Centriniai BRIKS bankai finišuoja sukuriant bendrą valiutinį fondą susitikime Turkijoje

2015, 16 birželio, 1:35 | kategorija Ekonomika | 1 atsiliepimas | peržiūrų 421 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

thebricspost.com

BRIKS šalių Centrinių bankų specialistai vykdo dviejų dienų susitikimą šiomis išeiginėmis operacinio susitarimo suderinimui BRIKS rezervinio valiutinio fondo klausimu.

BRIKS - paveikslėlis

Penkių BRIKS šalių atstovai susitiko Bodrume Turkijoje, šeštadienį ir sekmadienį, kad galutinai pasiruošti bendro valiutinio fondo sukūrimui prieš 7-ąjį BRIKS lyderių aukščiausio lygio susitikimą, kuris įvyks liepos 8 ir 9 dienomis Ufoje (Rusija).

Sprendimas apie valiutinių rezervų pulo lygaus 100 milijardų dolerių sukūrimą buvo priimtas BRIKS aukščiausio lygio susitikime Fortalezoje pereitų metų liepos mėnesį. Kinijos įnašas – 41 milijardas dolerių; Indija, Brazilija ir Rusija įnešė po 18 milijardų kiekviena, o Pietų Afrikos dalis sudarė 5 milijardus dolerių.

Rezervinis fondas bus naudojamas BRIKS šalių narių finansiniam palaikymui trumpalaikių problemų su mokėjimų balansais atvejais.

Valiutiniai BRIKS rezervai skirti sudaryti alternatyvą skubiam Tarptautinio Valiutos Fondo kreditavimui. Sprendimas dėl skubaus kredito išdavimo iki 30 procentų dydžio įneštam indėliui, bus priimamas paprasta balsų daugumą. Dideliems kreditams bus reikalingas visų valiutinio fondo narių sutikimas.

Be to, BRIKS šalių finansuojamas vystymosi bankas su 100 mlrd dolerių kapitalu teiks kreditus ir kitoms šalims su vidutiniu ir žemu pajamų lygmeniu.

Naujų finansinių BRIKS šalių įstaigų, – 100- milijardinio BRIKS banko, Azijos infrastruktūrinių investicijų banko vadovaujamo Kinijos ir 100 – milijardinio valiutinio rezervinio BRIKS fondo, paleidimo pasiruošimų fone, TVF eilinį kartą atidėjo balsavimą reformų, numatančių didesnius įgaliojimus besivystančioms šalims, klausimu.

Penktadienį paskelbtame Tarptautinio Valiutinio Fondo pareiškime kalbama, jog fondo valdyba atidėjo jo tolimesnio vystymosi aptarimą be Vašingtono dalyvavimo.

2014-ųjų metų BRIKS Fortalezos susitikimo deklaracijoje pažymėta: „Mes kaip ir anksčiau nusivylę bei sunerimę TVF negalėjimu vykdyti 2010-ųjų reformas, kas daro neigiamą įtaką TVF legitimumui, efektyvumui ir autoritetui“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Ec says:

    Įdomu kokia valiuta vyks tarpvalstybiniai atsiskaitymai, ne doleriu juk :) . Ir man atrodo lyg ir mažoka suma bendram tokių didelių valstybių bankui. Na kaip ten bebūtų šio judėjimo kryptis labai sveikintina

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top