Die Zeit: NATO PRG sistema Europai – ne gynyba, o grėsmė

2016, 9 birželio, 20:03 | kategorija Ideologija | 17 komentarų | peržiūrų 742 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

zeit.de

Branduolinės raketos šachta

NATO priartėjo prie to, kad padarytų didžiausią klaidą savo istorijoje, rašo Die Zeit. Neseniai aljansas atidarė savo pirmą bazę PRG (priešraketinės gynybo sistema) kompleksą, o Lenkijoje prasidėjo statybos darbai sekančiam kompleksui, kuris turi būti pradėtas eksploatuoti 2018 metais.

Tačiau, nors Vakarams, grėsmė, kurią NATO PRG sistema kelia Rusijai atrodo nežymi, Vladimirui Putinui jos statyba suteikia pretekstą sunaikinti visas, dešimtmečius dėtas pastangas nusiginklavimui, pabrėžia straipsnio autorius Jochen Bittner.

2007 metais rusų prezidentas ne kartą buvo pareiškęs apie tai, jog suplanuotas gynybinės sistemos sukūrimas kelia grėsmę strateginiam stabilumui NATO ir Rusijos santykiuose. Jau tada jis kalbėjo apie tai, jog, jei šie planai virs realybe, tai susitarimo dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo laikymasis, daugiau nebeatitiks Rusijos saugumo interesų.

Tuo tarpu, tai svarbiausia sutartis nusiginklavimo klausimu, pastebi vokiečių žurnalistas. Ji buvo sudaryta 1987 metais tarp Tarybų Sąjungos ir JAV, o jos pagrindinis tikslas buvo kiek įmanoma sumažinti grėsmę, kurią kelia milžiniški taktinių branduolinių raketų arsenalai. Tačiau, nuo kai kurio meto ši sutartis tampa vis mažiau stabili tikėtino jos laikymosi požiūriui, rašo Die Zeit. Rusija ir NATO keičiasi abipusiais kaltinimais ją pažeidus.

Aljanse auga nerimas dėl to, jog Rusija gali vienpuse tvarka nutraukti šio istorinio dokumento galiojimą, teigia autorius. Oficialia priežastimi tam gali tapti NATO aukščiausio lygio susitikimas, įvyksiantis liepos 9-9 dienomis Varšuvoje. „Tad, gali būti, jog NATO derėtų pristabdyti ir atidėti PRG sistemos statybą?“, – retorinį klausimą užduoda Bittneris.

Tuo pačiu reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog gynybinė technika nesugeba perimti šiuolaikinių rusų branduolinių raketų, pabrėžia leidinys. Anti-raketa, geriausiu atveju, gali tik suardyti priskrendančios balistinės raketos smogiamąją galvutę. Tačiau šiuolaikinės rusų raketos turi daugybę smogiamųjų galvučių ir jų muliažų, todėl, kaip tvirtina NATO diplomatai, tokių raketų praktiškai neįmanoma sustabdyti.

Kitokia situacija yra su mažiau šiuolaikiškomis raketomis, kurios teoriškai gali būti nutaikytos į Europą iš Irano ir Šiaurės Korėjos, pasakoja Die Zeit. Tačiau, kokia tikimybė jog tai įvyks? Iranui, po sėkmingo branduolinio sandėrio sudarymo to nereikia, o Šiaurės Korėjai tolimo poveikio branduolinių raketų sukūrimui prireiktų daugybės metų. Be to, nė viena pasaulio šalis nėra suinteresuota jai tą leisti.

Tad, nereikėtų stebėtis, jog Rusija mano, esą nauja gynybinė NATO PRG sistema nukreipta būtent prieš ją, pastebi Bittneris. Papildomai, niekas juk nežino, kaip ateityje gali vystytis gynybinės technikos galimybės. Jis gali tapti puolamąja.

O dabar NATO „ginasi nuo minimalios rizikos iš Irano ir Šiaurės Korėjos pusės tuo, jog sukuria maksimalią riziką naujam branduolinio potencialo kiekio didinimui iš Rusijos pusės“, – rašo vokiečių laikraštis. Aljansui derėto nuo to atsisakyti, mano straipsnio autorius.

