Bilderbergo konferencija Ukrainos klausimu

2014, 15 birželio, 22:57 | kategorija Realybė | atsiliepimų (2) | peržiūrų 607 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisCharlie Skelton

Penktadienio dieną( (Straipsnis rašytas gegužės 31 d.) du automobiliai skubiai išvažiavo pro viešbučio Marriott vartus Kopenhagoje. Pirmajame buvo Amerikos armijos vadovai: vyriausiasis NATO pajėgų vadas Europoje generolas Philip Breedlove ir jo padėjėjai.

Keturios žvaigždės ant galvos apdangalo ir rūškanas veidas. Panašu, jis nėra patenkintas, kad tenka palikti pobūvį. Jis vis dar užuodžia daniškų frikadelių kvapą, ir tai jį gniuždo.

Generolas į Bilderbergo klubą atvyko ne vienas. Situacijos Ukrainoje aptarimas tokių aukštų valstybinių ministrų rate reikalauja, kad jame dalyvautų ir daug aukšto rango karininkų. Todėl jis atvyko su savo palyda.
Praėjus keletui minučių po to, kai viešbutį paliko alkanas generolas, pro vartus išvažiavo NATO generalinio sekretoriaus Anderso Fogho Rasmusseno automobilis.

Rasmussenas visada mane pralinksmina, nes visose nuotraukose atrodo kvailu ir patenkintu savimi. Svotiška Fonzio karikatūra (sitkomo „Happy Days“ herojus). Rasmussenas taip pat atvyko su palyda: po vieno iš jos narių striukės skvernu atsitiktinai pasimatė šaunamasis ginklas.

Savaime suprantama, kad tai Rasmusseno asmens sargybiniai, ginantys jį nuo Airbus bei Saab kompanijų vadovų, pasiruošusių pultį jį ir įkalbėti pradėti naują karą.

Tikiuosi sargybiniams pavyko jį apsaugoti. Juk jis toks mažas, o kompanijos Airbus vadovas Thomas Endersas – aukštas ir stiprus. Saab vadovo Håkano Buskhes svorio centras, palyginus, yra žemai. Jeigu jie abu susivienys, tai sustabdyti jų bus neįmanoma, ypač jei juos iš už nugaros drąsins Kissingeris.

Štai jis, Buskhe iš Saab, įsakantis savo gamykloms didinti gamybos apimtis. Matant tai, kaip vystosi situacija, greitai jiems prireiks keleto papildomų naikintuvų.

Iš oficialios susitikimo programos publikacijos mes sužinome, kad šiais metais Bilderbergo konferencijoje kalba eis apie Ukrainą, taip pat žinome, kad rytinis posėdis, vykęs penktadienį, gegužės 30 dieną, buvo skirtas šiai temai – apie tai mums pranešė vienas jo dalyvių, danų politikas Diederikas Samsomas.

Penktadienio dieną, iš karto po to, kai du sąjungininkų Europoje vadovai išvyko iš viešbučio, Samsomas, savo šalies Darbo partijos vadovas, mėgavosi šampanu terasoje. Pro jį prasmuko Edas Ballsas, spausdamas rankose storą dokumentų pluoštą – turbūt rinko juos visą tą laiką, kol ten buvo – ir Samsomas pasitraukė, kad praleistų jį. Jis atsidūrė prie apsaugos tvorelės. Giliai įkvėpė ir patraukė prie reporterių, blogerių bei aktyvistų grupės, mitinguojančios už politikos skaidrumą.

„Pamenu tuos laikus, – tarė jis, gurkšnodamas šampaną. – Kažkada buvau Greenpeace aktyvistas“. Mes paklausėme, ar jis jaučiasi pamalonintas, kad buvo pakviestas į susitikimą. „Aš politikas, – nusijuokė jis. – Aš visada pamalonintas“.
Samsomas patvirtino, kad rytinis susirinkimas buvo skirtas situacijos Ukrainoje aptarimui, kas paaiškina, kodėl Rasmussenas ir Breedlove išvyko iš karto jam pasibaigus. Jie savo darbą atliko. Arba tik pradėjo jį.

Tik nesuklyskime. Bilderbergas – tai jų darbo dalis. Tai ne pramoga. Čia reikalingos instrukcijos, paradinė uniforma ir karo padėjėjai. Taip pat ir Land Rover automobiliai su asmens sargybiniais.

