Birželio 23-osios sukilimo dienos minėjimo proga Vilniaus meras R. Šimašius Lukiškių aikštėje atidarė paplūdimį „Open Beach“

2020, 23 birželio, 11:17 | kategorija LPT | 9 komentarai | peržiūrų 308 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Remigijaus Šimašiaus paplūdimys - be ryklių

Kai žmogus iš tiesų laisvas – jo su visuomene nesaisto jokie moraliniai, teisiniai ar kalbant liaudiškai – žmogiški įsipareigojimai ir bendros vertybės.

Nes visa tai tiesiog neegzistuoja tokio žmogaus pasaulėžiūroje ir pasaulėjautoje.

Nes jis laisvas ir jis pasisako už laisvę. Būtent tokią laisvę. Laisvę nuo visko ir laisvę būti prieš viską, kas verčia jį daryti tai, kas jam nepatinka.

Jo išsivystymo lygmuo lyg monumentas iškyla virš visų tų mažyčių, amžinai nepatenkintų niurzglių, kurie nuolat kalba apie kažkokias vertybes, tradicijas, papročius ir pan.

Laisvam žmogui visa tai tiesiog nepakeliama našta, dažnu atveju žadinanti nuobodulį ir žiovulį. Kažkokie niekai, kuriems nėra vietos jo pasaulyje. Jo ir jo bendražygių bei aplinkos pasaulyje.

Jo prioritetai, tai jo paties ir jį palaikančios aplinkos gerovė. Tos aplinkos, kuri leidžia jam jaustis ir būti savimi – tai yra, laisvu nuo visko ir laisvu viskam.

Turbūt niekam jau nekyla klausimų apie ką yra ši įžanga, kas yra ta laisvoji asmenybė – taip, tai Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, naujųjų liberalų Laisvės partijos narys, tos partijos, kurios pirmininkė, Seimo narė Aušrinė Armonaitė savo buvimu palaikė Vilniuje vykusias „black lives matter“ eitynes, kurių metu nešamas plakatų turinys siūlė „f**k the police“.

Tikrai laisvam žmogui, kokiu neabejotinai laiko save „Laisvės“ partijos pirmininkė A. Armonaitė, – toks šūkis neturėtų sukelti jokių neigiamų asociacijų, juk laisvam žmogui niekas negali uždrausti to daryti su kuo tik nori, ką iš tiesų patvirtina jos nuolatinis dalyvavimas LGBT eitynėse šalia palaikymo plakatų.

Tiesa, šiuokart, nusižengdama savo ideologinėms nuostatoms ji vis tik paminėjo, kad „f**k the police“ nepatenka į jos vertybių ratą ir ji jų nepalaiko, kas iškart sukėlė abejonių dėl jos tolerancijos tam tikrai laisvos meilės formai.

Grįžtant prie Vilniaus mero R. Šimašiaus – tai jo laisvės siekius ir supratimą apie tai gan neblogai pademonstravo dūris į širdį homofobams – vaivorykštės spalvų pėsčiųjų perėjos Vilniaus centre atidarymas. Na ir kas, kad to nenumato kelių eismo taisyklės ir įstatymuose yra nustatyta pėsčiųjų perėjų ženklinimo spalva – laisvę mylinčiai ir virš visokių prietarų sklandančiai R. Šimašiaus dvasiai tai ne kliūtis.

 

Lukiškių aikštėje Šimašiaus pliažas

Kaip ne kliūtis ir šiandien minimai 1941 metų birželio 23 dienos sukilimo datai – reprezentacinėje sostinės aikštėje atidaryti, kaip jis pavadino smėliu išpiltą paaukštinimą – paplūdimį „Open Beach“, kuriame papildomu ženklu nuraminami nerimaujantys „paplūdimio“ lankytojai – esą rykliai neplaukioja („Sharks no swimming“) .

Kadangi laisvės apriboti neįmanoma, ypač jos ištroškusiam žmogui – vis tie užrašai ir ženklai yra ne lietuvių kalba – lietuvių kalbos taikymo viešojoje erdvėje taisyklės mūsų merui negalioja. Jo dvasia sklando aukščiau šių niekų, kaip kalbos ribojimai.

Kalbant apie pasirinktą datą – ar birželio 23 dienos sukilimo datos minėjimas su „Pliažo be ryklių“ atsiradimu Lukiškių aikštėje, sutapo atsitiktinai?

Sprendžiant pagal tai, kad panašus savo laisvės troškimu (nežiūrint į nieką) įvykis įvyko užvakar Ukrainos sostinėje, kur ant milžiniškos, daugiau kaip 100 metrų aukščio „Tėvynės-motinos“ statulos kalavijo buvo pritvirtinta vaivorykštės spalvų LGBT vėliava (žiūrėti čia), ypač turint omenyje, kad tai buvo padaryta birželio 22 išvakarėse… – analogija akivaizdi – padaryti įspūdį tiems homofobams, netolerantiškoms asmenybėms, piestu stojančioms prieš laisvą dvasią ir laisvą žmogų, bandančioms primesti savo papročius, tradicijas ir patriotizmą tiems, kas to nekenčia kaip velnias kryžiaus, ir kas kiekviena proga bando išreikšti savo neapykantą aikščiau minėtiems dalykams būtent savo „laisvės akcijomis“.

