Doc. Algirdas Šukys apie tremtį, V. Landsbergio norą tapti Lietuvos karaliumi ir tai, kas iš viso to gavosi (video)

2018, 26 birželio, 11:30 | kategorija LPT | 46 komentarai | peržiūrų 1 445 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Algirdas šukys

Naujųjų laikų Lietuvos istorija. Šiame vaizdo reportaže docentas Algirdas Šukys, žinomas mokslininkas, tremtinys, vienas iš aktyvių Sąjūdžio dalyvių, pasakoja apie tą Lietuvos istorijos pusę, apie kurią daugelis iš mūsų neturime jokio supratimo. Apie tą, kurios neaprašo istorijos vadovėliai, apie kurią nerašo spauda ir kurios, dėl suprantamų priežasčių, vengia žurnalistai.

Daugelis dalykų iš to, ką pasakoja gerbiamas doc. A. Šukys, gali pasirodyti neįtikėtini, tačiau net jo priešai, kurių jis prisipažįstą turįs, nedrįsta jo apkaltinti melu. Šis pasakojimas bus 1-a dalis iš reportažų serijos, kurios sekančios dalys pasirodys ateityje.

Diskusijoje dalyvavo doc. Algirdas Šukys, doc. Eugenijus Paliokas ir infa.lt redaktorius Arvydas Daunys.

Laukite tęsinio.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 46

 1. Dainius says:

  būkite vaikučiai ramūs: žydai duos jums monarchiją,ir karalius bus,gal net leis LDK pavadinimą atstatyti-viskas bus taip kaip nori runkelija,choru bliaudama vivat visiems,kas užlipa ant scenos ir pritinkančiai miniai pakalba,o tie ruošia dirvą naujai partijai,gal net jaunimo bus daugiau,gal net seimą sumažins iki 100 burnų,tik yra mažytė mažytė smulkmenėlė: kaip valdė žydai,taip ir toliau valdys,na o jūs protinguoliai kapstykitės mėšlo krūvoje,kalbinkite dinozaurus(ko jiems bijoti dabar?) ir pudrinkite runkeliams toliau smegenis,tik žinokite-didžioji dauguma jų jau nebeturi

 2. Pro says:

  Nerizikuoji čia niekuo Dainiau tik tu, nes niekada nieko esminio ir nepasakai, neskaitant tavo burnojimo prieš tai, kas čia parašoma.

  Ką čia veiki pats įdomu? Ko sieki savo tokiais komentarais.

  Gal dar pasakytum kam iš jų nauda? Ar tik išlieji tulžį?

  Pasidalink.

 3. Dainius says:

  Mano veikla ČIA yra padėti skaitovams atskirti pelus nuo grūdų.Ir kol man leidžia ČIA reikštis,tol mano nuomonė ČIA turės terpę.Dabar SPECIALIAI Pro : Iš sionistų protokolo Nr.10 (beje,tai pakankamai senas leidinys):“ Pasaulio karalio paskelbimo momentas. Pripažinimas mūsų patvaldžio gali ateiti ir anksčiau konstitucijos sunaikinimo: momentas to pripažinimo ateis, kada tautos, iškankintos nesklandumais ir nekompetencija valdovų, mūsų pastatytų, sušuks: “Pašalinkite juos ir duokite mums vieną pasaulio karalių, kuris suvienytų mus ir sunaikintų priežastis nesutarimų – nacionalines sienas, religijas, valstybines sąskaitas, kuris duotų mums taiką ir ramybę, kurią mes negalime rasti su mūsų valdytojais ir atstovais“.Mano komentaras: kad ir koks blogas Lansbergis,tačiau jis dabar aukojamas kaip nereikalingas,savo paskirtį atlikęs daiktas,t.y.metamas plačiąjai masei sudraskymui tuo pačiu uždengiant pasiruošimą kitam žydų valdymo etapui. Dar: > ? „Perėjimas prie masoniškos patvaldystės. Tokiomis priemonėmis mes gausime galimybę naikinti pamažu, žingsnis po žingsnio visa tai, ką iš pradžių kai įeinant mūsiškiams iš pradžių į savo teises mes būsime priversti įvesti į valstybių konstitucijas perėjimui į nepastebimą pašalinimą bet kokios konstitucijos, kada ateis laikas paversti bet kokį valdymą į mūsų patvaldystę.Tokie, kaip gerb.Daunys, dirba patys nežinodami tam tikslui,bent jau aš tikiuosi,kad jis nenumano.Ir pabaigai: “ Skiepijimas ligų ir kiti pikti masonų kėslai. Bet jūs patys puikiai žinote, kad galimybei visaliaudinio išreiškimo panašių norų būtina nepaliaujamai drumsti visose valstybėse tautos ir vyriausybės santykius, kad išvarginti visus priešprieša, nesutarimais, kova, neapykanta ir netgi kankinyste, badu, ligų įskiepijimu, skurdu, kad gojai nematytų kitos išeities, kaip atbėgti į mūsų piniginį ir pilną viešpatavimą…“Tai aš parašiau abstrakčiai,tačiau mintis turi būti aiški.Tai ne mano citatos.Kas susipažinęs su sionistų protokolu be vargo mano žodžius patvirtins.

