Čerčilio išsakytos mintys apie Rusiją aktualios ir šiandien

2014, 12 birželio, 17:15 | kategorija Istorija | atsiliepimų (15) | peržiūrų 1 934 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

foto

Harry Reid

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas bus vienas tų valstybės veikėjų, kurie penktadienį dalyvaus (jau dalyvavo) sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje 70-mečio, tapusio didžiausia desantine operacija per visą ilgo karo istoriją, iškilmėse.

Įtariu, kad mintimis jis vis grįš atgal į rytus, nes tai, kas vyko rytų fronte, turėjo didesnę svarbą, nei įvykiai Normandijos pliažuose.

Kalbu apie tai ne tam, kad sumenkinčiau heroizmą tų, kurie užėmė ir išlaikė placdarmus iki desanto išsilaipinimo, kurie puikiai suplanavo šią operaciją ir supainiojo priešą. Tik noriu priminti, kad Hitlerio ir groteskinio nacizmo blogio nebūtų pavykę nugalėti, jei ne rusų tautos ištvermė bei drąsa ir jos milžiniškas aukų kiekis (14 milijonų karių žuvo arba dingo be žinios; dar penki milijonai buvo sunkiai sužeisti; taip pat žuvo maždaug aštuoni milijonai taikių gyventojų).

Kai sąjungininkų kariuomenė laipinosi Normandijoje, rusai ruošėsi rimtiems mūšiams, kurie tapo lemtingi karo eigai. Viskas prasidėjo maždaug už dviejų savaičių, po tos dienos, kai sąjungininkai išsilaipino Europoje. Maždaug 1,3 milijono karių, sudarančių 166 divizijas, įskaitant šimtus tankų ir 6000 lėktuvų ruošėsi gerokai pataršyti Hitlerio armiją, po ko ji taip ir nebeatsigaus. Tuos karius bei jų generolus, kurie taip narsiai kovėsi prieš elitines Hitlerio armijas, Vakaruose šiandien beveik jau pamiršo. Tačiau jie nusipelnė, kad juos atmintų.

Pavyzdžiui, buvo toks išskirtinai jaunas generolas Ivanas Černiachovskis. 1944-ųjų vasarą jam buvo tik 38 metai, tačiau jo vadovaujama 6-oji armija jau buvo pasiekusi pergalę Kursko mūšyje. Po to jis sugebėjo pasiekti dar daugiau svarbių pergalių tame birželio 22 dienos puolime.

Jis buvo Tarybų Sąjungos didvyris, beje, dukart. Sumaniai bei ryžtingai vadovaudamas milžiniškoms pajėgoms, jis buvo vienas geriausių ir tipiškų rusų generolų. Černiachovskis žuvo 1945-ųjų pradžioje nuo sprogmens skeveldros Rytų Prūsijoje. Man sunku ištarti jo vardą. Tačiau abejoju, kad vakaruose išvis jį kas nors žino. Štai kur bėda.

Per tris rusų puolimo dienas žuvo mažiausiai 20 000 vokiečių. Daug tūkstančių pakliuvo į nelaisvę. Sovietai ėjo į vakarus, vieną po kito laimėdami mūšius, o vokiečiai traukėsi. Ko gero tai buvo pati ilgiausia ir sėkmingiausia operacija per visą karą. Vienas vokiečių vadas sakė, kad 1944-ųjų vasarą vokiečių armija Rusijoje patyrė eilę rimčiausių pralaimėjimų savo istorijoje.

Rusijos vadovas Josifas Stalinas, arba „dėdulė Džo“, kaip jį vadino JAV prezidentas Ruzveltas, nebuvo demokratas. Būdamas vyriausiuoju armijos vadu jis galėjo, o ir elgėsi taip negailestingai, kaip Vakaruose net neįsivaizdavo. Tačiau, jei daiktus vadintumėme savais vardais, jis kovojo ne už laisvę, o už šalies išlikimą. Jis kovojo su savo buvusiu sąjungininku Hitleriu, todėl kad Hitleris per savo kvailumą užpuolė Rusiją.

