- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Baidenas: Man nerūpi jūsų kultūra ir tradicijos – LGBT teisės svarbiau

JAV paskelbė savo užsienio politikos pagrindinį tikslą ir visiems sodomijos priešininkams grasina susidorojimu.
2014.06.25

paveikslėlis„Amerikos Balsas“ paskelbė JAV viceprezidento Džo Baideno pareiškimą, kuriame buvo kalbama, kad LGBT atstovų teisių gynimas yra aukščiau už tautų kultūrą ir tradicijas. Jis pavadino nežmoniškomis tas valstybes, kurios neleidžia savo šalyse diegti homoseksualizmo.

„Manęs nedomina kokia jūsų kultūra. Nežmoniškumas yra nežmoniškumas, o prietarai yra prietarai“ – sakė Džo Baidenas susitikime su sodomitų teisių gynėjais iš JAV ir kitų pasaulio šalių.

Primename, kad JAV vyriausybės manymu homoseksualizmo propagandos tarp vaikų draudimas yra rimčiausias nusikaltimas žmogaus teisių srityje.

JAV viceprezidentas pareiškė, kad visos JAV vyriausybinės įstaigos gavo prezidento Obamos įsakymą didžiausią dėmesį užsienio politikos srityje skirti homoseksualistų ir lytinių iškrypėlių teisių gynybai užsienio šalyse.

Valstybės neįvedančios į savo teisę sodomitų teisių (t.y. neleidžiančios pas save jaunimo tarpe laisvai propaguoti homoseksualizmo) „privalės brangiai sumokėti už šitokį nežmoniškumą“ – grasina Baidenas. Kreipdamasis į susirinkusius LGBT atstovus ir jų teisių gynėjus Baidenas pareiškė: „Jūs esate dauguma, o visi kiti tai trogloditai“. (trogloditas – urvinis žmogus, pažodžiui verčiant iš graikų kalbos. Vikipedija aiškina, kad Vakaruose tuo žodžiu vadina atsilikusius, nekultūringus ar nevisai pilno proto žmones – vert. past.)

JAV prezidento patarėja nacionalinio saugumo klausimais anksčiau yra sakiusi, kad homoseksualistų teisių gynimas nuo „globalios

paveikslėlis

homoseksualų pora su įdukra | AP

diskriminacijos“ yra viena sudėtingiausių JAV užsienio politikos problemų žmogaus teisių gynimo srityje.

JAV viceprezidentas pasakė, kad seksualinių mažumų teisės yra aukščiau visų tautinių kultūrų, o tų teisių priešininkus pavadino urviniais žmonėmis. Viceprezidentas Džo Baidenas pareiškė, kad seksualinių mažumų teisių gynimas yra išskirtinis aukštos civilizacijos valstybių politikos bruožas ir kad pastarasis yra aukščiau visų tautinių kultūrų ir tradicijų.

Kalbėdamas susirinkusiems seksualinių mažumų gynėjams iš JAV ir kitų valstybių, Baidenas pažymėjo, kad prezidentas Barakas Obama įsakė JAV diplomatinėms tarnyboms teikti paramą gėjų, lesbiečių, biseksualų ir transseksualų teisių gynėjams visame pasaulyje.

Tuo tarpu, kai apie 80 pasaulio valstybių priėmė įstatymus prieš homoseksualizmą, Baidenas ir kiti aukšti Baltųjų rūmų pareigūnai susitikinėja su religijos veikėjais, žmogaus teisių gynėjais ir kovos prieš ŽIV specialistais ir su jais aptarinėja seksualinių mažumų teisių gynimą visame pasaulyje.

Viceprezidentas visus užtikrino, kad gėjai, lesbietės ir jų šalininkai yra pagrindinė visuomeninio gyvenimo tėkmė, o jų priešininkai yra marginalai. „Jūs esate dauguma, o visi kiti – trogloditai“ — pasakė Baidenas.

Viceprezidentas pranešė, kad visos JAV žinybos gavo nurodymus didžiausią dėmesį užsienio reikaluose skirti gėjų ir lesbiečių reikalams ginti.
Baidenas perspėjo, kad valstybės nestiprinančios LGBT atstovų teisių „už tokį nežmoniškumą brangiai sumokės“. Anot jo, seksualinių mažumų teisių gynimas yra kovos už žmogaus teises šiuolaikinis etapas.

Susirinkime dalyvavo žymiausi gėjų teisių gynėjai ir D.Britanijos, Švedijos, Danijos ir Islandijos ambasadoriai. Anksčiau, antradienį prezidento patarėja nacionalinio saugumo reikalais Siuzan Rais gėjų ir lesbiečių teisių gynimą nuo globalios diskriminacijos, jų persekiojimą ar net mirtį pavadino sudėtingiausia žmogaus teisių gynimo problema, kurią turi įveikti JAV.

„Pasaulio valstybių vyriausybės atsako už visų savo piliečių teisių gynimą. Vyriausybės ir kiekvienas iš mūsų atsako už tolerancijos stiprinimą ir pasipriešinimą diskriminacijai“ – pareiškė Rais.

Praėjusią savaitę JAV vyriausybė uždraudė išduoti vizas korumpuotiems Ugandos valdininkams, kurie pažeidinėja seksualinių mažumų teises. Uganda vasario mėnesį priėmė įstatymą, sugriežtinantį baudžiamąją atsakomybę už vienos lyties asmenų seksualinius santykius iki įkalinimo iki gyvos galvos.

Šaltiniai:
anglų kalba
rusų kalba

vertė: Pranas Valickas