 4. Dainius says:

  tai nebus daugiau komentuojančių?

 5. konkurencijos nėra says:

  Tai vienas iš varijantų…

 6. Pro says:

  doc. Šukys paminėjo vieną gerą dalyką, kurio kažkodėl visai nemini Dainius, aiškindamas, kad jo misija ČIA, šviesti kitus skaitytojus, kas gerai, o kas ne. Matyt pats dar nelabai suprato, kas tai yra…

  Pačioje video pabaigoje paminėta apie liaudies kapitalizmą, kur visuomenė pati valdo įmones, kuriose dirba. Aš tuo domėjausi anksčiau skaitęs Šukio rašinius šia tema… Šie visuomeninio-liaudies kapitalizmo elementai jau buvo įgyvendinti net Lietuvoje, taksi parko rėmuose. Darbo našumas ir atlyginimai pakilo kartais, o ne procentais.

  Tik va, kažkodėl mūsų valdantieji tokio kapitalizmo nepanoro, nes jis būtų suteikęs galimybę gerai gyventi tiems, kas tikrai dirba.

  Apie tai reikia kalbėt, tą reikia svarstyt ir siūlyt. Visa kita tik putos paviršiuje.

 7. Svetimas says:

  Gerbiamas Dainiau jums pagarba uz minciu aiskuma.Jus ne vienisas karys…(Egzistuoja dar ir tokia knyga LEVITAVIMO PAGRINDAI manau kad jus ja skaitete)
  Sekmes jums ir tvirtybes tarp tvartelio gyventoju…

 8. Panzer says:

  Visuomeninis liaudies kapitalizmas gerai, bet pirmiausiai nereiktų namą pradėti statyti nuo stogo. Pirmiausia reiktų paaiškinti kapitalizmo esmė, bet tam reikia skaityti Marksa, o Lietuvėle yra per daug ji aptapšnojusi kad vėl paimtų į rankas. Lietuva ne tam buvo kurta kad kažkoks mužikas pasijustu bemdrasavininku ar netgi pasijustu žmogumi. Esmė buvo išspausti viską iš buvusių naivių tarybinių žmogelių, o visą valstybės turtą panaudoti savo gerbūvio susikūrimui.
  Seną žmogų reikia gerbti, bet reikia atsižvelgti ir į jo darbus. Landzbergi išrinko neteisėtai, landzbergis buvo suktas, jis statė sau palankius žmones, tai kodėl šitas patriotas nieko nedarė? Kodėl nesurinko bendraminčių, o vietoj to dauguma jų prisijungė prie „baliaus“ ir tik kai viena koja kitam pasaulyje, pradeda atverti savo skaudulius. Kai Lietuvos turtas buvo porceliuojamas niekas nė piršto nepajudino. Manau, daugiausia nudirbo Petkevičius, nes tokį gerą pavadinimą sugalvojo šitai teritorijai kažkada buvusiai Lietuva, Durniu laivas!

 9. Pro says:

  >>Panzer

  Kadangi, kaip jau minėjau esu domėjęsis šiuo klausimu – Algirdas Šukys ir tada kovojo prieš šiuos dalykus, tik kitas klausimas, kad tu nieko apie tai nežinojai, dėl paprastos priežasties – delfi apie tai nerašė. O ten, kur tai buvo rašoma – tu nesilankei.