Žinoma, PRG sistemų statybų atidėjimas taptų „nuolaida Rusijos paranojai ir propagandai“, pripažįsta jis. „Ir tuo pat metu tai būtų teisinga“. Galų gale, vidutinio ir artimo nuotolio raketų likvidavimo sutartis garantuoja Europai kur kas didesnį saugumą, nei dvi abejotinos techniniu požiūriu gynybinės sistemos, pabrėžia Die Zeit.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 17

 1. saul says:

  Logikos cia nera.Logikos cia nera ,vos ne kiekviename,teigime.Pirmiausiai,tai ruSSai nesilaiko sios sutarties jau seniai ir…prifarsiravo Karaliauciaus sriti trumpo nuotoliu brand.raketomis,o,juk,skydo ,tuo metu,dar nebuvo.Kol kas,dar to skydo ,ir dabar ,nera.Tai kas cia nesilaiko sutarciu? Antra,-Jei NATO gynybinis skydas nepavojingas ruSSiskosioms brand.raketoms,kodel ruSSai turetu jaudintis del ju.Trecia,jei ir nesimtaprocentinis tas skydas,tai ka tada,NATO turi tik pasyviai stebeti Karaliauciaus begalini ginklavimasi ?O,juk,cia NATO siena( NATO siena jau cia buvo iki Baltijos saliu priemima i NATO-Lenkija).Ketvirta…,gana jau cia kliedeti apie NATO artejima prie roSSiejos sienu.O tai tos Karaliauciaus raketos ,kurios JAU ten suveztos( ypac trumpojo nuotolio-iki 300km) pries ka jos nukreiptos ? Pries Irana,ar pries S.Koreja ?

 2. algimantas says:

  saul, gal nevarykite čia niekų :)

  Straipsnis rašytas ne rusų pakaliko o Vokietijos žurnalisto, kuris kažkiek (bent minimaliai) įsigilino į šį klausimą, tuo tarpu kai jūs – rašysite bet ką, kad tik būtų PRIEŠ jūsų nekenčiamą Rusiją. Net jei tai bus ir tiesioginis melas.

  Nei jūs buvote tame Karaliaučiuje, nei matėte, nei žinote kokio nuotolio raketos ten dislokuojamos ir ar apskritai yra. Tad gal nepasakokite ką ten pažeidinėja rusai – juk čia renkasi bent jau minimaliai sugebantys mąstyti žmonės.

  Todėl apsiribokite pasakydamas – „suskiai tie rusai“ ir mes jus vis tiek teisingai suprasime :)

 3. saul says:

  Na o prie ko cia dabar…kas parase.Parase vokieciai.Na ir kas.Tai jau siuo atveju,vokieciai neklysta,ane?Kitais atvejais,pagal jus,raso „brieda“.Visi visko priraso.O, visai ,be reikalo jus tuom netikite ( cia as apie tas raketas, Karaliauciuje).Daugiau skaitykite ir surasite ivairiuose saltiniuose..Ir tas jau vyksta nuo 2008metu.Pati roSSiejos valdzia tai neneigia.O apie TA jusu ruSSkiu-suSSkiu issireiskima….turbut jums,gerbiamasis,paranoja.As taip niekad nerasiau ir taip negalvoju.As sugebu atskirti eilini rusa nuo dabartines Kremliaus valdzios.Tarp kitko,turiu labai daug pazystamu ir kelis draugus rusus,gyvenancius rusijoje.

 4. Hmm says:

  algimantai, bet ir turite kantrybes su tuo klounu iskraiputu vardu – saul- gincytis. Jis gi  trenktas rusofobas, jam visur ruskiai , Putinas, Gazpromas ir kitos baisybes vaidenasi, tuoj tuoj tokia brangenybe, kaip jis, ruosiasi nugriebti. Klausimas tik, ka jie su tokiu trenktu veiktu, gal nemokamai pagydytu?…hehehe…

 5. Mindaugas says:

  saul: garbusis „analitike“. Pirmiausiai pasidomėkite, dėl kokių priežasčių Karaliaučiaus sritis yra militarizuojama. Antra. Pasidomėkite NATO sutartimis. Pasufleruosiu. Rusijai buvo žadėta, kad NATO nesiplės į Rytus. Aišku, kad tai buvo neužfiksuota sutartyse, galima dėkoti Landsburgo draugui-Jelcinui ir Gorbačiovui. Trečia. Iskanderiai ginkluoti ne tik branduolinėmis galvutėmis. Ketvirta. Teroristinės organizacijos žiedas veržiasi aplink Rusiją ir jūs norite, kad Rusija nesiimti atitinkamų priemonių? Penkta. pasiskaitykite Rusijos Prezidento V.Putino nesenai pasirašyta karinę strategiją. Joje aiškiai apibrėžta branduolinio ginklo panaudojimo atvejai.