Tai NATO darbo dalis. Amerikos karinių pajėgų darbo dalis. Dalis vyriausybės darbo.
Pavyzdžiui, Ispanijos vyriausybę atstovauja Užsienio reikalų ministras Jose Manuelis Garcia-Margallo. Jis atvyko ketvirtadienį vakare.
Kadangi konferencija, tai – dalis jo šalies vyriausybės darbo, Garcia-Margallo atvyko kartu su vienu Užsienio reikalų ministerijos nariu, ispanų diplomate bei Balkanų eksperte Mercedes Millan Rajoy.

Ji glaudžia prie savęs dokumentų aplanką su Balkanų instrukcijomis. Atrodo nuliūdusi. Greičiausiai įsivaizduoja, kaip virtinė riaumojančių tankų juda rytų link. O gal ji gailisi, kad apsivilko kelnių kostiumą.

Akivaizdu, kad Ispanijos vyriausybei, kaip ir tų vyriausybių, kurių atstovai atvyko, šis renginys yra oficialus tarptautinis vadovų susitikimas. Ukrainos situacijos klausimo aptarimas – ne šiaip lengvas pokalbis prie puodelio arbatos. Tai tarptautinė diplomatija, kuri žmonių susirinkimą Bilderberge paverčia reikšmingu įvykiu.

Blogos naujienos yra tame, kad ginkluotų pajėgų vadovai kalbasi su ginklų gamybos kompanijų vadovais privačiai, pasakodami jiems apie savo viltis bei lūkesčius, susietus su Ukraina. Į jų pokalbius įsiklauso milijardieriai ir milžiniškų privačių investicinių fondų vadovai.
Tai žmonės, pasiruošę uždirbti iš informacijos kur ir kada kris bombos, ir kiek jų ten bus.

Tokie žmonės, kaip Davidas Petraeusas, buvęs CŽV vadovas, o dabar mokslinių tyrimų instituto KKR Global Institute, kuris konsultuoja daugiamilijardinį privatų investicinį fondą. Štai šis generolas, savo sakalo žvilgsniu žvelgiantis kažkur į tolį.

KKR Global Institute didžiuojasi tuo, kad žino, „kaip reaguoti į atsirandančias geopolitines bei makroekonomines tendencijas“, o tai leidžia „protingai investuoti pinigus, valdyti vertybinius popierius ir sumažinti riziką“. Ir kai tik jūs pakliūnate į Bilderbergą, jums suteikiama galimybė sužinoti apie „atsirandančias geopolitines bei makroekonomines tendencijas“ tiesiai iš NATO generalinio sekretoriaus lūpų. Esu įsitikinęs, tai – labai pelninga.

Bilderbergo konferencija, tai – aukščiausio lygio visuomeninio ir valstybinio sektoriaus atstovų susitikimas. Ten dažnai galima stebėti tokią sceną: M16 vadovas seras Johnas Sawersas linksmai akis į akį kalbasi su BP pirmininku Carlu-Henricu Svanbergu.
Galimas daiktas, kad šis pokalbis nereikšmingas, tačiau prieš kelias minutes juos, taip pat ir HSBS, Shell ir Deutsche Bank vadovus Ukrainos klausimu instruktavo NATO lyderis. Sawersas atsakingas už britų išorinę žvalgybą. Gali būti, kad dabar instruktuoja Svanbergą? Kuris kurį instruktuoja?

Laimei, toks padorus valstybės tarnautojas, kaip seras Johnas, kenčia nuo alergijos bet kokiems korupcijos požymiams.
Todėl mums nėra dėl ko nerimauti. Čia viskas tvarkoje. Jei norite nerimauti, nerimaukite dėl Ukrainos.

Jei jūs tik nesate kompanijų Airbus, Saab ar KKR Global Institute – šiuo atveju jums išvis nėra dėl ko nerimauti. Netgi dėl to, kur investuoti savo eilinį milijardą. Aš, asmeniškai, žinau, kur investuočiau…

Į KKR Global Institute. Jie žada neblogą pelną iš indėlių. Reikia tik paklausti Petraeuso. Tik, jei su juo kalbėsitės, nežiūrėkite jam į akis. Tai gali pakenkti jūsų akių tinklainei. Laikykite tai mano patarimu dėl savotiškos rizikos profilaktikos – asmeniškai nuo manęs ir visiškai nemokamai.

The Guardian

vertė: Darius Dimbelis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Bilderbergo narys trumpai pakalbėjo su susirinkusiais says:

    youtu.be/sdnBKiCDanQ

  2. Bilderbergo trumpa apžvalga ANGLIŠKAI says:

    youtu.be/YdujhS9s8qs

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top