Energetinė nepriklausomybė: Lietuva grįžta pas „Gazpromą“, arba – kas gero, Lietuva?

2016, 3 birželio, 12:03 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (30) | peržiūrų 3 046 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Gazprom Independence

„Gazprom vs „Independence“

Kažkaip keista, kad pagrindines naujienas apie Lietuvoje priimamus sprendimus, šalies suvereniteto klausimais, dažniausiai sužinome iš užsienio informacijos kanalų.

Matyt todėl tuos kanalus ir stengiamasi taip blokuoti, sekant pasakėles apie rūpestį Lietuvos piliečiu. Apie rūpestį, kad jis gautų „kokybišką“ produktą (tame tarpe ir informaciją) iš Lietuvoje registruotų ir licencijuotų tiekėjų, visus kitus paskelbiant nelegaliais ir todėl privalomais uždaryti.

Kalba dabar eina apie inicijuojamą internetinių TV kanalų blokavimą, esą jie neregistruoti Lietuvoje ir todėl nelegalūs. O nuo kada internetas yra Lietuvos nuosavybė, kad jame esančius informacijos šaltinius būtų privaloma būtinu atveju registruoti Lietuvoje? Bet, šiandien nesigilinsime į šį klausimą – gali būti, jog jam laikas dar ateis.

Šiandien mūsų dėmesį patraukė „nelegali“ (neaprobuota Lietuvoje) informacija rubaltic.ru portale apie mūsų energetinės „Nepriklausomybės“ citadelę – „Independence“ ir su ja susijusias gamtinių bei SGD dujų peripetijas Lietuvos politinėje padangėje.

Pasirodė, jog Lietuva iš tiesų nėra pasirengusi „energetinei nepriklausomybei“, už kurią tektų nuolat mokėti kur kas daugiau pinigų, nei būnant „priklausomai“ nuo rusų „Gazprom’o“, kai ta „nepriklausomybė“ iš tiesų virsta tiesiogine priklausomybe nuo gaunamų pajamų kiekio, kuris šiuo atveju aiškiai nepakankamas tam, kad tapti priklausomu nuo norvegiškų ar amerikietiškų SGD tiekimo.

Mūsų kaimynai dabar šaiposi iš oficialiosios Lietuvos, primindami, kaip pastaroji džiūgavo „nutrūkusi nuo Gazprom’o adatos“ 2014 gruodį, kai Klaipėdoje ėmė veikti laivas-terminalas labai simbolišku pavadinimu „Independence“.

Dauguma, kas tuo metu domėjosi šiuo klausimu atsimena, kokiomis rožinėmis spalvomis buvo spalvinama Lietuvos energetinė perspektyva kaip ekonomine, taip ir energetinio suvereniteto prasme.

Dabar nevarginsime savo skaitytojų visomis tomis smulkmenomis, užteks priminti, jog sumokėjus milžiniškus pinigus už patį terminalą (2,1 mlrd LT apie 608 mln €u, per 10 metų be PVM) bei jo aptarnavimą ir nuomą (dienos nuomos kaina 154 tūkst. dolerių), šalies piliečiams buvo žadama, jog dujų kaina šalyje bus mažesnė nei siūloma Gazprom, būsto apšildymo kainos kris (bent jau nekils), ir bus atsisakyta ilgalaikių dujų tiekimo sutarčių su „Gazprom“, tuo įgyjant galimybę derėtis dėl optimalesnių Lietuvai, „Gazprom“ produkcijos kainų.

Nė vienas iš šių teiginių neįgyvendintas, butų apšildymo kaina Lietuvoje nuolat auga, „Independence“ terminalas yra visiškai nuostolingas, o Lietuvos politikai, sukišę milžiniškus mokesčių mokėtojų pinigus į aferą su „Independence“ (kas gali paneigt, kad nuo to jiems nenubyrėjo keletas ar keliolika milijonų mūsų visų pinigų, nusėdusių ofšorinėse sąskaitose?), nuleidę galvas grįžta su klausimais „Gazprom’o“ valdybos pirmininko pavaduotojui Aleksandrui Medvedevui – ar negalėtų Lietuva grįžti prie ilgalaikių sutarčių su „Gazprom’u“, t. y., vėl į tą pačią „priklausomybę“ iš kurios taip džiūgavo ištrūkę.