  Dėl vienos kojos kitame pasaulyje – turėtum gėdos taip šnekėt, jis jau tada senas buvo, virš 60 metų ir tada kovojo būtent už geresnę Lietuvą. Dirbo, kad jai būtų geriau, teikė savo, kaip mokslininko darbus ir siūlymus, tik kitas reikalas, kad tie siūlymai nenaudingi buvo valdantiesiems, nes naikino jų valdžią…

  Šiais dalykais reikia domėtis plačiau, nes prie jokio „baliaus“ gerb A. Šukys niekada nebuvo prisijungęs. Visą gyvenimą pragyveno iš savo darbo.

  O šiaip siūlau sarmatas.lt adminams uždaryt apskritai komentarų (ypač anoniminių) skiltį, kad nesireikštų visokie „žinovai“ ir nedarytų gėdos portalui, sukurdami panašumą į Delfi.

 10. Panzer says:

  Koks kovos rezultatas? Jei rezultato nėra, tai ir kovos nėra. Prie ko čia delfi? Murza buvo populiaresnis už tokius mokslininkus, nes tas žmogelis dar galva iškisdavo, apie žmones žinojo kad yra toks veikėjas, o kas trukdė apšviestiesiems konservatoriams pakilti į kovą už Lietuvos ateitį? Kad jis tyliai kovojo tai nedavė rezultato, o jei nedavė vadinasi taktika buvo bloga. Teikė savo pasiūlymus valdžiai? Jis ką tremtį perėjęs tapo naivesnis nei buvo? Kai vagis bandai įtikinti kad pasidavimas policijai užtikrins jų sotesni gyvenimą po mirties tai suveiks? Sakiau dauguma jų prisijungė prie baliaus ne konkrečiai jis, o ką ne taip, dauguma sulindo į partijas kurias pasiūlė susiklosčiusi situacija, daug patriotų nusėdo pas raudonus ir pas koncervus. Uždaryti skiltį galima, bet nuo to komentarai teisingais netaps.

 11. Simas Simaitis says:

  Teisingai!!! Uždraudžiam, užblokuojam, pasmerkiam… Yra tik dvi tiesos: viena mano, kita – neteisinga.
  O šiaip, kam reikia reikia gelbėti „gardą“ vardu Lietuva. Lietuva, kaip valstybinis subjektas jau seniai nebeegzistuoja. Kam rūpi gaivinti „lavoną“?

 12. Pro says:

  >>Panzer

  To paties norėčiau tave paklaust – koks tavo karksėjimo rezultatas? ką čia laimėjai ar įtikinai savo pliurpalais kovotojau?

  Žmogus bent siūlo kažką, bando daryti būdamas 90 metų amžiaus – pats gi tik varai ant jo dėl to, kad jis tada negalėjo nieko padaryt. Daugybė negalėjo nieko padaryt – tai gal visus paskelbkim priešais ir nusišaukim patys, nes kitų idėjų, kaip tik varyt vieni ant kitų neturime.

  >>Simui

  Kad tu nebūsi gelbėtojas aš matau, tik nebūtina to viešai prisipažint, populiarumo neprisidės. Ir šiaip jokios naudos neturėsi. Net materialios. Žinai kodėl?

  Todėl, kad tu vienas pirmųjų pamirši savo gimtąją kalbą, kaip tik išnyks šitas, „gardas“ kaip tu vadini savo Tėvynę. Atvirai sakant, man gėda ginčytis su jumis ponai.

  Jūsų pyktis jau peržengė ribas. Patys pirštu į pirštą niekuo neprisidedat, kad šalyje būtų kažkiek kitaip, tačiau pretenzijų kitiems turit ohohooo…

  Ir noro komentuot, bo turit teisę išsakyt savo suknistą ir niekur nepritaikomą, nereikalingą ir beprasmę nuomonę.

  Sorry pasikarščiavau.

