EK reikalauja 11 ES šalių narių priimti bankų gelbėjimo taisykles

2015, 7 birželio, 20:40 | kategorija Metodologija | 7 komentarai | peržiūrų 482 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

reuters.com

Kipro bankai - paveikslėlis

Briuselis (Reuters) – Eurokomisija reikalauja, kad Prancūzija, Italija, Nyderlandai, Švedija, Lenkija, Liuksemburgas, Čekija, Rumunija, Bulgarija, Malta ir Lietuva dviejų mėnesių eigoje priimtų naujas taisykles, žinomas kaip bankų atstatymo ir problemų sprendimo direktyva (Bank recovery and resolution directive (BRRD)). Matomai kitos ES šalys šią direktyvą jau patvirtino (?).

Komisija parengė šias taisykles reaguodama į 2008-ųjų finansų krizę, kuriomis, esą siekiama apsaugoti mokesčių mokėtojus nuo būtinybės gelbėti bankus, tą perkeliant ant akcijų savininkų ir kreditorių pečių.

Šią direktyvą dar vadina gelbėjimu iš vidaus (bail-in), kai turimas omenyje ne bankų gelbėjimas valstybės pastangomis, o bankų savininkai, akcininkai. Jei pinigų neužteks, o bankui bankrutuojant jų dažniausiai niekam nebeužtenka, bankrutuojantį banką gelbės tie, kas jame laikys savo pinigus, jei sakykim banko akcininkai neturės lėšų. Kitaip tariant čia privalomai siūlomas Kipro variantas, kai banko bankrotą apmokėjo jo indėlininkai.

Jei minėtos šalys per du mėnesius nepriims reikalaujamų priimti taisyklių, Europos Komisija gali nuspręsti kreiptis į ES Teisingumo teismą (legal action).

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. rytis says:

  nahui mums tų erų reikėjo Dalia?

 2. Gojus says:

  ne Dalia, o Kale – mokykis lietuviškai…

 3. Jahve says:

  isiterpsiu,ne mums reikejo,o seimininkams,o kas seimininkai cia jau kitas klausimas

 4. Panzer says:

  Didysis Semas už Atlanto žaidžia naftos kainų žaidimą, o tai tiesiogiai įtakoja bankus,nes dėl smukusios naftos kainų kenčia ne tik nafta prekiaujančios šalys, bet ir bankai…Rusija ir kitos nafta prekiaujančios šalys galėtų sustabdyti kreditų grąžinimą esant dideliam valiutos kurso svyravimui, o tai būtų skaudus smūgis bankininkams,gal net mirtinas…Šita sistema leistų „gelbėti “ bankus svetimais pinigais,kitaip tariant nebelieka rizikos, nes bankai tampa aukščiau už valstybes(jau ir dabar yra,bet būtų įteisinta įstatymais).Išeitis vienintelė, kiek galima labiau atsiriboti nuo centrinių bankų sukuriant savo banką, bet ar tai įmanoma…

 5. Aradija says:

  Vis dar yra kredito unijos, kiek žinau pas jas grynimas ir pavedimai tarp savo sąskaitų nemokami, reiks rimtai pasidomėti šia alternatyva

 6. interpretatorius says:

  Vieni(valdzia)’gelbeja’bankus,tikedamiesi,jog pinigai bus panaudoti realioje ekonomikoje(gamyboje).Kiti(bankai),suvokiantys,kad pati g-ba’iskeliavo Kinijon’.tuos pacius pinigelius ‘grazina'(per obligacijas)savo’gelbetojams’.’Gelbetojams’atsiranda galimybe moketi bedarbiu pasalpas,savo pilieciams,netekusiems darbo,del vietines g-bos panaikinimo,kad pastarieji galetu nusipirkti maisto ir kinisku prekiu.Esant tokioms aplinkybems,valdziai(nebe asmeninio intereso) nieko kito nebelieka,kaip tik ‘gerinti infrastruktura’ bei ‘ieskoti investuotoju,sudarant visas salygas,savu pilieciu ‘panaudojimui’.Kur iseitis?Jei esame pilieciai(‘Pilies’ gyventojai),tai savo Pilyje turime jei ne pasigaminti,tai bent jau susirinkti(kaip lego)viska,kas butina ir ko reikia normaliam gyvenimui.Paprasta,kartu ir sudetinga…

 7. zyzas says:

  Interpretatorius teisus. Reikia iš anksto pasirūpinti vidaus struktūra taip, kad funkcionuotų uždaru ciklu. Mažiau efektyvu, bet daug daug saugieu. O saugumas galutiniu variantu persveria greito turtėjimo bangas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top