasti skirtumą požiūriuose į politiką pas Münkler ir, pavyzdžiui, pas kažkokį „baltą turką“ (sąvoka skirta apibrėžti siauro privilegijuoto sluoksnio, kurio nariai prisilaiko aukštuomenės ideologijos, atstovą – vert past) nebus paprasta. Pavyzdžiui, jei jų netenkins rinkimų rezultatai, jie abu gali prieiti išvados: ne viską galima išspręsti balsuojant.

Būtent ši prieštara ir privertė Erdoganą apkaltinti ES veidmainyste, ypač po perversmo Egipte. Europietiškasis elitas bevelijo bendradarbiauti su elitu, o visai ne su Egipto liaudimi.

Mes vis aiškiau matome, jog europietiškosios demokratijos koncepcija formuojama masinių informacijos priemonių pagalba, pagal galimybes, ji apibūdintina žemu liaudies dalyvavimo-atstovavimo lygmeniu ir tenkina pagrindinai „elito“ reikalavimus.

O kai turkų inteligentija (!), nepatenkinta savo šalies liaudies pasirinkimu, krebždena į europietiškojo elito duris ir skundžiasi savo šalimi, – tai yra ne kas kita, o kreipimasis į „klasinį solidarumą“.

Kalba eina apie mąstymą, kuriam tautų balsavimas europietiškųjų politinių sienų ribose yra kažkoks pavojingas procesas. Ko tik nepadarys šis mąstymas su Mursi ar Erdoganu?

Pabaigsime šią temą klausimu, kuris prieš penkerius metus nuskambėjo iš Jacques Delors, prancūzų politiko lūpų, politiko, kuris kartu su buvusio Vokietijos kancleriu Helmutu Šmidtu yra laikomas šiandienės europietiškosios svajonės kūrėju: ar reikalinga tokia Europa šiuolaikiniam europietiškajam jaunimui?

Atsakymą, iš esmės, duoda graikų premjeras – Aleksis Tsipras.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 13

 1. propatria.lt says:

  Austrijos Nacionalinė asamblėja beveik vienbalsiai balsavo prieš vienalytes „santuokas“

 2. PP says:

  Končitos „išrinkimas“ Eurovizijos nugalėtoju paveikė?

 3. bočius says:

  ES visiškoje bankininkų-sionistų valdžioje, tai jų projektas, o „elitas“, vokiečių profesoriai, eurokomisija, Austrijos asamblėjos, končitos ir kt. š. -tai juokdariai, jų linksmintojai, pažai, chalujai.

 4. PP says:

  Lotynų Amerikos šalys paskelbė, kad sieks kompensacijų iš ES už kolonizaciją, vykdytą Europos šalių kelis šimtmečius.

 5. interpretatorius says:

  Biblijoj parasyta:“sulaukes 50 daugiau nebetarnausi…“.Vydunas(Samone)“jaunumas ir senumas“labai graziai aprase,jog visiem ateina laikotarpis,kai tampi ‘nebevaisingas’.Ten pat yra parodyta,kaip ‘nebevaisingieji’ padarys viska,kad niekas nesikeistu.Senoliai,savo isminti,turetu perteikti patarimu lygmenyje,o neuzsiimti ‘mirusia kuryba’…

 6. Mindaugas says:

  Yra daug lengviau pavergti ir išnaudoti nuo natūralių, esminių žmogaus vertybių, tautos ir rasės atitrūkusią ir dvasiškai degradavusią pažmogių masę negu kūniškai ir dvasiškai sveiką tautinę bendruomenę – pilnaverčių žmonių bendruomenę. NATO bei Europos Sąjungą sukūrę ir valdantys globalistai nori vienalytės, daržoviškai egzistuojančios betaučių, berasių komopolitinių mankurtų masės, kuria būtų lengva ir patogu manipuliuoti „laisvosios pasaulinės rinkos“ arenoje. Ir žinoma, tokie žmonės, neturėdami jokios natūralios, prigimtinės gilesnės gyvenimo prasmės ir vertybių suvokimo, įmesti į dabartinę kosmopolitinę vartotojų visuomenę, savaime pasiduotų tuščiai ir bedvasei kosmopolitinio materializmo pasaulėžiūrai.Europos Sąjunga – tai aiškiai prieš Europos tautas nukreiptas kosmopolitų projektas, siekiantis Europą paversti mankurtais apgyvendinta vergų kolonija, valdoma internacionalinio finansinio kapitalo pakalikų bei jų funkcionierių – vergvaldžių. ES-tai kapitalistine-kosmopolitine vergų kolonija, jos kolonizavimas pigia darbo jėga iš Azijos ir Afrijos jau suplanuotas tiek vietinių, tiek ir užsieninių kapitalistinio imperializmo-globalizmo pakalikų. Reikia šią sistemą atmesti iš esmės, kartu su jos žalingais ideologiniais pagrindais, neigiančiais rasę, tautą ir Tėvynę, žmogų pavergiantį ekonomikai, o ekonomiką – pinigui.