 13. Panzer says:

  Karksejino rezultatas, kad sąlyginia nesenai tik pradėjau suprasti, kas ir kur nuvedė Lietuva per 30 metų valdantysis „elitas“. Seniau daužiau ranką į krūtinę ir visiems aiškinau apie tai, kad Lietuva eina pirmyn, apie prakeiktus rusus ir t.t Visą tą mėšlą kurį žmonėms pompavo valdantieji, net neleisdami suabejoti kad priešai viduje, o ne išorėje. Būdamas 90 metų siūlo ką reikia daryti? O ką daryti? Įmones kurti pagal pusiau komunistini modelį? Kitas dalykas kokias įmones? Į biudžetą labiausiai įnešanti įmonė Achema varoma į bankrotą su dujų bliudu. Milijonai plaukia pro šalį ir nieks nieko kaip pvz:susisiekimo ministerijos projektai ir daug kitų. Jūs ponai gal miegojote 30metu kai visokie Leo Lt lobo iš valstybės? Tokie siūlymai kažką daryti kaip nabasnikui žvakė. Tėvynė tai kas? Skurdas tai Tėvynė? Džiaukitės kad žmonės siunčia kas mėnesį savo namiškiams uzsienyje uždirbtus pinigus, nes graudžiu vaizdelių pamatytumėte. Nebėra tos tėvynės, yra tik teritorija su tais, kurie neturėjo kur pabėgti. Normali valstybė turi save išlaikyti, turi būti konkurencinga, o kaip yra su Durniu laivu? Ištiesus ranka kaulyti proto daug nereikia, nes viskas ką galėjo parduoti, parduota. Pramonės sugriauta, tegu džiaugiasi savo darbo vaisiais!

 14. saul says:

  Pagal Panzer mes nebeskaitome Markso??? Tai,tais laikais,kai skaiteme-visiskai nuzmogejome,sukosmopolitejome ir gautinai subankrutavome.Sovietmeciu likome ne tik realiais ubagais,bet dar ir dvasios….ubagais.Kas del kai kuriu Tautos didziavyriu iskilimo ir „prabagotejimo“-tai reiketu nieko nepamirsti ir i viska ziureti realiai.Pas ka „naujojoje gadyneje“ atsirado „eldoradai:Jei jau kam trumpa atmintis pakisa koja,tai kitam…proto net pagaliu nepridesi.Pasiziurekite ir prisiminkite AMB ,Slezeviciaus,Lubio seimu „astuonkojus“ ir strukturas.Cia dar kazkas tai bande pasakoti apie Achema???Mazvaikiams siulau pasidometi tokiu „achemu“ lietuvoje susikurimu ir isitvirtinimu.Jus dar vis tikite tomis pasakomis,kai 1990 metais direktoriai ir ju sebrai saziningai issipirko istisas gamyklas ar „agrarinius ukius:.O jus cia apie Landzbergi ir jo trobele.Na ir naivuoliai DDD

 15. Panzer says:

  Oi tik nereikia, didesnių dvasios ubagų nei dabar dar nebuvo šitoje teritorijoje pavadinimu Lietuva. Nereikėjo mesti piliečiams kad seniams sriubos lėkštę nupirkti, o į į Baltijos kelią niekas neišeitų jei nesumokėtų taip kad pilna dabar dvasios ubagų, mokėk arba nieko, jokios ideologijos. Dar įdomu kiek piliečių dabar valstybei pinigų suneštu kaip nepriklausomybės pradžioje!
  Na ir palyginote, Brazauską su Landzbergiu, Zemkalnis Landsbergis įtakos turėjo ne tik tarp vokiečių bet ir tarp rusų, todėl lubiams ar brazauskiams toli toli iki landzbergiu. Kad pasiėmė gamyklas, tai ėmė kas norėjo ir kam proto užteko, o kad nespėjai tavo bėda. Gaila kad valstybė viską atidavė ir neapgynė savo turto bet juk dėl to ir buvo griaunama Tarybų sąjunga, viskas dėl turto ideologija, laisvė tai opiumas liaudžiai…

 16. konkurencijos nėra says:

  Kapitalizmui išgyvęnt rekėjo naujos teritorijos ir ja tapo tarybų sajunga su visom socvrespublikom.
  Tuos 29 metus pratraukęs kapitalizmas vėl dūzta savo perteklinėj gamyboj vartojimo nepakankamumas tai vadinasi, o naujų ne kap šalių daugiau tai nėr!
  Todėl liberalų nakinimas prasidėjo 2013 metais ir baiksis novus ordus seclorum tsakant nauja pasauline tvarka su Kinietiško socializmo specifika… O mes čia Lietova Lietuva, globaliam prediktoriu, tai Rusija!
  Pasaulį valdo ne žodžiai ir įstatymai, o ženklai ir simbiai!