„Neseniai mūsų kolegos iš Lietuvos atėjo ir paklausė, ar gali grįžti prie ilgalaikių sutarčių su „Gazprom“. Mes žinoma pagalvosime ir duosime atsakymą, bet juk reikėjo galvoti anksčiau, kai kalbėjo, jog sutartys nereikalingos“, – pasakojo Aleksandras Medvedevas spaudos konferencijos metu, rašoma rubaltic.ru portale.

Rusai pagalvos. Žinoma. Iš Lietuvos jau šaiposi visi. Ir reikia pripažinti – yra už ką. Mes patys leidžiame iš savęs šaipytis rinkdami į valdžią visiškus nevykėlius – kaip politine-profesine taip ir valstybės prioritetų suvokimo prasme.

Kai socialdemokratai inicijavo Seime komisiją skirtą ištirti buvusios konservatorių vyriausybės veiklą energetikoje ir tame tarpe to suskystinto dujų terminalo aferos peripetijas – Lietuvoje žmonės su viltimi pažvelgė į socialdemokratus, tikėdamiesi, kad, na gal, kartą per 20 metų, bent vienas nusikaltimas prieš valstybę bus ištirtas ir Lietuva galės tikėtis žengti į priekį.

Kai buvo paskelbtos „Skardžiaus komisijos išvados“, kuriose visa „Independence“ įsigijimo ir sandėrio sudarymo procedūra buvo įvardinta vos ne tiesiai, kaip nusikalstama – žmonėse Lietuvoje ėmė busti vilties kibirkštėlė, kad ir šioje Marijos žemėje gali būti suvokta kas yra teisingumas.

Pasirodė, kad ta vilties kibirkštėlė yra apgaulinga, kaip ir partijų pažadai bei jų rinkiminės programos. 26 metus vien pažadai, melas ir nuoseklus ritimasis žemyn.

Šiandien žmonėse nėra jokio tikėjimo – nei politine Lietuvos sistema, nei pačiomis partijomis, nei tuo, kad šioje valstybėje gali egzistuoti teisingumas, kurio neparėmė partinės struktūros.

Nes, valdančiosios partijos padarė viską, kad žmonių akyse atrodytų kaip viena politinių aferistų šutvė, nepriklausomai nuo jų pavadinimų, lozungų ar partinių programų.

Ir net apsidirbusios iki ausų, net aukščiau galvos ir jau skęsdamos, apsuptos dvokiančio jų pačių atliktų aferų šleifo – partijos ir jų vadai vis tiek veržiasi į rinkimų verpetą tikėdamiesi, jog tie kvaili rinkėjai eilinį kartą viską praris, viską pamirš ir išrinks – tereikia tik atkakliai kartoti: „yra naujas planas“, „Kova su korupcija“, „vidutinio atlyginimo didinimas“, „rūpestis pensininkais“.. ir t.t. ir pan.

Todėl galime būti užtikrinti, jog viskas, kas Lietuvoje kažkada nutiks gero – niekada nebus susiję su partijomis ar jų veikla. Niekada. Tai bus pačios visuomenės atlikti ar iškovoti pasiekimai. Iškovoti, išplėšti iš partijų jėga. O ne sukurti partijų dėka.

Laikas tą suprasti. Tada dujų ir terminalų įsigijimą reguliuos ne politikai, neturintys jokios kompetencijos tais klausimai, o žmonės-specialistai, siekiantys gerovės savo šaliai ir jos žmonėms.

sarmatas.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 30

 1. konkurencijos nėra says:

  Todėl galime būti užtikrinti, jog viskas, kas Lietuvoje kažkada nutiks gero – niekada nebus susiję su partijomis ar jų veikla. Niekada. Tai bus pačios visuomenės atlikti ar iškovoti pasiekimai. Iškovoti, išplėšti iš partijų jėga. O ne sukurti partijų dėka.

  Auksu žodžiai, bet kas Mus išves į gatves…

 2. antanas says:

  Niekas nieko neduos jeigu neuzsidirbsi. Reikia dometis politika ir issirinkti normalia valdzia25metai tie patys sedi

 3. Marazma says:

  Kol partiju „klanai“ ,seimo dykaduoniai ir 350tkst. islaikytiniu,tai visa Lietuvos Valstybes beda,tai buvo ruosiama pries devynesdesimtuosius ,visi aferistai mtinginiai nusikalteliai sulindo ir zmones sitiek metu kencia ,o jie pardave,sunaikino Valstybe!!! 