 7. interpretatorius says:

  2-Mindaugas:jei rasote,vadinasi skauda-pergyvenat.“Reikia sia sistema atmesti is esmes“…gal galit bent painterpretuoti,kaip visa tai isivaizduojat?Ar snekat tik tam,kad butu daug uzmigdanciu zodziu,kuriu deka niekas taip ir nesuprastu pacios esmes,nekalbant apie realius pasiulymus…

 8. Dovydas says:

  ….mano galva, pradžiai reikia atkurti stiprias šeimas. Paskui bendruomenes…. Bendruomeniškumas labai stiprina…. Dabar gi skaldyk ir valdyk….. Tam reikia priešintis, turiu galvoje ne keliant triukšmą, o iš vidaus savo, savo šeimos, savo bendruomenės….. Abejojama TIK gerais dalykais, niekas neabejoja blogais…. Tai reikia ir naikinti abejones, kad tavo aplinkoje niekam niekas nerūpi…. Taip vadinamų blogiukų yra nedaug, tačiau jie labai aktyvūs…. Darau prielaidą, kad visi kvailiai su inicityvą sėdi seime, valdžioje, prezidentūroje, valdo purvasklaidą, todėl ir atrodo, kad jų dauguma…. Tokių užpakalnių ar ramanauskų tėra vienas kitas …..Reikia tiesiog pasitikėti ir didžiuotis savimi, savo tauta…. Mano aplinkoje tokių žmonių apščiai – draugiškų, geranoriškų, darbščių, atjaučiančių, dvasingų….. O tavo….?

 9. PP says:

  O kas tau leis šeimas stiprias atkurti? Asmeniškai gali, bet ne daugiau. Pabandyk tą idėją stumti viešai, tai tuoj visi pyderai ir tolerastai ims bliauti. Jei stumsi idėją stipti homošeima – prašom. Dar ir babkių duos, po užsienius vežios ir ikrais šers.

 10. Dovydas says:

  O kas neleis? Ir kodėl reiktų kažkieno kažkur leidimo prašyti….? O tokių šeimų randasi, tik reikia žinoti, kur ieškoti…. Ekologiškai ūkininkaujantys, ekologiškai gyvenantys, dvasiškai gyvenantys ir t.t…… Kokių tik nėra bendruomenių…. Reikia jų ne delfiuose ieškoti…. Ten stiprios ir sveikos jaunos šeimos, kuriančioas savo papročius bei ritualus, kuriuose nėra svaigalų nei kitokių narkotikų….. Jų ne 100000….. Tačiau ir ne 10-20…. Kur kas daugiau… Ir tai tik pradžia….Lietuva turi puikią ateitį.

 11. PP says:

  Taigi parašiau aiškiai, kas neleis. O juos ir valdžia bei ES su JAV palaiko. Pavyzdžiui, JAV jau ir pavieniui kažkur užkampyje atsisėdėti nebeleidžia: nesinaudoji komunalinėm paslaugom – faktiškai nusikaltėlis. http://www.truthrevolt.org/news/military-vet-threatened-city-living-grid

 12. Ec says:

  Pritariu PP, dabar yra europarlamente daromi veiksmai, kad privatizuoti geriamą vandenį (lietaus, šulinio, bet kokį), t.y. gyveni, reiškia kažką geri, reiškia mokėk

 13. Mindaugas says:

  Interpretatoriui. Pasakysiu tiesiai šviesiai. Matau Lietuvos ateitį tik komunizme. Visi kiti pasiūlymai-tai tik vaikiški svaičiojimai, nesuprantant pačios kapitalizmo esmės.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top