1946 metų kovą Fultone, Misūrio valstijoje, savo vienoje svarbiausių 20 a. kalbų, Vinstonas Čerčilis kalbėjo apie savo „nepaprastą susižavėjimą“ „narsia rusų tauta“ bei „mano karo meto draugu maršalu Stalinu“. Jis teigė, kad supranta, kaip yra svarbu rusams užtikrinti jų vakarinių sienų saugumą. Toliau Čerčilis kalbėjo: „Mes džiaugiamės, matydami Rusiją savo teisėtoje vietoje tarp pirmaujančių valstybių. Mes sveikiname jų vėliavą jūrose“. Tačiau jis perspėjo, kad Europos „kontinente buvo nuleista geležinė uždanga“. Jis jaučia „pareigą skelbti apie tai, koks Vakarų ir Rytų šešėlis krenta ant viso pasaulio“.

Čerčilio kalba pasirodė besanti aiškiaregiška, nes numatė šaltąjį karą bei skelbė taikdarių organizacijos SNO sukūrimo reikalingumą. Joje buvo rusų milžiniško pasiaukojimo bei drąsos pripažinimas ir – tuo pačiu – perspėjimas apie tai visam pasauliui. Čerčilio kalba sulaukė didelio pasisekimo visame pasaulyje. O Stalinas supyko.

Kažkuria prasme situacija bei mūsų pozicija lieka nepakitusios. Žinoma, mums tenka atsargiai elgtis su rusais, tačiau visada turime atminti tai, kad be jų laimėti Antrąjį pasaulinį karą būtų buvę neįmanoma, ir kad jų auka paprasčiausiai sunkiai įsivaizduojama.

heraldscotland.com

vertė: Darius Dimbelis

nuo redakcijos:

Perskaitę šį straipsnį originalo puslapyje, po juo rasite skaitytojų atsiliepimus. Jie tikrai įdomūs  (Stuart Murray, Douglas McKenzie)

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 15

 1. Aleksas says:

  Dekui Sarmatams uz dar viena gera pasiskaityma, bet turiu klausima, gal kas is komentatoriu turetu atsakyma – kokio velnio Putinas vaziavo i D- Dienos minejima? Juk tai buvo pasityciojimas is tos progos, europedai buktai dziaugiasi del pergales pries nacius, kai tuo paciu tuos pacius nacius Ukrainoje maitina ir uzantyje sildo? Putinas galejo jiems pasakyti tiesiai sviesiai- jei noreciau fasisteliu paziureti, galeciau vaziuoti i Kijeva, pas jusu globotinius, bet kadangi nesu tuo suinteresuotas, nei i Paryziu, nei i Kijeva nesiruosiu vaziuoti. Vaidina ten visi cirkus, bet padoriam zmogui nereiketu prie tu komediju prisideti, galejo namuose veteranus pagerbti ir savo draugu pasikviesti. Europedai tegu prie savo stalo baliavoja, o mes prie savo. 

 2. PP says:

  Politika, ypač didžioji, nėra tik juoda ir balta. Tuo labiau, kad Putinas iš to minėjimo, o tiksliau pokalbių su kai kuriais Vakarų Europos atstovais, tik bonusus parsivežė.