 6. saul says:

  Mindaugiai-geriamiausias analitike ir „tikratiki“-ta zino daznas pienburnis. Pagrindine priezastis buvo… sovietines ginkluotes ir kontingento isvedinas is R.Europos saliu ir ypac…is tuometines R.Vokietijos teritorijos.Noreciau,kad jus cia visiems primintumete….koks( procentaliai )kiekis ginkluotes buvo permesta i to laiko…Karaliauciu,koks buvo iki Puckinui ateinant i valdzia ir koks patapo dabar.Ka dar cia pasakoti,viskas prasidejo,atejus Putinui i valdzia.Pasakysite,jog cia del to,kad nebuvo pinigu,kad buvo betvarke,kad valde Jelcinas-pradeta militarizuotis ir zvanginti ginklais tik daug veliau.Kad nebuvo pinigu -tiesa.Bet mes visi zinome grobuoniska Kremliaus politika nuo neatmenamu laiku.Ypac Lietuva.Kylant naftos kainoms,atejus Putinui i valdzia,gryzo ginklu zvanginimo vajus.Cia ,turbut,suveike „isskirtiniu genu tautos’laaaabai taikus budas ir charakterio bruozas.Ir nereikia cia mulkinti,kad Karaliaucius ginkluojamas pries teroristus…atominiais ir neatominiais ginklais jau visas Putino 3 kadencijas .Pons mindaugai…visai nusiANALitinote DDD.Zino visi ir apie RF karine doktrina-joje, aiskiai, apibrezta(paantrinu jums DDD),juodu ant balto,kad RF pasilieka sau teise PIRMOJI panaudoti atomini ginkla( patikslinu…-tame tarpe,atomini),kilus realiai suvereniteto gresmei.Na o kitas aspektas-ar kada Kremlius laikesi zodzio? Kremlius net buvo pasirases sutarti su Ukraina,kad pasizada ginti jos( Ukrainos) teritorini vientisumas.Na ir ka? Apgyne? DDD Pats ir uzpuole. P.s. Ka jus ten mindaugai ,sakote pasidometi sutartimis RF ir NATO,jei jau kitame sakinyje susigedes,paneigiate,kad tokia neegzistuoja( as cia apie NATO nesipletimo i rytus)Vien pati mintis,kad kazkas tai( bet kuri salis) gali priimti sprendima del kitos,suverenios, salies apsisprendimo teises ,su kuo jai junktis i bet kokius alijansus….yra pakankamai slyksti.Reiskia vienos salies suverenitetas yra svarbesnis, uz kitos,tegul ir daug mazesnes,salies suvarenitata.Na….aiskus ,cia tas ,jusu ANALitinis mastymas.Kazkaip tai ir kazkur tai…jis labai jau girdetas.IsANALizuokite jau jus pats ,gerbiamasis,kur ….DDD

 7. MARIUS says:

  TO SOUL pasirases sutarti su Ukraina,kad pasizada ginti jos( Ukrainos) teritorini vientisumas.Na ir ka? Apgyne? DDD Pats ir uzpuole kur yr`a yrodymai kad` Rusija kariauja su ukraina as to dar negirdejau gal gali kokias nuorodas duoti i koki un ar osce kur butu irodyta rusijos agresija pries ukraina??

 8. Mindaugas says:

  Koks gi Kaliningrade dislokuotą karinių pajėgų skaičius? Teigiama, kad ten yra 30–35 tūkstančiai karių, dvi mechanizuotos brigados, šarvuotoji technika skaičiuojama šimtais vienetų. Nuolat vyksta pratybos jūroje, dažniausiai tuo pat metu kaip ir NATO pratybos. Vyksta žvalgyba, yra stebima NATO veikianti eskadra. Be to, Kaliningrade yra ir didelės oro gynybos pajėgos. Senesni kompleksai yra pakeisti naujesniais ir modernesniais. Jų aprėptis yra pakankamai didelė – virš 400 kilometrų. Nėra taip daug. Ir tai yra natūralu. Be to jau minėjau, kad tai NATO ekspansijos pasekmė. Be to, jūs skleidžiate dezinformaciją. Rusijos Prezidentas nėra priėmęs sprendimo dislokuoti branduolinius užtaisus galinčias nešti balistines raketas „Iskander“ Kaliningrado srityje. Kas dėl manęs, tegu dislokuoja, bus kaip šaltas dušas tokiems „patriotams“ kaip jūs. Be to Amerikos taktinis branduolinis ginklas yra laikomas Europoje. Niekas iš europiečių jo nekontroliuoja, tačiau šį faktą jūs patogiai praleidžiate. Kas dėl RF karinės doktrinos. Įžūliai meluojate, arba vadovaujatės TV3 žiniomis. Matyt sumaišėte su savo dievinama JAV karine doktrina. Taip, jankiai pasilieka sau pirmi suduoti preventyvų atominį smūgį. Gi Rusija gali panaudoti šio tipo ginkluotę, kuomet prieš ją, ar jos sąjugininkus, bus panaudotas branduolinis ar kitoks masinio naikinimo ginklas, taip pat tuomet, kuomet prieš ją panaudota paprasta ginkluotė ir iškylą grėsmė valstybės egzistavimui. Taigi, gal pajusite skirtumą, tarp JAV ir Rusijos karinės doktrinos? Taigi, liberaste-pitriote, nepūskite arabų, nemanipuliuokite faktais ir būkite tikslus. Kitų teiginių man net nesinori komentuoti, nes jie yra oficialios „lietuviškos“ propagangos ir tamstos fantazijų vaisius.

