Atviras Lietuvos runkelio laiškas Gabrieliui Landsbergiui – Skaidriajam

2016, 30 birželio, 9:34 | kategorija LPT | atsiliepimų (21) | peržiūrų 10 556 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Gabrielius Landsbergis

kodėl kitų partijų „zadanijas“ matote, o savos partijos politikų „zadanijų“ – ne? | komenataras.lt nuotrauka

„Kad sugebėtume suvokti, kokių turime galių, ir sužinoti jau atskleistas paslaptis, pirmiausia privalome palaukti, kol sudegs visa tai, kas paviršutiniška: lūkesčiai, būgštavimai, tariami dalykai, tuomet ateina tokia ramybė, kokia dabar viešpatauja miške: švelniai pūkšnoja vėjelis, pro debesis smelkiasi mėnesiena, patyliukais traukia į naktinę medžioklę žvėrys, atliekantys Motinos gimimo ir mirties ciklą ir niekad nesmerkiami už tai, jog klauso savo instinktų, savo prigimties balso.“ Paulo Coelho.

Lygiai taip pat linkiu užsidegusiam jaunajam Gabrieliui prieš buldozeriu brukant „Lietuvai naująjį planą“ sustoti, įvertinti savo partinę aplinką, nieko neteisti ir pasirinkti tinkamus bendražygius. Dėl A. Kubiliaus Ekonominio permainų plano, užgriuvus nevilčiai ir kvapą gniaužiančioms skoloms, ne vienas pasikorė vien tam, kad iš jų vaikų nebūtų atimta paskutinė pastogė, kad skolos numirtų kartu su jais… o kiek dėl nevilties žuvo moterų… vaikų… Dabar šis žmogus su savo komanda Gabrieliaus Landsbergio sąrašo viršuje. Tad kiek dar lietuvių gyvybių pagal TS-LKD planus turės būti paaukota „vardan tos Lietuvos“ aukuro? Arba kada gi šie žmonės bus teisiami už karo ir neapykantos kurstymą, bei žmonių gyvenimų griovimą?

Esu paprastas Lietuvos runkelis iš runkelių klasės

Taip mus vadina valdžios klanui atstovaujantis Jūsų partijos elitas. Neabejoju, kad po šio laiško mane jie vadins „vatniku“, „putinoidu“, ar „Maskvos ruporu“. Nes aš turiu savo nuomonę ir nebijau kritikuoti klano stovyklas – sisteminių partijų grietinėlę. Jie tik pjaunasi tarp savęs, kas užims svarbesnę vietą prie valdžios lovio, užmiršę savo pareigą tarnauti liaudžiai. Aš iš tų, kuriuos elitas net nelaiko žmonėmis. Vos tik parodome savo nepasitenkinimą, ar prasitariame apie norą gyventi geriau – tuoj apkaltinami valstybės išdavyste su „neabejotinu kremliaus finansavimu“. Bet man nusispjauti į Jūsų nuomonę apie mane ir esu tuo patenkintas.

Pagal savo politinę ideologiją aš labiausiai prijaučiu Anglijos konservatoriams. Iki 2008 metų rinkimų palaikiau ir A. Kubiliaus valdomus Lietuvos konservatorius. Bet A. Kubilius atėjęs į valdžią visus rinkėjus apgavo: žadėjo vieną – davė kitą. Taip niekada nesielgė Britų premjeras Deividas Kameronas. Jis pažadėjo referendumą dėl išstojimo iš ES, jei bus išrinktas, – taip ir padarė, pats garbingai dėl to net atsistatydinęs.

Sunku patikėti, kad Jūsų valdoma TS-LKD partija pasikeitė ir bent kiek tapo panašesnė į garbingus Britų konservatorius dėl dviejų priežasčių: 1) A. Kubilius su savo komanda ir „Lietuvos ekonominiu permainų planu“ taip pat žadėjo šviesesnę ateitį, bet vargšams uždėjo kilpą ant kaklo; 2) Jūsų neva atsinaujinusioje partijoje tebesėdi ta pati neapykantos kitai nuomonei ir priešų paieškos įtakoje mutavusios moralės komanda.