 4. to M says:

  Ot tai rimtas portalas rubaltic.ru

 5. MS says:

  Nedėčiau aš į dušią tai ką ten pasakė ar parašė rusai. Dažnai yra nutikę, kad viena dalis pasakoma tiesos, o dar kalnas nesąmonių prikuriama. Kiek tas laivas nuostolingas ar pelningas dabar nesiginčysiu. Bet akivaizdu rusams jis nelabai patiko, jei kiekviena proga bando jam įkasti ir niekaip negali to laivo pamiršti.

 6. saul says:

  Iki „laivo“-Lietuva mokejo uz dujas brangiausiai Europoje ,o gal ir pasaulyje.Sekanti pusmeti mokesime uz namo sildyma 1,26lt.Tuo metu ( iki laivo) mokejome 2,08lt.Kiek procentu atpigo dujos? Ir cia bandome teigti,kad Gazpromas butu atpigines dujas beveik dvigubai pats ir niekieno neverciamas??? Nejuokaukite.Mes po siai dienai moketume Europoje brangiausia kaina. Taip ,kad nereikia pusti veja i akis.Rusai parase,rusai pasake.Zinom mes tuos rusus.Kaip anksciau meluodavo-taip ir dabar.Atsimenate:-„Si penkmeti ir vel mes daugiau javu prikuleme“-kol neliko ant prekystaliu nieko ,isskyrus zuvies konservus. DDD

 7. algimantas says:

  >>Saul,- žinote gerbiamasis, kiek ten kas moka Europoje ir kas brangiausiai – tikrai nežinau, tačiau, kad kainos už šildymą kyla Lietuvoje- tai akivaizdu. Tam nereikia jokių statistikų. Pakanka pačiam mokėti už savo buto šildymą.

  Jums reikėtų dėl to pasidomėti, nes lietuviška propaganda iš LRyto & Delfi su 15min, labai dosniai apmokama mūsų vyriausybės.

  Jau geri 5 metai kasmet kyla apšildymo kainos ir tik visiškas atlėpausis gali to nežinot… Beje pasiskaitykite paties Algirdo Butkevičiaus pasiteisinimus dėl kainų kilimo – jis jums paaiškins, kad suskystintos dujos SGD – fiziškai niekaip negali būti pigesnės už gamtines dujas gaunamas vamzdžiu. Tai ekonomikos pradžiamokslis. Ir tos suskystintos dujos visiems Lietuvoje jau per gerklę lenda. Tiesiogine prasme. Kaip ir ta dujinė independence-nepriklausomybė.

  Tad rusai čia tikrai ne prie ko – visą šitą brudą „savi“ konservatoriai prastūmė, su vėlesniu socialdemokratų palaikymu.

 8. Mynde says:

  Juokinga skaityti, kad dėka durnių laivo atpigo dujos. Pusė ES valstybių jokių laivų neturėjo ir neplanuoja, o už dujas moka pigiau. Klausimas – kodėl? Atsakysiu – todėl, kad vargais negalais psigynus nuo konservatorių aferos „atominė elektrinė“, nuo kitos aferos – „durnių laivas“ apsiginti nepavyko. Pirmiausia, dėl naftos brangimo ėmus brangti dujoms – o tai įtvirtinta kontrakuose, normalio valstybės derybomis su Gazpromu pasiekė nuolaidų. Gazpromas leidosi į kompromisus, kad stabdytų altermatyvių energijos šaltinių atėjimą. Tuo tarpu gerieji konservatoriai visaip stengėsi, kad dujos pas mus nepigtų – įgyvendino 3 ES energopaketą (tuo pačiu sumokėdami Gazpromui ar ne 0,5 mlrd Lt), kad galėtų vietiniams mulkiams pudrinti smegenis, esą, tik durnių laivas mus išgelbės… Kai kam ir pripudrino – iki šiol tiki, kad dujos iš laivo pigesnės… Tik kažkodėl jų kaina įslaptinta, o braliukai latviai mandagiai atsisakė tas „pigias“ dujas pirkti…Taip kad, gerbiamas saul, dėka tokių kaip tamsta lengvatikių, aferistų šutvė pasivadinusi Lietuvos konservatoriais, puikiu stiliumi patuštino visų šito durnių laivo bendrasavininkių (nes už mūsų pinigus jis pastatytas) kišenes.

