Doc. Algirdas Šukys apie tremtį, V. Landsbergio norą tapti Lietuvos karaliumi ir tai, kas iš viso to gavosi (video)

2018, 26 birželio, 11:30 | kategorija LPT | 46 komentarai | peržiūrų 1 642 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Algirdas šukys

Naujųjų laikų Lietuvos istorija. Šiame vaizdo reportaže docentas Algirdas Šukys, žinomas mokslininkas, tremtinys, vienas iš aktyvių Sąjūdžio dalyvių, pasakoja apie tą Lietuvos istorijos pusę, apie kurią daugelis iš mūsų neturime jokio supratimo. Apie tą, kurios neaprašo istorijos vadovėliai, apie kurią nerašo spauda ir kurios, dėl suprantamų priežasčių, vengia žurnalistai.

Daugelis dalykų iš to, ką pasakoja gerbiamas doc. A. Šukys, gali pasirodyti neįtikėtini, tačiau net jo priešai, kurių jis prisipažįstą turįs, nedrįsta jo apkaltinti melu. Šis pasakojimas bus 1-a dalis iš reportažų serijos, kurios sekančios dalys pasirodys ateityje.

Diskusijoje dalyvavo doc. Algirdas Šukys, doc. Eugenijus Paliokas ir infa.lt redaktorius Arvydas Daunys.

Laukite tęsinio.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 46

 1. konkurencijos nėra says:

  VYRAI mus ir visą pasaulį (išskyrus keturias valstybes), valdo banksteriai…
  nesvarbu koks ir kur …izmas!

 2. socialistas says:

  Pro, pradzioj perskaityk kapitala. Tavo zinios yra tik is girdetu anekdotu. Kaip sakiau nesuvoki esmes, bet garsiai tusciai reki.
  Visada buvo yra ir bus nesaziningu zmoniu, kutie piktnaudziaus sistema. Bet esme tame, kad socializme viskas orientuota i nauda zmonems (dirbantiesiems) be isnaudojimo, kapitalizme viskas orientuota i pelna (mazumos oligarchijos gerove isnaudojant dirbanciuosius).

 3. Pro says:

  Socialistas,
  o aš tau pasiūlysiu paskaityt maždaug tų pačių metų, kaip ir Kapitalas parašytą knygą „Vėjo nublokšti“ – apie didelę meilę, kuria dabar niekas nebetiki. Bet paskaityk, kad suprastum – tikra meilė egzistuoja!

  Tas pats ir tavo Kapitalas, kuris teoriškai skamba gražiai, bet praktiškai – neveikia. Su juo susipažinau pirmą kartą būdamas 8-oje klasėje, dar TSRS laikais. Ir žinai – jau tada, lyginant su realybe – jis pasirodė visiška utopija net man, paaugliui. Nes realybė nuo teorijos skyrėsi kaip diena nuo nakties. Ir kuo toliau, tuo labiau supratau, kad žmonių negalima sukišt į teorijos rėmus ir tikėtis, jog jie taip tuose rėmuose ir gyvens. Kapitalas yra ideologinės gairės, vedančios į aklavietę. Jei nebūtų buvę TSRS, dar galima būtų tikėtis, kad kas nors ant jo užkibs, bet TSRS parodė visas jo silpnas vietas, kurių jūs, Markso pasekėjai, net neįžiūrite per savo aklumą.

  Todėl apsiramink su savo Marksais ir savo socializmu, jų laikas praėjo jau prieš šimtą metų. Galit rinktis mažose grupelėse ir ten vaidint, kad kovojate už liaudį, kuri jūsų visiškai to neprašė. Kaip, kad tą darė bolševikai, po to išskerdę trečdalį Europos ir dalį Lietuvos. Markso ir Lenino vardu.

  Jūs elementariai įdomūs tik patys sau.. konspirologai marksistai :) Vėliau, galbūt, jumis susidomės policija.

 4. Panzer says:

  Utopija neutopija, bet kapitalizmas baigia sunaikinti pasaulį. Individai sėdintys ant aukso maišo sunaikins planetą.

 5. konkurencijos nėra says:

  Pro Kiek išskerdė Kromvelis …?
  Kiek išskerdė, tauriausių tikslų siekdami, eurapiečiai amerikoj, Indijoj, Pakistane, ir šiandien Irake, Libijoj, Sirijoj, pagaliau, Ukrainoj…?
  O 8 os klasės ir šios dienos Tavo pažiūros į Kapitalą, turėtų, švelniai tariant, skirtis.