„Naujasis ekonominio proveržio planas Lietuvai“ su senais politiniais dinozaurais?

Kuo gi tada skiriasi Jūsų planas nuo A. Kubiliaus „Ekonominių permainų plano“, tūkstančius smulkių verslininkų pavertusių skurdžiais? Ar tai „ta pati panelė – tik kita suknelė? Argi gali tie patys žmonės, darę Lietuvos liaudžiai blogus darbus, dabar darys gerus? Netikiu. Juk jiems yra svarbiau valstybės užvaldymas, o ne žmonių gerovė. Pažadais jie vilioja žmonių mases ir panaudoja tai siauriems saujelės politinio elito „mafijiniams interesams“. Jie gilino ekonominę krizę, sugriovė smulkiojo verslo pamatus, smaugė liaudį su savo „diržų veržimo politika“. Jie „plovė“ milijardus, kurdami ir griaudami LEO, Snoro banką, Ūkio banką, per dujų aferą su Gaspromu ir SGD terminalu. Ir už visą tai iki šiol tebemoka paprasti Lietuvos žmonės, dar net neišbridę iš jų sukeltos krizės. Tai kaip galima pasiūlyti „Naująjį planą Lietuvai“ su senais žmonių gerovės griovėjais?

Jei nebūčiau pirmųjų savo dvidešimt metų gyvenęs Tarybų Sąjungoje ir tuo metu, dar būdamas visai jaunas, bet užsidegęs kilnių tikslų nesiekęs permainų Lietuvos tautinio atgimimo keliu, jei nebūčiau pažinojęs tų laikų kreivų veidrodžių komunistų partijos politikos ir „UŽ ŠVIESŲ RYTOJŲ“ propagandos – Jūsų rinkiminė kompanija gal man atrodytų patraukli. Bet kol kas Jūsų taip skambiai skelbiamas „Ekonominio proveržio planas“ man labiau primena Michailo Gorbačiovo Perestroikos planą. O savo propagandiniais šūkiais apie „ŠVIESIĄ ATEITĮ su TS-LKD“ labai jau primenate TSRS gegužės 1-osios propagandinius paradus su šūkiais „SU KOMUNISTŲ PARTIJĄ Į ŠVIESŲ RYTOJŲ!”.

Beje, A. Kubilius per 2008 m. rinkiminę kampaniją taip pat žadėjo „ŠVIESIŲ PERMAINŲ“. Tada aš pirmą kartą ir pagalvojau – kažkaip konservatorių pažadai man primena kažkada girdėtą „Šviesią ateitį su komunizmu“. Bet, pasirodo, tai buvo tik A. Kubiliaus rinkiminė apgaulė – permainos buvo susijusios su „savų“ žmonių kišimu į „šiltas vietas“ ir vergove liaudžiai.

Su „Naujuoju planu Lietuvai“ Jūs žadate per keturis metus pasivyti Airiją ir Švediją. Jūsų ambicijų įgyvendinimas man labiau primena Hitlerio Vokietijos keturmečio ekonominį planą, kuris tikrai buvo ir ambicingas ir labai veiksmingas. Ekonomika atsigavo, žmonių gerovė pakilo, tauta (lojalioji jos dalis) vieningai pasiruošė karui, be jokio sąžinės graužimo palaikydama „kitokių“ šaudymus, deginimus. Jei aš klystu, tai man įdomu: ką Jūs galvojate daryti su tais, kuriems gal būt nepatiks Jūsų brukamas „ekonominio proveržio“ planas? Juk A. Kubiliaus vyriausybė tokius žmones šaudė senomis guminėmis kulkomis prie Seimo. Gal pagal Jūsų planą šaudys snaiperiais?