1941 metų birželio 23 sukilimo dalyviai siekė atkurti laisvą-suverenią Lietuvą, kurioje būtų gerbiami, pirmiausia, Lietuvos kultūra, jos paveldas ir papročiai. Praėjus 80 metų nuo šios datos matome, kad pasinaudoję mūsų protėvių sudėtomis aukomis, jų gintos valstybės sostinėje karaliauja laisvieji menininkai, kurie, kurie savo teisę spjauti į kitų žmonių įsitikinimus laiko absoliučia, o valstybės institucijos, turinčios ginti valstybę nuo tyčiojimosi ir žeminimo – nereaguoja į nieką.

Ar ne laikas atkurti suverenią Lietuvą, kurioje jos išrinkti valdžios atstovai nenukrypstamai vykdys savo pačių priimtus įstatymus ir rodys pagarbą valstybės istorijai, jos simboliams ir kultūrai?

parengta: infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. Rastis says:

  Galimybė atkurti suverenią Lietuvą įmanoma tik panaikinus antikonstitucinius rinkimus į visas renkamas valdžios struktūras nuo savivaldos ligi seimo ir prezidento, susigrąžinti iki 1992m galiojusią rinkimų tvarką. Tai galima būtų pasiekti tik masiškai boikotuojant daugiamandačius(partijinius) rinkimus – dabar gi net nesuteikta galimybė jų neiš“rinkti“(privalomas partijų patekimas valdžion nepriklausomai nuo rinkėjų valios – nėra grafos „Prieš visus“, o ir niekad tautos nebuvo atsiklausta ar ji patiki savęs valdymą kokioms tai a’la „partijoms“).

 2. konkurencijos nėra says:

  liberalu konvulsijos prieš Galą

 3. Vytas says:

  Pirmiausia, liberalą Šimašių išsirinko vilniečiai, t.y. gavo tai, ko norėjo. Antra. Labai keista tiek vyriausybės, tiek seimo, tiek prezidento pozicija valstybės sostinės atžvilgiu: tiek Zuokas, tiek Šimašius darko ją kaip norėdami. O kuk tai ne vien vilniečių miestas, tai VISŲ LIETUVIŲ miestas. Manau, kad Vilniaus teritorijų, gatvių, užstatymo reikalus turėtų spręsti ne vien Vilniaus Taryba. Visi tokie sprendimai turėtų būti sprendžiami kartu su vyriausybe. Tik ar mes ją kada nors turėjome, vyriausybę, kuriai realiai rūpėtų Lietuva?

 4. Myndė says:

  Viena vertus, gal ir gerai – net labai netolimo protelio bendrapiliečiai gali suvokti, kas per paukščiukai visokie šimašiai armonaitės etc. Kita vertus, jei vis tiek nesuvokia – taip jiems ir reikia – vėl tik į gera…

 5. nu psichas grynai says:

  youtu. be/CyG2dMyxLP0

 6. Gintas says:

  Labai simboliška, centrinėje aikštėje pliažas, liberalai turėtų nepamiršti pastatyti dideli šikinyka pačiame centre! Kažkada tai buvo garbingiausia vieta, o patapo pajuokos objektas. Tendencingai Lietuvele ritasi žemyn, bet mes to verti!

 7. Vytas says:

  Sprendžiant iš Šimašiaus, kaip Vilniaus mero, veiksmų, jį galima apibūdinti kaip Vilniaus masto Napoleoną – pagal G.Orvelo „Gyvulių ūkį“.

 8. Gojus says:

  Oj Rasti, nebūk naivus – rinkimų sistema yra tokia, kad nuo rinkėjų nieks nepriklausytų. M. Tvenas sakė, kad „jūs manote, jei nuo mūsų balso kas nors priklausytų tai jie mums leistų balsuoti?“. Ateis Anūko žmona ir nubalsuos viena ir konservatoriai užims pusę seimo, o anūkas dar vieną mandatą ima ir štai tau ir absoliuti dauguma.
  O Vylnius – iš kokių merų rinktis galėjo? Zuokulo ir Šiknašiaus? Kas čia per pasirinkimas?
  Štai ir rezultatai

 9. Jei karalius butum raitas ganytum ir lasinius be duonos valgytum? says:

  1. Jokiu rinkimu. Loterija, kaip Atenuose pries 2,5 k metu.2. Kadencija 1 metai . Po to jokiu bonusu , grizk I savo aplinka.3. Is valdzios atimama teise skolintis. 4. Del visu islaidu visuotinis balsavimas per mazdaug ebanka. 5.Paliekama tik PVM , akcizai, jokiu tiesioginiu mokesciu. Suklestetume. O I tokius rinkimus kaip dabar seniai vaikscioti meciau. Jei jau negaliu to brudo isvaikyti tai nors neleisiu is saves tyciotis. Sekmingo jums plaukiojimo durniu laivu „DEMOKRATIJA“

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top