 9. zzz says:

  Šita šutvė nesugeba net,kas pavogta paslėpti.Pvz.Masiulis.Jie teigia,kad Lietuvoje sukūrė gerovę savo piliečiams.Norėčiau pamatyti tą kūrėją,kuris užaugino bent vieną kilogramą pomidorų.Nieko jie nemoka ir neišmoks,nes jie moka tik vogti ir meluoti.Ką gali sukurti degeneratas?

 10. Gojus says:

  saul -> viešai meluoji susirietęs – bet ačiū, kad parodai, kad tau ne faktai svarbu o tavo tikėjimas. Tikėjimą gali propoguot, bet nereiškia, kad mes ir tuo pačiu turim tikėti. Dujos iki terminalo kainavo 1,46. 2.08 buvo trumpai, kai nafta buvo užkilus iki 140$. Jei nežinojai, tai dujų kaina skaičiuojama pagal praėjusio pusmečio naftos kainas. Štai su pavėlavimu ir gavosi 2.08, bet prieš laivą jau bent pusmetį ji buvo 1,46. Po laivo atplaukimo taip ir nesikeitė.

  Tad pabandyk palikti savo tikėjimą nuošalį ir pasakyk ką tu iš tikro nori įrodyti? – tu nori pasakyti, kad visa atboginta Korėjos bandūra nieko nekainuoja?
  – tu nori pasakyt, kad visa aplinkinė infrastruktūra prie Titaniko irgi nieko nekainuoja? Vien tokios linijos kaip Klaipėda Kuršėnai, už viso labo 100 mln. eurų yra niekis palyginus kiek sutaupyta (sutaupyta kame?)
  – Tu nori pasakyti, kad vartojimas Lietuvoje sparčiai kyla ir bandūros nuoma išsidalina žymiai didesniam kiekiui vartotojų nei anksčiau? – Tu nori pasakyt, kad visam pasaulį dujų kaina krito drastiškai tik dėl Lietuvos atsivaryto Titaniko? Juk krito visam pasaulį kartais (ne Lietuvoje) – Tu nori pasakyti, kad Lietuva gavo tokią nuostabią dujų kainą, kad dėl to ministervijos keliais aplink norvegus ėjo kad persiderėt sąlygas? Tai ko taip parinosi ir maldavo norvegų sutarties pakeitimų? – Ką tu nori pasakyt? Ko las matau, kad nori pasakyt, kad mano tikėjimas yra toks ir toks ir nerodykit man jokių skaičių ir faktų!!!

 11. saul says:

  Gojui.Tai ka tu cia,gerbiamasis,nori irodyti? Ka as cia meluoju ir noriu apgauti??? As dar atsimenu po kiek mokejau uz dujas namo sildininmui pastaruosius 5 metus.Kokiu dar tu faktu nori?Nemokejome uz dujas po 2.08lt ? Tai is ko gi mes jas pirkome tuo metu(pries 3 metus)mka? O tai gal ne is Gazpromo? O gal mes uz tas dujas nemokejome brangiausiai Europoje ?Na o kodel gi, butent, mes mokejome brangiausiai ? Kokiu dar tu faktu nori? O gal ateinanti pusmeti mums dujos brangsta,o ne pinga.Ka jus cia vartot? Tuoj visiems pradesite aiskinti,kad i elektros savikaina perkele dali duju kainos.Taip,laivas ne uz dyka.Taip-tokiai ,kaip Lietuva…. jis beveik neiperkamas.Bet tai,kad laivas itakojo issiderejima pigesnes duju kainos is Gazpromo ir patapo alternatyva-tai faktas.Kada buvo pradetos vartoti dujos is laivo….visiskai nesvarbuik.Tuoj pat po laivo isigijimo….Kremlius(Gazpromas) is karto pasiule kita kaina.Suprantu ,kad visokiem Gojam isakyta….visapusiskai menkinti „laivo“ indeli i Lietuvos energetine nepriklausomybe,tik zmones ne kvaileliai ir viska supranta.kad nebeliko jau Kremliui „kraneliu sukiojimo“galimybiu ir tas laaaabai siutina Lietuvos penktakolonius gojus.