 17. Vidas says:

  “Zemkalnis Landsbergis įtakos turėjo ne tik tarp vokiečių bet ir tarp rusų, todėl lubiams ar brazauskiams toli toli iki landzbergiu“

  Nereiketu painioti parsidavima tiek vieniems, tiek kitiems, su patriotizmu ir meile Tevynei…..!!
  O jeigu giliau paanalizuoti “itakos turetojo“ ipedinio paskutinius samprotavimus bei veiksmus, isvada persasi viena-atvejasc uzleistas, medicina bejege!

 18. socialistas says:

  Kas ya liaudies kapitalizmas? Kitas socializmo vardas,bijantiems socializmo.

 19. Pestininkas says:

  Kolegos, JŪS SVARBU NESIBARKIT, o PROTINGĄ MINTĮ MEGZKIT! O su Dainiumi sutinku, viskas PAGAL PROTOKOLUS IR VYKSTA!

 20. Pro says:

  >>Socialsitui

  Socializmas jau buvo, kur liaudis turėjo tiek pat valdžios, kaip ir prie kapitalizmo. Tad gali apsiramint, daugiau jo niekam nereikia.

  Sakysi ne toks buvo, kokio reikia, ir tu žinai kaip tą pasiekt? – Tai visi tą sakė, kaip anksčiau, taip ir dabar.

  Liaudies kapitalizmas – tai tada, kai jie rūpinasi savo pačių turtu, tie kurie dirba.

  O socializmas, kaip jau matėme – kai tavim rūpinasi valdžia, kuri paskirsto tai, kas liaudies uždirbta.

  Todėl ačiū, socializmo jau atsikandom. Bent jau TSRS laikų, o kitokio juk socialistas ir nežino, ar ne tiesa? :) Nes švediško socialistas juk nenorėtų ar ne taip?

 21. Panzer says:

  Pro, čia nustato ko kam reikia ir kam galima, o kam negalima reikštis? Pats klausia, pats atsako,žino kas ką sakys, keistokai atrodai,bet tiek to…
  Šiaip, Lietuva 30 metų gyveno iš to ką sukūrė Lietuvos liaudis ir kuo toliau, tuo gyvenimas blogėja, nes baigiasi įrankiai, kurie padėtų išlikti kaip savarankiškai valstybei. Vos tik pradėjo ES kalbėti apie mažinama išmaldą Lietuvai tarp politikų prasidėjo traukuliai, kad projektus reiks labiau finansuoti iš valstybės. Pro, gal galėtum nežinantiems apibūdinti švediška socializmą? O laukinio 30 metų kapitalizmo Lietuva dar neatsikando?

 22. Pro says:

  >>Panzer

  Apie švedišką socializmą gali pasiskaityt „emaso.com“ – čia gan išsamiai aprašoma, ir netgi lietuviškai.

  O kalbant apie laukinį Lietuvos socializmą – tai negi aš kur nors jį gyriau? Gal neiškrypkime iš temų ribų.

  Aš kalbėjau apie A. Šukio siūloma liaudies kapitalizmą ir sakiau, kad socializmo jau atsikandom, visokio. Tiesiog jį pamirškim. Nes jis niekuo nesiskiri anuo kapitalizmo – valdo tie patys, ir rezultatai tie patys – visi nori iš jo bėgt. Tik nežino kur.

  Šukys siūlo kur. O aš siūlau – nekarksėt ant Šukio – jis padarė ką galėjo. Mes nepadarėm nieko, todėl nemanau, kad turim teisę smerkt kitus.

  Geriausia ką galim padaryt – tai pabandyt susitelkt ir įgyvendint jo siūlymus, nes kitų juk neturime.