 3. Joris says:

  Esa toks dalykas kaip diplomatija – toks gudrus žaidimas su savo galimais ar esamais draugais , o gal priešais. …Kai visas „demokratinis“ pasaulis stengiasi Rusiją parodyti kaip visų baubų baubą, Rusija žaidžia diplomatinį žaidimą ir sukandusi dantis stengiasi atrodyti draugiška, nors iš jos akivaizdžiai tyčiojasi (kaip beje ir iš mūsų visų, Lietuvos ir t.t.). Čia toks žaidimas, kai galima išsiaiškinti, kas tikrieji draugai, o kas priešai, o gal net įgyti naujų draugų arba laimėti informacinį-ideologinį karą. Protingas karys renkasi jam patogią mūšio vietą ir laiką, o galbūt, diplomatinių žaidimų pagalba, ir išviso neteks su niekuo kariauti, kas labiau priimtina kiekvienai šaliai ir tautai (išskyrus kai kurias, kurios negali išsimokėti net procentus savo skolų kaip pvz. JAV ir savo ekonomikos augimą sieja tiktai su karu). Galbūt… Nes esama situacija ir visokios pratybos rodo, kad kariniam konflitui ruošiasi ir Nato ir Rusija. Ir žiniasklaida pila žibalą į ugnį (klausimas, kam, kieno interesams žiniasklaida dirba?)… Beje 2-jo PAsaulinio Karo metu rusai buvo vadinami kiaulėmis, o dabar žmogaus teisių pažeidėjais, visur kaltais dėl visų nelaimių. Ne daug kas pasikeitė nuo to laiko…
  TAigi, mūsų laukia „smagūs“ laikai. Galima tik tikętis, kad JAV subyrės, kaip subyrėjo TSRS savu laiku (JAV jau bankrutavo ne vienas megapolis, ir net ne viena valstija turi sierkį išeiti iš sąjungos, tik spauda apie tai tyli). Arba daugelis pasaulio valstybių susipras, kas didžiausias skandalų kėlėjas pasaulyje ir ims atitinkamai reaguoti. O kol kas JAV savo įtaką remia tik karinia jėga ir karinėmis bazėmis (vis mažiau šalių, kuriose tokių bazių nėra). GAli būti, kas visai tikėtina, kad vieną dieną iš tokių bazių pajudės karinės kolonos ir visos valstybės, kuriose tokios bazės esa, taps naujomis JAV kolonijomis (kas jau ir taip esama, tik vis dar neįstengiama greituoju būdu pašalinti nepatogius vietinius gyventojus, pvz. tuos kurie trukdo skalūninių iškasenų gavybai). Arba galima visa tai laikyti didžiausia nesąmone ir svajoti apie gražią ir ramią ateitį. Va tik realus gyvenimas rodo, kad ramybės rėra…

 4. Kestutis says:

  Neblogai cia „Jori“ paaiskinai, bet vis tik man keista, ir niekaip nesuprantu vieno dalyko. 
  Sakykim yra vienas labai turtingas zmogus ar didelis tokiu turtingu zmoniu ratas, nesvarbu kas jie bebutu ten (Rotsildai, bankininkai, kokiu politiku gimine ir pan), na nejaugi nera kito budo kaip uzdirbti, tikriau sakant didinti tu turimu pinigu ir turto kieki kaip tik sukeliant karus, ekonomines, krizes, zodziu spaudziant vargsu darbininku sluoksni prie zemes….
      Juk tokiu zmoniu rankose milziniskas sukauptas turtas ir resursai, nejaugi jie galedami pasisamyti geriausius pasaulio filosofus, ekonomistus, ar siaip kokius stiprius daugeliu sriciu zinovus negali sukurti tokios vystymosi strategijos, kad ir siu kapitalas augtu ir, kad likusi zmoniu mase gerai jaustusi…
      Bent jau as siuo metu darau dvi isvadas 1.valdantieji (cia placiaja prasme) nebesusigaudo kas su pasauliu darosi, o be to ju taip pat kaip ir musu yra daug, nesusikalbanciu tarpusavyje ir del to yra linke veikti is inercijos (ten karai, krizes to pasekme). 2. Zmones pasaulyje susidure su daugiau vidine kokia tai dvasine netgi sakyciau,ar tolesnio vystymosi lyderystes stoka (nes lyg ir ideju daug bet konkrecios, ikvepencios ir aiskios kokios tai vienos nera…..

 5. PP says:

  Darai vieną esminę klaidą – JŲ tikslas ne pinigai ir turtai. Tai tik priemonė. Jie siekia valdžios. Jie siekia valdyti visą žemę. Jie susigaudo realybėje, kad ir kaip keista, jie nėra bepročiai, bet yra psichiniai ligoniai, jie yra apsėsti valdžios troškimo manijos ir nori būti dievais. Absoliučios valdžios paėmimas visoje žemėje juos ir padarytų dievais.