 12. algimantas says:

  Saul iš dalies teisus, kad laivas įtakojo dujų pigimą, bet ne mums, o, bet, tačiau tos dujos kurias perkame iš Norvegijos nėra pigesnės nei Gazpromo, čia Saul jau nusišneka – kitu atveju pas mus latviai ir estai tas dujas pirktų – deja – jiems 100 metų mūsų „Nepriklausomų dujų“ nereikia.

  Kita klausimo pusė – jei Lietuva dabar gauna pigesnes dujas – tai kokio galo ji vėl į Gazprom glėbį lenda? Gal Saul atsakys? Bus smagu atsakymą išgirst, nes visiems dujos brangsta, net mūsų vyriausybei, o štai Saul – dujos pigios.

 13. Ec says:

  Taip, Lietuva už dujas mokėjo brangiausiai, bet kieno tai nuopelnas? Ar buvo dėl dujų kainos nors kas į Maskvą nuvažiavęs pasiderėt? Rusams naudingiausias dalykas buvo ir yra – „rusai puola“, tai leidžia jiems elgtis su didžiausia nauda sau. O kas tą didžiausią naudą rusams aprūpino, t.y. šaukė -rusai puola? Tas, kas, manau, bendradarbiauja su jais. Paprasta

 14. saul says:

  Algimantui.Kurioje vietoje, mano komentare, as rasiau,kad Gazprom dujos brangesnes uz Norvegiskasias ,ka? As TO nerasiau.taip,kad ir nusisneketi negalejau.Tai cia viena.Antra.Jus teisus,kad man dujos pigios.Pasikartosiu,kad per 5 pastaruosius metus….Namu ukio apsildinimui…kas suvartoja virs 500 kubiniu metru duju-jos stabiliai pigo.Sekanciame siu metu pusmeciui ,kaina ir vel sumazeja iki 1,26 lito uz kubini metra (einamame pusmeti moku po 1,45 uz m3)Skaiciuoju litai,kad lengviau butu palyginti,kiek mokejome uz plesikiska Gazprom/Kremliaus kaina,kuri buvo mums pati brangiausia visoje Europoje ir……as ,tuo….2012/2013 sildymo sezono metu uz 1m2mokejau 2,08 lito.Tai dabar,pons Algimantai jums matematinis-loginis uzdavinelis:-„pigo tos dujos „demagogui saul“ ir visiems kitiems individualiems vartotojams ar brango ? DDD

 15. algimantas says:

  Saul, – to ką jūs sakote, aš patikrinti negaliu, todėl tikrai dėl to nesiginčysiu. Bet tai kas rašoma visur, ir tai ką aš matau ką moku pats – man brango. Stabiliai brango. Bet ne apie mane kalba, tiek to aš, aš galiu meluoti.

  Kalba eina apie tai, kad Lietuvos dujų iš „Independence“ niekam pasaulyje NEREIKIA. Čia gal dėl to jų pigumo, kaip manote Saul?

  O jei nereikia niekam, tai kodėl manote kad jos gali būti pigiausios? Ar matote loginę klaidą? Nematote? – paaiškinsiu, „Nepriklaudomybės“ dujų nereikia niekam, net patiems lietuviams. Todėl valdžia paskelbė kaip PRIEVOLĘ jas pirkti. Girdėjote tą?

  Kaip manote – ar pigiausią prekę reikia versti kažką pirkti? Tikėtina kad ne. Tai kodėl tada Klaipėdos naftos terminalo dujas verčia pirkti prievarta?.

  Sekantis dalykas jūs sutinkate, kad Gazprom dujos pigiau, reiškia sutinkate ir su tuo, kad Klaipėdos „Independence“ terminalo dujos gerokai brangesnės, tačiau palaikote to terminalo buvimo logiką, esą, jis leido mums gauti iš Gazprom dujas pigiau. Tačiau, net sumaišius tas dujas su Gazprom dujomis (gaunamomis pigiau) – bendra dujų kaina vi stiek gaunasi aukštesnė, nei visur kitur pasaulyje, nes kitiems nieko maišyti nereikia – jie ir taip gauna pigias dujas. Tikiuosi Saul, kad jums ši loginė matematika neatrodo pernelyg sunki, ir nepasakosite, kad lietuviai dujas gauna pigiausiai, nes dujos pas mus pigo. Nes žodis „pigo“ visiškai nereiškia, kad atpigusi prekė yra pigiausia. Toli gražu. Ir tą patvirtina net mūsų vyriausybė, į derybas su Gazpromu važiuojanti lyg į darbą.