 23. Panzer says:

  Tokius emaso tamsta gali ir skaityti. Lietuvai aplamai švediškas modelis visai netinka. Susitelkti ir įgyvendinti, pats supranti kaip tai atrodytų? Pirmiausia turi įvykti turto persiskirstymas iš vienų rankų pereiti į darbininkų rankas ir kokiu būdu tai įvyktų, pilietinio karo? Vienintelis būdas kažką išsaugoti tai yra nacionalizacija, bet to nebus. Atvirkštine eiga niekur nepopuliari, visi privatizuoja. Jokie pokyčiai nevyksta jei kažkas nėra suinteresuotas ir jei kažkas neinvestuoja į tai. Jūs galvojate Tarybų sąjunga sugriovė nepriklausomybės sieke piliečiai? Nebūkit naivūs, viskas įvyko taip kaip buvo suplanuota. Valdo tie patys? Tie kurie paskutiniais metais valdė Tarybų sąjunga, jie nebuvo komunistai, o pati valstybė buvo butaforinis komunizmas. Visi linkeviciai ir Grybauskaites tai nevykę komunistais. Vienintelis kelias piliečiui jaustis žmogumi tai socializmas, ekonomika orientuota į žmogus, į valstybę,i žemyna, i pasaulį. Imperializmas niekur nedingo, jis persikėlė į ekonomiką.
  Tu nelygink paprastu žmonių su tais kurių rankose buvo valdžios vadžios. Sąjūdis atsakingas už tai ką pasodino į valdžią kuri tęsiasi 30metu, valdo tie patys ir niekas nesikeis kol Lietuvai bus paskelbtas bankrotas. Tokios pasakėles apie liaudies kapitalizmas nukreipti dėmesį nuo problemų, nes tokiu būdu jų vistiek neišspręsi. Lietuvos situacija panaši kaip varlės verdančiame vandenyje. Lietuvos ateitis maždaug tokia, vietiniai issivazines, o Lietuvoje bus atidarytos įmonės, kuriuose dirbs tie, kuriems galima mokėti mažiau, pvz ukrainiečiai ir lietuvių ten isviso nieks neims…

 24. Pro says:

  >>Panzer,

  Liaudies kapitalizmas Rusijoje gyvavo apie 20 metų. Sibire, apie ką kalba Šukys. Ir Lietuvoje, taksi parko ribose 5 metus.

  Tad jo patirtis jau yra.

  O kad pats žmogumi gali jaustis tik būdamas socialistu – na tai tavo asmeninė problema. Tokių šiandien nėra daug. Kurie mėgsta turėt ideologinį vadą ant savo galvos ir poną – skirstantį jo uždirbtus pinigus.

  Sėkmės.

  P.S. dėl turto perskirstymo, žinai kas būtų? Net jei tą galima būtų taikiai padaryt – didžioji dauguma žmonių nežinotų ką su tuo turtu daryt.. ir prakištų-iššvaistytų jį per keletą metų. Ir vėl reikalautų „teisybės ir naujo perskirstymo“ :)

  Taip jau buvo. Todėl vargšams valdymo svertų negalima suteikt į visuotiną turtą, nes visuotinas – tai „niekieno“. Tas jau irgi buvo. Socialistinis turtas buvo grobstomas, naikinamas ir tiesiog nesaugomas.

  Turi būt atsakingas savininkas – kapitalistas, kuris juo rūpintųsi,. Tai štai, kai tu darbininką padarai savininku-kapitalistu – jis ima suprast, kad tai jo turtas. Ir tada jį saugo, gausina ir tausoja. Pilnai išlaiko pats save ir valstybę. Jam nereikia nemokamo mokslo, nes jis turi pinigų apsimokėti už viską pats.

  Mat už viską „nemokamą“ kažkas vis tik mokėjo visais laikais. Tik niekas nežinojo kas. Liaudies kapitalizmo atveju – viskas taptų visiškai aišku ir skaidru.

 25. anonimas says:

