Aukščiausias JAV teismas įteisino vienalytes santuokas visoje šalies teritorijoje

2015, 27 birželio, 10:30 | kategorija Realybė | 4 komentarai | peržiūrų 202 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

golos-ameriki.ru

paveikslėlis

Ši medžiaga skirta asmenims nuo 18 metų.

Penktadienį, JAV Aukščiausiasis teismas priėmė istorinį sprendimą seksualinių mažumų klausimo atžvilgiu. Penkiais balsais prieš keturis (vieno balso persvara) teismas nustatė ir įteisino, jog atitinkamai Jungtinių Valstijų Konstitucijai, vienalytės poros turi teisę tuoktis bet kurioje Jungtinių Valstijų teritorijos vietoje. Seksualinių mažumų judėjimui JAV šis sprendimas turi didelę reikšmę ir yra didžiule jų pergale kovoje už mažumų teises.

Vienos lyties asmenų santuokų šalininkai prapliupo ovacijomis, kai žinia apie Aukščiausiojo teismo sprendimą pasklido po minią, susirinkusią prie teismo pastato.

Iki šiol tokios santuokos buvo leidžiamos 36 iš 50 valstijų ir Federalinėje Kolumbijos apskrityje, o dabar tas leista visose 50 valstijų.

Pagrindinis ieškovas šioje byloje, Jim Obergefell atsakė į reporterių klausimus prieš teismo pastatą: „Šiandienis Aukščiausio teismo sprendimas patvirtina tai, kuo širdies gilumoje tikėjo milijonai žmonių šioje šalyje, – jog mes mylime taip pat, kaip ir visi likusieji, įr, jog keturi žodžiai, iškirsti virš įėjimo į Aukščiausiąjį teismą, – „Prieš įstatymą visi lygūs“ – galioja taip pat ir mums“.

Prie teismo pastato Bert Cables kalba, jog atėjo čia kartu su savo vyru, kad tapti istorinio įvykio liudininku: “Mes tokie laimingi, tokie laimingi! Aš labai nervinausi, todėl, kad niekada nežinoma, kokį sprendimą priims teismas“.

Kartu su Cables stovi jo sutuoktinis, Mark McElroy: „Man tai didžiulis džiaugsmas – pristatyti savo vyrą, kaip savo vyrą. Tuo tiek daug pasakyta, tai nuostabu. Aš vos neapsiverkiau. Aš toks laimingas ir taip didžiuojuosi savo šalimi.. realiai didžiuojuosi“.

Daugumos (vieno balso) sprendimą suformulavo ir parašė teisėjas Anthony Kennedy, kaip ir praėjusiais trimis atvejais, kai analogiški ieškiniai buvo svarstyti Aukščiausiame teisme. Sprendimas pirmame iš jų buvo priimtas dar 1996-aisias. Kennedy tada parašė, jog poros, sudarytos iš lesbiečių ir homoseksualistų, reikalavo „tokios pat pagarbos savo atžvilgiu iš įstatymo pusės, ir Konstitucija garantuoja joms tokią teisę“.

Vienu iš keturių teisėjų nesutinkančių su tokiu sprendimu buvo teisėjas Antonin Scalia. Jis parašė, kad šis sprendimas parodė, jog šis teismas „kelia grėsmę amerikiečių demokratijai“.

Baltuosiuose rūmuose prezidentas Barakas Obama pareiškė, jog šio sprendimo dėka amerikiečių sąjunga tampa „labiau tobula“: „Šis sprendimas – pergalė Amerikai. Šis sprendimas patvirtina tai, kuo širdies gilumoje tikėjo milijonai amerikiečių. Kada visi amerikiečiai vertinami vienodai, mes visi tampame dar labiau laisvesni“.

Vienalyčių asmenų santuokų priešininkai taip pat susirinko prie teismo pastato. Viena iš jų – Jennifer Marshall iš konservatyvios organizacijos Heritage Foundation. Marshall sako, jog batalijos dėl vienalyčių asmenų santuokų tęsis toliau. „Na, taip. Apmaudu, žinoma, kad Aukščiausias teismas neįvertino to fakto, jog niekas Konstitucijoje nenumato galimybės peržiūrėti ir naujai nustatyti tai, kas sudaro santuoką. Sprendimus klausimais, kalbant apie santuoką, visada priimdavo ir turi priimti valstijos bei amerikiečiai piliečiai. Teismas priėmė sprendimą, tačiau tai nededa taško diskusijoje apie tai, kas gi yra santuoka“.

Su tuo sutinka jaunesni konservatoriai, tokie kaip Haley Baronovski. “Mes žinome, jog kalbos santuokos klausimu šiandien nepasibaigs. Jos bus tęsiamos dar ilgus metus, ir mes tęsime kovą už religines laisves visiems amerikiečiams, ir tai tęsis nepriklausomai nuo šio sprendimo”.

Tačiau Rea Carey, vykdomasis direktorius National LGBTQ Task Force organizacijoje, sako, kad seksualinių mažumų teisių gynėjai šiandien iškovojo svarbią pergalę. „Aš labai džiaugiuosi, kad šiandienio teismo sprendimo dėka, mes, kaip šalis, galų gale galime perversti lapą, palikti praeityje diskriminaciją ir žengti į naują lygybės erą mūsų santykių pripažinimo srityje“.

Pastaraisiais metais visuomenės nuomonė aiškiai pakrypo vienos lyties asmenų santuokų pusėn (Amerikoje), sako Carlin Bowman iš Amerikos verslo instituto. “Amerikiečių požiūris į vienos lyties asmenų santuokas pasikeitė stebėtinai greitai, ir visumoje pasikeitė į gerąją pusę”.

Teisės profesorius Nan Hunter iš Džordžtauno universiteto, taip pat atėjęs prie Aukščiausiojo teismo pastato, pasakė, jog priimtas penktadienį sprendimas atspindi šiuos visuomenės nuomonės pasikeitimus. „Aš nežinau ar šiandien pasikeitė Amerika. Aš manau, šiandien teismas pasakė, jog mes matome, kaip pasikeitė Amerika“.

Šis sprendimas vienos lyties asmenų santuokų klausimu buvo priimtas Aukščiausiame teisme sekančią dieną po kito svarbaus sprendimo – Obamos iniciatyva priimto įstatymo dėl prieinamo gydymo. Taip, kad administracija iškovojo dvi svarbias pergales paskutiniosiomis dienomis prieš pasibaigiant Aukščiausiojo teismo įgaliojimams, kurie užsibaigia sekančią savaitę.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

  1. ale, says:

    Kaip kiekvienas daunas yra „tikras“ Napaleonas, taip ir ta berazumių šaika įsivaizduoja esanti aukščiausiu teismu.

  2. Ec says:

    Yra to viena gera pusė – sodomitas ne kareivis o kuo daugiau sodomitų, tuo mažiau kareivių :)

  3. Tikra nepriklausomybė says:

    Gal  ir  gerai,  patys  grečiau  išnyks.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top