 9. saul says:

  Na tu ir tipas.Kaip ir tavoji „liubymaja strana“ meluoji net nemirkteledamas.As gi ir sakau,kad komunistas=didziausias melagis.Pasiieskok internete-voennaja doktrina rf.Tu cia nori uzzombinti jaunima ar koks velnias tau darosi.Taigi,ne tie laikai.Visi ,siais laikais turi „laida“ ir gali pasigooglinti.Pasiziurekite,kas man oponuojate,pasigooglinkite ir apie ginkluotes didejimo tendencijas ir laika, Karaliauciaus rrityje.Ko tas Puckinas nepriemes,kokio dar sprendimo,jei tos raketos ten jau 3 metai.Netikes tavo mindovgeli tikejimas….ir slykstus.Meluoji net nemirkteleja.Pacituok ,kokioje as vietoje gyriau JAV ? Parodyk nors viena komentara.O pats ,kas antrame giri Puckina,Rusija ar Kremliaus politika.Esi eiline Kremliaus marionete ir nieko daugiau,slykstesne net uz eilini troli:…gaunanti “ uz savo juoda darba „trirubliaska“.Anas ,gal daro neturi.

 10. saul says:

  mindovgeliui-melageliui….apie iskanderius KaraliauciujeKaliningrad Special Defence District (KOR),ziurekite,kur raso vokieciu BILD-as 2013metais-.rf karine doktrina -Новая военная доктрина России — Рождённые в СССР …-negana to,kad gali pirmieji panaudoti atomini ginkla,bet gali…ju zodziais „дестабилизация обстановки, в том числе путем силовых захватов власти, в сопредельных с нами государствах; „,jei kaimynines salies politika,JIEMS,pasirodys priesiska.Melagelis isaiskintas….-aptiktas trolis DDD

 11. pestininkas says:

  Raminkitės abu,ar dėmesio mažai gaunate kad komentarais mušatės?Užduosiu abiėm kelis klausimus iš „samokslo teoriju“,kaip mindaugas sako! 1.Kodėl anksčiau tiėk rf tiėk pas mumis nebuvo tokios eskalacijos kariniu pratybu temos,kokia vyksta dabar?Juk jos visad vykdavo ir viėnu ir kitu viėnu metu!2.Kodėl iš rf pusės nesigirdi skambiu protestu pvz.kai musu „elitiniai“ vadina rf teroristine šalim ar šiaip dergiasi ant ju viėšai ir garsiai?Laukiu protingu atsakymu,kuriė bus skirti komentuotojams,nagi žynovai!

 12. Dalia says:

  Saul, anot jūsų, visa kas ne su “roSSieja“ ir ne iš “roSSiejos“ -tas vertybė. Paaiškinkite, prašau, o kokie trūkumai ir blogio šaknys gali būti iš taip vadinamų demokratinių šalių? Ačiū.