 6. saul says:

  ?Kapitalas“gerai-„Kapitalas“jega.Gerai dar ir „Ozo salies burtininkas“.Broliu Grimu kuryba ,taip pat,nebloga.Socializmas.Komunizmas.Super santvarkos.Tikrai.Perversmas,revoliucija,“doloj menshevikov“.Marxo,Lenino,Mao,Pol Poto,Che Gevaros ikvepti vergai….pirmyn.Juk kiek jau galima kenteti? Pirmyn plunksnos donkichotai.O gal ,kaip seniau-bendraminciu sueigele surekkite.Pasibedavosite,amerikosus ir tvartelio baudziauninkus pakeiksite.Aisku,issiliekite.O ka?Kodel gi ne…….Tikrieji kovotojai pries „sistema“ taip ir turi daryti.

 7. konkurencijos nėra says:

  O ką, daryt…?

 8. Panzer says:

  Saul norėtų gyventi raudonosios brigados laikais, gal į kokią sueiga pakviestų gal ir pavaišintu. Parsidavusi Durniu laivo valdžia per 30 „nepriklausomybės“ metu išugdė banda kvailių, kurie labiausiai rėkia. Adekvatus žmonės dažniausiai būna ramūs ir retai reiškia savo įsitikinimus, o kvailį visada ryškiausiai pamatysi. Durniu laive net kasta susidariusi, kuri uždirba iš es dotacijų ir nesvarbu tai politikai, muzikantai, knygučių apie liberalizmą, gėjus ar moterų teises rašytojai, o kur architektai kuriantys už svetimus pinigus, žodžiu pyrago lieka visiems. Realiai, kokį produktą sukuriame? Joki, tiesiog valgome kol duoda. Blogiausiai, kad valdžia save sutapatino su valstybę, jei kritikuoji valdžią, kritikuoji valstybę taip jie užsitikrina sėdėjima valdžioje. Tauta tai ne landzbergiai, degutienes, karbauskiai ir t.t valstybė tai tauta, o tauta palikta issivaikscioti arba skursti. Net į didelę politika Vilniui nereikia žiūrėti, kas darosi miestelių savivaldybėse, ponai po 5 užraktais uzsirakine, rankos muzikui nepaduos…

 9. Socialistas says:

  Pro, labiausiai apgailėtini yra tie žmonės, kurie nepriklauso kapitalistų klasei, bet vistiek gina kapitalistams palankią santvarką.
  Kapitalo utopija kame? Pagrįsk?
  Pvz paimkim daikto vertę. Kaip daikto vertė matuojama makrsistiniu požiūriu ir kapitalistiniu.
  Pvz. paimkim eilinį Lietuvos darbininką, kuris dirba prie staklių. Tarkim mano pavyzdyje darbininkas kasdien išpjauna tam tikrą kiekį grindinių lentų. Už realizuotas grindines lentas jis tegauna į mėnesį 700€, o didžioji pelno dalis tenka tų staklių ir gamyklos savininkui, kuris net pjauti tomis staklėmis nemoka. Darbininkas, ne staklių savininkas pjaudamas grindines lentas sukuria vertę. Grindinė lenta tai darbininko sukurta vertė. o ta vertė dalinama tokiu principu: darbininkui maža dalis, o staklių savininkui didelė.
  Dabar paimkim pvz. Valančiūną, kuris žaidžia krepšinį, bet nesukuria jokio daikto. Jo mėnesinė alga yra 100.000$.
  Ir štai koks kapitalizmo paradoksas, o tiksliau tai grimasa: darbininkas, kuris sukuria produktą ir vertę gauna apgailėtiną algą, kurios vos užtenka šeimai išlaikyti ir jis net negali sau leisti nueiti pažiūrėti varžybų, kuriose žaidžia Valančiūnas, nes jam per brangu pirkti bilietą.
  Ir klausimas tau kokią vertę sukuria krepšininkas varydamasis ir mėtydamas kamuolį?
  Kapitalistiniu vertinimu tai krepšininkai sukuria pridėtinę vertę, nes į krepšinio rungtynes eina žmonės, perka brangius bilietus ir taip uždirbami dideli pinigai. Bet jie nesukuria jokio produkto. Marksistiniu požiūriu krepšininkas nesukuria jokios vertės, nes jis nieko nepagamina ir nesukuria jokio daikto, todėl nesukuria ir vertės.
  Ir dabar esminis klausimas, kurio darbas vertesnis? Darbininko pjaunančio lentas, ar krepšininko, mėtančio kamuolį.
  Ir paskutinis klausimas tau ar sąžiningai padalinami pinigai kapitalizme jei krepšininkas gauna 100.000$/mėn, o darbininkas 700€/mėn.?

