Britanija pasitrauks iš ES ne iškarto, ir visada galės sugrįžti

2016, 24 birželio, 14:04 | kategorija Metodologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 559 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

sueddeutsche.de

No Brexit

nuotrauka  REUTERS

Dauguma britų balsavo už Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš ES, rašo Süddeutsche Zeitung autorius Deniz Aykanat’as. Tačiau visas išėjimo procesas gali užtrukti iki ketverių metų. Tokiu būdu šalis galutinai išeis iš Europos Sąjungos tik 2020 metais. Per šį laiką turi įvykti pasitarimai ir derybos dėl to, kaip vystysis tolimesni Britanijos ir ES santykiai. Pasak pasitraukimo (brexit) šalininkų, Britanija iškart neišeis iš ES rinkos, ir tikslinis finansavimas iš ES pusės taip pat nebus momentaliai nutrauktas.

Tačiau kitas ES taisykles „Brexit“ šalininkai, atvirkščiai, žada atšaukti nedelsiant. Pavyzdžiui, planuojama „nedelsiant“ atšaukti „niekingą Europos Aukščiausiojo teismo kontrolę šalies nacionalinio saugumo klausimu“. Britanijos parlamento konservatorių frakcijos vadovas Chris Grayling tuo pačiu pareikalavo „tikrų žingsnių ribojant imigraciją“.

Kaip bebūtų, Britanijos pasitraukimas atitinkamai ES taisyklėms reikalauja įvykdyti eilę procedūrų. Konkrečiai, britai privalo oficialiai pareikšti Europos Tarybai apie tai, jog jie nori pasitraukti iš ES. Europos taryba, savo ruožtu, numatys principus, kurių pagrindu bus svarstomas pasitraukimas, beje, nedalyvaujant pačiai Britanijai. Po to Europos Komisija aptars susitarimo dėl išėjimo detales, o Europos Parlamentas ir dauguma ES šalių (išskyrus Britaniją) turės patvirtinti (palaikyti) susitarimą dėl išėjimo.

Vėliau, nuo susitarimo įsigaliojimo dienos, visos sutartys su ES nustoja galioti Didžiajai Britanijai, Jei kartais Britanija nuspręstų, kad pasitraukimas iš ES buvo „ne pati geriausia idėja“, tai šalis turi teisę vėl tapti ES nare. Tačiau, tam jai teks vėl praeiti įstojimo procedūrą, reziumuoja Süddeutsche Zeitung autorius.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top