Druskininkų meras R. Malinauskas apie Covid-19 testus: Klaida ar sąmokslo teorija?

2020, 25 birželio, 9:43 | kategorija LPT | atsiliepimų (2) | peržiūrų 414 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

 

Created with GIMP

Druskininkų savivaldybės meras, Ričardas Malinauskas, savo Facebook puslapyje pasidalino įdomia žinia apie Nacionalinio sveikatos centro statistiką ir Covid-19 testus, kuriems galima būtų palinkėti teisingai rodyti tai, kam jie skirti:

Gavome trečio COVID-19 testo, atlikto druskininkietei, apie kurią kaip sergančią vakar visoje žiniasklaidoje kalbėjo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, rezultatus – kaip ir antrasis, šis TESTAS TAIP PAT NEIGIAMAS.

Vakar ištransliavę žinią apie neva sergančią moterį Druskininkuose, šiandien Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai tyli ir atsakomybę stumdo vieni nuo kitų.

Kas atsakys už žmonėms padarytą moralinę žalą?

Ar klaidingas diagnozes viešinantys specialistai bent įsivaizduoja save tų neva sergančių žmonių vietoje, kai daugiabučio laiptinėse kabinami lapeliai su raginimais saugotis, o kaimynai ima bijoti ir šalintis?

Kodėl Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, net žinodamas, kad pakartotiniai testai neigiami, vis tiek viešai transliuoja kaip susirgimo atvejį?

Būtinai pasidomėsiu, ar tai vyksta ir kitose savivaldybėse, ar tik Druskininkuose.

Mūsų ligoninės direktorei už padarytus papildomus testus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai pažėrė piktybiškos kritikos, kad COVID-19 testai daromi be eilės, nesilaikant jų nustatyto algoritmo.

Sveiku protu nesuvokiama, kad kažkoks pačių sugalvotas algoritmas jiems yra svarbiau už jaunos mamos su kūdikiu ant rankų sveikatą ir emocinę būklę.

Situaciją privalėjome išsiaiškinti čia ir dabar.

Nė vienas nesame apsaugoti nuo ligos. O jos atveju ypatingai reikia žmogiško supratimo ir palaikymo.

Druskininkų atžvilgiu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbas yra aplaidus, COVID-19 susirgimų skaičiaus didinimas – fiktyvus, man kyla labai daug abejonių paties centro veiklos skaidrumu.

Kaip galima paaiškinti, kad jau dviem druskininkiečiams buvo atlikti klaidingi tyrimai, o jų rezultatų, paaiškėjus, kad žmonės neserga, piktybiškai nenorima išbraukti iš statistikos?

Pirmuoju atveju prireikė beveik dviejų mėnesių ir krūvos raštų Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, o galiausiai – Sveikatos apsaugos ministrui, kad statistika pagaliau atspindėtų tiesą.

Lieka atviras klausimas – kiek patikima ir tikra visuomenei rodoma Nacionalinio visuomenės centro statistika?

Kaip jie skaičiuoja susirgimus ir kodėl taip bijo ar nenori taisyti savo klaidų?

Sunku patikėti, kad antrą kartą gali įsivelti tokia pati teigiamo testo klaida. Greičiau primena gerai surežisuotą planą.

Jei Druskininkuose tikrai būtų diagnozuotas susirgimas COVID-19, aš pirmas jums apie tai pranešiu – tikrai nesiruošiu slėpti blogų naujienų.

Algoritmai tegul lieka Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, o mes viską spręsime pirmiausia atsižvelgdami į žmonių sveikatos ir saugumo užtikrinimą.

Pasidalinkite šia informacija gerbiamas skaitytojau, ačiū.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. konkurencijos nėra says:

    Finigėlius rekia Atidirbt…!

  2. Vytas says:

    Vienas Dievas težino, kiek tokių atvejų per visą Lietuva. Kiek teko skaityti internete, tai testų patikimumas siekia tik 60 procentų. Matyt yra visokių, žiūrint kieno gamybos. Va, jei būtų šimtaprocentinis patikimumas, tai gal ir algoritmai „veiktų“ patikimai. O NSVC darbuotojų veiksmai netelpa į jokius padorumo rėmus – privalėtų ne tik atsiprašyti „ligonės“ bei visų namo gyventojų, bet ir kompensuoti moralinę žalą.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top