 16. Mindaugas says:

  Įvedusi rikiuotėn SGD terminalą Lietuvos vyriausybė užslaptino galutinę tiekiamos produkcijos kainą. Pagal energijos ekspertų paskaičiavimus, susumuojant transportavimo, redujofikavimo ir plaukiojančio terminalo Independence nuomos išlaidas, galutinė suskystintų gamtinių dujų kaina siekia 560-570 dolerių už kubinį metrą, o tai pusantro karto brangiau už vamzdžiais tiekiamas rusų dujas. Kaimyninės šalys atsisakė pirkti iš Lietuvos „pigesnes“ nei „Gazpromo“ norvegų dujas, Lietuvos valdžia privertė stambias įmones pirkti dujas iš terminalo, o komunaliniai tarifai Lietuvoje ėmė kilti. Taigi, tokios tokelės…o jūs čia ginčijatės dėl kainų…pirmiausiai sužinokite GALUTINĘ kainą, o tik tada ginčykitės…

 17. saul says:

  Algimantai ,Jusu uzdavinys lengvai issprendziamas.As sutinku,kad mums tos dujos brangesnes ,nei Vokietijai ar Prancuzijai.As niekur nerasiau,kad jos mums is laivo pigesnes.As rasiau,kad laivas padejo…is Gazpromo issidereti geresne kaina ir eilinis vartotojas,toks kaip as,moku dabar uz jas tregzdaliu pigiau,nei iki to.Visa kita man, giliai, dzin.Bet faktas lieka faktu,kad mes mokejome Europoje brangiausiai,o dabar mes brangiausiai nemokame.Kas apie duju pirkima is laivo,tai tikrai,kad sunkus variantas.Kiek zinau,su Latvija vedamos derybos ir liko netoli iki pasirasymo.Estai jau suplanavo savo terminala.Lietuvos terminalas,aisku,kad politinis sprendimas.Be politikos nieko nebuna,o cia ,tikrai,kad ne blogiausias sprendimas.Kodelgi sio tinklapio komentatoriai nekritikuoja Rusijos embargo ivedimo ES salims ar buldoziu naikinamu maisto produktu kalnu.O juk ir embargas ir :suriu lyginimas“ priestarauja sveikai logikai ir…..tustina eiliniu Rusijos pilieciu kisenes.Cia taip pat ,politinis sprendimas.Kaip ne keista,bet turiu pritarti Mindaugui del uzslaptintos duju kainos,bet noreciau pasikartoti,kad man dzin.Nuo tu paciu 2,08lt piko …jos man pinga kasmet apie 20-25 lito centus uz kub.metra,kuom as dziaugiuosi ir nieskau slieku.Net nezinau ar ten brangsta ar pinga tas sildymas „realiai“ chrusciovku gyventojam.Jei taip yra is tiesu,kaltinkite savo katiliniu technika,vamzdzius ar aptarnaujanti personala.Bet koks kuras….jau 4 metai is eiles pinga.Ar tai butu anglys,ar atsinaujinantys saltiniai ,ar dujos.Nepykite jau taip labai,kad MAN DUJOS PINGA.o as nepyksiu,kad JUMS DUJOS BRANDSTA..Susitarem? DDD

 18. Mindaugas says:

  saul: aš suprantu, kad Jums dzin, kadangi gyvenate savo name :) tačiau juk negalima mąstyti siaurai ir galvoti tik apie save…reiktų imti visumą, visus Lietuvos gyventojus…

 19. saul says:

  As tik taip issireiskiau,jog man dzin.Komunaliniu namu katilines naudoja ta pati kura,kaip ir individuoaliu namu gyventojai,kuris perkamas tomis paciomis kainomis.Ar tai dujos anglis ,briketai,dyzelinis krosniu kuras,malkos.Tik nuo paciu namu apsildinimo lygio,katilines efektyvumo ir ukiskumo priklauso ta „komunalkes“buto sildinimo kaina.Netgi,as pasakyciau atvirksciai.Pensininkams ir kitiems remtiniems gyventojams,gyvenantiems daugiaauksciuose….sildinimo paslaugos daznai kompensuojamos is visu salies gyventoju kisenes-tame tarpe,ir is individualu busta turinciu gyventoju kisenes.Taip,kad…..turetu patys ;komunalkiu gyventojai susirupinti,jei ju buto sildinimas jiems per brangus.Individualaus busto gyventojui niekas juk, irgi neapmoka, uz sugedusia sildinimo sistema ar nusprogusi kuro katila,jau nekalbant,apie busto apsildinima ir….mums niekas nieko nekompensuoja is valstybes biudzeto.