Ar rinkiminis TS-LKD sąrašas – šventų karvių sąrašas?

Kodėl kaip Indijoje, kur karvės gali eiti kur nori, pridergti ir jų š…. tampa šventas, taip ir Lietuvos konservatoriai dergia ir tyčiojasi iš kitų, bet reikalauja, kad su jais elgtųsi kaip su šventais? Jie primena, kad korumpuoti turi būti teisiami, bet patys „maudosi korupcijos vandenyse“ ir juokiasi iš kitų. Jiems prieinamos „pažymos“, ypatingi ryšiai prezidentūroje, jie bičiuliauja su spec. tarnybomis, prokurorais ir žino tai, ko niekas kitas nežino…

Turiu pagrindo taip manyti dar ir dėl to, kad aš pats keturis metus buvau persekiojamas dėl vieno Jūsų partijos Seimo nario (neminėsiu jo vardo be reikalo) įžeidimo. Ir tik prieš mėnesį buvau išteisintas (dabar jau įsiteisėjusia nutartimi), nes nepadariau jokio nusikaltimo. Taip nustatė teismas, kurio Jūsų partijos Seimo narys labai, labai nenorėjo ir vis atsiprašinėjo, jog labai neturi laiko, nes užsiėmęs rinkimine kampanija. Ir būtent dėl jo paties kaltės teismas net negalėjo išnagrinėti bylos, kol Baudžiamojo kodekso straipsnis nustojo galioti.

Esmė ta, kad be Seimo nario karjeros Jūsų gerbiamas dabartinio „sąrašo“ žmogus mūsų nepriklausomoje Lietuvoje „perėjo“ beveik per visus aukščiausius teisėsaugos postus – nuo advokato iki Konstitucinio teismo teisėjo. Įdomu, kokia intencija į įvairias teisėtvarkos valstybės tarnybas valdžios klanas jį skirdavo? Juk, be abejo, tokiu būdu visose tarnybose turėjo likti jo „šešėlis“ – tai tiesiog neišvengiama, nes juk ten lieka bendradarbiai, kuriems galima paskambinti, susitarti… O su gerais ryšiais juk galima „pridengti“ net ir „valstybės užvaldymo mafijos“ darbelius.

Kaip ten bebūtų, bet šio Seimo nario teisingumu aš labai abejoju, nes vis kartodami jo vardą (matyt, kad gerai įsisąmoninčiau ką įžeidžiau) net septyni prokurorai ir devyni tyrėjai oficialiai persekiojo mane dėl įžeidimo su vieninteliu tikslu – „gydyti“. Aišku, neoficialiai (kaip paaiškino man viena iš tyrėjų) dėl to, kad rašau straipsnius, kurie nepatinka valdžiai. Visą tą persekiojimo laiką mane kamavo klausimai – ar mūsų laisvoje Lietuvoje jau įvesta diktatūra, ar jau atėjo galas žodžio laisvei?

Taip, matyt, pagal Jūsų partijos Seimo nario sumanymą (kitaip galvoti net neneša galva), kuris netrukus tapo ir „prokuroro sumanymu“, aš turėjau būti „gydomas“ atliekant man psichiatrinę ekspertizę. „Gydyti“, aišku, nusprendė ne gydytojai ar kokie ekspertai – bet pareigūnai. Beje, anot mano bylą tyrusių tyrėjų, toks kritikuojančių Lietuvos valdžią įtariamųjų „gydymas“ buvo įprasta praktika, remiantis Lietuvos prokurorų „sumanymu“, kai būdavo įžeidžiamas svarbus valstybės tarnautojas!

Taigi, Hitleris nelojalius valdžiai perauklėdavo darbo stovyklose, Stalinas – lageriuose, na, o Lietuvos valdžios klanui priklausantis elitas savo liaudį tiesiog „gydo“. Beje, toks „gydymas“ juk turi ir šviesiąją medalio pusę – taip žmogui dažnai nutraukiamas ikiteisminis tyrimas, jis nenubaudžiamas, o tiesiog išmokomas gerbti valdžią ir jos tarnautojus.