  Aš , stebėdamas šias diskusijas , galvoju , kad mus dar mažai prispaudė , nes nesiseka surasti bendrą sutarimą . Vieni rankas kelia į viršų , kiti net nėra susipažinę , ką aplamai siūlo gerb. A Šukys . Šis žmogus, būdamas šešerių metų išlaikė egzaminus , pagal keturių klasių reikalavimus . Gal kas galit šituo pasigirti ?
  Šis žmogus , po 90- ųjų Sąjūdžio suformuotai valdžiai siūlė neardyti įmones , o leisti jų bendrasąvininkams organizuoti veiklą savo nuožiūra . Tai yra , savo sumanymų įgyvendinimui samdyti (ne rinkti) darbuotojus jų projektų įgyvendinimui , stebint jų veiklą o paslydus , seka momentalus atleidimas iš užimamų pareigų. Taip organizuotoje veikloje neina kalba apie socializmą ar liaudies kapitalizmą , o tik įgyvendinamas socialinis teisingumas . Tuomet žmonės tampa atsakingi už savo veiklą – nes pragyventi žmonių grupei yra lengviau – negu po vieną atskirai .
  Atrodo , kad tokia sistema yra taikoma Ukrainoje – Donecko ir Lugansko teritorijose .
  Dabartiniu metu doc. A Šukys siūlo tokią valdymo sistemą pritaikyti demokratinėje visuomenėje . Valdymo sistema kūriama iš apačios , bet vykdomoji valdžia būs iš viršaus , kurią samdo apačios . Nes kai žmogus dirba prievartiniu būdu (ne sau) darbo našumas būna žemas . Šioje sistemoje yra apjungiami techniniai , tikslieji mokslai su gamtos ir visuomeniniais mokslais bei su socialiniais ir humanitariniais mokslais . Ankščiau tai darydavo filosofija – mokydama žmones išminties .
  Taigi , siūlau mažiau ginčytis , o pasidomėti šio žmogaus siūlymais iš esmės .

 26. saul says:

  Sarmato geopolitikai tuoj….tuoj nuspres,kokia santvarka Lietuvai geriausia.Juk tiek daug geru valstybes valdymo modeliu buvo ir yra ant musu zemeles.Pavyzdziu…nors vezimu vezk.Na,tai kibkite i darbus.Arba pagal ta taxi modeli ir patirti.Aisku,galima dar karta ir Marxa su Engelsu prikelti.Cia reiktu net mokslini referata,ta tema,parasyti.Itariu,pasaulis uzskaitys.Praktiskai,Nobelio premija garantuota.Ka cia ta Svedija ar CCCP,Kinijos,Kombodzos patirtis.Cia jau ,stipriai,paveluota. DDD

 27. Panzer says:

  Taip taip, panašiai sako kapitalistai, jei kiekvienas žmogus sieks gero gyvenimo visomis jėgomis tai visi gyvens gerai ir turtingai,tik realybė kiek kitokia. Kapitalizmas yra kapitalizmas, jokios liaudies ten nėra yra pelnas, o jei liaudis trukdo pelnui, jis nebe liaudis?

 28. socialistas says:

  Pro, tavo isivaizduojamame liaudies kapitalizme valdzios nebus, kuri tvarkys valstybes reikalus?
  Socializme patys dirbantys ir yra savo darbo priemoniu savininkai ir rupinasi savo turtu.
  Nesiorientuoji kas yra kas, bet garsiai reki.

 29. Pro says:

  >>Socialistui

  Taip, matėm kokie savininkai buvo TSRS laikais ::D Nejuokintum, juk dar gyvi žmonės, kurie viską savo akimis matė. Ir aš tame tarpe.

  Savo suplyšusių batų savininkai. O savo darbovietėse savininkai to, ką sugeba iš ten pavogt. Jei nepagauna.

  Buvo socializmo laikais tokia tarnyba OБХСС – (Otdel po borbe s chiįčenijem socialističeskoj sobstvennosti.

  Kitaip tariant gaudė tuos, kas savo socialistinę nuosavybę norėjo išnešt :)

  Socialistas – tu juokdarys. Tik tavo humoras iš tų TSRS laikų atėjęs, kai liaudis kūrė anekdotus apie Brežnevą ir Staliną su Chruščionu – tu nesijuokei, nes jų nesupratai, laikei rimtu dalyku, ir dabar tuos anekdotus, iš kurių tada kvatojosi visa šalis jau tais tolimais laikais – tu bandai mums pakišt už tikrą dalyką, taip ir nesupratęs, jog tai buvo tik savotiškas anų laikų humoras.

 30. Panzer says:

  Žmonės savo akimis matė pagarbą darbininkui, o ką mato dabar? Nei už butą, nei už sodą nereikėjo mokėti iki grabo lentos. Kas dirbo tas puse Tarybų sąjungos apvaziavo. Ai, bet ką aš čia, liaudies kapitalizmas padarys stebuklus, už dujas mokėsim pigiai, o Lietuva konkurencingas prekes gamins taip pigiai, kad eksportas didės pasiutusiu greičiu! Sėkmės svajoti, kaip landsbergis sakė, šudmaliai!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top