 20. zzz says:

  saul turbūt nelabai gaudosi, kad dujų kainą krito, dėl naftos kainų (formulė – naftos kaina, dolerio kursas, mazutas ir dar dedamūjų 6 mėnesių vidurkis), o jei neterminalas, jos pigtų dar labuiau, bet milijardą nusuko į ofšorus už titaniką ir sėdi aferistai patenkinti…svarbu rusai puola

 21. saul says:

  Ne tas saul visai niekur nesigaudo,tik jei butai skaites mano komentarus atidziau,tai butai pastebejas,kad as jau rasiau,kad energetiniu istekliu kainos krenta jau 4 metai.As ,netgi,sutinku ,del to,kad jei mes pirktume dujas ,siuo metu ir issideretomis(pasiulytomis),kainomis….mums butu pigiau be „laivo“.Bet diskusija vyko apie tai,kad tas „laivas“ padejo isidereti tokia kaina,kuria mokame dabar.Ir dabar,netgi,iskaiciavus „laivo“kastus ir sumaisius su Gazpromo dujomis nesigauna didziausia duju kaina Europoje,kaip buvo 2012/2013 metu sildinimo sezono metu.Suprantu ir tai,kad mes pirkome siemet dujas is Gazpromo jau brangesne kaina,nei pernai,del to,kad pasibaige kompensacines duju kainos minusavimo del „plesikos“ permokos uz kelis …pries tai buvusius sezonus terminas.Kita meta ,gal,mums dujos ir vel kiek pabrangti.Bet kokiu atveju,turint „laivo“alternatyva,is musu ,jau nebebus imanoma Gazpromui plesti nesamonigos kainos uz dujas.Tarp kitko,butu labai idomus straipsnis apie Lietuvos galimybes isieskoti is Gazpromo pinigelius uz priteista bauda.

 22. belekas says:

  briedas ! dar to betruko jog lietuviai imtu tiketi rusu media ir imtu faktus is ten …

 23. algimantas says:

  >>Belekam

  Gerbiamasis – su tokiais argumentais jums derėtų tiesiu taikymu šiaušt į Delfi – Sarmatuose būt jums dar per anksti. Čia ne rusų medijos duomenys – tai realybė, tik bėda ta, kad kai kurie lietuvaičiai jos matyti nenori. Mūsų valdžia iš tiesų derasi su Gazpromu, siekdama susigrąžinti ilgalaikes sutartis. Ir derasi pastoviai dėl kainų, nes dujas kaip pirko – taip ir perka vėlgi – pas tą Gazpromą. Ir papildomai derasi su Norvegais, kad sumažint tų privalomų pirkti pagal sutartį „Independence“ dujų, mat Nepriklausomybė labai brangiai kainuoja, o lietuvaičiai neturi tiek pinigų. Tad domėkitės šiais dalykais ne tik Delfi ar LRyte. Plėskite akiratį ir tapsite bent kažką suvokiantis.

 24. NWO says:

  Primenu, kad vienintele valstybe is ES, Lietuvoje netaikomas akcizas dujomis. Pazvelgus i ES suvestine – Lietuva moka uz dujas ant sienos brangiausiai ES, o Lietuvos vartotojai gauna pigiausias dujas. ES ragina Lietuva taikyti akcizus, taciau politinems partijoms – duju kainu kelimas – politine savizudybe.

 25. Suvalkietis says:

  Dujuos atipigo nes naftos kainos krito – sakykite – ar geriau pirkti dujos is vamzdzio ir Rusijos ar dujos Norvegu is laivo kuris kainuoja 700 mln euru.??? Aisku pigiau pirkti dujos ten kur jau yra infrastruktura. Kaina is uosto ir is vamdzio ta pati beveik, nes tai pasaulines rinkos nustato kaina kas dien kaip ir naftos kaina.

