Didžioji Britanija balsavo už pasitraukimą iš ES. „Brexit“ įvyko.

2016, 24 birželio, 9:52 | kategorija Realybė | 6 komentarai | peržiūrų 530 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

BBC

Brexit

Ką gi, po ilgos agitacinės kampanijos, Europos Sąjungos byrėjimo procesui pradinį postūmį suteikė Didžioji Britanija pati pasitraukdama iš ES, praneša BBC.

Oficialus pranešimas dar nepadarytas, tačiau pagal išankstinius balsavimo rezultatus, nugalėjo „Brexit“ šalininkai.

Jiems, kad nugalėtų šiame referendume buvo reikalinga surinkti 16,8 milijono balsų. BBC duomenimis jie surinko 16 835 512 balsų. Tolimesnis balsų skaičiavimas tampa tik formalumu.

Olandų kovos prieš ES lyderis Geertas Wildersas sako, kad dabar yra Olandijos eilė rengti referendumą.

Kas gi įvyks, jeigu Britanija vis tik balsavo už pasitraukimą iš ES? Šiuo atveju, dar mažiausiai dvejų metų eigoje šalis bus Europos Sąjungoje. Sekant ES konstitucijos 50-uoju straipsniu, tam, kad pradėti šią procedūrą Londonas turi formaliai pranešti Briuseliui apie tokį ketinimą. Po šio formalaus pranešimo seks derybų periodas, apskaičiuotas maždaug dvejiems metams.

Bet Britanijos vyriausybė neprivalo tokio pranešimo daryti iškart po referendumo, ir derybų procesas, bet kuriuo atveju, gali užimti kur kas daugiau laiko, nei orientuotinas dvejų metų laiko tarpas.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. pestininkas says:

  Na ir gerai!Už tat musu „politologai“jau supuliavo kad aj,aj kaip mums bus blogai,jau ir taip dugna turim tai jiė svaigsta,kad vos ne dabar tikrai rusai puls!Kaip užkniso šitas tridaliojimas!Ir ka idomu pasakys tiė kuriė reiškėsi priėš Škotijos išėjima iš britanijos!Jiė gi verkė kad bus blogai nes daug „litovcu“dirba ir gyvena Škotijoj,tai dabar visas salynas pabėgo!Taigi pakels vėl panika!….

 2. Vytas says:

  Įvyko tai, kas jau senai buvo suplanuota – kad bus taip, bent jau UK premjeras žinojo prieš porą metų prakalbęs apie šį referendumą. Na, gal dar keletas žmonių D.Britanijoje. Čia visgi verta priminti dar Stalino pasakytus žodžius: nesvarbu kas balsuoja, svarbu, kas balsus skaičiuoja. Viskas logiška – gudriosios žiurkės palieka skęstantį laivą: anglai palieka ES. Išvada tik viena: kas gali – gelbėkitės šiandien. Rytoj bus per vėlu.

  Anglai ne durneliai – planuojama ES ateitis ( o tai jų aukštiems politikams yra žinoma) jų netenkina. Todėl ir neša kudašių iš jos, kol dar ne vėlu.

 3. Saulius says:

  Britanija valdanti monarchija yra itakinga pasauli valdancio elito dalis, kuri zino kokia ateitis planuojama Europai. Manau, kad Vakaru Europa planuojama sunaikinti musulmonais is Afrikos, o Rytu Europa (ir Lietuva) istumiant I kara su Rusija

 4. Gojus says:

  nerašykit prašau taip „dar dviejų metų eigoje“. Lietuviškai gi „dar du metus“… o šiaip Kamerūnas tik apsimeta nustebęs ir šokiruotas, o iš tikro pasitraukė nuo didelių problemų pačiu laiku. Graikus, aišku, gelbėt dartės galės tik vokiečiai. O po graikų visa kita eilė. Nu įdomuo kuo tai pasibaigs? Gal kaip tarpukarį – ant vokiečių tiek jos, kol tie nuspręs visiems atkeršyt?

 5. Panzer says:

  Vakarų Europa per minkšta, vyrai subobeje, tai net nebus kam apginti savo šalių nuo turkų ir kitų užkariautojų…

 6. Ec says:

  Jei panašus referendumas vyktų čia, Lietuvoje, manau, ta didesnė pusė piliečių būtų apšaukti Rusijos agentais. Šį kartą Rusija nesismulkino, agentais užverbavo didesnę pusę Britanijos :D

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top