 6. T says:

  Teisingai, PP, jų tikslas yra ne pinigai, o skola, nes skola sudaro prielaidą valdžiai.
  Kas finansavo Hitlerį? Rotšildai, Rokfeleriai, Morganai, Bušai. Jie suteikinėjo milžiniškas paskolas, už kurias pardavinėjo ginkluotę bei naftą.
  Kas finansavo Rusiją? Ogi tie patys Rotšildai, Rokfeleriai, Morganai, Bušai. Jie suteikė taip vadinamą „Land-lease“, už kurį iš karto pardavinėjo Rusijai ginkluotę ir maistą bei kurio iki šiol Rusija nesugeba grąžinti.
  Kokia yra vienintelė šalis, neįtraukta į karą? Šveicarija, vadinamoji bankininkų šalis, kur yra pagrindinė valdymo struktūra.
  Ką dabar daro visos minėtos šeimos? Ogi vieną po kitos „įkalina“ neturtingas šalis, tiesdamos kelius, kurių tereikia mažumai visų gyventojų, „tvarkydami“ tų šalių infrastruktūrą.
  Kam to reikia? Ogi vėl ta pati skola. Tos šalys tampa dar labiau priklausomos nuo skolos ir su laiku tampa šių asmenų marionetėmis.
  Kas iš viso to? Ogi kaip PP pastebėjo, valdžia. Vėliau prasidės skiepai, čipavimai ir populiacijos valdymas, ribojimas. Juk kažkuris iš tų šeimų galvų buvo sakęs, kad pakanka tik kokių 5-10% visos populiacijos.

 7. Domas says:

  Ir greičiausiai dar bus aktualios ne vieną dešimtmetį. Dabar tuos, kurie įžvelgia Rusijos grėsmę, vadina rusofobais, tačiau aš juos galėčiau pavadinti blaiviai mąstančiais žmonėmis! 

 8. Darius says:

  Nemanau, kad čia reikėtų per daug žavėtis Čerčiliu., daugelis šaltinių teigia, kad jis buvo masonas ir vykdė bendrą masonų planą, pagal kurį ir 2WW buvo suplanuotas.

 9. Dirvonas says:

  Na, prorusiškas puslapis –sarmatai  blogai  apie rusiją rašyti negali , nes ji – šeimininkas.

 10. artas says:

  >>Dirvonui

  Keistai čia argumentuojate – juk medžiaga publikuota ne iš rusiškų puslapių:

  http://www.heraldscotland.com/comment/columnists/churchills-reading-of-russia-still-valid-today.24361070

  Kitas dalykas, kad sarmatai niekur apskritai apie Rusiją nerašo – medžiaga perspausdinta iš angliškų šaltinių – tad gal jiems ir reikškite pretenzijas, o gal net neperskaitėte iki galo kas rašoma straipsnyje?

  Tada siūlyčiau įdėmiai pasiskaityti dar kartą, kad suprasti to, kas sakoma straipsnyje esmę.

 11. Rapolas says:

  Neduok dieve jei koky pozityva apie rusija kas nors parasys ar pasakys.. kai kokie zombiai tie litovsai putojasi, net nesuprastami kad vakaruose aplamai nieko pozityvo nieko naturalaus…. jai pasakai kad rusai blogai o USA gerai.. tai mudakams lenkiskajam vilniui tinka.. bet jei nor viena grazia kruopa numeti apie rusija…. tai sakes…  sakykit is kur ta isterija idiotiska? ar cia virtualybeje sedi komentatoriai ir atidirbineja jankiu ambasados…. negali buti tiek naturaliai neapykantos… kas su lenkai susija 100 kartu blogesni, dirbu su lenkais…  turetu galimybe genocidintu visas kitas tautas ziauriau nei hitleris zydus ar amerikieciai su savo nešama demokratija artimuosiuose rytuose kartu sudejus. Is kur ta isterija, dar 5 metai ir prasides rusu genocidas lietuvoj… suprantu kad tai amerikos darbas kirsinti nekesti  zudyti kitu rankomis, bet kad puse lietu os atidirbinejw… afygiet…..

 12. NEMAS says:

  Artai,teisingas pastebejimas

 13. Paulius says:

  Abejotina, kad be pagalbos rusai butu nusnioje Vokietija, nes be antro fronto rusams dar nepasiekus Berlyno nebeliktu kulkosvaidziu mesos ir gimines teseju „gelbetoju“ imperijai.

 14. Paulius says:

  Prorusai vis dar priima konspiracijos teorijas uz gryna piniga. Gal ikurki anti-illuminati brolija su putino plakatu kaip jos simboliu? Geriau JAV demokratija, nei ruskiu isgelbejimas, susitaikykit su tuo. O jei nesugebat, tai kam kast ranka, kuri jus maitina? Vykit i rusija, pameginkit ten gyvent kaip zmones, GALBUT pavyks.

 15. Gal says:

  rukai ka Pauliau?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top