 26. Suvalkietis says:

  taip ir buvo su Mazeikiu Nafta – valstybes turta pardave su priemoka is su ranku pabuciavimu Amerikonams, kurie prisipelne ir pardave (gana durnai) Rusiojos Zydams is Yukoso, o tie jau pardave uz rinkos kaina 1,53 mld JAV $. Taigi mums cia nuostlis buvo apie $2 mld is landsbergistines-kubilistines privatizacijos naftos pramones – nes kartu ir Birzu naftotiekis ir Butinges terminalas. Reikia nacionalizuoti Mazeikiu Nafta, taip kaip nacionalizavome Lietuvos Dujos, bent jau reikia isigyti dideli paketa akciju, 40% atpirkti nuo Orleno.

 27. Suvalkietis says:

  Reikia cia priminti panasia afera su Mazeikiu Nafta, kaip irgi reke neprileismi Ruso prie vamdzio. O kaip pasibaige? Vertingas Lietuvos pramones ziedas buvo atiduotas vergiskom salygom Williamsui: uz paskola $75 mln uz 33% akciju ir teise i galybe privilegiju kaip valdymo mokestis, paskolos su valstybes garantija, teises isigyti sekancius 33% akciju, sumazintos gelezinkeliu ir Klaipedos Naftos tarifos. Bet Williams vis tiek buvo gana durnas ir pardave tas savo akcijas ir visos konservu suteiktos teises Rusijos Zydams is Yukoso. Ju viso labo buvo 4 asmenys: Xodorkovskis, Dubov, Brudno ir Nevzlin. Jie nupirko paketa 26,85% akciju uz $85mln toki pati paketa uz irgi $85mln. Per savo valdymo laikotarpi Mazeikiuose sugebejo pasipelnyti porais simtais dolieru pelno is gamyklos darbo o 2005 akcijas savo: 53,7% pardave Orlen kompanijai uz $1,53 mld taigi 10-kartu daugiaiu negu suma uz kuria sumokejo. Landsbergis, Kubilius, Degutene, Adamkus kurie pasirase sutarti su Williams, bet ir Grybauskaite, Brazauskas kurie sutiko perleisti teises Yukosui turetu uzmoketi Lietuvos zmonems apie $2 mld nuostoliu, kuriuos patyre Lietuvos valstybe is Mazeikiu Naftos privatizacijos. Geda, geda, geda musu valdziozmones. Jeigu yra dar galimybe reikia stengtis atgauti siuos pinigus is Mikhailo Brudno, Mikhailo Hodorkovskio ir Leonido Nevzlino. Tas pats dabar kartojasi su duju laivu kuris irgi kainuoja 700 mln euru, nors dujos galima pirkti is vamdzio ir Baltarusijos arba nutiesti vamzdi i Lenkija.

 28. liucija says:

  vergoviška psichologija pavergtu ‘šlektišku’ nuostatu žmonių,kai lenkiamės prieš turtingą, o ne dorovingą žmogų nekada neleis jums tapti laisvais žmonėmis. Jus galėjote jais tapti kartu su socialistine Lietuva, jus beveik tapote, bet prikėlė jūsų ‘nacionalistinius jausmus ir skriaudas’ Landsbergis, ir atsižadėjote lygybės ir vienodų teisių, nusprendėt likti tik lietuviais, svajojančiais kada nors tapti šlekta- nors kokių nors didiku poniškos kilmės

 29. Suvalkietis says:

  Liucija – lenkams atyvkeliams-kolonistams vietos Lietuvoje nera – grizk i Lenkija.

 30. birbirbir says:

  tai tada ir šituos visus išjuokti reikia?
  Europoje  veikia  57  SGD  terminalai .  Didžiausias  Europoje  SGD  terminalas  veikia  Jungtinėje Karalystėje,  jo  pajėgumas  –  18  mlrd.  m³  SGD  per  metus.  Olandai  plečia  savo  SGD  terminalą  iki  22 mlrd. m³ per metus. Mažiausio pajėgumo – 0,7–1,4 mlrd. m³ per metus. SGD terminalai įrengti Kipre, Graikijoje bei Švedijoje. Švedijoje šiemet atidarytas pirmasis SGD importo terminalas Baltijos jūros regione. Lenkija SGD terminalą stato Ščecine.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top