Kodėl TS-LKD politikai kišasi į teisėsaugos reikalus?

Kai aš „perkandau“ susidorojimo su manimi planą ir ėmiau kovoti, galimai Jūsų partijos Seimo nario galimai įtakojami policijos pareigūnai ėmė net grasinti man fiziniu susidorojimu. Buvau be jokio teisinio pagrindo sulaikytas su tikslu „įkišti“ į Lukiškes, po to buvau neteisėtai nuvežtas į psichiatrinių ekspertizių centrą, su teisėsaugos pareigūnų nurodymu mane „gydyti“! Policijos pareigūnai, vykdydami neteisėtą sulaikymą, vežimą į psichiatrinę, paatviravo, jog patys nežino, kodėl jiems duodami tokie įsakymai ir čia pat teisinosi, jog juos vykdo bijodami netekti darbo, vis kartodami: „taip yra todėl, kad įžeidei ne tą žmogų“.

Gerb. Gabrieliau Landsbergi, Jūs jau kurį laiką kalbate, kad TS-LKD partija yra skaidri. Tačiau man įdomu, kaip Jūs vertinate partijos elito savavaliavimą, galimai įtakojant teisėsaugą, spec. tarnybas su tikslu susidoroti su žmonėmis, ar Jūsų partijos elitui neįtikusiais politikais? Kaip Jūs tai galite sieti su skaidria politika? Nejaugi Jūs, kaip ir jie, „kitų akyse krislą matote, bet savose rąsto nepastebit“? Jų pasiųsti prokurorai ir pareigūnai grasina susidorojimais, gąsdina skambučiais, atvyksta į namus ir be jokio pagrindo suiminėja, veža į psichiatrines! Ar tokie „suderinti“ su teisėsauga veiksmai, susidorojant su kritikuojančiais valdžią, įeina į Jūsų „Naująjį planą Lietuvai“? Nes tie žmonės, kurie užsiima tokiu „savavaldžiavimu“, yra Jūsų dabartiniame rinkiminiame sąraše.

Pirma išsikuopkite savo kiemą

Kitaip tariant, skaitydamas apie Jūsų „Ekonominio proveržio planą“ ir matydamas Jūsų partijos rinkiminiame sąraše tuos pačius veidmainiškus eilinių žmonių likimų griovėjus, kurie tarsi giltinės dalgiais jau „prasinešė“ per Lietuvą 2008 – 2012 m., aš turiu pilną pagrindą manyti, jog Jūsų Lietuvos atgaivinimo planas man labiau primena fašistinių diktatorių ekonominių atgaivinimo planus prieš pasaulinį karą. Tai gal ir Jūsų tikslas – visomis priemonėmis sukelti 3-čiąjį pasaulinį karą ir tam parengti visą ekonominį ir patriotinį šalies bei ES potencialą?

Jei klystu, tai argi iš tiesų Jūs norite duoti žmonėms kažko naujo su netolerantiškais, galimai korumpuotais, besityčiojančiais iš kitų, paniekos ir isterijos vedinais senais taikios politinės atmosferos gadintojais; nesugebančiais išklausyti, bet sugebančiai kelti nesantaikas, kurstyti konfliktus, savo ryšiais ir valia įtakoti teisėsaugą ir spec. tarnybas; kaltinti nekaltus, išteisinti savus, vadovautis ne įstatymais, bet (kaip Jūs pats sakote) „zadanijomis“ . Tad kodėl kitų partijų „zadanijas“ matote, o savos partijos politikų „zadanijų“ – ne?

Kęstutis Dringelis

komentaras.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 21

 1. Mindaugas says:

  Dar vieno „praregėjusio“ konservatorių fano rašinys.