 13. saul says:

  Vertybe yra vertybe.Kiekvienas mes, turime savo vertybes.Dauguma pasaulio zmoniu,turi panasias vartybes.Pasikartosiu-dauguma.Kitu vertybiu skale ,siek tiek kitokia.As manau,kad tik labai,labai mazai zmoniu pasaulyje turi kardinaliai priesingas vertybesO ,jei norite tikslaus apibrezimo-pasiieskokite pati,enciklopedijoje.Klausiate,kokie yra demokratiniu saliu trukumai ir norite ,kad as ivardinciau ju „blogio saknis“Jauciu,kad padeti jums negalesiu.Kiek as ju beisvardinciau,jums butu per mazai :) Taip,kad ir nesistengsiu.Mano galva,beveik visos blogybes,kurios egzistuoja pasaulyje budingos visoms demokratinems salims,nes jos randasi ne Marse.Pasaulis mazas,mobilus ir gan….kosmopolitiskas.Aisku yra saliu ir visai be blogybiu,bet,as nemanau,kad jus tose salyse noretumete gyventi.Pasiskaitykite ,kaip save vertina ir ka apie save raso,kokia nors…. Siaures Koreja.Bet tas gi nepadaro jos( S.Korejos)patrauklesne ir demokratiskesne.Na o kokioje vietoje pagal „demokratiskuma“randasi jusu roSSieja pasigooglinkite pati.As manau,kad ji nebus labai nutolusi nuo S.Korejos.

 14. Mindaugas says:

  saul: Tai kad matosi, kad nė velnio nesigaudote…Naujos redakcijos Rusijos karinė doktrina buvo priimta 2014-12-25. Prie ko čia 2013 metais ir vokiečių leidinys? Visai susipainiojote. Aiškiai matosi, kad nė velnio tos doktrinos neskaitėte.Kam cituojate begėdiškai iškraiptas doktrinos mintis? Aš pasikartosiu. Ginkluotės kaupimas yra PASEKMĖ NATO agresyvaus plėtimosi į rytus. Be to, kur aš rašiau, kad Kaliningrado srityje nekaupiama ginkluotė? Aš juk rašiau, kad Rusijos Prezidentas dar nėra priėmęs sprendimo apginkluoti Iskanderius branduoliniais užtaisais. Na, tegul apginkluoja, kadangi jankiai supranta tik jėgos kalbą…Be to, jūsų mintys padrikos, pasistenkite jas aiškiau dėstyti, praleidžiant šiaudadūšiams „patriotams“ būdingus išsireiškimus…
  Pėstininkui: Matote į jūsų užduotus klausimus, galėčiau atsakyti, išanalizavus imperializmo raidą, tačiau nemanau, kad tai jums bus įdomu, be to tai užimtų ne vieną „paklodę“…

 15. saul says:

  Aisku,kadarine doktrina ir iskanderiai nesusije.O kur as rasiau,kad susije?Kodel jus manote,kad as tos doktrinos neskaiciau?As gi.idejau nuoroda,kur ji isdestyta.Tame straipsnyje yra mazomis raidemis,nuoroda-„skaityti doktrina“.O pats cituoji Putino zodzius parasytus …kitame straipsnyje,kuriame dar pasisako ir RF gynybos ministras Soigu,kuris pasake,kad Kaliningrado sritis yra Rusijos teritorija,o Rusijos teritorijoje mes dislokuojame savo ginklus,kur norime( o kodel NATO alijansas negali savo ginklu dislokuoti kur nori).As idejau dvi atskiras nuorodas,kurios paneigia tavo melus,kad….1-Karaliauciaus srityje yra dislokuoti iskanderiai,kitoje nuorodoje-RF karine doktrina,kurioje juodu ant balto parasyta,kad RF pasilieka teise atsakyti atominiu ginklu(tame tarpe) i gresmes,kylancias del RF teritorinio vientisumo.Ka tu cia, vel ,bandai suvelti?Tu bandei siuos abudu …ATSKIRUS, mano teiginius paneigti,meluodamas ,kaip ir visi komunistai.Kai tau jau nebeliko irankiu paneigti,kad ten Iskanderiai stovi,dabar bandai isvartyti,kad jie neuztaisyti branduoliniais ginklais.Pirmiausiai,pasiskaityk apie paciu Iskanderiu sistemas.Jei jie neuztaisyti branduoliniais uztaisais-jie praktiskai,beveis….beverciai.Mane vadinti „siaudadusiu pseudopatriotu“ as tau uzdrausti negaliu ,o ir …neturiu teises,kaip ir tu neturi teises uzdrausti man,tave vadinti….ne mindaugeliu -o melageliu ir Kremliaus paklode.

 16. Dalia says:

  Na ką, saul, išsisukinėji. Čia tau straipsniukas http://infa.lt/6560/lietuva-2030-apokalipse-arba-apie-artejanti-kolapsa/. Kas dėl to kaltas?

 17. saul says:

  Zinai,paziurejau.Net keista ,ane ? Gerai ten jie pavaro.Kieno ten tas balsas?O straispsniuka kas pakomentavo? Anonimas? Na ir juokdariai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top