Die Welt: Sankcijos privertė vokiečius daryti Rusijoje rekordines investicijas

2016, 26 birželio, 20:01 | kategorija Realybė | 6 komentarai | peržiūrų 633 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

welt.de

kombainas

nuotrauka – REUTERS/Bogdan Cristel

Vokiečių įmonės vėl daro stambias investicijas Rusijoje, rašo Die Welt žurnalistas Carsten Dierig. Ryšium su tuo, jog daugelyje sferų eksportas neįmanomas dėl sankcijų, Vokietijos kompanijos stato Rusijoje gamyklas, kad išsaugotų savo verslą.

Jeigu dar 2014 metais vokiečių investuotojai nusisuko nuo Rusijos ir išvedė savo kapitalus, tai dabar „švytuoklė pajudėjo į kitą pusę“. 2015 metais vokiečių įmonių tiesioginės investicijos Rusijoje sudarė 1,78 milijardų eurų – rodiklis, kuris nusileidžia tik 2006-2008 ir 2010 metų periodams. 2016 metais buvo pasiektas naujas rekordas: Bundesbank duomenimis, pirmą šių metų ketvirtį tiesioginės investicijos iš Vokietijos į Rusiją sudarė 1,1 milijardą eurų.

Pavyzdžiui, žemės ūkio technikos gamintojas Claas investavo apie 120 milijonų eurų į naują gamyklą Krasnodare. Stambiausia Vokietijos pieno gamyba DMK rengiasi praryti rusų konkurentą, o farmacijos kompanija Bionorica, už 30 mln eurų rengiasi statyti gamyklą Voroneže.

Žemas rublio kursas daro investicijas palyginus pigiomis, aiškina Dierig. Be to, Rusijos vyriausybė teikia ypatingas privilegijas: su tais, kas investuoja ne mažiau 750 milijonų rublių ir įsipareigoja išlaikyti verslą Rusijoje 10 metų, sudaroma speciali investicinė sutartis. Sutartis suteikia kompanijai galimybę dalyvauti valstybiniuose užsakymuose, gauti mokesčių lengvatas ir įgyti „tėvynainio gamintojo“ statusą“.

Pirmąja vokiečių kompanija sudariusia tokią sutartį tapo kombainų gamintoja Claas. Savo ruožtu, valstybė gražina ūkininkams, perkantiems Claas kombainus, ketvirtadalį jų vertės. Kitos kompanijos taip pat rengiasi sudaryti su Rusija specialų investicinį susitarimą. „Daugelis susijusios su dujotiekiu“, – pareiškė Rusijos-Vokietijos Užsienio prekybos rūmų atstovas Maskvoje, Jens Böhlmann.

 

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. Gojus says:

  neleis amerikosai vokiečiams su rusais bendrauti, nu neleis, nes kitaip abu sustiprėtų, o amerikosai to tikrai neleis.

 2. memel says:

  gojui,ar neatrodo,kad javainiai jau pralaimejo partija su Rusija?

 3. tikra nesąmonė... says:

  kas uždraus bendrauti su tuo, su kuo aš noriu??? :)))

 4. Gojus says:

  Nemanau. Visi kaip gyveno taip ir gyvena, tik kad karinę galią augina ir ruošiasi karui. Kai jankiai pralaimės, tai turės bėdų su doleriu, su kreditais ir su visu kitu finansiniu mėšlu. Kol kas jankiai drąsiai diktuoja pusei pasaulio kaip kam elgtis ir visiškai nepanašūs į pralaimėjusius.

 5. zzz-gojui says:

  Nepamiršk,kad jankių skola viršija 19 trilijonų.Tau ką nors sako šis skaičius?

 6. Gojus says:

  Šito nepamirštu. Bet šūdas tas, kad jankiai išpardavę savo obligacijas visiems pagalovna ir jei skęs su doleriu, tai paskui skęs visi. Aišku labai laukiam to. Bet manau kad jankiai to nenori ir verčiau jau sukurstys karą užjūriuose, kad skolas nurašytų. Bet jie tikrai dar nepasidavė ir juoba nepralaimėjo.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top