 2. Ec says:

  Autoriau, pažiūrėk į veidą nuotraukoje, ir, manau, suprasi kiek jam svarbios liaudies problemos. O straipsnis naivus, suprantu, jei dėl to, kad pritraukti skaitytojus. Kitaip – autoriui, mano manymu, reikėtų permąstyti ir keisti savo požiūrį į tokius kaip šis nuotraukoje ar aprašytą straipsnyje.

 3. Stasys says:

  Pilnai pritariu atviram Lietuvos runkelio laiškui. Konservų „partija“-nusikaltėlių gauja įvykdžiusi daugiausiai nusikaltimų pradedant santaupų nusavinimu, prichvatizacijos (Mažeikių naftos „pardavimo“ už 1 Lt, 120 benzino kolonėlių „pardavimo“ už 1 Lt, „Achemos“ dovanojimo Lubiui,…), baigiant bankų plėšimais ir tautos genocidu.

 4. dovydas says:

  Kęstuti, lietuviai jau taip per ilgus šimtmečius pripratinti nusižeminti, kad jiems tai net gaunasi lengvai ir natūraliai. Tačiau nėra nebūtina tęsti tas tradicijas. Išvadinti paganais, save net patys taip vadiname su džiaugsmu. Runkelis yra vertinga daržovė, tačiau nebūtina nei rimtai, nei juokais save tapatinti su ja. Nes tai, kas atkakliai yra kartojama labai prigyja. p.s. paskaitykite dar Coelho…..

 5. Ec says:

  Mindaugai, su tavo teiginiu sutinku, o su požiūriu – ne. Žmogus nekaltas jei jį kažkada kažkas apgavo. Jei jis suprato buvęs apgautas ir bando atsitiesti, iš jo tyčiotis nevalia, reikia suprasti ir padėti. Kitas dalykas suprantantieji, kad juos apgaudinėja ir ieškantys rožinių akinių kuo stipresnio atspalvio. Beje, paskutiniai rožiniai akiniai, kuriuos bando įbrukti „gelbėtojai“ yra tiek rožiniai, kad jau nepermatomi, tokius užsidėjęs į prarają nueisi ir net nesuprasi to :)

 6. Gojus says:

  kžkoks asmeninių nuoskaudų liejimas. Su asmeninėmis nuoskaudiomis reikėtų pačiam tyliai susitvarkyt, nerėkiant ant svieto, o tada eit gelbėt valstybę.
  Kad konstervos yra Lietyuvos nelaimė tai visi žinom, bet gaunasi taip iš straipsnio, kad Lietuva čia ne prie ko, nes matai autorių kažkas kažkaikp įžeidė…

 7. Ec says:

  „Landzbergiui skaidriajam“ skamba pranašiškai. Kažkaip visi pasivadinę skaidriais yra išaiškinami kaip labiausiai prisidirbę :)

 8. pestininkas says:

  Jus pažiurėje i „intelektualu“anuko „feisa“nesuprantat kad jam „viėnodai“jusu gyvenimai,jis trokšta viėno,kuo greičiau išokt i valdžios roges,ir tapt „elitiniu“,visa kita jam kažin ar svarbu,jau pamatėm po darželiu istorijos…

 9. cnn says:

  jei loji ant koncervu,lok ant visu,bet tik konservos ishskirtines, tai ir verdiktas – vata,ne kitaip.