 10. Pro says:

  >>Socialistui,

  tamsta esi visiškas […] – todėl net nežadu diskutuot su tavim.

  Tegu darbininkas nueina, pats nusiperka miško, pats jį susipjauna, pats susiranda ir sudaro sutartis su klientais, kurie pirks jo produkciją, pats nusiperka įrankius, plotą gamybai, leidimus gamybai ir t.t. ir pan..

  Tegu jis sukuria verslo planą, suplanuoja jo įgyvendinimo etapus, ir rizikuoja savo turtu jį įgyvendindamas – ir žinai? – tada jis gaus visą uždarbį iš savo verslo.

  Kaip manai – ar tas blogai? – aš manau, kad gerai. Kuo didesnė atsakomybė už galutinį rezultatą – tuo didesnis uždarbis. Darbininkas jokios atsakomybės neturi, jis tik atskiro gamybos etapo vykdytojas.

  O dėl „Kapitalo“ – jame utopija yra pati klasių idėja (tai viena). Turėtų būti psichikos lygių pasiskirstymas, kur vieni linkę rizikuoti savo gerove ir kažką kurti naujo, o kiti nelinkę, ir todėl dirba pirmiesiems.

  Aš pažinojau darbininkų šeimą (sąžiningų), kurie laimėjo milijoną Teleloto. Žinai kur jie jį investavo? Į Lietuvos transportą – važinėjo su dviem taksi į Palangą. Po pusės metų jie vėl sąžiningai dirbo, nes milijono jau nebeturėjo.

  Tikiuosi atsakiau tau, o jei ne – atleisk socialiste. Man tavo aritmetika visai nelimpa, nes dėl jos niekas net nesiginčija – ji teisinga. Neteisinga tik klasių kovos idėja. Nes darbininkas nieko nesukurs. Istorija tą parodė. Jis gali dirbti tik vadovaujamas išmanančio žmogaus.

 11. Toto says:

  Gerbiami kolegos, jau kelinta diena čia diskutuojate apie K.Marksą. Gal aš ir pamiršau jau, bet , ar galite man KONKREČIAI nurodyti vietą, kur autorius kalba apie socislizmą ir e.t.c. ?????
  P.S. būsiu laaaaabai dėkingas :)

 12. socialistas says:

  Is taves tik reakcija, o ne atsakymas. Klasiu teorija yra utopija??? Kaip gali buti utopija tai kas egzistuoja? Tu neigi kad egzistuoja socialines klases? Warren Buffet net pripazista, klases ir teigia, kad kapitalistu klase laimi. Tai is kur visuomeneje pasiskirstymas ir soc remtinus, neturtingus vidutine klase, turtingus, milijonierius, milijardierius? Kas tai ne klases.
  Jei neturi ka protingo parasyt tai geriau nieko nerasyk. Nesamonii ir ne i tem irasu nereikia.

 13. Pro says:

  >>Socialistui,

  Sudėtinga diskutuot su žmogumi, kuris net nesugeba suvokt, ką aš jam kalbu visai paprasta kalba – tai kaip tu gali suprast ką rašo Marxas savo Kapitale?

  Apsiramink ir pamiršk. Daraisi nebeįdomus.

 14. Toto says:

  Gerbiami kolegos, gal Jūs galite man priminti kuriame tome (Kapitalo) autorius (K.Marksas) kalba apie socializmą ? Būčiau labai Jums dėkingas :)

 15. Socialistas says:

  Pro, tu nediskutuoji, tu rėki. Tavo pasaulėžiūra grįsta nuogirdomis, kvailais anekdotais ir tavo rato žmonių, su ribotomis protinėmis galiomis, paskalomis. Tavo teiginiai nepagrįsti, atsakyt į klausimus negali, tai kaip tu diskutuosi, tai neįmanoma :DDDDD

 16. Pro says:

  >>Socialiste, tu tikrai kietas šioj srity. Varymo.

  Čia aš su tavimi nesusilyginsiu, todėl ir nesilyginsiu.

  Tu laimėjai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top