 10. saffasfas says:

  autoriui linkiu paimti valstybes vaira tuo metu kai pasaulyje prasideda didziausia finansu krize nuo 1933 metu ir vaira paimti po kirkilo valdymo.

  skanaus

 11. Martynas says:

  Dar vienas priedurnis „idealistas“ . Jei pasikore kazkas , zuvo motinos . vaikai . bankrutavo  ir t.t. Gal nors viena konkreciai su irodymais , pavardem , nuo ko , del ko ir kodel … Tuomet is karto i teisma ir t.t. Taip , kaip ir kaltinimus , prasom israsyti visus , visas partijas, o ne pilstyti komuniagu vandeneli , atmiesta viduriu paleidimo skysciu …nei runkeliu , nei vatniku vadintis dar nenusipelnet , per skystos blauzdos. Tie , tai su jais visada aisku , kas tokie , ir kur eina . O cia , kaip visada … gyveno tarybiniais , po to susizavejo , stojo i Baltijos  kelia , ir draskesi krutine prie seimo , girdetos „istorijos“, bet po to islieja visa arsenala ismokta dar tarybiniuose vadoveliuose , isdidziai, nes laisvas! Tu nelaisvas nuo savo paistaliojimu. Esi tiesog isdavikas (blogiau tik isprievartavimas) ir perbegelis savo „idejiniame“ fronte ir be stuburo , nes viska susnekejai cia svetimom mintim . Tiesiog prisitaikelis , „kaippatogiau taip ir paistau“…, todel savo originalaus nieko ir neturi. Isdavei ne partija , ar idejas , ar Valstybe , isdavei save , nes nejai iki galo, o tiesiog prisitaikei,  todel ir suoki nesamones . „Teisinguolis“ atsirado … . Paistyti aplamai , kad tik pasireiksti , mes kiekvienas mokam, o ypac ka nors blogai pasneketi. Pats imk ir padaryk . Pats, kaip matosi , gyvas , nei pasikorei , nei bankrutavai , nei vaikus  isszudei … , vadinasi pasiseke , reiskia sekmingai vizgini uodega  gudruoli , jauti kur vejas pucia…  O cia dar ir pasireiksti dave , na ir issiliejo sudo backa. Sliekas pamokys , kaip skraidyt…

 12. Juozas says:

  Kestuti,matomai tau patinka konservai su gabriuku priesaki juk tu vadini ji „Gerb.Gabrieliau Landsbergi“vat kai ismoksi negerbti,tada is taves gal ir bus koks kovotojaso,kal kas tik tiek

 13. Ray says:

  Nejaugi Gabrielių valdžioje teks matyti iki jo išėjimo į pensiją? Jūs isivaizduojate šį absurdą valdžioje ir gyvenime?

 14. ak47 says:

  Geras pastebejimas:)

 15. Civis Lituaniae says:

  Vien perskaičius šito portaliūkščio pretenzingą pavadinimą tampa aišku, kad čia platforma visokiems rusosams ir sovietžmogiams reikštis.

 16. abramas says:

  Jau 29 metai Lietuva laisva. Iš jų tik 9 metus konservatoriai buvo valdžioje. Ar ne per daug ,,garbės“ kabinti visus pabučiuotus šunis konservatoriams ant kaklo?

 17. Jonas says:

  Kada šis klanas landzgrybių dings iš Lietuvos akiračio???

 18. Ricardas says:

  Tikras runkelis…visada liks runkeliu…

 19. vilma says:

  teisingai aprase apie lanzbergi taip seime vadovauja is auksciau esame kaip ir rase prie hitlerio laiku dabartinei valdziai nusispjaut ant zmoniu visu pirma ateme is ligoniu kompensuojamus vaistus kurie serga veziu vaikai mirsta ateme is depresijos serganciu zmoniu pagrindinius vaistus clonezepama nes nutraukus sios vaistus stojas sirdis insultai infarktai kiek jau nusizude vien taurageje zmoniu nuo45-65metu ir jaunesni musu seimas pats naikina zmones tokie seimo nariai uz tokias baisias klaidas turi buti baudziami sveiku protu nesuvokiama jeigu nesupranti kaip valdyti salies ir priimti istatymus kad butu geriau ir zmonems ir ligoniams tai neturetu sedeti seime

 20. Edmis says:

  Martynai,saunuolis

 21. anoniminis says:

  Nusišneki-gudruoli…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top